(Vlastní) Alternativní model ze setu 42075

Založil Tomik, 17.11.2018, 18:29:23

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Dnes bych vám chtěl představit svůj nejnovější alternativní model - buginu postavenou ze setu 42075.



Tento model je mou poctou dvěma speciálním setům - setu 8829 (můj úplně první LEGO set) a 8048 (set, který nadobro ukončil mou dark age). Stejně jako tyto dva sety má i moje bugina zatáčení, odpruženou zadní nápravu, V2 fake motor a otevírací klec kabiny. Navíc jsem ještě chtěl použít i diferenciál pro zadní nápravu, ale potom by blok motoru byl příliš vysoký, takže je motor opět napojen pouze na jedno kolo. Doufám, že se vám bude bugina líbit a jakékoliv komentáře jsou vítány.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návod na stavbu buginy je nově dostupný na webu buildinst.cz
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Tentokrát tu mám něco speciálního z tohoto setu...



...další VRTULNÍK ;D :P >:D

Ale tento není jen tak ledajaký - je druhý největší, jaký jsem doposud postavil, a ani tím to ještě nekončí. Má totiž speciální natahovací pohon pro roztáčení vrtulí. Je to jakási obdoba natahovacího "pullback" motoru s tím, že zde slouží k uložení energie pružina tlumiče. Tento mechanismus jsem odkoukal z knihy "LEGO TECHNIC Tora no Maki" od Isogawy Yoshihita. Pro lepší představu o fungování vrtulníku mrkněte na toto VIDEO nebo si rovnou můžete stáhnout návod ke stavbě z webu buildinst.cz. Dalšími funkcemi jsou potom motor s pohyblivým pístem a otevírací kabina.







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Tome, to je naprostá paráda! Samozřejmě vzhled je takový Technic-ký, ale to je mi teď, přiznám se, úplně jedno: ta funkce mě uchvátila. Nepomohl bys mi vymyslet nějaký malý modýlek s touhle funkcí do našeho Technic koutku?
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 30.05.2020, 16:46:04
Tome, to je naprostá paráda! Samozřejmě vzhled je takový Technic-ký, ale to je mi teď, přiznám se, úplně jedno: ta funkce mě uchvátila. Nepomohl bys mi vymyslet nějaký malý modýlek s touhle funkcí do našeho Technic koutku?
Milane, díky za komentář. Jestli chceš nějaký jednoduchý model s tímto mechanismem, tak můžeš použít původní model, který mi posloužil jako inspirace. Nebo jsi měl na mysli něco jiného?

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Jo jo, tu knížku mám. Však jsem ji kdysi před lety tady jako první propagoval, úplně mě nadchla svým pedagogickým přístupem a na základě její myšlenky pak taky náš Technic koutek vznikl. Ale bohužel moje zkušenost je taková, že jsem všechny modely z ní musel předělat kompletně po svém, i tak zdánlivě základní jako autíčko na gumu. Prostě ten člověk je mnohem lepší pedagog než stavitel, abych tak řekl :) Třeba to autíčko na gumu se rozjelo a vzápětí brzdilo, protože neumělo gumičku odhodit.

Tak bych rád, jestli bys mi pomohl vymyslet modýlek, který bude opravdu fungovat a přitom bude dítětem pochopitelný a postavitelný jen z cca dvou obrázků, bez návodu.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 31.05.2020, 11:14:31
Jo jo, tu knížku mám. Však jsem ji kdysi před lety tady jako první propagoval, úplně mě nadchla svým pedagogickým přístupem a na základě její myšlenky pak taky náš Technic koutek vznikl. Ale bohužel moje zkušenost je taková, že jsem všechny modely z ní musel předělat kompletně po svém, i tak zdánlivě základní jako autíčko na gumu. Prostě ten člověk je mnohem lepší pedagog než stavitel, abych tak řekl :) Třeba to autíčko na gumu se rozjelo a vzápětí brzdilo, protože neumělo gumičku odhodit.

Tak bych rád, jestli bys mi pomohl vymyslet modýlek, který bude opravdu fungovat a přitom bude dítětem pochopitelný a postavitelný jen z cca dvou obrázků, bez návodu.
Chápu. Zkusím něco sesmolit - původní model z knížky je použitelný, ale přidám tam ještě pár drobností pro větší spolehlivost.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Tak tady je slíbený jednoduchý model natahovacího autíčka, který skutečně funguje. ;D Ten tanový 3L pin má jít skrz oba liftarmy a tlumič (LDD mi ho tam nedovolilo prostrčit kvůli kolizi dílů).

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Tome, já koukám! Díky moc! Zkusím to zkonvertovat z LDD do LDraw a postavit si to. A pak případně nahradím gumičkové auto tímto tvým, protože vypadá mnohem lepší na postavení.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 03.06.2020, 21:52:22
Tome, já koukám! Díky moc! Zkusím to zkonvertovat z LDD do LDraw a postavit si to. A pak případně nahradím gumičkové auto tímto tvým, protože vypadá mnohem lepší na postavení.
Rádo se stalo. Jen takový drobný detail - musíš použít tvrdý tlumič (žlutý nebo červený). S tím šedým to moc fungovat nebude, protože má moc měkkou pružinu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr