(Vlastní) MOCy s pirátskou tématikou

Založil tomaslambo, 08.03.2021, 08:43:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tomaslambo

V tomto vlákně bych chtěl prezentovat své stavby s pirátskou tématikou

Jako první bych Vám chtěl prezentovat malé diorama s názvem Ostrov lebek aneb připlouvá oběd.

Dominantou tohoto dioramatu je funkční vodopád, který je poháněný M motorem. Odkaz na video
Více fotek zde








Hardegon

Vodopád je skvělý nápad! Vypadá to hodně dobře. A co mi hned napadlo, jestli by se nedal ten mechanismus použít i na tu řeku nahoře? Že by "tekla" celá ta řeka?

Foton

Zajímavé. Trochu bych přizvedl spodek, aby nebylo vidět "spodní otáčení", kazí mi to dojem vodopádu . A zkusil zaexperimentovat v dlaždicemi vodopádu různě dlouhými (směrem dolů; prostě by se rozptýlily ty vodorovné "zlomy")
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

tomaslambo

#3
Citace od: Hardegon kdy 08.03.2021, 09:14:24
Vodopád je skvělý nápad! Vypadá to hodně dobře. A co mi hned napadlo, jestli by se nedal ten mechanismus použít i na tu řeku nahoře? Že by "tekla" celá ta řeka?


Taková byla původní myšlenka, ale v průběhu stavby vyschla zásoba vhodného materiálu. Ještě jsem chtěl rozhýbat tu pěnu ve spod vodopádu, ale nějak se mi to nedařilo. Snad doplním zásoby a příští verze bude vychytanější.  >:D

Citace od: Foton kdy 08.03.2021, 09:32:54
Zajímavé. Trochu bych přizvedl spodek, aby nebylo vidět "spodní otáčení", kazí mi to dojem vodopádu . A zkusil zaexperimentovat v dlaždicemi vodopádu různě dlouhými (směrem dolů; prostě by se rozptýlily ty vodorovné "zlomy")

Byl to první pokus tak mne nezatracuj :D
Zkoušel jsem to podle návodu na YT a během stavby mě napadlo ještě několik možností jak to udělat jinak a zajímavěji, ale to je na delší zkoušení a experimentování. 

Borun

Jednou jsem viděl vodopád ze kterého padaly i round plate.Ja jsem si u pirátů taky prohrával s myšlenkou rozpohybovat vodopàd.Nakonec jsem jen nasvitil.Teď u nové stavby mám zase skálu s vodopádem a ten už mám rozpohybovaný.A taky motorem M.Jestli si vzpomenu tak přes vikend nafotim a hodim sem foto.Ale ty jako technikař to budeš mít určitě více promakané.

tomaslambo

V tomto případě bych mě nepřeceňoval. Co jsem na netu našel jako první to jsem postavil. Nic moc složitého tam není.

Chairudo

Menší ale pěkně nadupaný modul :) Vodopád je super, párkrát už jsem ho viděl z trans dílů jako třeba tady - myslím že použili i nějaké trans cheesy.
Jen nechceš ho trochu zrychlit?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

tomaslambo

Zrychlení by samozřejmě nebyl problém. Šlo by v podstatě jen o úpravu převodu. Z trans dílů by se mi to líbilo taky, ale zatím se mi jich moc nesešlo, tak snad časem. Mám v hlavě takovou myšlenku na řeku, ale aby měla i nějakou, aspoň drobnou, zatáčku, nebo dvě, a to celé zakončené vodopádem. Uvidíme co se z toho vyvine. ;)