(Vlastní) Alternativní model ze setu 42065

Založil Tomik, 28.06.2017, 20:21:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Potom, co grohl postavil už dva alternativní modely ze setu 42065 (RC pásový závoďák), jsem si řekl, že je na čase z něj také něco zplodit.



Nosnou myšlenkou bylo zvýšení hratelnosti setu pomocí radlice, kterou budete moct něco tlačit. Z toho mi vypadly dvě možnosti - buldozer nebo sněžná rolba. Zde je realizace té první - buldozer:



Při stavbě jsem se potýkal s velkým nedostatkem liftarmů a pinů, který nakonec vyústil v obětování snadného přístupu k bateriím. Pokud je chcete vyměnit, musíte doslova rozebrat téměř celý model. Hotový buldozer je celkem kompaktní, pevný a až moc rychlý, což mu trochu ubírá na ovladatelnosti. Díky radlici také utrpěla "prostupnost terénem" - pokud chcete přejet nějakou překážku vyšší než pár milimetrů, je potřeba na ní nacouvat. Každopádně je s ním dost sranda, zvlášť když s ním jezdíte kolem psa a snažíte se mu ukrást hračku... ;D



www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

mozkit

 :D je suprovej ten buldozer :) akorat jsem postavil prvni model z tohodle setu a zatim teda jenom jezdime s detma.

Foton

To vypadá skvěle!  A jak velké hračky to umí "uklízet"?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Díky za komentáře.

Citace od: Foton kdy 29.06.2017, 17:27:08
To vypadá skvěle!  A jak velké hračky to umí "uklízet"?
Velikost (a hmotnost) objektů, které to dokáže uklidit je závislá na druhu podlahy - na lině nebo lamininátové podlaze to moc nebude, protože pásy dost prokluzují, ale na koberci to je lepší. Psovi jsem bral míček, takže tam nebyl problém ani na linu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 29.06.2017, 17:38:25
(...) na lině nebo lamininátové podlaze to moc nebude, protože pásy dost prokluzují, ale na koberci to je lepší. Psovi jsem bral míček, takže tam nebyl problém ani na linu...

Proti prokluzování hodně pomůžou ty gumové čudlíky do pásů, které představily poprvé ve Fortrexu a už se objevily i ve více sadách:
24375 LegoTechnic, Link Tread Attachment, Single, Rubber



Podle Sarielových testů je navíc minimální rozdíl mezi situací, kdy do článku pásu dáš jeden nebo dva.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 29.06.2017, 18:02:34
Proti prokluzování hodně pomůžou ty gumové čudlíky do pásů, které představily poprvé ve Fortrexu a už se objevily i ve více sadách:
24375 LegoTechnic, Link Tread Attachment, Single, Rubber

Podle Sarielových testů je navíc minimální rozdíl mezi situací, kdy do článku pásu dáš jeden nebo dva.
Vím o nich, ale bohužel žádné nemám a zaspal jsem LUG Bulk, ve kterém se daly objednat...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Hlavně už by to nebyl alternativní model, že jo...
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 29.06.2017, 22:16:58
Vím o nich, ale bohužel žádné nemám a zaspal jsem LUG Bulk, ve kterém se daly objednat...

Skoro bych řekl, abys kašlal na LUG Bulk a objednal si je přes bricklink - za tisícovku jich objednáš okolo 200 ks, což je dostatek na jakýkoli model, spíš na víc.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 30.06.2017, 14:07:40
Skoro bych řekl, abys kašlal na LUG Bulk a objednal si je přes bricklink - za tisícovku jich objednáš okolo 200 ks, což je dostatek na jakýkoli model, spíš na víc.
Tak pokud jeden špuntík do pásu stojí 5,- Kč, potom si nechám zajít chuť. :o To by se už vyplatilo koupit Fortrex z Nexo Kinghts v akci za 1500,- Kč a kromě těch špuntů dostaneš i hromadu dalších dílů...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 30.06.2017, 15:24:43
Citace od: ThomasMorta kdy 30.06.2017, 14:07:40
Skoro bych řekl, abys kašlal na LUG Bulk a objednal si je přes bricklink - za tisícovku jich objednáš okolo 200 ks, což je dostatek na jakýkoli model, spíš na víc.
Tak pokud jeden špuntík do pásu stojí 5,- Kč, potom si nechám zajít chuť. :o To by se už vyplatilo koupit Fortrex z Nexo Kinghts v akci za 1500,- Kč a kromě těch špuntů dostaneš i hromadu dalších dílů...

Na brickmanii jsou za 3,80. Spoustu peněz ale prošustruješ na poštovném - z USA by ses dostal i na 2,75 Kč.
Mimochodem - kde mají Fortrex v akci? :-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 30.06.2017, 15:31:38
Na brickmanii jsou za 3,80. Spoustu peněz ale prošustruješ na poštovném - z USA by ses dostal i na 2,75 Kč.
Mimochodem - kde mají Fortrex v akci? :-)
Teď už asi nikde, ale několikrát se objevil v akci v Tescu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr