Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

5o

Mám pre vás zaujímavý tip na skladovanie dielikov: V Tesco OD na Kamennom nám. majú Trans Clear obaly na VHS za 4,70 Sk/ks. Ja som si ich zobral 10 a ostalo tam ešte asi 15 - 20. Čo si do nich dáte je vaša vec, ja som ich pôvodne chcel iba na skrutky, keďže všetky organizéry čo som mal som použil na Lego. No a keďže som do dnes nenašiel žiadny zaujímavý spôsob skladovanie figov, tak šup s nimi do krabice :D.
Preto lebo Lego...

Blake

Udělal jsem si radost a taky mě k tomu dohnalo už nedostatečné místo pod postelí, kde již překračuji kapacitu. Jde spíše o výstavku než skladování, ale i tak uvolním nějaké místo v úložném prstoru a konečně vytáhnu minifigy za tmy.

otaznik

Citace od: Blake kdy 13.12.2008, 11:28:06
Udělal jsem si radost a taky mě k tomu dohnalo už nedostatečné místo pod postelí, kde již překračuji kapacitu. Jde spíše o výstavku než skladování, ale i tak uvolním nějaké místo v úložném prstoru a konečně vytáhnu minifigy za tmy.
Vypadá to moc pěkně, navíc na LEGO nebude svítit slunce - paráda.  :D

Mart

jí jsem si regál na Lego udělal sám a docela se povedl  ;D

Miketuk

#94
Já to mám v pytlíkách na zip dle barvy a cpu to do úložnýho prostoru pod postelí, ale figy, zvěř, příslušenství k figům mam úplně zvlášť v šuplíkách a technic mam v kufříku na spojovací materiál a velký kusy v takovým plastovým kontejneru. Taky začínám řešit kam to všechno dát, poněvadž už vše začíná přetékat  :D

Marty713

Tak já to v současnosti všechno přetřiďuju a reorganizuju (proto zde dlouho nebyl žádný nový MOC). ;)

Ještě z dětství jsem to měl roztříděný podle barev (pouze podle barev), ale i tak v tom byl hroznej bordel a jak je toho víc, tak se v tom špatně hledá - zkuste si představit hromadu smíchaný tmavý, světlý, starý, nový šedivý na dvou metrech čtverečních jak v ní hledáte dílek, který máte třeba jen jednou. Někdy jsem něco hledal třeba i 40 minut (bez přehánění :-\) a pak jsem zjistil, že je to mezi figy nebo (bůh ví proč) v červený nebo jiný barvě. ;D >:D Nemluvě o tom, že když jsem chtěl něco postavit (třeba i malou blbou vinětu), musel jsem si uklidit pokoj, aby bylo kam vysypat ty hromady. :-\

Přežitek z dětství a z dark age, kdy jsem se moc nezajímal o to, aby to bylo roztříděné podle nějakého jednotného systému, a tak jsem v podstatě sypal cokoliv kamkoli, hlavně když se to tam vešlo. ::)

Dark age je za mnou (na jaře to bude rok, co jsem se k LEGU vrátil), a abych se tomu mohl ještě více věnovat, třídim co to dá. Až to bude hotový, hodim sem fotku, ale předesílám, že mám asi jen pětinu toho, co tu ukázal Mart. :P

Darth Giovanni

ja zasadne skladuju lego v krabicich od ikea. Maji dobre ceny a krabice velke, male, s mrizkai i bez mrizek takze super ;D
Darth Giovanni

killco

Citace od: Darth Giovanni kdy 14.12.2008, 20:03:21
ja zasadne skladuju lego v krabicich od ikea. Maji dobre ceny a krabice velke, male, s mrizkai i bez mrizek takze super ;D

Čo tak dodať foto??

Marty713

Taky bych ty krabice rád viděl. Nedávno jsem bral pražskou IKEU útokem (právě v rámci výše popisované reorganizace) a jediné co se jakž takž hodilo na skladování LEGA jsou tyto krabice:

Ale mám trochu strach o bílou barvu. Myslíte, že když jsou krabice průhledné, bude v budoucnu snadněji žloutnout? :-\


Marty713

Citace od: lailea kdy 14.12.2008, 21:43:22Nežloutnou..

To si piš, že žloutnou. Zrovna dneska jsem narazil na koně, který má sice špinavé, ale pořád bílé tělo a žlutou hlavu, někdy to vyfotim. ;D

Miketuk

#100
Citace od: Márty kdy 14.12.2008, 21:20:36
Taky bych ty krabice rád viděl. Nedávno jsem bral pražskou IKEU útokem (právě v rámci výše popisované reorganizace) a jediné co se jakž takž hodilo na skladování LEGA jsou tyto krabice:

Ale mám trochu strach o bílou barvu. Myslíte, že když jsou krabice průhledné, bude v budoucnu snadněji žloutnout? :-\


Ty si s Lega udělal nítě :'( ;D Nevím, nemám zkušenost ale, určitě to nebude tak hrozný jako by to bylo volně, zažloutává to myslím od slunce a kouře, takže čím víc bude "stěn" mezitim tím líp ;)

mirek

Také přispěji troškou do "mlýna". V Lego aťasu (ateliéru) využívám mezeru mezi skříňkami pro plastové krabice, ve kterých jsou základní kostky převážně podle barvy. Ostatní kostky jsou ve dvou kontejnerech se zásuvkami a přihrádkami.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Blake

#102
Citace od: Márty kdy 14.12.2008, 21:20:36

Ale mám trochu strach o bílou barvu. Myslíte, že když jsou krabice průhledné, bude v budoucnu snadněji žloutnout? :-\


Tomu nerozumím, buď na lego světlo dopadá , nebo je ve tmě. Nebo jak to bylo myšleno?

Jindroush

Na LEGO od IKEA používám Trofast, sou šikovný a levný. Drobná nevýhoda mi jedině přijde to, že se pod vahou prověšujou, ale za to můžu já  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

patrix

Citace od: Jindroush kdy 15.12.2008, 01:08:09
Na LEGO od IKEA používám Trofast, sou šikovný a levný. Drobná nevýhoda mi jedině přijde to, že se pod vahou prověšujou, ale za to můžu já  ;D

Tie som chcel aj ja, ale majú jednu nevýhodu, že nie sú priesvitné. Tak som nakoniec zobral tieto. Dajú sa pekne ukladať na seba a majú asi 5 velkostí. Sú to tie, ktoré pozeral aj Márty.

SAMLA


Jindroush

No, komínkování je fuj, pak člověk furt přeskládává jak u blbejch, hanojský věže hadr (ale jde to i s Trofastama). Průhlednost mě nějak netrápí - moc nerozumím, k čemu to (když mám samolepky, různobarevný krabice a pevný skladový místo). Proti gustu žádnej dišputát, ovšem - různé velikosti sbírek a různé požadavky si žádají různá řešení.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mart

Ikea dělá i krabice neprůhledné  jak jsem měl na fotce červené a modré a ty nepropouští skoro žádné světlo. Jsou úplně stejné jak o nich píše Márty.Přikládám znovu foto  ;D .A ještě přidávám foto skříní také Ikea jsou super pro vystavení Lega. Hned jsem dvě vzal  ;D A poslední fotka opět Ikea polička na fotky.Pro vlakaře maximálně luxusní záležitost (myslím tím rozměrama) Vejde se tam perfektně kolej a vlak .Foto přikládám.Jen musím ještě vychytat prach.Přemýšlím že koupím asi 10 polic nad sebe a dám před ně sklo.Teda jestli mi to dovolí má tolerantní žena  ;D . Už takhle mám skoro pracovnu pro sebe ....

Micho

Tie úzke police som si v Ikea nevšimol. Myslíš tieto - http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50072259 , správne?

Mart

vypadají dost podobně ale myslím že to oni nejsou.Tu co mám doma je asi tak 180 cm dlouhá a přidělává se rovnou na zeď.

germik

pěkná obrněná drezína :). jinak dost dobrej způsob jak skladovat poklady ;D.
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

pryb

#110
Skladuji z části v šuplíčkách MARS. Pro tyto účely jsem si vyrobil štítkovač (abych si nepřivlastňoval cizí zásluhy, autorem původního nápadu je xtepn01).

K nalezení zde.

Samozřejmě není třeba se omezovat pouze na MARS šuplíčky. Pokud se to někomu bude hodit, potěší mě odezva.

Berte a vychutnávejte.

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Darth Giovanni

No tyhle šuplíčky se štítkama, to je fakt bomba, jenom me zaráží, že pro lego disponujete takovýmhle prostorem... ja mam pokoj celkem malý, spolu s bratrem a to je na nic... ne ze by bratr zabiral tolik mista, ale dalsi postel, dalsi stul, a misto je fuc, a kde bylo misto, je knihovnicka nebo skrin, tak me napadlo, ze si vyklidim mistnost ve sklepe, je tam nizsi teplota, min svetla a vetsi tma, jo a tatka vew vedlejsi mistnosti kouri, tak by me zajimalo, jsetli to je dobry napad, myslim prestehovat Lego o patro niz, tak prosim poradte. :)
Darth Giovanni

5o

A bude sa ti chcieť každú chvíľu (keď sa budeš chcieť hrať s Legom) behať hore a dole?. Ja by som ti odporučil mať to radšej niekde hore a poruke. V prípade nejakého dobrého nápadu sa nemusíš obliekať a nosiť to hore. Miesto je naozaj problém, no na skriňu tiež niečo môžeš dať, prípadne na policu. A ak náhodou nemáš, a ak sa ti polica zmestí nad posteľ alebo aj nad stôl, tak ušetríš najaké miesto. Takto na slepo sa mi to trochu ťažšie radí, čo a kam, keď neviem čo a kam. A tiež záleží aj na bratovi, či sa aj on hrá s Legom. Aby sa ti nestalo, že ty si budeš chcieť čítať a brat ťa pošle po Lego.
Preto lebo Lego...

5o

Musel som na chvíľu odbehnuť, tak dokončím myšlienku: Neviem či chceš Lego iba presťahovať do sklepa/pivnice, alebo tam budeš aj skladať a hrať sa. Tvoja veta dáva totiž viac významov. Nižšia teplota (ja mám v pivnici so zaváraninami asi 5° a v druhej s pneumatikami, bicyklami, bobami a ostatnými somarinami okolo 10°C) skladovaniu nevadí, ale ak tam budeš skladať tak ti bude zima, a ako píšeš je tam slabé svetlo a to nie je výhra. A pozor aj na dym, ten neprospieva ani zdraviu, ani Legu.
Preto lebo Lego...

Darth Giovanni

Tak přemýšlím, že faktys dam pryč všechny ty knihy pro malé děti, čímž se uvolní police následkem čehož o jarních prázdninách nakoupim hafec beden z Ikei (nebo jak se to skloňuje), a myslím že by to mohlo fungovat, prostě všechno kromě lega přesunu do sklepa ;D ;D ;D
a vytvořím si neco jako s tema stitkama, to bylo fajn, tak diky :)
Darth Giovanni

Miketuk

Já jsem to udělal stejně. Jak začlo přibýat Lega, tak ostatni hračky a knihy co jsem měl jako malej, jsem přestěhoval do sklepa. Teďka mám všechno naplněný jen Legem, kromě police kde mam učení. Ještě bych chtěl jednu takovou poličku, kam by mohli třeba ty bedničky s Legem. Jinak něco můžeš dát ještě do úložnýho prostoru (jestli máš) pod postelí, tam já skladuju normální kostičky v uzavíratelnejch pytlíkách.

MeNadruhou

Mám dobrou zprávu, v brněnskem Hornbachu mají boxy asi 60 na 80 cca 18 vysoké, obrysem, ale mají kolem "hranu" takže vnitřek je cca 50*70*15 ( měřeno papírometricky A4  ;) ), mají 7 plastových koleček a víko co se dá otevírat na půlky. já mám dvě a brácha jednu cena ca já vím 300 -400, nic revolučního, ale na všecky bricky větší 1*3 study mi stačí, malé kostičky a hlavně technic, ať už stud nebo bez stud, tak součástky mám v bráchových Mars šuflíčkách ( měl je původně mít na autíčka match box a hotvíls) a ty mám v cukrářských bedýnkách zavřené v posteli. kostičky třídím podle tvaru, ale  ty které málo užívám a je jich málo mám třeba po 3 druzích v šuflíčku, kterých je moc, tak mají šuplíčky dva ;) a na kola a kolečka  mám kyblík lego basic co jsem dostal jako malej kluk ;D, a jediné co mám ještě bokem jsou elektrické a pneu systemy
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Darth Giovanni

Tak jsem dneska udělal nákup v Ikee, a maj tam super krabičky (asi 16 kusů v setu) za 99,- je to jako vytvořené pro lego :D Dovezl jsem si to domů a chtěl jsem začít třídit... do této chvíle jsem všechno své LEGO přechovával dost  neprofesionálně ve dvou velkých krabicích, rovněž od Ikey a rozhodl jsem se to změnit... Tak tedy začal jsem třídit mám toho hroznej hafec a tak to šlo pomalu, vytřídil jsem zhruba dvěstě kostiček, což je v podstatě nic a najednou jsem našel spoustu chyb a nedostatků ve svém Třídicím systému (jak tomu říkám, přece tomu nemůžu říkat hafec různejch kostiček v tý bílí krabici ;D)  Takže se chci zeptat, jaký je váš třídicí systém ????
Darth Giovanni

Miketuk

Normální stavební materiál třídim dle barev a pak figy, zbraně, zvířata apod. mám úplně zvlášť. Ono je nejlepší si vše vytřídít i dle typu, ale dá to hodně práce a každej druh musíš dávat zvlášť, takže to sežere i dost pytlíků/krabiček. Pak mam piny, axle apod. v kufříku na šrouby a různej spojovací materiál, je to přehledný, tam je mám dle typů, nikoli barev.

peter

Citace od: Darth Giovanni kdy 05.02.2009, 17:53:43Takže se chci zeptat, jaký je váš třídicí systém ????

Už jsem to tu psal, ale klidně to ukáži. Já to mám roztříděno takto:

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.