Kostkování OLOMOUC 2020, 3. ročník

Založil Izabella08, 10.07.2019, 20:33:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Jako návštěvník můžu říct, že to bylo prima. Velmi mile mě překvapily komentované prohlídky a přednášky. Trochu mi to už připomínalo nějaký Con.
S tím, že jste mi nenechali Corner Garage na rodinné stavění, jste mě trochu nas...li. Ale co už, dobře mi tak, měli jsme přijít  v sobotu. Snad uspěju v Praze (i když už ne s celou rodinou).

Jo a nějaké fotky od Fotona: https://photos.app.goo.gl/bzHFaurkj7WNAJRv6
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

pryb

Taky se přidám s poděkováním, bylo to prima.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Borun

Pěkná akce,spoustra srandy,přednášky možná na mně moc dlouhé,ale zajimavé a poučné.Diky všem a Isabelle zvláště👍

Igorus

Souhlasím, byla to perfektní akce.

Kromě výše uvedeného pak jsem rád za rozšíření vědomostí. Namátkou využitelnost žraloků jako vnitřní výplně do modelu, nosných plamenů atd. (prosím o zařazení těchto vychytávek jako samostatnou přednášku).

Pavli a ostatním pořadatelům - DÍKY!

Clermont

Velmi povedena vystava hlavne na pohodu.
Komentovane prednasky nemely chybu. Hlavne ta u Falcona. Hned bych si ji poslechl znovu.  :)
Diky Izi a uz ted se tesim na Tvou dalsi vystavu kde se potkame.  :)

Borun

Za přednášky u modelů(např Falcon,New York)bych použil citaci "až takhle bude klid,rád bych si to poslechl znova.Vidíš Radime,já jsem ti říkala ,že se jim to bude líbit"😂😂

milanv

Přidávám se s poděkováním.

Veliké díky, Pavlíno! Za úžasnou pohodu, za skvělé organizační zvládnutí akce. Asi nejlepší Kostkování, co jsem zatím zažil. Lidi se skvěle rozprostřeli - bylo tam tolik lákadel a tak efektně rozmístěných, že nikde nebyly žádné tlačenice. Neviděl jsem jediného nespokojeného návštěvníka, opravdu super. O nás vystavovatele bylo také skvěle postaráno - to je už na Kostkování tradice...

Jakožto organizátor přednášek ti děkuju za všechnu podporu - já přišel a dostal extra místnost jen pro to, ani její úklid jsem nemusel organizovat. (Díky všem, kdo s tím pomohli!) K tomu ozvučení a profesionální znělky... Prostě SUPER! Fakt moc děkuju - díky tvému přístupu, podpoře ochotě lze posouvat možnosti kostkařských výstav pořád dál.

Komentované prohlídky jsem měl na starosti také - tam máme co vylepšovat (a díky za to, že se mnou neztrácíš trpělivost, když se to hned nepovede :) ). Informovanost lidí musí být lepší a také předváděče budu pečlivě vybírat, aby příště přednášeli jen ti střízliví, jo?  >:D (lehká reakce na příspěvky výše :) )
Pán na Žlutém hradě

Igorus

#67
Citace od: milanv kdy 24.02.2020, 12:55:51

Komentované prohlídky jsem měl na starosti také - tam máme co vylepšovat (a díky za to, že se mnou neztrácíš trpělivost, když se to hned nepovede :) ). Informovanost lidí musí být lepší a také předváděče budu pečlivě vybírat, aby příště přednášeli jen ti střízliví, jo?  >:D (lehká reakce na příspěvky výše :) )


Pomluvy nezaložené na faktech.

Citace od: Borun kdy 24.02.2020, 12:41:38
Za přednášky u modelů(např Falcon,New York)bych použil citaci "až takhle bude klid,rád bych si to poslechl znova.Vidíš Radime,já jsem ti říkala ,že se jim to bude líbit"😂😂

Je pravda, že u MF je stále co dalšího objevovat. Což mi připomíná, vyndal někdo tu plechovku od piva?


Jo a kompletní znění pohádky zde:
https://www.youtube.com/watch?v=pcLd8Pj34W0

milanv

LEGO škola na Kostkování

Letos jsme udělali experiment: výstava se stala ještě více interaktivní, přidali jsme přednášky pro rodiče i děti. Oba dva dny se ve zvlášť vyhrazeném sále (tichá místnost v prvním patře, s projektorem) konal cyklus přednášek na často dotazovaná témata. Od stavění až po rádce s nakupováním lego.

Díky všem přednášejícím

Opravdu moc vám děkuju, že jste do toho se mnou šli. Úsilí, které jste tomu věnovali, bylo opravdu vidět a lidé to ocenili. Společně jsme také zvládli různá drobná úskalí zjišťovaná za pochodu, klasické "porodní bolesti" - tady opět děkuju také Pavlíně, protože to pro nás předchystala tak, že jsme k řešení měli fakt už jen drobnosti. K tomu jste navíc přidali tu příjemně lidskou rovinu, kdy jste se každému věnovali podle toho, jak bylo třeba, a ne jen podle nastavených pravidel. Bylo to s váma fakt skvělé!

Pro mě osobně bylo odměnou vidět ty lidi, jak o to stojí, jak UTÍKAJÍ po schodech, aby přednášku stihli. Nebo lidi, kteří tam byli třeba na tři přednášky za sebou a bylo úplně vidět, jak ty informace "hltají" a jsou opravdu rádi, že se jim takhle věnujeme.

V neposlední řadě jsme udělali, myslím, dobrou reklamu Kostkám jakožto spolku, protože takhle lidé viděli a slyšeli, kdo že to pro ně všechno chystá.

Takže ještě jednou díky vám všem!
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Jako návštěvník jsem byl velmi překvapen tím, jak příjemné prostředí se podařilo vytvořit přesto, že přišlo tolik lidí najednou. Žádná tlačenice u stanovišť nebo u modelů, všichni vypadali, že se dobře baví. Jediné známky nespokojenosti jsem si všiml u dětí, kterým bylo sděleno, že "už jdeme domů".

Citace od: Foton kdy 24.02.2020, 09:54:13
S tím, že jste mi nenechali Corner Garage na rodinné stavění, jste mě trochu nas...li. Ale co už, dobře mi tak, měli jsme přijít  v sobotu. Snad uspěju v Praze (i když už ne s celou rodinou).

Na nás zbylo už v sobotu odpoledne jen pár aut, protože tu garáž si celou zabrala Clermontova princezna. Naštěstí pak už sety došly, protože jinak by Teo chtěl stavět i v noci.

peki

Příjemně strávená sobota  ;)
Poděkování organizátorům a všem kteří na akci zavítali a přiložili ruku k dílu.

Mne zaujal MOC nevím abych nespletl název "popelnice", na který se hodí z pelíšků".  Pobavila řada nových M0C jako např. papoušci, perníková vesnička, vánoční dům. Ale i žada zdařilých upgrada již prezentovaných MOC jako např. funkční černobílé kino v Igorusově NY.

Dětem (soudě nejen podle Zuzky) se líbila řada nových hracích koutků. Člověk žasne kam na to Izabelo chodíš.

Musím pochválit tradičně nejlepší kafe které jsem pil  ;)

O přednáškách už bylo řečeno hodně nahoře, za mne dobrý nápad. Stejně vtipné provedení.

Večerní guláš byl takovou pěknou tečkou.

Poděkování všem kteří se zapojili do stavění v rámci projektíku výlohy auta.  Byla tpo taková generálka na stavění v Praze/Ostravě/Plzni.

A ještě vyúčtování aukce  






Kanak

Děkuji všem, že jsem se mezi Vás mohl vtěrknout. Velký dík hlavně Pavlíně a Znouzákovi, který mi přenechal velký kus prostoru. Snad mi nějaké Vaše rady uvázly v hlavě a jestli bude nějaké příště, polepším se.

david zabak

Děkujeme společně se ženou za pozvání a poskytnutí výstavy pro naši armádičku.
Doufám, že bylo z naší strany vše v pořádku a budeme se těšit na další pozvání s lepšími modely.

Děkujeme

Žabák a Lucie

mirek

Velké poděkování za krásnou akci Pavlínce a za její velmi starostlivou péči o dva staříky.
Narozeniny jsem si užil vrchovatě.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.2758037510917680&type=3

Izabella08

#74
Závěrečné hlášení pro Pekiho:

Název akce: Kostkování Olomouc 2020
Datum konání: víkend 22.-23.2.2020
místo konání, SŠP Olomouc
m2 výstavní plochy: 1000 m2
počet aktivních Afolů: 39
počet pasivních Afolů: 19
počet pomocníků: 18
počet návštěvníků : 2820...z toho 113 volné vstupy či děti do 2 let
počet herních stanovišť: 41
prodejce LEGA: ano, Speciálka LEGA-výhradní prodejce LEGA
občerstvení: ano, 2 firmy ( obsluha 5 lidí)
z majetku Kostek propůjčeny 2 bedny bílých bricků 2x4 + sněhulák

NOVINKY:
1. LEGO škola ...více o této novince viz. její patron MilanV
2. autorské komentované prohlídky ...opět zmínka od MilanaV
3. šatna pro návštěvníky...jela v plném proudu

Izabella08

#75
Milí kostkaři, moji LEGO kolegové,

děkuji Vám za vydařený víkend. Byla to skvělá jízda!!!

Kostkování je založeno na jedné hlavní myšlence, a to je HRANÍ, STAVĚNÍ a jiné DOVÁDĚNÍ s LEGO kostičkami. Samozřejmě nesmí chybět ani Vaše autorské modely...bez nich by to bylo neúplné. A pokud se tento mix zdárně vydaří...zkombinuje se výstava se zajímavým hraním...tak to je přesně to, co mě baví...a jsem velmi ráda, že to baví i návštěvníky. Opět se na akci zapojovali nejen děti, ale i jejich rodiče a prarodiče.

Děkuji Vám všem, kteří se mnou jdete touto cestou!

Milanovi a Ditě ještě posílám sólo poděkování za jejich skvělé nápady, které se podařilo zrealizovat...viz. LEGO škola, autorské komentované prohlídky a založení limitované edice panáčků...každé Kostkování jeden speciální panáček do sbírky. Tato událost způsobila, že mě již požádalo 11 lidí, ať jim dám anebo i prodám ještě jednoho...prosím ne...každý jen jednoho...v tom spočívá ta vzácnost:)

Tak to je tak asi vše, mějte se pohodově...já se mám již také...mám to zdárně za sebou, ALE už teď se těším na Pardubice!!!:)

Pavlína-Izabella

Matthes_CS

Fotky z akce: (plus ještě nějaké fotky ze stavění modelů do výlohy v příslušném tématu)
https://flic.kr/s/aHsmLAv2zr

Díky všem organizátorům a účastníkům za další krásnou akci, kterou jsme si užili.

Clermont

Citace od: poMOCník kdy 24.02.2020, 13:50:49
Citace od: Foton kdy 24.02.2020, 09:54:13
S tím, že jste mi nenechali Corner Garage na rodinné stavění, jste mě trochu nas...li. Ale co už, dobře mi tak, měli jsme přijít  v sobotu. Snad uspěju v Praze (i když už ne s celou rodinou).

Na nás zbylo už v sobotu odpoledne jen pár aut, protože tu garáž si celou zabrala Clermontova princezna. Naštěstí pak už sety došly, protože jinak by Teo chtěl stavět i v noci.

Clermontova a Igorusova princezna stavěly nanukové auto 60253 a malou Tuningovou dílnu 60258.
Kdo stavěl velké modely netuším ale tyhle malé princezny to nebyly  ;)

Matthes_CS

Citace od: Clermont kdy 24.02.2020, 18:05:05
Citace od: poMOCník kdy 24.02.2020, 13:50:49
Citace od: Foton kdy 24.02.2020, 09:54:13
S tím, že jste mi nenechali Corner Garage na rodinné stavění, jste mě trochu nas...li. Ale co už, dobře mi tak, měli jsme přijít  v sobotu. Snad uspěju v Praze (i když už ne s celou rodinou).

Na nás zbylo už v sobotu odpoledne jen pár aut, protože tu garáž si celou zabrala Clermontova princezna. Naštěstí pak už sety došly, protože jinak by Teo chtěl stavět i v noci.


Jo, rohovou garáž stavěl můj pomocník Vojta (přichycen při činu na fotce) z výtopny a dostavoval táta.
Clermontova a Igorusova princezna stavěly nanukové auto 60253 a malou Tuningovou dílnu 60258.
Kdo stavěl velké modely netuším ale tyhle malé princezny to nebyly  ;)

networ

Knihkupectví byla spolupráce asi 4 lidí: mne, Blaji, Alexe a Igoruse :)

Nálepky na start rychlých modrých aut dodal kolega na kase... :D
Učím se stavět ...

Robkteryten

Citace od: networ kdy 24.02.2020, 20:05:11
Knihkupectví byla spolupráce asi 4 lidí: mne, Blaji, Alexe a Igoruse :)

Nálepky na start rychlých modrých aut dodal kolega na kase... :D

:D ty stavěl mladej a dostal zákaz polepovat :P

Robkteryten

Děkujeme za super víkend!
Prosím příště /pokud nějaké přístě bude/ o větší zapojení doprovodu, určitě by se jí nějaká práce našla  8)


ogar49

Citace od: Robkteryten kdy 24.02.2020, 20:40:13
Citace od: networ kdy 24.02.2020, 20:05:11
Knihkupectví byla spolupráce asi 4 lidí: mne, Blaji, Alexe a Igoruse :)

Nálepky na start rychlých modrých aut dodal kolega na kase... :D

:D ty stavěl mladej a dostal zákaz polepovat :P

Tak snad nebude reklamace na polepy :) na kase to bylo někdy zajímavé polepovat, s nálepkou na prstu trhat lístky a vracet mince ...
Díky stavění setů jsem zapojil do výstavy mladého, který běžně bývá na výstavě oba dny po celou dobu, ale vlivem "moribundusu" to nešlo a tak v sobotu postavil doma Creator 31105 Hračkářství v centru města a Speed Champions 75893 - 2018 Dodge Challenger SRT Demon a 1970 Dodge Charger R/T.

Díky za akci ... KOSTKÁM ZDAR

Ongon

První akce, které jsem se účastnil jako vystavovatelu a fakt paráda, už se těším na další :-)
Káva super
Děcka si tam hodně vyhrály jak jsem viděl
Už se těším na další akci, bylo to super Pavli

milanv

Na to bych málem zapomněl! To je taková pohoda, když máme na výstavě "naše" kavárníky a vedle ty sladkosti. Všechno klape, nic není problém a ještě perfektně popovídáme. Navíc nám Petr pomohl i s vybavením na přednášky. A Lenka tam měla "na tajňačku" (bez jmenovky) krásný model jachty. Moc děkuju za osobní autorskou prohlídku, tajně mimo rozpis :D Stálo to za to, interiér jachty je skvěle propracovaný, podle reálného vzoru.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Taky bych se chtěl přidat s poděkováním Pavlíně (Izabelle) za super organizaci výstavy. Řekl bych, že atmosféra na výstavě byla úplně super a stejně dobře jsem se na žádné předchozí výstavě Lega necítil. I když bylo lidí dost, tak nikde nevnikaly tlačenice a návštěvníci byli dobře naladěni. Samostatnou kapitolou potom byly přednášky, které jsem si z pozice přednášejícího náramně užil.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

#86
Citace od: peki kdy 24.02.2020, 14:20:23

Mne zaujal MOC nevím abych nespletl název "popelnice", na který se hodí z pelíšků". ....


Ještě k popelnici. Zajímavý odkaz
+ mne včera dostala Milanova hláška, že mu jedna maminka řekla:"To nemusíte rosvěcet, mně se to líbí i tak" :)


poMOCník

Nemáte někdo detailnější fotky MOCu "Vánoční dům"? Stál jsem u něj, až se mi motala hlava. Nějak jsem nedokázal vstřebat ty detaily při nastavené rychlosti otáčení. I fotky jsou bohužel trochu mázlé kvůli nedostatku světla / fotografické techniky.

Z toho, co jsem stihl zachytit, na mě působí jako jeden z nejdetailnějších MOCů tady na Kostkách překypující stavitelskými technikami a nápady, z kterého ještě dlouho budu čerpat inspiraci.

milanv

Chtěli bychom s Ditou udělat o víkendu fotogalerii našeho domu. Teda vlastně domu sousedů, když jsou to Sousedské Vánoce :) Tak nám držte palce, ať vyjde počasí, protože nejlepší asi bude ho fotit venku.
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Citace od: milanv kdy 26.02.2020, 14:23:09
Chtěli bychom s Ditou udělat o víkendu fotogalerii našeho domu. Teda vlastně domu sousedů, když jsou to Sousedské Vánoce :) Tak nám držte palce, ať vyjde počasí, protože nejlepší asi bude ho fotit venku.

Ano, přesně na to se těšíme i my doma...v klidu jsem si prohlížela pár snímků, na kterých jsou momentky z Vánočních sousedů a obdivuji celkovou rozpohybovanost postav + vtipné situace...bobování na schodech, chytání kapra v koupelně, jízda na kole v obýváku (zřejmě chlapec zkouší vánoční dárek) a také se Vám podařilo zachytit tu kouzelnou vánoční atmosféru, kdy v jedné rodině teprve večeří, v druhé zpívají, v třetí přichází hosté, v další již rozbalují...to je přesně to, jak to chodí...KRÁSA POD JEDNOU STŘECHOU!