Lokomotiva 754 Brejlovec

Založil ivanku_kamarade, 02.05.2020, 10:08:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ivanku_kamarade

První výtvor na železnici. Má oblíbená lokomotiva 754 Brejlovec. Zatím pouze zjednodušené podvozky bez pohonu a chybí ještě pár drobných kostek v barvě DBG. 

Chairudo

Krásný kousek. Stavíš stylem pokus a omyl, nebo si nejdřív připravíš návod?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ivanku_kamarade

Tady jsme stavěl prototyp z kostek co jsem měl a různých barev, abych viděl jak to vypadá a pak nakoupil kostky v barvách. Takže pokus omyl

QuiGon

Moc hezky postavené. Také mám oblíbenou 754 jen v zelené barvě v kombinaci se šedou. Rád se inspiruji.

otaznik

Pěkné, ale obávám se, že takto bude mít problém s taháním vagónů.

ivanku_kamarade

Syn už otestoval. Krátké vlaky do 5 vagonu jsou ok. Delší a ťezké vlaky se občas odpojí v zatáčce. Vyhýbky nejsou úplně ideální, tam se to umí odpojit

otaznik

No, mně šlo spíše o to, že část s magnetem se zdá jako pevná, tedy musí v zatáčkách hodně vybočovat, což pro dost vagónů může být problém.

ivanku_kamarade

Citace od: otaznik kdy 02.05.2020, 20:36:15
No, mně šlo spíše o to, že část s magnetem se zdá jako pevná, tedy musí v zatáčkách hodně vybočovat, což pro dost vagónů může být problém.

Uchycení magnetu je na kloubu na šířku 2 studů. Uvidíme co na to moji 2 testeři  :)

peki

Citace od: ivanku_kamarade kdy 03.05.2020, 10:18:10
Citace od: otaznik kdy 02.05.2020, 20:36:15
No, mně šlo spíše o to, že část s magnetem se zdá jako pevná, tedy musí v zatáčkách hodně vybočovat, což pro dost vagónů může být problém.

Uchycení magnetu je na kloubu na šířku 2 studů. Uvidíme co na to moji 2 testeři  :)

Taky to lze řešit takto, ale u Lego vlaků se spíše používá vytáčení nárazníků s magnetem, které je uchyceno k motoru/kolům. takto je ten magnet takový hodně vytrčený.

Jinak k mašince pěkné, doporučil bych ještě pohrát si ze střechou, příde mi že tam jdeš zbytečně do výšky, hodně těch věcí se dá "zapustit" viz moje druhá verze zde.

Kolik studů je to dlouhé?

Vočko

Přidávám svého Brejlouna ;) Jak píše peki, otočný podvozek i s nárazníky a magnetem zvládá bez problémů projet oblouky. Osazen 2x 9V motory zvládne bez problémů 15 nákladních vagónů a magnet to udrží ;)