*TOP* (Vlastní) Hrady pod skleněnou kupolí

Založil Petronel, 24.05.2020, 11:42:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Objevil jsem, že již několik afolů ve světě postavilo celkem pěkný MOC pod skleněnou kupoli. Velmi mě tento nápad zaujal. A po krátkém pátrání jsem zjistil dobrou zprávu!
Jedná se o kupoli od IKEA. Dá se tedy koupit i u nás.  :-* Jmenuje se Harliga a opatřil jsem si rovnou obě velikosti.


Zde budu postupně prezentovat své hrady.
Mám postaven pro každou kupoli jeden. A třeba přibudou ještě další...

Petronel

Tar´Cen Burg
Již několik set let zde stojí tento bájný hrad. Postavili ho kdysi předkové, kteří se naučili všudypřítomný vodní živel využít ve svůj prospěch a užitek.
Je to nedobytná pevnost, kterou jednou pokoří a dobude jen sama voda.

Hrad má nespočet věží, věžiček a štítů.
Jak tradice praví: každému panovníkovi, který zde vládl a dobře lidu sloužil, je postavena další věž či kaple.  V té je nakonec pod střechou na věčnost pochován a uctíván.

Král Tarcelines XIX. také jednou odejde odpočívat do své věže a jeho potomek pozvedne rubín a trojzubec místo něj...



     
Celá galerie zde

klubo

Dobrej nápad, tu kupoli z ikea máme doma, ale nenapadlo mě dát do ní lego

Chairudo

Hrad se ti fakt povedl a super způsob jak ho udržet od prachu  ;D
Kolik taková kopule stojí?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 24.05.2020, 12:42:57
Hrad se ti fakt povedl a super způsob jak ho udržet od prachu  ;D
Kolik taková kopule stojí?

Velikost na ledové sochy se trochu prodraží  ;D


Hacislav

Zajimavý nápad a pěkný hrad v mikru. Super.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

To sis teda vyhrál! Na všech frontách, a výsledek je parádní. Hrad je fakt jak z animáků, samá věžička - a přitom každá originální. Celkový dojem je taky dobře dotažený a vůbec ten nápad na využití příklopu. Navíc dva bonusy: krásně barevně sladěný plakát (to zírám!) a pak parta rytířů humánně na čerstvém vzduchu :)
Budeš pokračovat dalšími poklopy?
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina

To nie je negativna kritika ;  na mna posobia tie leskle  strechy silne latexovym dojmom, a preto mi predstavivost ubieha inam, smerom k polonahym slecnam a bizarnym red latex odevom a to mi nedovoluje stavbu ako taku celistvo vnimat. Ale to je asi iba moj problem.  ;D

Petronel

Děkuji všem za ohlasy.
Hrad v druhé kopuli také brzy zveřejním. A když bude nápad a další "baňka", tak třeba přibudou ještě další.

Citace od: Villa Legina kdy 24.05.2020, 23:09:08
na mna posobia tie leskle  strechy silne latexovym dojmom, a preto mi predstavivost ubieha inam, smerom k polonahym slecnam a bizarnym red latex odevom a to mi nedovoluje stavbu ako taku celistvo vnimat. Ale to je asi iba moj problem.  ;D
To je zajímavý problém. ;D Nevím co na to říct. Tak se tedy omlouvám.  >:D

Chikos

#10
Povedlo se ti to na jedničku s hvězdičkou. Radost si prohlížet všechny ty propracované detaily. Oceňuji i tu práci s plakátem. Líbí se mi ten zabodnutý meč :D . Taky už jsem nad tímhle přemýšlel. V minulosti jsem narazil na krásné výtvory Star wars nebo třeba Aladin atd. Byli stavěny v měřítku ke klasickému minifigu.

Petronel

V klasickém minifig měřítku je to jen taková viňětka. Když je to mikro, vejde se toho tam více. :D
Mě konkrétně k té myšlence inspiroval tento malý hrádek. Byl jsem z něj úplně unešen. Teď zpětně si ale říkám, že se mi asi na tom líbilo hlavně to, že je to pod tou kupolí, protože ten hrádek je takový nicmoc... Draci ale naprosto parádní!! :o
Ještě jeden zajímavý jsem našel třeba zde.

V našich končinách to byl ještě neprobádaný kout. Myslel jsem, že třeba někoho zde také inspiruji, nakoupí kupole a na nějakou výstavu vyprezentujeme celou polici takových sklenic a skleniček  >:D

Petronel

Tento hrad byl postaven na počest jedné AFOLky mezi námi, která právě dnes slaví narozeniny.
Je to má drahá a blízká kamarádka a rád bych jí tuto stavbu takto (obrazně :D) věnoval.
Přeji Ti vše nejlepší, hodně zdraví, lásky, ať Tě nezlobí dětičky a neztrácí Ti kostičky. :-*






YuDita Castle
Princ Milanov velmi miloval mladou princeznu ze sousedního království. Viděl v ní spřízněnou duši, zářící drahokam i milou a zároveň skromnou ženu.
Vždy měla kromě zvířat, přírody a svých blízkých, ráda také vše žluté a celkově žlutou barvu. Princ jí považoval doslova za bohyni slunce, obzvláště když pokaždé jen zářila!
Proto, když dostal do správy od svého otce-krále menší poměrně zanedbaný hrádek, zvelebil ho jen pro ní...

Mimo běžné obnovy a údržby dal všem věžím, střechám i přilehlým stavením novou krytinu, tentokrát s barvou slunce. Ve svém erbu ponechal havrana, změnil však barvu i v něm.
Po hradě vyvěsil její obrazy, které sám maloval a nakonec i hrad přejmenoval po ní.
To vše dokáže láska. On byl jí okouzlen a ona ještě více tím, co pro ní udělal.
Nedělal to pro to, aby se jí zalíbil. Ale pro to, že chtěl aby její duše, půvab a krása zůstala zde navždy...

Zasnoubili se, jsou spolu šťastní a v nějakém tom malém okýnku v tomto hrádku pod kupolí tam spolu s dětmi žijí dodnes.



       

Celá galerie zde

matka

Citace od: Petronel kdy 26.05.2020, 21:57:30
Tento hrad byl postaven na počest jedné AFOLky mezi námi, která právě dnes slaví narozeniny.
Je to má drahá a blízká kamarádka a rád bych jí tuto stavbu takto (obrazně :D) věnoval.
Přeji Ti vše nejlepší, hodně zdraví, lásky, ať Tě nezlobí dětičky a neztrácí Ti kostičky. :-*


Milý Petronelku!

Vůbec nevím, co na to říct...
Sedíme si tady za okýnkem pod kopulí a kocháme se.
Vím už od včerejška, že tohle jsou mé nejlepší narozeniny, ale ty jsi jim dal úžasnou třešničku na dort.
Děkuju  :)


Mikro stále tiše obdivuju. Mně na něj zřejmě chybí představivost, tak se do něj nepouštím, i když by mě moc lákalo. Ale tvoje modýlky jsou parádní a pokud se s nimi opravdu vrtneš na výstavu, pořídím si taky kopuli a přidám se k tobě, jako poděkování za tvůj dnešní kousek.
Paní na Žlutém hradě

milanv

Tady na kostkách se objevuje neuvěřitelná spousta modelů, na které jen zírám, ve všemožných kategoriích. Jeden krásný model vedle druhého. Ale nutno říct, že k některým si navíc člověk získá tak nějak osobní vztah...

Petře, díky za pocit domova!
Pán na Žlutém hradě

Chikos

#15
Ten první hrad si strčil úplně do kapsy  ;) U mě si inspiraci splnil. Nebýt tvého modelu, úplně bych na tu kopuli zapomněl. I ten druhý hrad se ti náramně povedl. A máš pravdu že v mikru se to dá udělat ještě zajímavější. Zkusím někdy přidat taky něco do placu  ;D



Citace od: Petronel kdy 26.05.2020, 21:57:07
V klasickém minifig měřítku je to jen taková viňětka. Když je to mikro, vejde se toho tam více. :D
Mě konkrétně k té myšlence inspiroval tento malý hrádek. Byl jsem z něj úplně unešen. Teď zpětně si ale říkám, že se mi asi na tom líbilo hlavně to, že je to pod tou kupolí, protože ten hrádek je takový nicmoc... Draci ale naprosto parádní!! :o
Ještě jeden zajímavý jsem našel třeba zde.

V našich končinách to byl ještě neprobádaný kout. Myslel jsem, že třeba někoho zde také inspiruji, nakoupí kupole a na nějakou výstavu vyprezentujeme celou polici takových sklenic a skleniček  >:D

Petronel

Mám radost, když se moje stavby líbí. Ale to, že jste si oba na základě tohoto dílka změnili profilový obrázek a podpis, to už je tedy něco. ;D To mě dostalo. :D



Ono vlastně myšlenku "hrad pod skleněnou kupolí" mám v hlavně už od malička. Jako vzpomínku.
Pamatujete si někdo z kostkařů fantasy pohádky o princezně Fantaghiro? >:D
Když jsem byl malej, tak jsem to strašně žral a líbila se mi hlavně i ta princezna. Když bych si to měl pustit teď, tak už bych z toho měl asi jiný pocit a asi bych to ani nezvládl dokoukat. ;D
Ale dodnes si pamatuju, že v jednom z posledních dílů nějaký zlý černokněžník zaklíná a kouzlem odnáší ze světa celá království. Na konci toho filmu pak Fantaghiro někde v jeho sídle objeví, že ty království má zmenšené pod jednotlivými skleněnými kupolemi. A ona se musí rychle rozhodnout a vzpomenout si jaký z těch hrádků je její, aby aspoň toto království zachránila.  :D
To si pamatuji dodnes. Tam jsem viděl poprvé tento nápad.


Citace od: Chikos kdy 26.05.2020, 23:52:17
...Zkusím někdy přidat taky něco do placu  ;D
Citace od: matka kdy 26.05.2020, 23:13:19
...tvoje modýlky jsou parádní a pokud se s nimi opravdu vrtneš na výstavu, pořídím si taky kopuli a přidám se k tobě, jako poděkování za tvůj dnešní kousek.

Beru vás za slovo a těším se na vaše výtvory. ;)


Izabella08

 :-* :-* :-*To je tak krááásnýýý...jednak Petronelek postavil opět nejen něco originálního, ale romantického a překvapivého. Jde vidět, že Vy tři jste opravdu velcí kamarádi!!! :-* :-* :-*

peki

Citace od: Petronel kdy 28.05.2020, 20:35:32
Mám radost, když se moje stavby líbí.

Opravdu pěkné, i když nápad někoho jiného jak píšeš v úvodu. Každopádně se ti to opravdu povedlo. :o

Borun

Moc pěkné.Na těch modelech je názorně vidět,že I z mála dílků a velkou fantazií se dají postavit nádherné věci.

Tomik

Moc pěkné modely hradů a ta skleněná kopule jim dodává ještě větší šmrnc. Teď už jen do té kopule napustit vodu a sehnat bílé vločky trochu těžší než zvolená kapalina a máš z toho takové to těžítko se sněžením. 8)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

yoshimaka

Citace od: Tomik kdy 30.05.2020, 13:18:00
... sehnat bílé vločky trochu těžší než zvolená kapalina a máš z toho takové to těžítko se sněžením. 8)
https://img.bricklink.com/ItemImage/PN/12/98138pb104.png
Lust och fägring stor

Tomik

Citace od: yoshimaka kdy 30.05.2020, 15:01:49
Citace od: Tomik kdy 30.05.2020, 13:18:00
... sehnat bílé vločky trochu těžší než zvolená kapalina a máš z toho takové to těžítko se sněžením. 8)
https://img.bricklink.com/ItemImage/PN/12/98138pb104.png
Tak tohle by byla hodně drahá sranda a nepříliš efektní...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hardegon


Petronel

Óóó díky moc za povýšení! ;D

Mám hotový ještě třetí model, tentokrát ne ale pod kopulí, ale ve veliké zavařovačce. Mám z toho však takové rozpačité dojmy. Přes to sklo sklenice už to není ono. Snad se aspoň přiměju abych vám to tu ukázal. ;)