Skladování a přehled dílů sbírky Technic

Založil GENERÁL, 08.12.2019, 14:57:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

GENERÁL

Ahoj zajímalo by mě jak skladujete LEGO Technic? Já mám nakoupené menší krabičky s nastavitelnými přepážkami na menší součástky a pak uzavíratelné boxy na větší díly http://imgworld.cz/fYc2XdfWld.jpg#.
Chci se zeptat jelikož už těch větších modelů mám víc, řeším jestli součástky nezačít míchat nebo pořad držet modelově oddělené. Jak to děláte Vy? A pak existuje nějaká aplikace na seznam vlastněných dílů? Kde by se dali dát třeba čísla setů a ta aplikace vám ty dílky vypsala, popřípadě se do ní dalo přidávat cokoliv...

díky za rady...

Stimpi

U technicu to skladování a roztřízení není tak divoký, nicméně plánuju MARSky. Některé sety mám pořád zkompletované a část jich mám "v hromadě" kvůli stavění

milanv

Mně se osvědčily šuplíky, které máme použité na lego všeobecně - viz vlákno Kam s tím, s tím, že v nich jsou menší krabičky bez víček, na jednotlivé díly. Ne přihrádky - to aby šla každá krabička snadno vyndat zvlášť, odsypávat z ní, zase do ní nasypat atp. Nezdá se to, ale v porovnání s přihrádkami je to velký rozdíl v pohodlí.
Pán na Žlutém hradě

GENERÁL

A o té aplikaci na přehled dílu někdo ví?

HD

Zkus Rebrickable.com, ale nejsem si jist,  zda je tím, co hledáš.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Lattak


tomaslambo

Osobně na přehled dílů používám rebrickable a můžu jen doporučit.
Ty boxy jsou ok, ale ty krabičky s přepážkami jsou bohužel na nic. Taky jsem z něčím takovým začínal, ale čím víc bylo stavebnic, tím méně přepážek v krabičkách bylo, díly nakonec stejně nebylo kam dávat a daný typ součástky skončil v zip sáčku a tam jsou dodnes, jen občas vyměním menší sáček za větší. Sáčky mám potom v bednách podle druhu jako přibližně jako na BL, není to sice tak efektní jako zeď  plná malinkatých šuplíčků (raději utratím peníze za stavebnice, než za to kde je budu skladovat), zato si jsem schopný veškerý stavební materiál přenést do obýváku během pěti minut. Pořizovací náklady prakticky nula - Rychlouzavírací sáček 30x40cm(to jsou snad ty největší co se dají koupit), 100ks/bal. cca 200Kč a máš vystaráno na opravdu hodně dlouho.

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

poMOCník

Citace od: tomaslambo kdy 10.12.2019, 15:38:07
Osobně na přehled dílů používám rebrickable a můžu jen doporučit.
Ty boxy jsou ok, ale ty krabičky s přepážkami jsou bohužel na nic. Taky jsem z něčím takovým začínal, ale čím víc bylo stavebnic, tím méně přepážek v krabičkách bylo, díly nakonec stejně nebylo kam dávat a daný typ součástky skončil v zip sáčku a tam jsou dodnes, jen občas vyměním menší sáček za větší. Sáčky mám potom v bednách podle druhu jako přibližně jako na BL, není to sice tak efektní jako zeď  plná malinkatých šuplíčků (raději utratím peníze za stavebnice, než za to kde je budu skladovat), zato si jsem schopný veškerý stavební materiál přenést do obýváku během pěti minut. Pořizovací náklady prakticky nula - Rychlouzavírací sáček 30x40cm(to jsou snad ty největší co se dají koupit), 100ks/bal. cca 200Kč a máš vystaráno na opravdu hodně dlouho.

Sáčky jsou perfektní, taky je používám. Zabírají nejméně místa a člověk nemusí pořád předělávat přepážky. Nicméně jejich nevýhoda je, že najít správný sáček, otevřít a zavřít je daleko méně pohodlné, než vysunout a zasunout šuplík. Proto volím kombinaci obou s jednoduchým pravidlem: pokud je součástek jednoho druhu moc a nevejdou se do vyhrazeného šuplíčku / přihrádky, zbytek (tedy většina) jde do sáčku. Jakmile se šuplík vyprázdní, jen ho dosypu. Sáčky pak nemusím skladovat na nějakém dostupném místě, ale klidně ve sklepě.

peter

Citace od: poMOCník kdy 10.12.2019, 16:42:20Nicméně jejich (sáčků) nevýhoda je, že najít správný sáček, otevřít a zavřít je daleko méně pohodlné, než vysunout a zasunout šuplík.

Toto byl přesně důvod, proč jsem tento systém po ani ne půl roce opustil - ano i já měl chvíli sbírku v sáčkách a přešel definitivně do organizérů, IKEA boxů / MARS skříněk ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

U mě byl podobný vývoj:

nejdřív krabice s pytlíky, protože jsem si myslel, že jen hodně málo druhů dílů budu mít tolik, aby vůbec zaplnily pytlík :)
pak dlouho IKEA boxy, ale s přibývajícím stavěním mi vadilo víc a víc to přehrabování v malých, relativně hlubokých, přihrádkách

U pryba jsem viděl prvně systém malých krabiček ve velké ploché krabici místo přihrádek, a to se mi zatím osvědčilo nejvíc - běžně se používají jako přihrádky v těch IKEA boxech, ale také nabízejí alternativu 'vezmu "přihrádku" (krabičku), vysypu na stůl, najdu snadno díl, co by byl jinak někde na dně, nebo víc dílů, a pak zase snadno shrnu rukou vše do krabičky, kterou vrátím do šuplíku". Je to asi 3-5 rychlejší než to tady popisovat z počítače :D

Na ještě větší množství dílů jednoho typu se dá použit celý šuplík bez přihrádek, na ještě větší krabice zvlášť ve skříňce - pro pár dílů ve velkých množstvích z lugbulku. V takovém případě si ale menší množství toho dílu zároveň dáme do přihrádky v šuplíku normálně podle logiky třídění (třeba podle barvy nebo tvaru) - na běžná použití najdeme díl normálně tam, kde bychom ho čekali, až na nějaké velké akce sáhneme do skříňky.

Tohle nám funguje dobře na modely do rozsahu několika velkých baseplate ve stylu "model světa panáčků" nebo podobný rozsah. Pro jiné modely (třeba Vasykova typu nebo naopak viněty atp.) to může být jiné.
Pán na Žlutém hradě

HD

Jelikož se diskuse rozběhla směrem nesouvisejícím přímo s LEGO Technic, přesouvám téma do sekce Sbírky, kde se již téma o skladování vyskytuje.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

tomaslambo

Citace od: peter kdy 11.12.2019, 09:02:43
Citace od: poMOCník kdy 10.12.2019, 16:42:20Nicméně jejich (sáčků) nevýhoda je, že najít správný sáček, otevřít a zavřít je daleko méně pohodlné, než vysunout a zasunout šuplík.

Toto byl přesně důvod, proč jsem tento systém po ani ne půl roce opustil - ano i já měl chvíli sbírku v sáčkách a přešel definitivně do organizérů, IKEA boxů / MARS skříněk ;)

Možná je to mým způsobem stavění, ale mi sáčky vyhovují. Potřebuji mít kolem sebe přehledně rozmístěný všechen stavební materiál, ze kterým počítám že budu potřebovat, což mi nízká krabice ve které jsou třeba jen sáčky(10-20 sáčků) s ozubenými koly umožňují. Navíc správně naplněný pytlík stojí sám a jen tak se nevysype, nemusím řešit to otravné otevírání a zavírání  8)
Neříkám že je to nejlepší řešení, ale pro můj konkrétní případ, kdy když si mohu stavět (obvykle jen po večerech když děti spí), musím všechno potřebné přesunout ze skříně z jedné místnosti do druhé a ještě ten večer uklidit zpět, jsem lepší řešení nenašel.

Foton

Já skoro všechno svoje Lego skladuji v PIKNIK  boxech od Orionu (https://www.domstav.cz/orion-box-piknik-party-3-patra-40x30x24cm-mix-barev/)
A ty dávám do skříně. jednotlivá patra obsahují "kategorii" dílků ( rovné beamy, kola, zahnuté liftarmy atd.) bez ohledu na barvu. U klasických bricků (kterých mám 3 patra jsou ještě děleny na množiny barev.

Celkem mám 4 věže po 5 patrech.

Drobné technic dílky mám v pořadačích s měnitelnými přihrádkami.
Viz. foto ze včerejší rozdělávky EV3 R3PTARa.

Nejsem velkostavitel, takže mi to stačí. A musí stačit :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.