Nakup z BrickLink.com

Založil Magesan, 23.01.2005, 01:28:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Magesan

Dneska (no spis vcera, jak tak koukam na hodinky) jsem podrobne prozkoumal nemecke obchody na BrickLinku.
Jeste jsem tam nic neobjednaval, ale pokud jsem to pochopil, funguje podobne jako E-Bay.
Udelam objednavku,
poslou invoice,
zaplatim,
poslou kostky. Je to tak?

Libi se me German Brick Circus (slusna nabidka, v porovnani s ostatnima pekne ceny), takze:
Co udelat nejakou hromadnejsi objednavku, at se muze to postovny+poplatky rozmelnit mezi vice lidi?

Pokud mate vic zkusenosti nebo lepsi metody, jak ziskavat samostatne kosticky, rad se priucim :)

chadzi

jojo tak to funguje. Ja mam z Nemeckyma a Holandskyma obchodama dobry zkusenosti. Jedinej problem je payment, pres IBAN moje banka chce min 500 poplatek, tak sem vyuzil Western Union kde to stalo 350 (samozrejme podle vyse sumy kterou posilas). Cenik WU mas tady http://www.cpost.cz/Cenik/Include/Cenik_WU.doc
Taky tam nezapomen zapocitat postovmy - muj prvni nakup kostek z Bl byl sem udelal v US a s postovnym to vyslo pekne draho, tak bacha na to  :)
Jinak ty obchody to slusne bali (Falcon Fortress z Holandska mi dorazilo v neposkozenym boxu). Co se tyce toho brat vic dohromady tak nevim, jestli se da ma tom postovnym nejak moc usetrit protoze to je podle vahy.

Jindroush

Neposílat peníze přes zloděje (čti banky), ale normálně poštou jako cash. Cena do 100 Kč, je to pojištěný do plný výše a zatím se mi nic neztratilo.

Na poštovným se dá lehce ušetřit, protože závislost váha/cena je nelineární.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

chadzi

hehe  :) tu postu sem nezkousel... Pres WU to bylo rychlejsi (ale drazsi), jenze ja jsem na to spechal..

Magesan

Cash postou zni dobre, poplatky za banky se mi taky moc nelibi :o)

Diky.

Nepamatujete si, od koho konkretne jste nakupovali?