Čínská lokomotiva

Založil smart400, 06.02.2021, 23:41:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

smart400

Já se tedy trochu přidám (pokud se nebude hodit smažte) ale musím se přiznat, že jsem taky zhřešil, když jsem jednou projížděl aliexpress páč jsem hledal nějaký součástky na tiskárnu vyskočila na mě tahle lokomotiva asi za 88$ tak sem si řekl, že to zprubuju páč stejně lego tohle nikdy nevydá hlavně, že v ideas vydá každou pi**  >:D. No měl jsem opravdu malý očekávání ale vcelku jsem byl příjemně překvapen kostky pěkně drží nepraskají i motorizace ujde až na úplnou absenci regulace buď naplno nebo nic  ;D . Jakože popravdě nejsem zastánce čísnkých setů a nikdy nebudu lego je lego ale na druhou stranu musím říct, že lokomotiva je fakt pěkná a určitě ji nehodím někam do rohu a nechám si ji na poličce :D

martindavid

Citace od: smart400 kdy 06.02.2021, 23:41:27
Já se tedy trochu přidám (pokud se nebude hodit smažte) ale musím se přiznat, že jsem taky zhřešil, když jsem jednou projížděl aliexpress páč jsem hledal nějaký součástky na tiskárnu vyskočila na mě tahle lokomotiva asi za 88$ tak sem si řekl, že to zprubuju páč stejně lego tohle nikdy nevydá hlavně, že v ideas vydá každou pi**  >:D. No měl jsem opravdu malý očekávání ale vcelku jsem byl příjemně překvapen kostky pěkně drží nepraskají i motorizace ujde až na úplnou absenci regulace buď naplno nebo nic  ;D . Jakože popravdě nejsem zastánce čísnkých setů a nikdy nebudu lego je lego ale na druhou stranu musím říct, že lokomotiva je fakt pěkná a určitě ji nehodím někam do rohu a nechám si ji na poličce :D

No vidíš a ja si objednal kopií mojeho vlastního MOC modelů
Moje prvni čínské nelego. Na testování . na ideas to asi nebylo ale číňanům  se to asi zalíbilo. Tak to začaly produkovat.v mezi čase jsem inzeráty  nahlásil na podporu a bylo smazaný nabídky na prodej moc

smart400

Jako když se člověk koukne tak tam je nakradenejch takovejch MOC setů až to není hezký.

fanda

Citace od: smart400 kdy 06.02.2021, 23:41:27
Já se tedy trochu přidám (pokud se nebude hodit smažte) ale musím se přiznat, že jsem taky zhřešil, když jsem jednou projížděl aliexpress páč jsem hledal nějaký součástky na tiskárnu vyskočila na mě tahle lokomotiva asi za 88$ tak sem si řekl, že to zprubuju páč stejně lego tohle nikdy nevydá hlavně, že v ideas vydá každou pi**  >:D. No měl jsem opravdu malý očekávání ale vcelku jsem byl příjemně překvapen kostky pěkně drží nepraskají i motorizace ujde až na úplnou absenci regulace buď naplno nebo nic  ;D . Jakože popravdě nejsem zastánce čísnkých setů a nikdy nebudu lego je lego ale na druhou stranu musím říct, že lokomotiva je fakt pěkná a určitě ji nehodím někam do rohu a nechám si ji na poličce :D


Ta mašina není špatná, protože je čínská, ale protože NEMŮŽE jezdit na legových kolejích, domnívám se. Totiž 1. a poslední spřažená náprava s okolky jsou příliš daleko od sebe.

smart400

Může jezdit bez problémů pravda je, že jí prdel vcelku vybočuje ale uplně vpohodě jezdí.

otaznik

To už i v tématu "co je nového u LEGA v roce 2021" budeme diskutovat o čínských napodobeninách?  ???

fanda

Citace od: smart400 kdy 07.02.2021, 22:18:21
Může jezdit bez problémů pravda je, že jí prdel vcelku vybočuje ale uplně vpohodě jezdí.

I když jsem to tu uváděl už víckrát, tak znovu: kola
Train Wheel RC Train, Spoked with Technic Axle Hole and Counterweight, 37 mm D. (Flanged Driver)
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=85489b#T=C
NEMOHOU USPOKOJIVĚ jezdit na legových kolejích s rozvorem os 16 studu, tj. 16x8 mm = 128 mm. A jestli se nemýlím, tak tato čínská lokomotiva má mezi krajními spřaženými rovnoběžnými nápravami právě tuto vzálenost.
Vím o čem mluvím, protože při stavbě mého Štokra jsem se tímto problémem musel prokousat (10 let mi to trvalo).

fanda

#7
Citace od: otaznik kdy 09.02.2021, 18:11:26
To už i v tématu "co je nového u LEGA v roce 2021" budeme diskutovat o čínských napodobeninách?  ???

1) Můžeš mi vysvětlit, co si u této čínské lokomotivy představuješ pod pojmem napodobenina?

2) Souhlasím, že tato lokomotiva tu nemá co dělat, protože toto forum se nazývá ČESKOSLOVENSKÉ LEGO FORUM, pokud se nemýlím, nehledě na umístění do nevhodného vlákna.

3) Vůbec by mi nevadilo, kdyby existovalo něco jako Československé BRICK forum, které by se zabývalo fenoménem kostek, kompatibilních s kostkami Lego. Rád bych tam kritizoval nelegové napodobeniny legových setů, motorů atd, nepevné spojení různých kostek, lámavost, barevnost atd.

Ale na druhé straně bych tam asi mohl a měl přesunout skoro všechny mé lokomotivy a některé vozy, protože neodpovídají definici fora kostky.org.

A bude hůř, v dalším kroku plánuju totiž postavit dokonalý model hytláku v tmavě zelené (v normální zelené mám 2, ale ta barva moc řve). A v legu k tomu chybí pouze 3 kostky zcela a další 2 jsou víceméně nedostupné. Takže koupím těch 5 druhů kostek u konkurence (nebudou-li barevně a rozměrově nekompatibilní) a postavím nádhernou kopii mého purelegového vozu Ds/Daak.

A teď mi poraď, kde se pak mám s ním pochlubit, na legovou výstavu abych si vzal neprůstřelnou vestu. Budu se pak modlit, aby TLG těchto 5 kostek vyrábělo, já rychle vyměním u vozu zakázané prvky a konečně si sundám neprůstřelnou vestu...

4) Na svou obranu musím uvést, že první příspěvek na toto téma jsem sem neumístil já.

smart400

Nevím prostě proč ale jezdí normálně budeš-li chtít můžu ti hodit do PM video :D

peki

Citace od: fanda kdy 09.02.2021, 20:13:35

3) Vůbec by mi nevadilo, kdyby existovalo něco jako Československé BRICK forum, které by se zabývalo fenoménem kostek, kompatibilních s kostkami Lego. Rád bych tam kritizoval nelegové napodobeniny legových setů, motorů atd, nepevné spojení různých kostek, lámavost, barevnost atd.


Jsme s Jindrou domluvení (cca 14 dní), že založí nějaké, vlákno kam tyto věci budeme dávat (tisky dílků, ne LEGO věci atd.) Nicméně věřím že to tu bude dále spíše o LEGU. Stavění LEGO MOC atd.

ditetemnaporad

#10
Citace od: fanda kdy 09.02.2021, 20:13:35
Citace od: otaznik kdy 09.02.2021, 18:11:26
To už i v tématu "co je nového u LEGA v roce 2021" budeme diskutovat o čínských napodobeninách?  ???
1) Můžeš mi vysvětlit... atd.

Předpokládám, že jde jenom o to, že pro diskuzi na toto téma se hodí jiné vlákno. Pořádek a řád :)


otaznik

Citace od: fanda kdy 09.02.2021, 20:13:35
1) Můžeš mi vysvětlit, co si u této čínské lokomotivy představuješ pod pojmem napodobenina?
Jasně, jde o samotné kopírování LEGO kostek. Ano, není to (bohužel) nelegální, ale mně se to nelíbí a nesouhlasím s tím.

Citace od: fanda kdy 09.02.2021, 20:13:35
2) Souhlasím, že tato lokomotiva tu nemá co dělat, protože toto forum se nazývá ČESKOSLOVENSKÉ LEGO FORUM, pokud se nemýlím, nehledě na umístění do nevhodného vlákna.
Jak píše peki níže, ideální bude mít na "jiné" značky vlastní vlákno, i když úplně nejideálnější by bylo takové věci tu vůbec nemít.  >:D
Ale i já bych se pak asi někdy v budoucnu musel stěhovat, protože, pokud někdy budu něco dalšího stavět, bych chtěl použít neLEGO koleje.

Citace od: fanda kdy 09.02.2021, 20:13:35
bude hůř, v dalším kroku plánuju totiž postavit dokonalý model hytláku v tmavě zelené (v normální zelené mám 2, ale ta barva moc řve). A v legu k tomu chybí pouze 3 kostky zcela a další 2 jsou víceméně nedostupné. Takže koupím těch 5 druhů kostek u konkurence (nebudou-li barevně a rozměrově nekompatibilní) a postavím nádhernou kopii mého purelegového vozu Ds/Daak.
A teď mi poraď, kde se pak mám s ním pochlubit, na legovou výstavu abych si vzal neprůstřelnou vestu. Budu se pak modlit, aby TLG těchto 5 kostek vyrábělo, já rychle vyměním u vozu zakázané prvky a konečně si sundám neprůstřelnou vestu...
Dát to pak do toho nově vytvořeného tématu. Já osobně zatím necítím potřebu používat neLEGO díly na stavbu vagónů nebo lokomotiv, naopak použít jen LEGO díly beru jako výzvu.

Citace od: ditetemnaporad kdy 10.02.2021, 09:47:43

Předpokládám, že jde jenom o to, že pro diskuzi na toto téma se hodí jiné vlákno. Pořádek a řád :)

Ano. Děkuji.

Matthes_CS

Mě by zajímalo, jestli to je podle nějakého mocu ta lokomotiva (nebo místo jestli se ptát rovnou podle kterého), protože mě docela zaujala.

ramsey1

Také nejsem vůbec zvědavý na nějakou Čínu (nic ve zlém) v diskuzi určené Legu, dedikované vlákno by byla paráda :)

smart400

Citace od: Matthes_CS kdy 10.02.2021, 20:15:15
Mě by zajímalo, jestli to je podle nějakého mocu ta lokomotiva (nebo místo jestli se ptát rovnou podle kterého), protože mě docela zaujala.
100% je to nějakej ukradenej MOC :D

smart400

Jinak protestoval jsme lokomotivu víc a musím uznat, že fanda měl v určitých věcech pravdu lokomotiva neprojede vyhýbku 40ti studovou zatáčku projede ale moc se jí to nelíbí :D

fanda

#16
Citace od: smart400 kdy 15.02.2021, 22:00:34
Jinak protestoval jsme lokomotivu víc a musím uznat, že fanda měl v určitých věcech pravdu lokomotiva neprojede vyhýbku 40ti studovou zatáčku projede ale moc se jí to nelíbí :D

Já jsem to u Štokra vyřešil tím, že jsem nechal okolky na 2. a 4. spřažené nápravě, jenže pak se zase příliš vychylují běhouny. Tak jsem musel osu otáčení předního podvozku s běhounem umístit až mezi 1. a 2. spřaženou nápravu.

No dělat funkční parní mašiny z Lega je opravdu výzva, přesto jsem teď dodělal mou desátou, zvanou Sedma 354.7  :(

Už se těším na nějakou víkendovku blízko u Prahy (abych je nemusel fotit)  ;)

hobby

Citace od: fanda kdy 16.02.2021, 05:21:32
....No dělat funkční parní mašiny z Lega je opravdu výzva, přesto jsem teď dodělal mou desátou, zvanou Sedma 354.7  :(
Už se těším na nějakou víkendovku blízko u Prahy (abych je nemusel fotit)  ;)
Fando, nebuď línej a když nechceš fotit, tak si někoho pozvi. Mě by ty tvoje lokomotivy zajímaly, ale nějak je nevidím. A taky je dobré odkazovt na předlohu - ta tvoje "Sedma" je tady, tak jsem zvědavý, jak ses s tím popasoval. Já jsem taky stavěl 354.0 zvanou Všudybylka. Nedávno jsem tu publikoval její čtyřstudovou zmenšeninu.
Obecně vzato, vlaky by měly jezdit a tak musím odmítat některé modely kvůli jejich délce, neboť pohled na jízdu v zatáčkách je strašný. I Lego má svoje limity. A protože vitrínovky nechci (okoukají se a práší se na ně), tak předem vylučuji některé stroje z ´repertoáru´, nebo si je upravím ke svému obrazu.  >:D