Podvod u uživatela Haldir

Založil Johny650, 14.05.2013, 13:32:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

#60
Citace od: MiP kdy 16.05.2013, 13:26:13
...Bylo to myšleno jako pohled z druhé strany barikády.

MIPE sorry ale tvoje argumentace je opravdu,  na stejné úrovni jako toho prodejce, nebo taky prodáváš prázdné obaly jako Lego?

Citace od: Johny650 kdy 14.05.2013, 14:46:58
Navíc já jsem se ho ptal zdali je lego originál zabalené napsal ANO.

To asi ne. Pokud tady někdo bude prodávat obaly aniž důrazně upozorní že jde JENOM O OBAL, s tím že bude čekat, že se mu na to někdo chytí tak:
1) je to prasárna, kterou tady nebudeme tolerovat.
2) ostatní jsou upozornění na zloděje.
3) zloděje mezi sebou mít nebudeme.   

To je asi tak vše. Jak jsem psal výše poslal by jsem doporučený dopis, klidně 2 na jeho rodiče pan Běloch a paní Bělochová a tam stručně popsal co se stalo, třeba pak dojde i na těch pár facek.

Rozšířil jsem pravidla, aby to bylo jasné i těm "méně chápavým" prodejcům.   

Citace od: peki kdy 16.05.2013, 16:44:35
10) Pokud tady někdo bude prodávat pouze prázdné obaly, návody atd.
- důrazně v inzerci upozorní že nejde o Lego set.
- jednoznačně popíše co je předmět inzerce např. pouze návod k setu č. XX, prázdný obal k setu č. XX  atd.



 



Replix

Klasický přestupek proti majetku dle §50/1a) z.č. 200/1990 Sb. Policie by tuto záležitost řešila takovým způsobem, že by příslušného mladého podvodníčka oznámila na Městský úřad k přestupkovému řízení, kde si předvolají jeho s rodičema a také poškozenou stranu. Jistý inzerát lze uložit na flash disc, nebo vytisknout screen + nějaký důkaz, že ten inzerát podala konkrétní osoba. Úřad by měl po předvolání věc projednat a dát podezřelému flastr. Ohledně toho finančního vyrovnání, tak to se přiznám, že nevím, zda úřad může nařídit odškodnění poškozenému, nebo se to řeší občanskoprávní cestou jak už tu někdo psal.

Zprávy z planety Nitro ze společenství Theurgs alias Blacktronský rozvoj
http://www.blacktron.banda.cz/

otaznik

Citace od: MiP kdy 16.05.2013, 13:21:48

Kde to máš napsáno? Rukou na papíře a ještě podepsáno vlastní krví?  >:D Jeslti myslíš v mailu, jako bys to neměl. To sis klidně mohl vygenerovat sám. Nebo je ten mail snad digitálně podepsaný? Asi ne co...  ;) Já Tě neobviňuji, jen chci řící, že to není tak jednoduché, jak se zdá.  ;)
Tady se přece nebavíme o dokazování u soudu, ale o tom, že všichni víme, že Haldir spáchal podvod. Na tom se tu shodneme a nepotřebujeme k tomu mít nic osobně podepsáno apod. A moc dobře to ví i Haldir, o tom žádná. A přímí konfrontace by jistě nic nezkazila.
Principielně i kdyby mě to mělo stát další výdaje, tak bych ty peníze po takovém vychcánkovi chtěl zpět.

Micho

Citace od: otaznik kdy 16.05.2013, 17:47:19
.....
Principielně i kdyby mě to mělo stát další výdaje, tak bych ty peníze po takovém vychcánkovi chtěl zpět.

Presne tak, jedná sa o princíp. Ak sa mu to prepečie, bude to robiť stále viac a viac.

Petronel

MiPe ten Haldir ti určitě právě děkuje za každý tvůj poslaný příspěvek do tohoto tématu. V každém si nám dokonale objasnil proč co nejde a jak nic nedělat.  ::)

Souhlasím ale že v takovém případě nemá policie ani soud cenu. Spíš bych zaútočil na tu morální stránku. Dopis je dobrá věc, poslat rodičům a rovnou tam uveď své telefonní číslo aby se ti mohli ozvat a pokud možno to řešit.

Popřípadě myslím, že kdyžtak Linhi by taky mohl pomoci a ne že ne. Osobní návštěva by byla totiž nejlepší. Nevim proč by měli vědět, že on není ten poškozený. Může se představit jako on, nebo aby to bylo čistější, tak Linhi je jeho bratr, který to měl blíže. A ať veme nějaký takový prázdný roztřižený polybag, ať rodiče vidí co to synáček prodal za 150kč/ks.

Nejlepší by bylo, aby to dopadlo dobře a vrátili Johnymu peníze. Ale pokud ne, tak aspoň ať z toho ten fracek má nějaký postih, i to bude vítězství. Johny650 nevěš hlavu, dostanete ho.  ;)

bacik

Citace od: Bard kdy 16.05.2013, 11:03:01
V dané situaci se mi jako nejlepší možnost řešení zdá informovat rodiče (poslat kopie vaší mailové komunikace). Pokud budou alespoň trochu solidní, tak svého vyčůránka skřípnou.

Ja osobne by som nič od toho neočakával. Je to bežný spôsob zárobkovej činnosti našich tmavších spoluobčanov - rodičia obhliadnu, pripravia a deti uskutočnia. Ak sú maloleté tak sa to nerieši, ak nedospelé tak je tam len malá sadzba. A rodičia plačú aké majú dobré deti, ktoré nič zlé neurobia. To ich museli kamaráti nahovoriť.

muzzo

Citace od: MiP kdy 16.05.2013, 12:38:49
Upřímně, když by mi u dvěří zazvonil někdo, koho jsem v životě neviděl a který není součastí "obchodního vztahu",  tak bych s ním nic neřešil.

Koukněte se, jak vypadá linhi. Z vlastní zkušenosti vím, že když něco řešíš s dvoumetrovým a 120 kilo vážícím chlapem, lidi tak nějak, měknou.
Při výchově dětí platí zásada, škoda každé rány, která padne vedle. A to co provedl je klukovina.
Samozřejmě to myslím obrazně a nikoho nenavádím k násilí na nikom. Chtěl jsem tím jen poukázat na bezmocnost slušně se chovajících lidí.

Opravte mne prosím, jestli se mílím.

linhi

Ale ja nemam 2 metry :-D,ale hlavne bych to tu uzavrel,pockame
jak to dopadne ne?

Johny650

Děkuji všem a ano opravdu jde o princip. Jak se vysmíval apod..
Slíbil že ve středu pošle 200kč a 3fígy a nějaké dílky (nové) Což by mělo max zítra dojít. (ale od středy nekomunikuje)

Mr. Cube

OT, ale přesto k tématu:

Na Aukru jsem kupoval tenisky od jednoho kluka, samozřejmě, že ni neposlal, neustále se vymlouval a pak úplně přerušil kontakt (bylo několikrát slibováno dodání zboží - prý se zaseklo na celnici, potom mě několikrát ujišťoval o vrácení peněz, řešil jsem to i s aukrem - tady musím říct, že byli ochotní, ale nic vyřešit v podstatě nemohli). Znám jeho adresu, FB profil, mám printscreeny mailů, potvrzení o zaslání platby z mého účtu, ale nic mi to asi není platné. Nechal jsem to být, protože nebydlí zrovna blízko mého bydliště, ale po čase mi volal nějaký policista, že mají na něho více stížností a že částka už dohromady nabyla hodnoty pro trestný čin, nikoliv přestupek, a že to mám jít sepsat k nám do města na policii. Tak jsem to sepsal, ale zatím nic, už to bude rok.

Fakt tomu nerozumím, znám zloděje, jsou důkazy na to, že mě i jiné oklamal (i ze strany aukra - jeho vystavené aukce, přihazování lidí, převody na jeho účet), ale peníze jsem zpět nedostal. To to mají brát občané do svých rukou a řešit to nátlakem/násilím???

linhi

Spíš jsou tu zákony na h.....  rovnou sekat ruce!

MiP

#71
Citace od: Mr. Cube kdy 17.05.2013, 08:14:26
Fakt tomu nerozumím, znám zloděje, jsou důkazy na to, že mě i jiné oklamal (i ze strany aukra - jeho vystavené aukce, přihazování lidí, převody na jeho účet), ale peníze jsem zpět nedostal. To to mají brát občané do svých rukou a řešit to nátlakem/násilím???

Já jsem už hoooodně dávno podával trestní oznámení, bylo nás více osob, dotyčného chytili (jak se panečku cukal  >:D >:D), vše mu bylo prokázáno, ale do dnes jsem neviděl ani korunu (je to cca 20 let zpět). Tolik asi k tomu, jak to u nás funguje, dotyčný nás obral o statisíce, náhrada se nikdy nekonala. Znám človeka, který má exekuce za miliony, je jasné, že to nikdy v životě nemůže splatit, ale normálně funguje, oficiálně nemá nic, v praxi je to trochu jinak... Nyní zřejmě budu podávat další trestní oznámení. Takže vše, co jsem zde psal, jsou jen reálné situace ze života a že je pravda (vlastně spravedlnost) "slepá", na tom něco bude.  :-\
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

Johny650

Díky Pekimu mám jméno na otce a podniká. Máma dělá na finančním oddělení. Tak se to bude řešit přes něj :)

Jakmile budu něco vědět napíši.

arnold

Citace od: Johny650 kdy 17.05.2013, 09:40:02
Díky Pekimu mám jméno na otce a podniká. Máma dělá na finančním oddělení. Tak se to bude řešit přes něj :)

Jakmile budu něco vědět napíši.

Jsem opravdu zvědavej jak tohle dopadne....určitě to sem písni  ;)

peki

Citace od: Johny650 kdy 17.05.2013, 09:40:02
Díky Pekimu mám jméno na otce a podniká. Máma dělá na finančním oddělení. Tak se to bude řešit přes něj :)

Jakmile budu něco vědět napíši.

No úplně přesně díky Googl  ;) Pokud znáte příjmení a adresu většinou se dostanete na další rodinné příslušníky (pokud podnikají je to tutovka).

Archaon

Citace od: MiP kdy 17.05.2013, 08:48:31
Citace od: Mr. Cube kdy 17.05.2013, 08:14:26
Fakt tomu nerozumím, znám zloděje, jsou důkazy na to, že mě i jiné oklamal (i ze strany aukra - jeho vystavené aukce, přihazování lidí, převody na jeho účet), ale peníze jsem zpět nedostal. To to mají brát občané do svých rukou a řešit to nátlakem/násilím???

Já jsem už hoooodně dávno podával trestní oznámení, bylo nás více osob, dotyčného chytili (jak se panečku cukal  >:D >:D), vše mu bylo prokázáno, ale do dnes jsem neviděl ani korunu (je to cca 20 let zpět). Tolik asi k tomu, jak to u nás funguje, dotyčný nás obral o statisíce, náhrada se nikdy nekonala. Znám človeka, který má exekuce za miliony, je jasné, že to nikdy v životě nemůže splatit, ale normálně funguje, oficiálně nemá nic, v praxi je to trochu jinak... Nyní zřejmě budu podávat další trestní oznámení. Takže vše, co jsem zde psal, jsou jen reálné situace ze života a že je pravda (vlastně spravedlnost) "slepá", na tom něco bude.  :-\

Odskodneni je nutne resit obcanskopravni cestou. Mozna trochu OT, ale obecne je zarazejici jak malo toho vi (a neberte si to prosim nikdo osobne) prumerny obcan CR o platne legislative. Prijde mi na hlavu padle, ze decka ve skole dostavaji nalivarnu o bitvach mongolu stovky let zpatky a nikdo jim nevysvetli, jaky je rozdil mezi trestnim a obchodnim zakonikem, mezi obvinenim a obzalovanim, co je prestupek, jaky dusledek ma neprebirani zasilek, jaka jsou prava pri reklamaci atd. ... a to uz vubec nemluvim o financni gramotnosti... 

Anatyt

Možno by mohol poradiť ombudsman.

arnold

Ted mi tak napadlo,určitě všichni dobře znáte známé to přísloví "jablko nepadá daleko od stromu"
Tak doufej,že v tomhle případě to nebude platit  ::) Abys nedostal podobnou odpověd jak od synátora...

Johny650

Přítelkyně mi napsala,že mi od něj došel balíček.

Takže uvidím co tam bude.

Po 18h napíši.

Archaon

Nejake dilky ale z Kindervajicka, minifigy nakreslene a vystrizene z papiru (protoze ti prece nenapsal ze to je LEGO) a 200kč vyfocenych a vytistenych na cernobile tiskarne, nikde prece jasne nenapsal ze to budou opravdove penize a je tvoje chyba ze sis to myslel  ;D  ;D  ;D

Johny650

Citace od: Archaon kdy 17.05.2013, 14:40:49
Nejake dilky ale z Kindervajicka, minifigy nakreslene a vystrizene z papiru (protoze ti prece nenapsal ze to je LEGO) a 200kč vyfocenych a vytistenych na cernobile tiskarne, nikde prece jasne nenapsal ze to budou opravdove penize a je tvoje chyba ze sis to myslel  ;D  ;D  ;D

Nebyl jsi daleko :D Obyčejné dílky plate,brick a to ještě k tomu neoriginální.. :/
Dále tam byli 2figy Hobbit a 200kč

VocucBat

takže slib z části nedodržel, když některé dílky jsou neoriginální a figurky jen 2.

Frco

Neviem co sa tu vsetci pustili do MiPa, on len vysvetloval situaciu a normalne argumentoval. Zdielam rovnaky nazor ako on. Bohuzial, v takychto pripadoch sa tazko da nieco robit  :-\ A pochybujem, ze to niekomu stoji za to, aby si dotycneho nasiel, zmlatil ho a mal z toho este problemy.

blindmelon

Škoda, že takovýto synek nenarazí na kupce - *dobrého* právníka. To by taky mohli splakat nad vejdělkem i rodiče...
Hezký den, Blindmelon

Futurion

No, *dobrý* právník má hodinovku minimálně dvakrát vyšší. Snad si nemyslíš, že by to někomu takovému stálo za ten čas. Maximálně poslat klasický bubu dopis.

Aniž bych chtěl zlehčovat situaci, tak fakt nevím proč jsou Češi tolik zatíženi na neustále odvolávání na policii, soudy, právníky a trestní oznámení při každé blbosti za pár korun. Někdy je lepší neztrácet čas a brát to jako poučení pro příště.

Replix

No původně jsem se tu odvolával na to oznámení na úřad. Je to na každém, jak se rozhodne, ale tak si říkám, že setkat se s jakýmkoliv podvodníkem, který na vás ušil boudu a v tomto případě třeba i za přítomnosti rodičů, by mohlo někomu pomoci. To přímé setkání může mít také smysl. Ačkoliv argumentovat na tohle může kdokoliv jak negativně tak pozitivně.
Právníka si shánět je určitě v tak malém měřítku blbost. Pokud by šlo o TČ, tak je žalobce hlavně státní zástupce a vy jen svědci a poškození... bez právníka.  :P Ale nebudu tady už hltit fórum. Kdyby si někdo o tom chtěl popovídat, tak může psát soukromou poštou. Pomůžu či poradím, pokud budu vědět. Trochu se v těchto věcech pohybuji.

Zprávy z planety Nitro ze společenství Theurgs alias Blacktronský rozvoj
http://www.blacktron.banda.cz/

otaznik

Citace od: Futurion kdy 18.05.2013, 08:47:26
Aniž bych chtěl zlehčovat situaci, tak fakt nevím proč jsou Češi tolik zatíženi na neustále odvolávání na policii, soudy, právníky a trestní oznámení při každé blbosti za pár korun. Někdy je lepší neztrácet čas a brát to jako poučení pro příště.
Tady ale nejde o těch pár korun, ale o princip, aby to takovýmhle šmejdům neprocházelo. A to tím, že se na to vykašlu, rozhodně nevyřeším...

blindmelon

Citace od: otaznik kdy 18.05.2013, 10:51:09
Tady ale nejde o těch pár korun, ale o princip, aby to takovýmhle šmejdům neprocházelo. A to tím, že se na to vykašlu, rozhodně nevyřeším...
Přesně tak.
Hezký den, Blindmelon

Ondra

Je velice smutné že stále existují lidé co raději drží hubu a krok, než aby podnikly některé věci k návratu svých financí.Myslím si že přijít tady s nějakým problémem a dostat rady neřeš to, nebo to vtělení haldira do mipa by mně asi odradilo od nákupu u těchto osob.Nikdy nemám jistotu že udělají stejný podvod a místo maersku dostanu krabici a ještě mi vynadají že já jsem ten blbec.

Každopádně ten vykuk haldir je ještě v plusu a já bych se s tim nesmířil  :-\ .