Společný projekt: Město z MOC modulárů - Lipno

Založil Igorus, 30.10.2014, 22:01:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

VocucBat

Citace od: MÍLA kdy 26.05.2015, 20:36:25
Vymýšlet si svoje je lehké, horší je prosadit si to mezi ostatními aby se jim to líbilo.

To většinou moc nejde, většinou, že se to líbí všem ostatním, neznamená, že se to bude líbit na kostkách.  ;) Ba právě naopak.

peter

Citace od: Davroman kdy 26.05.2015, 18:15:42Podle mě je to na 11 let super výkon, který bychom měli podpořit radou a ne jen ostrou kritikou.

Napsal jsem to takto záměrně, jelikož jsem chtěl dodržet stejný přístup, který zde byl a stále je veden k jistému členovi. Zajímalo mne totiž, jestli bude stejný metr i na obdobný model. Bohužel se ukázalo to co si myslím od začátku, resp. již od loňské výstavy, že ne. Jde o to, že některým vůbec nejde o modely, ale o osobní postoje vůči jiným členům a to je to co se mi opravdu hnusí.

Co se týká samotného modelu, tak to že to není dokonalé je asi jasné všem. Každopádně souhlasím a je to i můj názor, že tak jak ten model vypadá, je od 11 letého kluka naprosto perfektní. Na modelu se mi velmi líbí, jak jsi se snažil stavbu oživit o několik drobných detailů jako např. kouř z komína či různobarevnou střechu simbolizující různě starou střešní krytinu. Doufám, že píle a chuť Tě neodradí a někdy uvidíme nějakou další tvoji stavbu, která bude zase o kousek lepší než předešlá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Opravdu mne fascinuje jak třaskavé téma dokáže být ulice modulárních domů  ;D  Elerondovi moduláry jsou podle mne (organizátor výstavy za kostky) OK (jsou v měřítku stylem a barvou "zapadnou" do ulice továrních modulárů). Pokud je doveze/pošle na Lipno budou na kolejišti do města na skvoš dáme moduláry Jonase nebo Lukiho (které už na Lipně jsou).

Pokud za tím někdo hledá něco jiného, tak mu to vyvracet nebudu.  8)






   

MÍLA

Citace od: peki kdy 27.05.2015, 10:42:43
Opravdu mne fascinuje jak třaskavé téma dokáže být ulice modulárních domů  ;D
Třaskavé je hlavně od 13. dubna.  :P

pryb

Dlouho tu nebyl žádný flame, tak budiž, než nám to admini promažou. :-)

Citace od: peter kdy 27.05.2015, 08:41:18
Napsal jsem to takto záměrně, jelikož jsem chtěl dodržet stejný přístup, který zde byl a stále je veden k jistému členovi. Zajímalo mne totiž, jestli bude stejný metr i na obdobný model. Bohužel se ukázalo to co si myslím od začátku, resp. již od loňské výstavy, že ne. Jde o to, že některým vůbec nejde o modely, ale o osobní postoje vůči jiným členům a to je to co se mi opravdu hnusí.

Ne, není tu dodržen stejný přístup. Tomu, co se zde aplikuje, se tuším říká předsudek. Na základě předchozích zkušeností člověk přistupuje k dalším příspěvkům s již předpřipraveným názorem, v tomto případě negativním. Na tomto přístupu ovšem nevidím v principu nic špatného, byť jsou dnes obecně předsudky považovány za něco neslušného.

Rozhodně nemám dojem, že by se tu někdo rozhodl ve smyslu "Mílu nemáme rádi, dáme mu to sežrat". Naopak si myslím, že vzhledem k věku a k tomu, co tu postupně psal, s ním bylo zacházeno neuvěřitelně trpělivě. Ano, teď už jsou holt reakce tvrdší. Ale to nepřišlo ani naráz, ani samo od sebe.

Tvoje reakce na mě působí, jako že by se ostatní diskutující měli zastydět, páč jsou oškliví na Mílu. To si nemyslím.

Zpět k tématu - nejen, že to považuju za dost dobrý na jedenáctiletýho kluka. Zároveň mi to přijde výrazně lepší, než je diskutovaný Mílův výtvor.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Petronel

#365
Citace od: peter kdy 27.05.2015, 08:41:18
Citace od: Davroman kdy 26.05.2015, 18:15:42Podle mě je to na 11 let super výkon, který bychom měli podpořit radou a ne jen ostrou kritikou.

Napsal jsem to takto záměrně, jelikož jsem chtěl dodržet stejný přístup, který zde byl a stále je veden k jistému členovi. Zajímalo mne totiž, jestli bude stejný metr i na obdobný model. Bohužel se ukázalo to co si myslím od začátku, resp. již od loňské výstavy, že ne. Jde o to, že některým vůbec nejde o modely, ale o osobní postoje vůči jiným členům a to je to co se mi opravdu hnusí.

Petere, vždy jsem obdivoval to co děláš (LTTT) a co stavíš a tvůj parádní web se všemi katalogy mě pomohl nasměrovat na kostky. Ale tvé nynější názory a postoje mě hodně zklamaly.

Připadá mi to, že spíš ty do toho taháš osobní postoje k některým lidem a jejich aktivitám.
To vidím jako jediný důvod, proč se takto snažíš už dlouho oponovat ostatním. Nebo pokud je skutečně tvůj názor takový, že Míly stavba je modular a že je tak úžasný a vhodný na výstavu mezi ostatní, tak jsi se hodně změnil. :)
Není to nic proti jednotlivci, to se velmi pleteš. Ba naopak. Stejně jako pryb i já oceňuji ohromnou trpělivost pekiho a Igoruse po tom všem co Míla psal a jak jednal. Trpělivě s ním jednali a nezavrhli ho ani po některých neblahých dřívějších zkušenostech.
Jde o stavbu. O ty tu kráčí. A věta kterou jsi pronesl před promazáním, že se musíš zastat Míly, že pravidla pro stavbu modularu splnil, tak proč ho chtějí vyřadit - ta mi stále leží v hlavě.

Nebudu ho stále dokola hanit, ať si staví po svém, také odvedl kus práce. Ale to že je to na 32x32 baseplate a má z boku díry na piny, to neznamená že je to modular. Jak by asi vypadal mezi ostatními?
Policistům se určitě bude taková stavba líbit, dle mého to však není na výstavu a do takového spol. projektu.

Eleronda jsi zpráskal hned a ani ses nepodíval na věk, jen abys to zase rozdmíchal. A znovu se vracím k tvému názoru co je lepší.  Jestli to myslíš vážně, tak ti ho neberu, ale nechápu.
Protože já u Eleronda vidím modular, líbí se mi a příjde mi daleko lepší než Míly modular stavba.

Skyrider

Citace od: Atom106 kdy 26.05.2015, 18:46:06
Na to že mu je 11 je to doopravdy slušné. Ty drobné detaily ještě doladíš. Například tam dej nějaké samolepky s dorty atd..
Koukni na mě. Je mi 13 let a na svém moduláru Obchod s komiksy mám taky pár nedoladěných detailů.
Buď rád že budeš vystavovat na Lipně, to se málokomu podaří :D


dneska se mi vytiskly samolepky s nápisy

Igorus

Tak za pár dní máme Lipno a jak se za ten půl rok víceméně moc nediskutovalo (a hlavně stavělo, což doufám v pátek přinese ovoce) tak tu máme docela emotivní situaci.

Takže abych se k tomu z pozice organizátora vyjádřil (a nejspíš ještě nasypal sůl do ran některých členů). Je právo každého mít svůj názor, od toho v podstatě fórum máme, že. Je pravda, že v rámci společného projektu jsem přistoupil k menší diktatuře, což část stavitelů může potvrdit. Ale vždycky tato diktatura byla o tom, aby výsledek byl hoden toho, co je schopna současná Česko-Slovenská komunita vytvořit. A je to o osobním přístupu každého z nás, jak k tomu přistoupí. Někdo na poslední chvíli dokupuje Tiles, tiskne samolepky, vymýšlí obrubníky pro stromky, kanibalizuje Parisian restaurant a nebo bude dělat v pátek stromy. Zazní to ještě několikrát, ale smekám před všemi účastníky klobouk. Ale bohužel to nese sebou i pocity neuznání, nepochopení a stálé obhajoby. Rozhodně výsledný ,,výběr" modelů není o osobním přístupu. Naopak, nikdo neměl uzavřeny dveře aby se připojil jiným způsobem. Ale zase odcamcaď pocamcaď.

A ještě vyjádření k promazávání a vymazávání. Ano, probíhalo, probíhá a probíhat bude. Pokud se neustále mlátí prázdná sláma. Nikoliv pokud se bude hodnotit (pozitivně, negativně, neutrálně).

Nu a pro uklidnění této situace obrázek...

Igorus

#368
Instalace bude probíhat v odpoledních hodinách (čas zahájení upřesním podle dopravně logistické situace, odhad +-17:00). Pokud dorazíte dříve, nechte domy, auta, příslušenství na squashovém dvorci.

EDIT:
Pokud někdo už nyní ví, že dorazí po osmé hodině, pošlete mi prosím SZ. Díky

skmaand

Nemáte niekto fotky celého projektu? Horím zvedavosťou už od piatka.  ::)

Bruno

Aspoň něco.....

MÍLA


Igorus

Rád bych chtěl poděkovat všem učastníkům za dodání výtvorů. Myslím, že se to opravdu povedlo.

Díky Bruno za fotky. Doufám, že se mi podaří během tohoto týdne prezentovat i ty moje vlastní včetně pár řádků jak to probíhalo  ;)



Bruno

Bylo to super a rozhodně se nám to povedlo.

Fotky jsou trochu za běhu, ale aspoň pro představu :-)

MÍLA

Nejlepší fotku z tohoto společného projektu jsem viděl u Hačislava.

Igorus

Co se týká věcí, které jste poskytly do společného projektu a nevidíte je na fotkách, tak jsou u mne. Vedl jsem si při instalaci evidenci, kde byly použity jaké tiles, minifigures, auta, takže na 98 % o nic nepřijdete.

Zároveň bych vás chtěl upozornit na probíhající soutěž o nejlepší modulární dům 2015 (viz SOUTĚŽ). Kdo nemáte nafocené, napište mi SZ a využije se některá z mých fotek. Na zveřejnění celé galerie ještě chvíli musíte počkat, za což se omlouvám.


MÍLA

Možná trošku předbíhám ale Igorusi, bude Modulárov počítán i na příští podle toho jaký bude ročník ? já že bych radši začal hledat REÁLNOU budovu v mém zájmu o které se kvůli jednomu pekiho komentáři nepohádáme, protože hádat se s někým kdo věří něčímu komentáři v době kdy barák má střechu ale nemá podlahu se mi nechce.


Igorus

Konečně jsem se dostal k prezentaci společného projektu.

Ještě jednou obrovský dík všem, kdo se účastnil.

A jak to onoho krásného jarního večera probíhalo?
Začátek instalace byl jasný, rozmístit domy podle diskutovaného plánku. Ale kompozičně to nebylo to pravé ořechové a tak začalo přemisťování, aranžování a diskuze (které se neobešly bez chmelového nápoje z vlastních a Hardegonových zdrojů – díky máš to u mě).


Když bylo rozložení hotovo, bylo možné začít realizovat chodníky (za což jsem si několikrát sám sobě vynadal), hlavně když jsem u svých domů udělal špatný vzor a musel to celé dělat znovu. Mezitím se dokončovaly přední baseplate a zasklívači již nervózně začali chodit kolem (bylo bratru jedenáct večer) a průběžně se umisťovali minifigové, lampy, koše a auta.
A někdy po půlnoci jsme si mohli my přeživší (jmenovitě já, Šipka a Tomas.) udělat zasloužené Ajeto. Naštěstí se nic nezbortilo a ráno bylo vše krásně za sklem.



Ovšem jaké bylo nemilé překvapení po slavnostním otevření, že si nikdo nevšiml nevinného žertu – umístění popelnice na komínu Hardegonova domu. Naštěstí nedaleko byl Hacislav se svým monopodem. A s odvahou mi vlastní jsem dobře mířeným zásahem uvolnil popelnici bez komína.

Takže vše dopadlo dobře a výsledek můžete posoudit zde a na galerii na flickru.

MÍLA

Ta popelnice na komíně je můj žertík.  ;D ;D ;D ;D ;D ale nečekal jsem že tam vydrží tak dlouho.

peki


Igorus

Požádal jsem Hardegona, aby vyfotil jednotlivé domy pro avizovanou soutěž. Až budou k dispozici, budu distribuovat pro jednotlivé účastníky.

Hardegon

Citace od: Igorus kdy 18.06.2015, 11:59:39
Požádal jsem Hardegona, aby vyfotil jednotlivé domy pro avizovanou soutěž. Až budou k dispozici, budu distribuovat pro jednotlivé účastníky.


...zpracovává se ;-) ...

Igorus

#382
Vážení, čas společného projektu na Lipnu se nachýlil ke konci. V pátek dorazím navečer, prosím počkejte s bouráním až budu na místě. Mám potřebné záznamy, kdo co zapůjčil (hlavně ohledně tiles a doplňků).

Ještě jednou děkuji za spolupráci a těším se v Brně a případně na vesnici  ;) ;D >:D