Společný projekt - Kousek Londýna

Založil Chairudo, 02.06.2021, 20:03:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

...a já se o to víc nemůžu dočkat Lysé!

Vypadá to nejen nádherně jako celek, ale jako kostkař obdivuju i ten propracovaný systém modulů pro transport.
Pán na Žlutém hradě

Chikos

Jedním slovem NÁDHERA! Za ty detaily musím vyseknout velkou poklonu  ;)

Marty713

Já tedy na podobný druh staveb nikdy moc nebyl - ne, že by se mi nelíbily, jen mi vždy přišly postavené hlavně na velikost a ne tolik na detail - ale tohle je prostě neskutečná krása plná detailů, zajímavých stavebních technik a skvěle zvládnuté hmoty a proporcí. Moc se mi to líbí a doufám, že to někdy uvidím i naživo. :)

Maigi

Taky smekám klobouk, to je neskutečné.

Asi to sem nepatří, ale když vás vidím, možná mi pomůžete. Snažím se o nějakou elegantní techniku kopule. Prostě co nejhladší polokoule o šířce třeba 12-16 studů. Vygooglil jsem X technik a ještě víc jich vymyslel, ale nic nefunguje realisticky. Nemůžu ty rohy trojúhelníčků schovat pod "chapadla" jako to mají některé kopule historických staveb, potřebuju čistou polokouli, která nebude mít škvíry a možná to pro vás nebude takový oříšek jako pro mě.
Vydávám týdenní LEGO newsletter pro podobné blázny, jako jsem já.

poMOCník

Díky všem za chválu, snad se mi podaří i nafotit model v ateliéru a udělat pořádnou virtuální prezentaci.

@Maigi: Taky už jsem viděl hodně technik kopule. Hodně záleží, na jaký typ modelu tu kopuli děláš a jaké techniky používáš v tom zbytku, aby k tomu nějak šla. Podle mě není univerzální nejlepší řešení, mě teď rovnou napadá několik technik, které by stály za to vyzkoušet. A určitě je dobře, že nejde udělat hladká kopule bez děr, protože to by znamenalo, že máme k dispozici specializované součástky právě k tomu. Pak by sice vznikla hladká kopule ale taky pěkně nudná. Tím, že kopuli uděláš z menších kostek, můžeš ji nějak originálně přizpůsobit a vytvořit texturu, kterou potřebuješ. V každém návrhu bych se řídil těmito zásadami:

  • Nahoru bych dal nějaký kulatý disk, jednu kostku, která přikreje ty spoje v nejvyšším bodě.
  • Čím drobnější kostky použiju na modelování povrchu, tím jsem schopen docílit menších mezer a děr.
  • To, že kopule není složena pouze z jednoho kusu nebo dvou polovin, ale ze spousty malých dílů bych se snažil využít k tomu, že na ní vytvořím texturu nebo vzor, který se hodí k danému MOCu.

Chairudo

Je to topka, ještě k tomu postavím pozadí :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Musím se taky připojít k zástupu chválících. Jednak je super že jsi se pustil do kostela (moc jich za celou existenci nebylo) a navíc v takovéto podobě a navíc s interiérem
(také v parádním provedení)!

No transportní záležitosti jen podtrhují tu tvojí systematičnost :)


otaznik

Citace od: poMOCník kdy 26.04.2022, 12:35:49
Kostel je dokončený, mám zatím fotky pouze z premiéry v Ostravě. To zatím zůstává jediné místo, kde byl takto kompletně složený, doma jsem na to čas a prostor neměl :)
Úžasná stavba, neuvěřitelný interiér. Klobouk dolů a velký respekt.

poMOCník

Dvě fotky z výstavy v Plzni z druhé strany tam, kam se návštěvníci neměli šanci podívat. Večer bylo pěkné světlo, tak vyšly docela dobře.

Z téhle strany u skutečného kostela probíhají občas trhy a stánky tam takhle opravdu jsou. Zboží jsem si ale udělal podle sebe. Schválně jestli uhodnete, co se prodává v červeném stánku.




milanv

#39
Na tyhle fotky bych málem zapomněl. A to by byla škoda - nádherná práce! A moc děkuju právě v Plzni za pozvání k polootevřenému modelu, kde jsem si mohl vychutnat ty tvoje stavitelské fígle. A že jich tam je... A naživo to bylo ještě úplně o něčem jiném než jen z fotek! Jak už jsem psal: vím, jaké to je, když má člověk stavět exteriér i interiér najednou, co to znamená právě co do složitosti stavebních technik (jaksi není moc kam ukrýt pomocné konstrukce, že...). A tobě se to povedlo suprově!
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 12.07.2022, 16:53:05
Na tyhle fotky bych málem zapomněl. A to by byla škoda - nádherná práce! A moc děkuju právě v Plzni za pozvání k polootevřenému modelu, kde jsem si mohl vychutnat ty tvoje stavitelské fígle. A že jich tam je... A naživo to bylo ještě úplně o něčem jiném než jen z fotek! Jak už jsem psal: vím, jaké to je, když má člověk stavět exteriér i interiér najednou, co to znamená právě co do složitosti stavebních technik (jaksi není moc kam ukrýt pomocné konstrukce, že...). A tobě se to povedlo suprově!

Za jeden z těch fíglů, na který jsem nemohl přijít, vděčím i tobě. Člověk se pořád učí, vůbec by mě to nenapadlo. Díky tomu jsem se naučil používat nejenom tenhle jeden, ale celou kategorii, na kterou si mě navedl a která mi v repertoáru chyběla. Naopak vy s Ditou to používáte běžně, to jsem věděl. Jenže vědět a umět použít ve správnou chvíli je pořád rozdíl.

Kdo ještě neviděl naživo, tak kostel nyní do konce léta stojí na výstavě ve Frýdku-Místku a to díky Kubovi, který ho dokázal z těch asi 30 malých modulů seskládat a bez pomoci nainstalovat! Věřte, že to není vůbec jednoduché. Takže díky :)

Marty713

CitaceZa jeden z těch fíglů, na který jsem nemohl přijít, vděčím i tobě. Člověk se pořád učí, vůbec by mě to nenapadlo. Díky tomu jsem se naučil používat nejenom tenhle jeden, ale celou kategorii, na kterou si mě navedl a která mi v repertoáru chyběla. Naopak vy s Ditou to používáte běžně, to jsem věděl. Jenže vědět a umět použít ve správnou chvíli je pořád rozdíl.

Tak nás nenapínej a buď trochu konkrétnější, ať se taky něco přiučíme! :o :D

CitaceSchválně jestli uhodnete, co se prodává v červeném stánku.

Ty pneumatiky mě dost matou, ale asi i bez nich bych pořád nevěděl... Je tam větrák, který něco chladí, pod ním je "buben" z dřevěných tyček... na první dobrou jsem myslel, že jsou to řehtačky... stánek s dřevěnými hračkami? To ne... Pak je tam stojánek na pánvičky... nebo je to malý protiletecký kanón? Nevím, co tam prodávají. Nechám se podat. :-[

milanv

Citace od: Marty713 kdy 13.07.2022, 06:27:19
CitaceSchválně jestli uhodnete, co se prodává v červeném stánku.

Ty pneumatiky mě dost matou, ale asi i bez nich bych pořád nevěděl... Je tam větrák, který něco chladí, pod ním je "buben" z dřevěných tyček... na první dobrou jsem myslel, že jsou to řehtačky... stánek s dřevěnými hračkami? To ne... Pak je tam stojánek na pánvičky... nebo je to malý protiletecký kanón? Nevím, co tam prodávají. Nechám se podat. :-[
No ačkoliv nejsem fanoušek a tudíž mi i chybějí konkrétnější znalosti, tak bych řekl, že je to stánek Star Wars...
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 13.07.2022, 09:31:39
Citace od: Marty713 kdy 13.07.2022, 06:27:19
CitaceSchválně jestli uhodnete, co se prodává v červeném stánku.

Ty pneumatiky mě dost matou, ale asi i bez nich bych pořád nevěděl... Je tam větrák, který něco chladí, pod ním je "buben" z dřevěných tyček... na první dobrou jsem myslel, že jsou to řehtačky... stánek s dřevěnými hračkami? To ne... Pak je tam stojánek na pánvičky... nebo je to malý protiletecký kanón? Nevím, co tam prodávají. Nechám se podat. :-[
No ačkoliv nejsem fanoušek a tudíž mi i chybějí konkrétnější znalosti, tak bych řekl, že je to stánek Star Wars...

Samá voda. Ty pneumatiky jsou tam právě zásadní. Ale největší nápověda jsou ti figové.

wynnova

Tuto stavbu jsem viděla nedávno v Ostravě a chtěla jsem u ní strávit hodiny a hodiny, naprosto peckovní práce. Jsi můj architektonický lego vzor:D