Moje sbírka

Založil Valentin Dobrotivý, 07.01.2008, 13:02:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Colonel32

Stát se to mně, tak už mám na cestě novou krabici na účet české pošty.

Valentin Dobrotivý

Já bohužel nemám tolik času se s nimi dohadovat, těch pár stovek mi za to nestojí.

Jotun

Nádhera, na fotce vypadaji oba sety ve velice pěkném stavu.

Colonel32

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 01.11.2012, 23:05:40
Já bohužel nemám tolik času se s nimi dohadovat, těch pár stovek mi za to nestojí.

Já to beru spíš jako otázku principu, že jinak se to nenaučej.

Valentin Dobrotivý

Další dva kousky ze sbírky polybagů...v některých databázích jsou vedeny pod čísly 5531 a 5532, ale ať jsem hledal, jak jsem hledal, žádné takové číslo na sobě ani na krabicích nenesou.

Ač se jedná o výrobek z roku 2005, dá se sehnat v tuzemských hračkárnách....tedy v jednom z hračkářských řetězců.

Systematik

#95
Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 02.12.2012, 14:08:10
...v některých databázích jsou vedeny pod čísly 5531 a 5532, ale ať jsem hledal, jak jsem hledal, žádné takové číslo na sobě ani na krabicích nenesou...
On i název na bricklinku je v závorkách, takže to je set který má asi jen interní číslo, na BL je napsaný, že je součástí toho puzzle - obrázky setů jestli nejsou z boku krabice, jsou z předchozí podoby - to co jsi získal je podle mě verze s přepracovaným obalem - a jsou taky bez čísla.

Baví mě, že tím, že je set uvnitř jednoho sáčku, můžeš ho mít postavený a přesto MISB (resp. MISP)

Valentin Dobrotivý

Co to je "interní číslo"?

Kde bych mohl najít fotku původního, tedy nepřepracovaného obalu? Na těch mých jsou obrázky setů i na bocích krabic.

Systematik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 02.12.2012, 15:06:46
Co to je "interní číslo"?

Kde bych mohl najít fotku původního, tedy nepřepracovaného obalu? Na těch mých jsou obrázky setů i na bocích krabic.
Já jsem to myslel jako interní číslo setu v TLG, zkusím se zeptat Lorda Skylarka, který set zapsal na BL kde ho vzal  ;D

Valentin Dobrotivý

Podle mého soudu je to jinak - ty polybagy neměly nikdy žádné označení a byly použity jen jako no name přílohy puzzle. Což ovšem může vadit při inventarizaci sbírek a pořádkumilovným lidem. Proto si číslo nezávisle na LEGu vymysleli, použili takové, které LEGO nikdy nepřidělilo. Ale můžu se pochopitelně mýlit...

Systematik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 02.12.2012, 15:52:43
Podle mého soudu je to jinak - ty polybagy neměly nikdy žádné označení a byly použity jen jako no name přílohy puzzle. Což ovšem může vadit při inventarizaci sbírek a pořádkumilovným lidem. Proto si číslo nezávisle na LEGu vymysleli, použili takové, které LEGO nikdy nepřidělilo. Ale můžu se pochopitelně mýlit...
Tak zas nic nevíme, info převzal z bricksetu...

Valentin Dobrotivý

Další kousky ze sbírky polybagů - tentokrát variace na téma Pán prstenů a City.

Icewalker

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 03.01.2013, 16:31:17
Další kousky ze sbírky polybagů - tentokrát variace na téma Pán prstenů a City.
Ty LOTR polybagy jsou opravdu pěkné, gratuluji k nim. Škoda, že žádné klasické malé sety ("impulse" apod.) na licencované řady nevycházejí, protože by se méně prodávaly sety větší.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

William

#102
To city mi nepřijde jako polybyg spíš jako CMF.
Lotr super.
Edit: tak oprava, 5000281 jestli to je ono polybag skutečně je.

germik

Wau, McCain :D... Jen má teda dost divný vlasy ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Valentin Dobrotivý

Další dva kousky z tématu Classic Space:

6845 - klasika půlky 80. let. Pro mě osobně nic moc, ale do sbírky patří.

1593 - tohle je jeden z nejoceňovanějších Classic Space setů - jasně, že by patřil spíš do tématu "Zachraňování zničeného Lega", ale za součást sbírky ho považuji. Krabice půjde jakž takž opravit, chybí jen jedna strana šuplíku. Návod zatím nemám vůbec, kostek je přesně 40%, nicméně zcela původních a ve špičkovém stavu...no nekupte to za necelá dvě kila, že...

William

Určitě to dáš dokupy a bude to ozdoba sbírky, moc pěkné a 6845 není vůbec zažloutlé, paráda.

otaznik

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 26.01.2013, 20:48:55
1593 - tohle je jeden z nejoceňovanějších Classic Space setů - jasně, že by patřil spíš do tématu "Zachraňování zničeného Lega", ale za součást sbírky ho považuji. Krabice půjde jakž takž opravit, chybí jen jedna strana šuplíku. Návod zatím nemám vůbec, kostek je přesně 40%, nicméně zcela původních a ve špičkovém stavu...no nekupte to za necelá dvě kila, že...
Pěkné, to bych viděl jako výzvu!

Valentin Dobrotivý

Taky že to výzva je ;D Nejdražší bude návod, nejvíc práce dá krabice. Už jsem ji očistil, následovat bude lepení...

Colonel32


Valentin Dobrotivý

...je to jedna z alternativ. Uvidíme.

znouzectnost

Jeden návod a komplet model mám doma v pěkném stavu. Škoda, že k němu nemám krabici  :'(

Valentin Dobrotivý

Ze zatím vydaných polybagů Chima mi chybí jen jeden...

V Norimberku jsem neodolal docela rozměrnému polybagu - Spring Scene. Takové milé, nekonfliktní, člověk se může jen domnívat, jak nakonec ta jarní scéna dopadla ;)

germik

Když pominu strom s květy a třešněmi zároven, je to opravdu.... "lovely" :D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Valentin Dobrotivý

6972 - toto je jeden z Futuronů, které se nedopatřením převlékly za Classic Space. Jak už to tak bývá, na fotkách z katalogů nic moc, ale reálná stavba už vypadá o poznání lépe. Koupeno od prvního majitele, všechny kostky jsou původní. Něco málo jsem vybělil, nicméně zatím ne všechny kostky. Takže se může stavba zdát trochu "flekatá".

Systematik

Mám dojem, že bělení kostky poškozuje...

Citace od: Colonel32
NEBĚLTE KOSTKY POMOCÍ PEROXIDU!!!

Na první pohled sice dojde k vybělení, ale po čase kostky zase začnou samy žloutnout, rychleji než předtím, a to i bez vystavení slunečním paprskům nebo cigaretovému kouři.

Ačkoli se ve většině případů stejně jednalo o již zažloutlé kostky, přesto se omlouvám všem, komu mé doporučení přineslo jakoukoli újmu (ať už jen v ceně peroxidu, nebo ve vědomém nákupu zažloutlého setu s vidinou vybělení)

Thrawn

Citace od: Valentin Dobrotivý kdy 03.01.2013, 16:31:17
Další kousky ze sbírky polybagů - tentokrát variace na téma Pán prstenů a City.

Kde se toto dá sehnat?  ???
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

winring

Všechno toto bude s velkou pravděpodobností bricklink.

Valentin Dobrotivý

Ano, většinou Bricklink, ale třeba Elronda jsem koupil od kolegy, který svým dětem pořídil PC hru a na polybag jsem mu dal nabídku, která se neodmítá.


winring


Valentin Dobrotivý

Kdepak klika...systematická práce ;)