*TOP* Společný projekt 2018 - Osadníci

Založil Igorus, 14.06.2017, 17:03:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Víc by se mi líbila verze 2, ale nechce se mi stavět baráčky podle nějakého vzhledového zadání. Leda bych si vesničku třeba ve žluté barvě dělal celou sám  >:D

Tedy jsem pro verzi 1.

skywalker007


Petronel

Citace od: Pool kdy 01.09.2017, 13:45:53
...
Druhá možnost by byla asi lepší, ale mám obavy, že se nenajde dost stavitelů na to postavit dost baráků na dvě vesnice a o třech ani nemluvě  :-\. Bylo by to krásné, ale v tak velkém počtu stavitelů bude i ten styl každého domu dost odlišný, a když by to pak mělo tvořit vesnici jedné barvy, tak se bojím dost o výsledek. Že to jako nebude k sobě ladit a na první pohled by to mohlo působit jako slátanina.
Slátanina by to určitě nebyla, bylo by to krásně sladěno barvou a provedením střech. Takže z prvního pohledu by to krásné ladilo a vůbec by nevadilo že každý postaví budovy podle svého.

Počtu budov bych se také nebál. Udělal bych to tak nějak jak navrhuje peki - budovy uvnitř vesnice by mohli stavitelé stavět klidně na 16x16 či 16x32 plate a pak by se to poskladalo, na starost by to měl jeden konkrétní stavitel-starosta každé vesnice. Velké baseplate 48x48 by tvořili hlavně okraje vesnic a terén. To by bylo zajímavé!
Navíc v každé vesnici přeci nemusí být úplně vše! Budeme společně stavět velký výřez z krajiny, ne kompletní svět, vesnice nemusí být vidět celá.

Citace od: Hardegon kdy 01.09.2017, 14:09:12
Víc by se mi líbila verze 2, ale nechce se mi stavět baráčky podle nějakého vzhledového zadání. Leda bych si vesničku třeba ve žluté barvě dělal celou sám  >:D

Daná by byla pouze barva střechy, popř nějaký drobný prvek, jinak stale každý staví po svém. Nebo bys mohl klidně postavit celou vesničku. Proč ne. :)

Sihaja


Pool

#94
Citace od: Petronel kdy 01.09.2017, 14:32:23
Počtu budov bych se také nebál. Udělal bych to tak nějak jak navrhuje peki - budovy uvnitř vesnice by mohli stavitelé stavět klidně na 16x16 či 16x32 plate a pak by se to poskladalo, na starost by to měl jeden konkrétní stavitel-starosta každé vesnice. Velké baseplate 48x48 by tvořili hlavně okraje vesnic a terén. To by bylo zajímavé!
Navíc v každé vesnici přeci nemusí být úplně vše! Budeme společně stavět velký výřez z krajiny, ne kompletní svět, vesnice nemusí být vidět celá.

Jako mě se ten váš koncept líbí, proto jsem tam psal, že by to bylo krásné, ale je tu pár těch ALE  ;D. Jako třeba když píšeš:

Citace od: Petronel kdy 01.09.2017, 14:32:23
Takže z prvního pohledu by to krásné ladilo a vůbec by nevadilo že každý postaví budovy podle svého.

Dát v tom stavění lidem úplnou volnost, tak to opravdu dopadne špatně. Nevím kdo to tady už psal, ale někdo navrhoval nějaký komiksový styl budov. Se přiznám, že si nejsem moc jistý co tím dotyčný myslel, ale jestli by to měly být takové ty stavby ve stylu tohoto
?
Někdo bude stavět tímto stylem, někdo zase normálním a i když by všichni stavěli třeba tím komiksovým stylem, tak se také velmi bojím o výsledek a zejména i rozdílné měřítka budov. Takže podle mě nějaké ty požadavky na budovy se budou muset stanovit. A jinak když už jsem to načal, tak tento styl budov bych osobně úplně zakázal, že dle mého to spadá do fantasy >:D.

janopr

Citace od: peki kdy 01.09.2017, 09:01:02
...
Mohlo by se to pojmout netradičně i jako taková hra tady na kostkách. Z přihlášeného počtu účastníků by bylo zvoleno několik náčelníků klanů, vytvořili by se týmy (2-3) a každý tým by stavěl na předem přiděleném prostoru, někdo by vyfasoval skálu, jiný řeku, další políčka (terén/stavební/hrací plocha by byla dopředu "připravená", dohoda náčelníků klanů nebo volba losem). Každý terén by měl nějakou jedinečnost tím by byla dána orientace klanu, ale také nějaká společná témata jako např. obytná zóna, dobová řemesla. Jednotlivé vesnice by odděloval pás lesa. Každý stavitel by se mohl účastnit stavby v různých klanech.

Toto se mi líbí, ta myšlenka s náčelníky klanů! Každý by se jistě snažil, aby jeho část byla nejlepší  ;D
Jinak mě napadlo, že místo jedné z vesnic by šlo stavět i středověké město (resp část města, průřez hradbami atp.) - místo rozdílů mezi několika vesnicemi by byl kontrast venkov X město.

waf


milanv

Citace od: peki kdy 01.09.2017, 09:01:02
Mohlo by se to pojmout netradičně i jako taková hra tady na kostkách. Z přihlášeného počtu účastníků by bylo zvoleno několik náčelníků klanů, vytvořili by se týmy (2-3) a každý tým by stavěl na předem přiděleném prostoru, někdo by vyfasoval skálu, jiný řeku, další políčka (terén/stavební/hrací plocha by byla dopředu "připravená", dohoda náčelníků klanů nebo volba losem). Každý terén by měl nějakou jedinečnost tím by byla dána orientace klanu, ale také nějaká společná témata jako např. obytná zóna, dobová řemesla. Jednotlivé vesnice by odděloval pás lesa. Každý stavitel by se mohl účastnit stavby v různých klanech.
Tenhle nápad se mi moc líbí, něco podobného jsem měl na mysli taky. Taky by pak přirozeně vyplynulo to, co psal janopr, tedy kontrast město x venkov a jiné. Přirozeně by vyplynulo, že horalská vesnice vypadá jinak než městečko v údolí a než vesnice obklopená lesy. Právě tahle přirozená různorodost mě na tom láká. Zároveň se na první pohled poznají od sebe ty vesnice/městečko a zároveň se není potřeba obávat nutnosti mít všechny domy přesně stejné, jak se bál Hardegon. Prostě to vyplyne z podmínek terénu, jako ve skutečnosti.
Naopak si nedovedu představit, jaké umělé důvody bychom vymýšleli, abychom podobnou různorodost dosáhli v rámci jedné vesnice. Rozdělení podle řemesel je dost slabý důvod, to nepůjde poznat a pochopit (divákem).
Jo, a taky bychom s horami na pozadí měli celek líp viditelný. Ty naše "placky" umístěné na výstavách cca 50cm nad zemí moc nevyniknou. S vyšším pozadím by to bylo hned lepší!

A přitom ve skutečnosti, jaký je rozdíl v náročnosti variant 1 a 2? Ten pruh lesa mezi částmi?

A ta hra s klany by mohla Igorusovi pomoct i s organizací, nebyl by na to sám. To mě napadlo i s těmi moduly: mohl by být základ 48x48, ale některé moduly by mohlo stavět víc lidí z menších částí a dohodli by se mezi sebou. Ale to už odbíhám zase k modulům, to je jen nápad. Rozhodně to ale platí u těch "vedoucích klanů".

To píšu jen nápady (stavební i organizační), uvidíme jak se to vyvine.
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

S těmi moduly. Myslím, že by bylo fajn, aby na jednom modulu bylo více staveb. Aby to bylo koncipované tak, že jeden "normální" domek je třeba max 16x10 studů, výška a dveře pro minifiga a okna klidně menší.

Rozhodně jsem pro členitý terén.

Nápad s vedoucími klanů mi přijde taky dobrý, klidně si vezmu nějaký na starost, kdyby bylo třeba.

LukaMull

Varianta s klany a náčelníky se mi moc líbí, mohl by z toho být velmi zajímvý výsledek  :) Jinak bych se s Mr. Caramba přidal (zatím nazávazně, uvidíme jak velké budou modul a stavby protože jsme zatím bez "kapitálu" co se kostek týče, ale to by se dalo částečně pořešit tim LB)

Bruno

Koukám, že se někde ztratilo v překladu.....
Já se taky samozřejmě hlásím taky účast!

Igorus

Delší dobu přemýšlím jak přistoupit k tomuto společnému projektu. Zatím poslední stav byl takový, že jsou zde dva záměry, každý podporovaný podobným počtem stavitelů. To jsme ale počítali s tím, že bude nadále pokračovat výstava v Butovicích. Ta nejen že nebude pokračovat, ale ani není žádná jiná větší dlouhodobá akce.

Dle mého (ale můžete mne přesvědčit o opaku) je směřování prvotní instalace (především svoz modulů a jejich finální ladění) společného projektu na víkendovou akci nešťastné. Dělat něco jen tak do šuplíku (respektive do skříně) se moc lidem nebude chtít.  A i za sebe říkám, že bych se rád věnoval konečně také nějakým vlastním projektům.

Takže z důvodů výše uvedeného bych zatím uvedl projekt do stavu hibernace.

milanv

Je to škoda, ale naprosto tě chápu a souhlasím. Úsilí vynaložené na seskládání tohoto jen na víkend by bylo extrémní.

Jen, jestli můžu, bych rád uložil do toho hybernovaného stavu informaci o mém přesvědčení, že ty "slavné" dvě varianty jsou si ve skutečnosti tak blízko, že se určitě domluvíme. Abychom to nehybernovali se špatným pocitem, že se neumíme dohodnout :)
Pán na Žlutém hradě

Bruno

Zatím můžeme nápad dále rozvíjet a třeba se něco vyskytne a pak už budeme mít vymyšleno a poladěno :-)
Je teda pravda, že sám momentálně moc nestíhám skoro nic, jeden tovární set mám rozestavěný asi měsíc a svůj MOC už od prázdnin a nějak není čas a prostor, ale štěstí přeje připraveným :-)

Igorus

Citace od: milanv kdy 20.10.2017, 15:34:34
Je to škoda, ale naprosto tě chápu a souhlasím. Úsilí vynaložené na seskládání tohoto jen na víkend by bylo extrémní.

Jen, jestli můžu, bych rád uložil do toho hybernovaného stavu informaci o mém přesvědčení, že ty "slavné" dvě varianty jsou si ve skutečnosti tak blízko, že se určitě domluvíme. Abychom to nehybernovali se špatným pocitem, že se neumíme dohodnout :)

To hlasování dopadlo v podstatě vyrovnaně, nicméně za sebe i z důvodu praktičnosti (právě pro další setrvání použití atd.) se mi začala víc zamlouvat varianta s X náčelníky a tím pádem samostatné vesnice (tedy varianta 2).

A teď můžeme klidně hibernovat  ;)

peki


Igorus

#106
Ano, takže zpět ke strojům...

Zde jsou základní údaje o projektu:
Námětem je nadále středověká vesnice v podobě jako Age of Empires.
Celý projekt je rozdělen do rodů - rody budou čtyři
Rod znamená tématickou a barevnou pospolitost
Každý rod má k dispozici plochu 2x3 velké baseplate (bude potvrzeno)
Každý klan má svého náčelníka
Nebudou armády

Náčelník
Je zodpovědný za koordinaci v rámci klanu, v seznamu vytučněn
Zajišťuje komunikaci mezi klany
V prvním kroku připraví s členy návrh a na náčelnické schůzi dojde potvrzení

Malý LB
každý klan dodá seznam 10 dílů (+10 náhradníků – pro případ nedostupnosti či duplicity dílu). Diskuzi v rámci týmu nechám na vás (SZ, osobní setkání, telefon z jogurtů, téma na fóru)


A takovéto by mohlo být rozdělení do skupin:
Středopolis
Igorus, Šipka, Sihaja, Pool, Bruno, Hacislav
- Rovina s řekou, město na říčním ostrově

Seveřané
Petronel, Milanv, Matka, Waf, Ravenhorn
- Hory, lesy

Výchoďnáři
Hardegon, Kuba, Chairudo, Izabella, Janopr, Yoshimaka
- Pole, louky

Západňáři
Aki, Linhi, Danyboy, Robkteryten, skywalker007 (náčelník nepotvrzen)
- hory, doly

Účasníci k umístění:
LukaMull
Mr.Caramba
Marian20

Názvy rodů jsou orientační, o rozdělení do skupin se může diskutovat ;)

Názory???



marian20

Ahojte,
neviem, či som prehliadol info, ale bol som v tom, že v roku 2018 sa žiadna oficiálna kostky.org výstava nechystá a že aj tento projekt bol preto uložený k ľadu. Čiže bude sa to robiť a aj reálne niekde vystavovať? Dá sa pridať, keďže stredoveké civilné budovy sú moja srdcovka. Vďaka za info.

Majo
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Igorus

Citace od: marian20 kdy 01.12.2017, 15:32:14
Ahojte,
neviem, či som prehliadol info, ale bol som v tom, že v roku 2018 sa žiadna oficiálna kostky.org výstava nechystá a že aj tento projekt bol preto uložený k ľadu. Čiže bude sa to robiť a aj reálne niekde vystavovať? Dá sa pridať, keďže stredoveké civilné budovy sú moja srdcovka. Vďaka za info.

Majo

Cíleno je na Lipno (viz bod 4):
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51236.0

matka

Zajímavé...
Prošla jsem pro jistotu celé vlákno, ale vážně nikde nevidím, že jsem se k něčemu upsala  >:D
Ale samozřejmě, účast v takovém projektu, navíc uprostřed téhle skupiny, odmítnout nemůžu  ;)
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: matka kdy 01.12.2017, 16:00:35
Zajímavé...
Prošla jsem pro jistotu celé vlákno, ale vážně nikde nevidím, že jsem se k něčemu upsala  >:D
Ale samozřejmě, účast v takovém projektu, navíc uprostřed téhle skupiny, odmítnout nemůžu  ;)

No jo, máš pravdu! I když to možná bylo kupčení s dušemi mezi mnou a Milanem. A nebo (spíš) jsem bral celou tu vaší partu jako celek  >:D

Ravenhorn

Já bych i s tou skupinou kde jsem souhlasil.

Jinak první co bych chtěl vědět před začátkem projektu, jak bude teda tvořena základní deska - která nejlépe a jaká výška základního terénu apod.
Castle, Pirates a Star Wars.

milanv

Tak já se taky rychle hlásím, že budu s vámi rád ve skupině. Ať nejsem poslední! :)
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

#113
Ja ja já bych se taky přidal když tento projekt znovu žije.

A jestli se mám někam přihlasit, tak já bych do Středopolis nebo Západňáři, podle toho kde budou o mne stát.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

yoshimaka

Pridam se jeste k vychodnakum se zemedelskou rodinkou ve staveni nebo na poli
Lust och fägring stor

Igorus

Citace od: milanv kdy 01.12.2017, 16:24:27
Tak já se taky rychle hlásím, že budu s vámi rád ve skupině. Ať nejsem poslední! :)

Ale kam? Kdo si vezme Milana?

Citace od: Hacislav kdy 01.12.2017, 16:29:30
Ja ja já bych se taky přidal když tento projekt znovu žije.

A jestli se mám někam přihlasit, tak já bych do Středopolis nebo Západňáři, podle toho kde budou o mne stát.

Tak než se náčelník Západňářů vzpamatuje, beru si tě já. Ale hlavně proto, že nezávislou komisí byla do Středopolis navržena Sihaja  ;D

Citace od: yoshimaka kdy 01.12.2017, 16:30:12
Pridam se jeste k vychodnakum se zemedelskou rodinkou ve staveni nebo na poli


Jsi tam. S čím si rozhodneš s náčelníkem ;)

Igorus

Citace od: Ravenhorn kdy 01.12.2017, 16:17:22
Já bych i s tou skupinou kde jsem souhlasil.

Jinak první co bych chtěl vědět před začátkem projektu, jak bude teda tvořena základní deska - která nejlépe a jaká výška základního terénu apod.

baseplate + jako obyč dva bricky (Reddish Brown) vysoký sokl a na něm plate. A samo je možné jít s terénem dolů (voda) nebo nahoru (kopce).

juraj

Rad by som sa zapojil. Bude to vacsia vyzva oproti Mikropolisu. Rad by som bol umiestneny na pole a luky. Ale aj nejaka pila, les by mohlo byt.

Ak sa bavime o AoE, temou moze byt aj lov, zberanie plodov a chytanie ryb, ako to pozname z hry?

Aj ked v AoE bolo menej priemyselnych budov. Viacej ich bolo v Settlers alebo Caesar.

Igorus

Citace od: juraj kdy 01.12.2017, 16:45:33
Rad by som sa zapojil. Bude to vacsia vyzva oproti Mikropolisu. Rad by som bol umiestneny na pole a luky. Ale aj nejaka pila, les by mohlo byt.

Ak sa bavime o AoE, temou moze byt aj lov, zberanie plodov a chytanie ryb, ako to pozname z hry?

Aj ked v AoE bolo menej priemyselnych budov. Viacej ich bolo v Settlers alebo Caesar.

Fajn, přání je mým rozkazem.

Z principu je mi to jedno, jestli to půjde cestou AoE či Settlers, jde mi o to, aby klan byl pospolitý.

Igorus

Jo jinak taková drobnost. Není záměrem mít monstrózní projekt. Naopak, prostor je v podstatě dán (2x3 velké baseplate). Takže je to o dohodě uvnitř týmu kdo co jak kde. A pak mezi sebou se domlouvají náčelníci.