Společný projekt - perníková vesnička

Založil peki, 24.02.2020, 08:54:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

peki


Stimpi

S tímto projektem jsem nepočítal, nicméně prohrábnul jsem doma kostky z KW co rozdával Peki a jsou plus mínus v barvě a stvořil toto, není to v kvalitě ostatních staveb, ale pokud bude zájem přivezu to na čerňák. Sám si nejsem úplně jistý jestli je to dost "perníkové"
První je "Záchrana pana Perníčka" a na poslední fotce je pár stromků. Umístit to lze cca kamkoli.

skywalker007

Toto jsem dnes splácal za večer z toho co jsem našel doma. Tak snad to nějak zapadne do perníkového zábavního parku.



peki


poMOCník

Citace od: skywalker007 kdy 18.10.2020, 00:03:48
Toto jsem dnes splácal za večer z toho co jsem našel doma. Tak snad to nějak zapadne do perníkového zábavního parku.

Mně se to moc líbí a jestli se neurazíš, navrhuju jedno malé vylepšení. Zdá se mi, že nosné sloupy jsou až moc tenké a že by také kolo víc vyniklo, kdyby se od nich konstrukčně odlišovalo. Co třeba na ně ještě navlíknout něco takového:

skywalker007

Citace od: poMOCník kdy 18.10.2020, 08:54:43
Citace od: skywalker007 kdy 18.10.2020, 00:03:48
Toto jsem dnes splácal za večer z toho co jsem našel doma. Tak snad to nějak zapadne do perníkového zábavního parku.

Mně se to moc líbí a jestli se neurazíš, navrhuju jedno malé vylepšení. Zdá se mi, že nosné sloupy jsou až moc tenké a že by také kolo víc vyniklo, kdyby se od nich konstrukčně odlišovalo. Co třeba na ně ještě navlíknout něco takového:


Díky, určitě se neurazím ,budu jen rád za rady  :D. Stavěl jsem to na rychlo tak to není moc propracované.
Přesně o tomto dílku co píšeš jsem uvažoval. Ještě to vyzkouším a uvidím jak by to vypadalo.

Petronel

Předělal jsem tedy svůj modul na dva menší jednodušší, které příjdou hned pod sjezdovku.

Je to tedy variabilní, dají se dát za sebe, či libovolně vedle sebe. ;)

Matthes_CS

Citace od: poMOCník kdy 17.10.2020, 02:16:49
Citace od: peki kdy 16.10.2020, 06:50:10
Sjezdovku rozšíříme. Na svahu budou max stromy od pomocnika. Pod sjezdovkou bude k dispozici vždy modul 16x16.

Zatím počítám, že bych dorazil na instalaci. Kdyby mi to s něčím kolidovalo, stromy dodám předem.

Nemáte někdo k zapůjčení několik těchto dílů pro uchycení stromů do svahu v černé nebo bílé? Mám jen tmavo šedé. Je to sice detail, ale každá nedokonalost mi pak kazí dobrý pocit z výsledku.



Našel jsem 12 černých a 4 světle šedé, můžu půjčit.

matka

Rozhledna

Jedna sladká rozhledna
Paní na Žlutém hradě

matka

Horská bouda

Těsto trochu nakynulo, poleva už ukapává k sousedům. Když bude třeba, přesadím boudu na 32x32 - podle domluvy.
Paní na Žlutém hradě

matka

Citace od: Petronel kdy 18.10.2020, 12:23:13
Předělal jsem tedy svůj modul na dva menší jednodušší, které příjdou hned pod sjezdovku.
Super! Sušenky zůstaly a scénka je ještě lepší než předtím, bavíme se tu s Milanem perfektně.
Paní na Žlutém hradě

peki

Matka supr. Moduly nezvěčovat. Mám malé prázdné moduly, takže to pokud bude třeba poŕeším. Modul 32x32 uż není tak univerzální.

poMOCník

Citace od: Matthes_CS kdy 18.10.2020, 12:43:07
Našel jsem 12 černých a 4 světle šedé, můžu půjčit.

Super, to bude stačit. Šedé jsou k bílé a tmavo hnědé moc výrazné, ale ty černé jsou fajn. Když je vezmeš nebo pošleš na instalaci, budu rád.

Citace od: matka kdy 18.10.2020, 17:31:16
Horská bouda
Těsto trochu nakynulo, poleva už ukapává k sousedům. Když bude třeba, přesadím boudu na 32x32 - podle domluvy.

Tohle je luxusní, nemůžu se vynadívat!

peki

#193
Děkuji všem kteří zde prezentovali svoje výtvory.  Znovu připomínám 24.10 (sobota ráno) Přebírám u Clermonta v Ostravě.
Předpokládám že v týdnu naberu šipku.
Izabellu už mám u sebe.
Chairudo,Davroman předána Vasykovi.

1) Potřebuje ještě někdo pomoci s dopravou?
2) Staví ještě někdo něco? Pokud ne začnu dělat finální rozložení (které můžeme na místě ještě změnit)
3) Instalace zvládneme to ještě před státním svátkem 26.10   Mohu případně něco po Praze v ten den pobrat. Čekám že od 1.11 přitvrdí opatření.





peki

Instalace pondělí 26.10. Sraz v 19:30 OC Černý Most.
Kdo v Praze bude potřebovat pomoc s přesunem modulu?
Jsou nějaké moduly ještě někde jinde?  Nepočítam Vasyka,pekiho/Clermonta.

skywalker007

Citace od: peki kdy 19.10.2020, 11:10:32
Instalace pondělí 26.10. Sraz v 19:30 OC Černý Most.
Kdo v Praze bude potřebovat pomoc s přesunem modulu?
Jsou nějaké moduly ještě někde jinde?  Nepočítam Vasyka,pekiho/Clermonta.

Mohu dorazit na instalaci a svůj model předat na místě. Je ještě místo ?

Kdyby bylo potřeba tak mohu postavit ještě nějaké moduly na výplň s rostlinami a stromy.

Petronel

V pondělí??? Nejhorší možný den.
Po někom tedy předám.

Zoufalec

Můžu dorazit na instalaci a předat moduly na místě.

peki

Citace od: skywalker007 kdy 19.10.2020, 12:34:00
Mohu dorazit na instalaci a svůj model předat na místě. Je ještě místo ?
Kdyby bylo potřeba tak mohu postavit ještě nějaké moduly na výplň s rostlinami a stromy.

Předpokládám že místo je. Navíc může se stát že někdo nedorazí. Takže určitě bude fajn mít něco navíc. Pokud budete předávat model až v pondělí tak bych uvítal před 20:00.

poMOCník

Citace od: peki kdy 19.10.2020, 10:06:16
2) Staví ještě někdo něco? Pokud ne začnu dělat finální rozložení (které můžeme na místě ještě změnit)

V rámci zdokonalování techniky jsem postavil ještě několik stromů. Celkově počítej 10-12. Ty nové nemám zatím vyfocené, ale vypadají ještě o dost lépe.

Stimpi

Přivezu na čerňák a bude-li třeba tak pomůžu s instalací.

skywalker007

Citace od: peki kdy 19.10.2020, 14:18:56
Citace od: skywalker007 kdy 19.10.2020, 12:34:00
Mohu dorazit na instalaci a svůj model předat na místě. Je ještě místo ?
Kdyby bylo potřeba tak mohu postavit ještě nějaké moduly na výplň s rostlinami a stromy.

Předpokládám že místo je. Navíc může se stát že někdo nedorazí. Takže určitě bude fajn mít něco navíc. Pokud budete předávat model až v pondělí tak bych uvítal před 20:00.

Dobře postavím tedy ještě nějaké moduly a dorazím tedy v 19:30 a pomůžu s instalací.

Chairudo

Jestli se dobře vyspím taky na instalaci dorazím a přivezu nějaké doplňkové bloky kolem chaloupky  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki


Vasyk

Armáda dosazena, hotovo 100%.

Chairudo

Nevím kdo s kým bojuje ale vypadá to lahodně  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Vasyk

Citace od: Chairudo kdy 20.10.2020, 12:37:13
Nevím kdo s kým bojuje ale vypadá to lahodně  ;D

Temní perníci proti splašeným zmrzliňákům  >:D.

ditetemnaporad

Citace od: Vasyk kdy 20.10.2020, 12:28:50
Armáda dosazena, hotovo 100%.
Vypadá to absolutně parádně (ještě nemůžu lajkovat, tak aspoň píšu :))

Ongon

PERNÍKOVÉ KLUZIŠTĚ


Ongon

Kdyby byl zájem mám i tento menší modul uplácaný z toho co jsem doma našel