(Vlastní) Město v podkroví

Založil Mates, 11.10.2008, 11:47:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mates

Na žádost některých Kostkařů jsem udělal pár fotek mého městečka v podkroví. Vím, že není úplně ideálně dokončeno, spíše je pořád ve výstavbě...
Zároveň by se dalo říci, že to byl můj první pokus o nějakou větší stavbu, včetně 9V, 12V a monorail kolejiště.

  • 9V kolejiště tvoří 3 nezávislé okruhy + vlečku a překladiště, kde je také samostatné napájení kolejí, tzn. lze ovládat celkem 5 lokomotiv.
  • 12V kolejiště - zde jezdí 1 osobní vlak a může být využito 4 výhybek. Vše přes ovladač, včetně 2 semaforů a jednoho přejezdu.
  • Monorail - zde mi jezdí 3 nezávislé soupravy (červená a potom modrá a žlutá modifikace). Tři okruhy jsou propojeny 6 výhybkami, tzn. je možné soupravy poslat na jeden okruh. Poslední největší okruh je samostatný a nepropojený s ostatními 3 okruhy. Dá se říct, že jsem ho postavil ze zbytků kolejiva, paradoxně je ale největší. :D ;D
Na stavbu jsem použil převážně originál sety, ale je zde i pár mých vlastních výtvorů. Vše je způsobeno nedostatkem času, o kterém asi ostatním nemusím ani mluvit. :'(
Naštěstí mi se stavbou pomohla i moje žena, díky které můžete vidět detaily ze začátku fotbalového zápasu, demonstraci farmářů proti skinheadům před McDonaldem, bouračku, kdy auto sejmulo dva cyklisty, náměstí s památníkem neznámého bojovníka a také přehlídku historických vozidel s policejním doprovodem a samozřejmě spoustou čumilů... :D ;D
Postupem času se budu snažit vytvořít více MOCů a dopnit např. sety ze série jako je Café Corner (,,CC"), ,,MS" a ,,GG"  ;)
Při této příležitosti bych také chtěl poděkovat Peterovi za pomoc při položení "základního kamene" ;D

Více foto je na mé galerii zde:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=346376

otaznik

Opravdu impresivní velikost, město má potenciál stát se opravdu hezkým. Zatím na mě působí trošku narychlo poskládaně - baseplates s některými budovami položené na baseplates silnic, stojany monorailu 2 na sobě apod.
Také je zde vidět, že kombinace starých aut (4 study) a nových (6 studů) opravdu není nic moc. Oceňuji ale průvod historických vozidel, ten vypadá super!

A na můj vkus trošku přemonorailováno.  ;)


Mates

Díky za názor.
Velikost se zdá velká, i když mě už to postupem času přijde malé :D a spíše bych byl raději, kdybych se mohl ještě někam roztáhnout. ;D Bohužel to nejde. :-\
Narychlo poskládané to není, když to vezmu v kalendářně, tak to město stojí více jak rok a během té doby dělám různé úpravy a detaily. Je ale pravdou, že jsem ještě neměl dostatek času na přestavění budov tak, aby navazovaly na silnice :-\

Monorail se mi líbí a také jsem si na propojení zkoušel jeho možnosti.

Skyder

No mne sa to extremne paci. Sice je tam par detailov ktore by sa este dali vylepsit, ale ako uz bolo povedane treba na to cas. A toto mesto mi prijde ako
taka "perfektná kombinácia TRAINS a TOWN"... super praca..

Mozem sa spytat, z voho su poskladane tie "veľké ovály" ktore su hned na prvej fotke? /Vid obrazok/

Skyder

Mates

Citace od: Skyder kdy 11.10.2008, 15:08:30
Mozem sa spytat, z voho su poskladane tie "veľké ovály" ktore su hned na prvej fotke? /Vid obrazok/
Díky...

Ovály zatím nejsou na finálním místě a u finálních budov, kde by měly být. Musím k nim totiž ještě dostavět malou farmu :D
Je to klasická již několikrát propraná metoda kombinací brick 1x3 a brick round 1x1. Někde na fóru bys určitě našel téma, kde se o tom mluví ;)

Skyder

#5
Jaj jasne diky uz viem :D a ozaj este ich strecha?

Drzim palce :D
EDIT: FoR MARTY: diky  ;D
Skyder

Marty713

Myslím, že jde o 4x "Panel 10 x 10 x 2 & 1/3 Corner Top" a 1x "Round Dish 8 x 8 Inverted". ;)






mirek

Moc pěkné. Klobouk dolů a boty asi taky, když se dostáváš do kouta na nějaké to doplnění.
                   Jak to řešíš ? Po čtyřech to do toho rohu snad ani nejde.

Mates

Citace od: mirek kdy 11.10.2008, 17:19:55
Moc pěkné. Klobouk dolů a boty asi taky, když se dostáváš do kouta na nějaké to doplnění.
                   Jak to řešíš ? Po čtyřech to do toho rohu snad ani nejde.
Máš pravdu :D V botech vůbec nechodím a když chci něco opravit v zadní části, tak musím jít i bez kalhot (tepláků), jinak bych někde zavadil.
Je to daň za to, že jsem se snažil využít co nejvíce místa. Kdybych mohl mít větší plochu, tak bych se určitě snažil udělat celé město na stolech a s místem okolo na procházení.
Předpokládám, že až bude čas, tak toto původní město rozeberu a udělám druhou verzi, menší, ale s více vlastními stavbami, možná budou i mimoúrovňové vlakové tratě... zatím pouze sen a plány ;D 8)

Colonel32

dotaz - jak resis problemy s prachem?

pouzivas nejaky vzduchovy filtr? (napr. v podobe klimatizace)

Mates

Citace od: Colonel32 kdy 11.10.2008, 19:52:46
dotaz - jak resis problemy s prachem?

pouzivas nejaky vzduchovy filtr? (napr. v podobe klimatizace)
;D prach zatím moc řešit nemusím... je to neuvěřitelné, ale moc tyto problémy nemám. Přes léto stačí otevřít dva veluxy naproti sobě a je po problému ;)
Kdybych se podíval hodně zblízka, tak prach asi najdeš, ale není to zatím nic extra problémového....zatím.... ;)

hobby

Vím, že ses již delší dobu chystal na tuhle větší stavbu, takže blahopřeju, že jsi ji konečně uskutečnil. Je třeba k tomu čas (hodně času), vůle, prostor a prachy; proto není úplně jednoduché, aby se všechny tyhle faktory najednou sešly. Gratuluju a chválím, město je zajímavé.
Rád bych tam viděl více MOCů, nejenom tu nemocnici ;)

Micho

#12
O tvojej stavbe v podkroví som počul niečo v zákulisí už dávnejšie. Tým, že nebolo žiadne foto, tak to bolo opradené tajomstvom, čo to tam koumaš a pripravuješ. Takže je to von - vyzerá to nádejné, je tam kopec pekných vecí, na hranie určite na 100% super.  :D

Držím palce a som rád, že si to tu hodil, lebo po niektorých príspevkov je už laťka na fóru postavená hodne vysoko a je to aj už odvaha tu niečo dať, aby to zožalo úspech. Tebe myslím o to vôbec nejde , myslím že ti ide o hlavne o hrateľnosť a dobrú zábavu. Pokiaľ to však budeš dolaďovať do takého perfekcionalizmu, tak ťa čaká určite ešte kopec práce. Držím palce.  8)

Matesi, keď som čítal tvoj posledný príspevok, tak som ho nejak skomolil a vznikla z toho celkom zaujímavá slovná hračka, tak som si neodpustil to tu hodiť. Sorry, bav sa aj ty a nech tie prachy a ani prach nie sú problémom;D

Citace od: Mates kdy 11.10.2008, 19:58:27
Citace od: Colonel32 kdy 11.10.2008, 19:52:46
dotaz - jak resis problemy s prachem? ...
;D prachy zatím moc řešit nemusím... je to neuvěřitelné, ale moc tyto problémy nemám. ....
Kdybych se podíval hodně zblízka, tak prachy asi najdeš, ale není to zatím nic extra problémového....zatím.... ;)

hobby

Micho, výborně!
;D pokud nemusí řešit prachy a podívá li se zblízka, tak prachy najde, tak je na tom Mates hódně dobře, to mu můžem gratulovat dvojnásob ;D

5o

Toto vlákno sa mi páči, na začiatku je nádherné obrovské mesto a na konci vtip na oživenie.
Preto lebo Lego...

Mates

Citace od: hobby kdy 12.10.2008, 21:18:53
Vím, že ses již delší dobu chystal na tuhle větší stavbu, takže blahopřeju, že jsi ji konečně uskutečnil. Je třeba k tomu čas (hodně času), vůle, prostor a prachy; proto není úplně jednoduché, aby se všechny tyhle faktory najednou sešly. Gratuluju a chválím, město je zajímavé.
Rád bych tam viděl více MOCů, nejenom tu nemocnici ;)
Díky za zprávu. MOCů je tam více, krom nemocnice i McDonalds, stodola, rozestavněný dům v tan barvě, nádraží, stavidlo, atd. Je ale pravdou, že bych jich chtěl více, už jen proto, aby stavby trochu více seděli v měřítku... což by potom také více lahodilo oku Otazníka ;) ;D
Přiznám se, že ještě není město dle mých představ, ale snad to stihnu do té doby než budu v důchodu. ;D

Mates

Citace od: Micho kdy 12.10.2008, 22:10:30
Matesi, keď som čítal tvoj posledný príspevok, tak som ho nejak skomolil a vznikla z toho celkom zaujímavá slovná hračka, tak som si neodpustil to tu hodiť. Sorry, bav sa aj ty a nech tie prachy a ani prach nie sú problémom;D

Citace od: Mates kdy 11.10.2008, 19:58:27
Citace od: Colonel32 kdy 11.10.2008, 19:52:46
dotaz - jak resis problemy s prachem? ...
;D prachy zatím moc řešit nemusím... je to neuvěřitelné, ale moc tyto problémy nemám. ....
Kdybych se podíval hodně zblízka, tak prachy asi najdeš, ale není to zatím nic extra problémového....zatím.... ;)
Micho, tak to se ti povedlo... ;D ;D ;D

Také musím potvrdit to, co jsi psal. V dnešní době zde na fóru vyrostlo hodně dobrých stavitelů, kterým nesahám ani po paty. Přesto se snažím dělat si radost i menšími stavbami, mnohdy ne moc náročnými, se kterými bych zde nespěl. ;)
Jinak na hraní je to opravdu super, jak pustím 4 vlakové soupravy a 3 monoraily, tak je dobré sledovat hlavy návštěvníků (sem tam i dětí >:D) jak se jim kroutí... Záměrně je pouštím proti sobě... ;D >:D

Micho

Citace od: Mates kdy 13.10.2008, 09:40:09
Citace od: Micho kdy 12.10.2008, 22:10:30
Matesi, keď som čítal tvoj posledný príspevok, tak som ho nejak skomolil a vznikla z toho celkom zaujímavá slovná hračka, tak som si neodpustil to tu hodiť. Sorry, bav sa aj ty a nech tie prachy a ani prach nie sú problémom;D

Citace od: Mates kdy 11.10.2008, 19:58:27
Citace od: Colonel32 kdy 11.10.2008, 19:52:46
dotaz - jak resis problemy s prachem? ...
;D prachy zatím moc řešit nemusím... je to neuvěřitelné, ale moc tyto problémy nemám. ....
Kdybych se podíval hodně zblízka, tak prachy asi najdeš, ale není to zatím nic extra problémového....zatím.... ;)
Micho, tak to se ti povedlo... ;D ;D ;D

Také musím potvrdit to, co jsi psal. V dnešní době zde na fóru vyrostlo hodně dobrých stavitelů, kterým nesahám ani po paty. Přesto se snažím dělat si radost i menšími stavbami, mnohdy ne moc náročnými, se kterými bych zde nespěl. ;)
Jinak na hraní je to opravdu super, jak pustím 4 vlakové soupravy a 3 monoraily, tak je dobré sledovat hlavy návštěvníků (sem tam i dětí >:D) jak se jim kroutí... Záměrně je pouštím proti sobě... ;D >:D

Som rád, že si na tom dobre zabavil aj ty.  :D

Pri tom tvojom mestečku by som určite rád sa pohral aj ja starý pes, musí to byť úžasný zážitok pri takomto rozsahu ...  :)  Monorail nemám a rád by som ho videl niekedy naživo v prevádzke. A ty ho máš k tomu riadne veľký s 3 súpravami ...  Proste mestečko je supr a držím palce pri jeho ďalšom zveľaďovaní. ;)