Společný projekt - ZOO

Založil Chairudo, 02.10.2019, 14:17:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jojik

  Tak konečně byla splněna poslední vůle hraběte z Nemanic a jeho" Tropický skleník" byl přestěhován do ZOO. Tento svůj skleník naplnil rostlinami z výprav do tropů, kde zkoumal místní faunu a floru.

Kuba

Využil jsem špatného počasí a dokončil jsem modul s Velbloudy.


Bohužel jsem zjistil, že doma nedisponuji těmi 2x2 kulatými Bricky s dírou. Budou nějaké ploty udělány erárně? Nebo to mám ještě někde shánět? případně nepůjčil by mi někdo v Ostravě na výstavě?

Chairudo

Citace od: jojik kdy 01.04.2022, 18:42:07
  Tak konečně byla splněna poslední vůle hraběte z Nemanic a jeho" Tropický skleník" byl přestěhován do ZOO. Tento svůj skleník naplnil rostlinami z výprav do tropů, kde zkoumal místní faunu a floru.

Super :)

Citace od: Kuba kdy 02.04.2022, 21:03:10
Využil jsem špatného počasí a dokončil jsem modul s Velbloudy.


Bohužel jsem zjistil, že doma nedisponuji těmi 2x2 kulatými Bricky s dírou. Budou nějaké ploty udělány erárně? Nebo to mám ještě někde shánět? případně nepůjčil by mi někdo v Ostravě na výstavě?

Podívám se jestli doma nenajdu něco navíc.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

Ahoj, až na nějaké detaily hlásím hotovo. :) jak to bude s těmi krabicemi? Budou tedy potom na skladování nějaké jednotné? Jde mi o to, jestli to mám v pátek jen přinést a připravit, případně jestli vymyslet i nějakou krabici? :)



Chairudo

Citace od: danyboy kdy 05.04.2022, 17:56:00
Ahoj, až na nějaké detaily hlásím hotovo. :) jak to bude s těmi krabicemi? Budou tedy potom na skladování nějaké jednotné? Jde mi o to, jestli to mám v pátek jen přinést a připravit, případně jestli vymyslet i nějakou krabici? :)

Super  :)

Robkteryten by měl přivézt 40x40x25, já budu mít výšku 30 a 40, tak komu se to tam vejde a nebude mít lepší, dáme do jednotných krabic.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

Citace od: Chairudo kdy 05.04.2022, 18:39:26
Citace od: danyboy kdy 05.04.2022, 17:56:00
Ahoj, až na nějaké detaily hlásím hotovo. :) jak to bude s těmi krabicemi? Budou tedy potom na skladování nějaké jednotné? Jde mi o to, jestli to mám v pátek jen přinést a připravit, případně jestli vymyslet i nějakou krabici? :)

Super  :)

Robkteryten by měl přivézt 40x40x25, já budu mít výšku 30 a 40, tak komu se to tam vejde a nebude mít lepší, dáme do jednotných krabic.

ok, super :)

Chairudo

#186
První část zoo vytavená v Ostravě vypadala suprově, i když někteří nezvládli plot, nebo zapomněli že do zoo patří i návštěvníci   ::)

Hotovo:
Igorus - vstupní brána
Igorus - krokodýli
skyrider - tučňáci
Pool - pštrosové
Chairudo - výběh plameňáků
Marki - Výběh s ovečkami
poMOCník - park
jojik - tropický skleník
puresis - sobi
Clermont - pavilon hadů a pavouků
yoshimaka - výběh horského lva
danyboy - dětské hřiště, občerstvení
Mates - pavilon opic
Borun - aquarium se žraloky
Kuba - výběh Velbloudů
roko86 - Žirafy - .
samy405 - prasata
yanice - sloni
VocucBat - voliéra pro papoušky
Ongon - sobi

Ostatní kdo ještě model nedodali prosím pište jestli přivezete do Lysé nebo Plzně a jaký má model rozměry, hlavně výšku. Seženu krabice na míru ať v nich není hlavně vzduch a je možné vše převážet.

Dodají?
Vasyk - technické zázemí
skywalker007 - zvířecí kostýmy - 40x40x15 - bude do Lysé
STARHAWK - Leopardy a Pantery
Robkteryten - mořský svět... aquarium
Alex - náměstí - minipark
Zoufalec - výběh vlků






YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Icewalker

Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Chairudo

Seznam účastníků projektu se nám bohužel dost ztenčil z původních 25 na 19, ale chápu že mnozí mají díky Covidu a zdražování jiné priority než LEGO.

I tak se nám Zoo roztáhne do krásných 9 metrů a doufám že zbylí přeživší doručí moduly už do Lysé :D
Těším se na další stavby  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yanice

Sloni jsou připraveni do Lysé i do Plzně.

Chairudo

Zoo máme po Lysé téměř kompletní, díky Matthes_CS za nafocení  :D

https://www.flickr.com/photos/matthes_cs/sets/72177720299599516/

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Nojo park tentokrát kvůli logistickým problémům chyběl. Ale zato jsem vylepšil způsob transportu, takže pro příště už očekávám, že stromy vydrží. (Kácel se tedy jen ten jeden, ostatní už byly na několika výstavách a přežily bez újmy.)

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 24.02.2022, 07:28:04
Ať se projekt dobře skladuje a převáží, nechám udělat krabice na míru z 3VL
- předpokládám že většina výběhů bude z bloků 40x40 a různých výšek, uděláme 15-20-25-30-35-40...tedy násobky po 5cm

Tohle je skvělej systém a mělo by se to přenést i na další společné projekty...
S timhle systémem je skladování i převoz hodně zjednodušený a 40x40 je ideální při převozech na paletách 120x80.

Včera jsem instaloval s pekim na Lipně perníčky, elfy, modulární město a zoo. Všechno byl trochu vopruz s ohledem na různé velikosti modulů a křehkost jednotlivých částí. Převoz 5 palet s modely, kde je těžké dohledat alespoň 2 stejné rozměry krabic je masakr na balení i přepravu.
Ale...! Zoo naprosto skvělá na přepravu i instalaci.

Tímto uděluji Chairudovi pochvalu před nastoupenou jednotkou za systemizaci tohodle projektu ;)

Chairudo

Informačně o projektu Zoo:
Letos se proběhla asi z dvou třetin v Ostravě, téměř kompletní v Lysé a v Plzni a o víkendu v Olomouci.
Předpokládám že na jaře uděláme ještě druhé kolečko kompletní zoo v Ostravě.

Bude o ní zájem někde dál?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#194
Ahoj Lidičky,

společný projekt Zoo je domluvený na druhé kolečko v Ostravě a tady taky projekt ukončíme, potřebuji vyprázdnit sklad.

prosím pošlete odpověď sem nebo SZ nejpozději do konce března kdo si modul vyzvedne v Ostravě.

Kdo nemůžete pište taky ať vím co povezu zpátky a na možnosti vrácení modulů se dál domluvíme.... holubí pošta, další výstavy...

Díky moc za skvělou účast, snad se nám podaří zase něco takového časem spáchat!
u modulů na vás bude čekat menší dáreček  :)

Ostrava:
Clermont - pavilon hadů a pavouků
Marki - Výběh s ovečkami
jojik - tropický skleník
yoshimaka - výběh horského lva
danyboy - dětské hřiště, občerstvení
Borun - aquarium se žraloky
Kuba - výběh Velbloudů
samy405 - prasata
skyrider - tučňáci
poMOCník - park
skywalker007 - zvířecí kostýmy
Igorus - vstupní brána
Igorus - krokodýli

Praha:- centrální sklad Pool?
Pool - pštrosové
yanice - sloni
roko86 - Žirafy
Mates - pavilon opic

jiné: pošta?
VocucBat - voliéra pro papoušky


Ostatní?
puresis - sobi
Ongon - sobi
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Do Ostravy se nedostanu, potřeboval bych po někom poslat do Prahy ten můj pštrosí modul.

Chairudo

Citace od: Pool kdy 09.02.2023, 22:35:37Do Ostravy se nedostanu, potřeboval bych po někom poslat do Prahy ten můj pštrosí modul.

Utčitě budu mít po Ostravě tím směrem cestu, mohl by jsi u sebe na vyzvednutí uložit i pár dalších modulů pro místní?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Citace od: Chairudo kdy 16.02.2023, 09:20:38Utčitě budu mít po Ostravě tím směrem cestu, mohl by jsi u sebe na vyzvednutí uložit i pár dalších modulů pro místní?

Jasný, něco se mi tu vleze a v nejhorším ve sklepě je ještě taky místo.


VocucBat

Do Ostravy nejedu, tudíž musím využít nějaké alternativní možnosti dopravy, z nichž nejlépe mi vychází pošta i za cenu částečné, nebo úplné destrukce modelu.
Případně nejisté předání někdy někde později, ale nějakou výstavu z důvodu časové vytíženosti moc reálně nevidím.

Mates

Mates - pavilon opic - vyzvedne mi ho Igorus v Ostravě, díky!

skywalker007


Chairudo

Díky za odpovědi  :)

Ještě malá změna pokud souhlasíte, modely co směřují na Prahu a okolí by Igorus rád vystavil na výstavě v Kostelci nad Labem.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=54220.0

Jde o:
Pool - pštrosové
yanice - sloni
roko86 - Žirafy
Mates - pavilon opic

Pokud souhlasíte na vrácení modelů na podzim se vámi domluví Igorus.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

roko86

Ano žirafy chtějí do další zoo

Pool

Samozřejmě není problém, klidně je po pár Zoo ještě povozte ;D .

yanice

Určite sloni můžou dále. Já se omlouvám za tak pozdní odpověď, poletovala jsem po služebkách.

Citace od: Chairudo kdy 09.03.2023, 12:12:02Díky za odpovědi  :)

Ještě malá změna pokud souhlasíte, modely co směřují na Prahu a okolí by Igorus rád vystavil na výstavě v Kostelci nad Labem.
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=54220.0

Jde o:
Pool - pštrosové
yanice - sloni
roko86 - Žirafy
Mates - pavilon opic

Pokud souhlasíte na vrácení modelů na podzim se vámi domluví Igorus.

Skyrider

Konečně jsem se dostal k vybalení modulu ze ZOO a ve výběhu s tučňáky se schovával jeden nezvaný tajný agent z cizího výběhu  >:D
Takže pokud by původní majitel měl o figurku zájem, ať se mi ozve do sz.

roko86

Ahoj kde prosím je teď můj model žirafy. Děkuji

Chairudo

Citace od: roko86 kdy 24.08.2023, 13:16:38Ahoj kde prosím je teď můj model žirafy. Děkuji

Ahoj, měl by být dle seznamu výše u Igoruse  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

roko86

Citace od: Chairudo kdy 27.08.2023, 12:47:46
Citace od: roko86 kdy 24.08.2023, 13:16:38Ahoj kde prosím je teď můj model žirafy. Děkuji

Ahoj, měl by být dle seznamu výše u Igoruse  :)
Neni tam psal jsem mu zprávu a mám  komunikovat s tebou

Pool

Také se můj pštrosí modul ke mně nedostal. V Kostelci to prý není, neví někdo kde to skončilo?