SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostrava 2022 9-10.4.2022

Založil danyboy, 17.12.2021, 18:56:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

danyboy

Předběžné datum 9-10.4.2022

Víc info brzy.




danyboy

#1
Milí afolové,
máme v legu schválený leták na výstavu "Svět fantazie z kostek IV", kterou plánujeme organizovat  v Ostravě-Porubě v termínu 9.-10.4.2022.

Situace ohledně covid 19 ještě není úplně růžová a nevíme co ještě nastane, přesto jsme se rozhodli již nečekat a pouštíme se do přípravy letošní výstavy.

Výstava se bude opět po domluvě s paní ředitelkou konat na ZŠ Dětská 915 v O.-Porubě. Není zde bezbariérový přístup ani výtahy. K využití budeme mít prostory  v přízemí 2 třídy (prodej Hana129 a občerstvení Mental cafe) a dále v mezipatře školní jídelna a cca 10 tříd v prvním a druhém patře. K vystavení vašich modelů budou ve třídách školní lavice (130x0,5 m) a ve školní jídelně stoly 80x80 cm.
Letos jsme se rozhodli, že nebudeme dětem nabízet hraní s kostkami a to kvůli zvýšeným hygienickým opatřením.

Instalace výstavy proběhne v pátek 8.4. dubna cca od 13.00 hod., upřesníme dle školy. Deinstalace v neděli v 16.00 hod.
V sobotu bude výstava otevřena od 9.00-18.00 hod., v neděli od 9.00 do 16.00 hod.
Pro vystavovatele bude zajištěno (sobota snídaně, teplý oběd, večeře, neděle snídaně, oběd), dále nealkoholický pitný režim v místě výstavy, káva a čaj.

Dále bude možnost proplatit dle domluvy baterky do modelů (doložené doklady placené pouze v hotovosti s datem od 1.-9.4.2022).

Pro zájemce bude možnost ubytování v SŠ prof. Z.Matějčka (cca 1,5 km) ve 2 či 3 lůžkových pokojích, sociální zařízení společné na chodbě. Možnost parkování přímo v uzavřeném areálu, větší auta mohou parkovat, buď na vyhrazených místech v Porubě nebo dle domluvy s HC Torax v areálu stadiónu vedle školy. Předloni nám přislíbili prostor pro max 3 dodávky.

Zájemci o vystavování se mohou přihlašovat na email msoviarova@moporuba.cz, telefonicky na 775 38 38 01, 720 735 354 nebo na kostkách přímo Danymu (danyboy) do soukromé zprávy nejpozději do 10.2.2022. Přihlášeni budete jakmile Vám potvrdíme zpětně účast.
Po uzávěrce bude na kostkách upřesněn seznam a počet vystavujících a průběžné informace.

V emailu či telefonu uveďte jméno a přijmení, přezdívku na kostkách, adresu, název svého modelu (foto vítáno, více napoví)a velikost modelu/ů, počet lavic, které budete potřebovat, připojení do elek. sítě, čas příjezdu a instalace, případně zájem o proplacení baterii do modelů na místě, zájem o ubytování (zda po celou dobu či na jednu noc) nebo další specifické požadavky. Uveďte i cca náklady na dopravu, které budou proplaceny dle domluvy.

V případě doplňujících dotazů nás neváhejte kontaktovat.
Budeme se těšit.
Monika a Dany (danyboy)

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Lust och fägring stor

danyboy

Připomínám, uzávěrka přihlášek do 10.2. :)

rainfall

#5
Cauko, tiez som sa prihlasil nastastie na poslednu chvilu.
Radsej 2x nez aby som zabudol..  8)
LZ

Chairudo

Máme seznam účastníků? Ať můžeme domlouvat párty  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

Zdravíme všechny vystavovatelé Ostravy ,,Svět fantazie z kostek IV"

Posílám, alespoň takto v kostce info:

Celkem vystavovatelů 50 včetně malých a pomocníků, dále prodej Hanka Pustková (asi 3) , prodej Mental Cafe (asi 3) + organizátoři z MOb Poruba (cca 10)

Níže čísla vystavovatelů, které budou mít přidělena. Pracuje  se na povolení, zajištění malého parkoviště pro vystavovatele, objednání jídel po dobu výstavy, rezerve večer do restaurace na posezení (každý na své náklady), ubytování se rýsuje v SŠ prof.Z. Matějčka, ale není to ještě potvrzené  https://www.skolspec.cz/pro-verejnostsluzby/domov-mladeze/

Pokud mám někde níže chybu, ráda opra

1) Kuba + syn
2) Danyboy + Dominika
3) Pavla Grigarová + dcera
4) Jerzeeg
5) Ongon
6) Jojik
7) Skyrider
8 Tomaslambo
9) Yoshimaka
10) Chairudo
11) Samy
12) Martindavid
13) Borun
14) Kubosch
15) Hana129 + Petra
16) Miho, pomocník  Jamesek
17) Skywalker007 a Vojtěch Černý
18) Thorinex
19) Igorus + Kačenka
20) Clermont + Markétka
21) ivanku_kamarade   jen doveze, nebude přítomen
22) PaKř82 a Lukáš Křivánek
23) Marťan
24) Robkteryten + syn
25) Kladovec
26) Matthes_CS a Pifik
27) Linhi ?
28) Šipka
29) Kanak
30) Pomocník + syn
31) Borekity
32) Raingall.2
33) Kateřina Šindelářová
34) Fuente + 3 žáci ze školy
35) Peki
36) Matěj ...... - Matej

martindavid


Matthes_CS

Monika prosí, jestli by jí někteří stavitelé na propagaci na FB neposlali na e-mail msoviarova@moporuba.cz fotky z příprav staveb na výstavu nebo fotky toho co přivezou a jednu nebo pár vět k tomu. Potřebovala by to do pondělí alespoň od 5 lidí, ale klidně od více. Na FB jsem například viděl tuhle fotku od Kanaka.

danyboy

#10
Když už tady Mattes načnul fb, k výstavě je také udělána FB událost . :) Takže klidně můžete sdílet.


peki

Citace od: Matthes_CS kdy 31.03.2022, 09:55:21
Monika prosí, jestli by jí někteří stavitelé na propagaci na FB neposlali na e-mail msoviarova@moporuba.cz fotky z příprav staveb na výstavu nebo fotky toho co přivezou a jednu nebo pár vět k tomu. Potřebovala by to do pondělí alespoň od 5 lidí, ale klidně od více. Na FB jsem například viděl tuhle fotku od Kanaka.

Asi pozdě ale instalace perníkové vesničky je zde

danyboy

Citace od: peki kdy 01.04.2022, 12:01:15
Citace od: Matthes_CS kdy 31.03.2022, 09:55:21
Monika prosí, jestli by jí někteří stavitelé na propagaci na FB neposlali na e-mail msoviarova@moporuba.cz fotky z příprav staveb na výstavu nebo fotky toho co přivezou a jednu nebo pár vět k tomu. Potřebovala by to do pondělí alespoň od 5 lidí, ale klidně od více. Na FB jsem například viděl tuhle fotku od Kanaka.

Asi pozdě ale instalace perníkové vesničky je zde

Super, díky. Výstava se pomalu a jistě blíží. Všichni vystavovatelé dostali na mail podrobné info, tak prosím koukněte. :)

Mates

Ahoj,
mám připravený model do společného projektu ZOO, ale nemám šanci se dostat s modelem do Ostravy.
Mohl by někdo prosím můj model vyzvednout (Praha, Líbeznice, přiměřené okolí)?
Pokud se najde dobrá duše, prosím o soukromou zprávu.
Díky moc!

Mates

danyboy

#14
Zítra od 13:00 Kdo může, tak ideálně kostky org tričko na sebe během víkendu 3:)

Kontakt na Moniku 775383801

Kuba

Citace od: danyboy kdy 07.04.2022, 20:01:54
Zítra od 13:00 Kdo může, tak ideálně kostky org tričko na sebe během víkendu 3:)

Kontakt na Moniku 775383801, případně na mě (danyboy) 777164079

Zitra po 13h jsem tam. Musím co nejrychleji. V 5h jdu s dítětem na jejich maškarní.

peki

dorazím v sobotu ráno, protože jdu ještě dneska na hokej (začíná v 19:00)  :)
V sobotu bude aukce, probereme aktuální věci týkající se kostek.

V sobotu jsem plně k dispozici já + Zuzka (budu asi u společných projektů? ) V neděli podle potřeby.


peter

Citace od: peki kdy 08.04.2022, 09:21:48V sobotu bude aukce, probereme aktuální věci týkající se kostek.

Tak doufám, že už konečně dojde na to vyúčtování Lipna 2021 Protože aby po více než půl roce po skončení akce nebylo vyúčtováno, to mi hlava opravdu nebere. Jestli v tom je nějaký další problém, tak by asi stálo za to ho zmínit. Pokud to je ale jen na tobě, tak je asi taky čas se nad tím už opravdu zamyslet. Promiň, že to píši sem, ale už jsem byl k tomu hodně dlouho shovívavý. Všichni toho máme hodně, ale tohle mne už opravdu nebaví :o
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki


rainfall

Caute vsetci, na ake cislo uctu prosim poslat peniaze za aukciu LEGA v OVA?
Dakujem za odpoved a pekny den.
LZ
LZ

martindavid

Citace od: rainfall kdy 11.04.2022, 13:21:36
Caute vsetci, na ake cislo uctu prosim poslat peniaze za aukciu LEGA v OVA?
Dakujem za odpoved a pekny den.
LZ
Vydrž, bude vyučtování aukce v jiném vlákně, Peki zveřejní.

Matthes_CS


Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 11.04.2022, 18:49:05
Moje fotky z výstavy:
https://flic.kr/s/aHBqjzKeQK

Suprový fotky, díky za nafocení, letos nás tam bylo méně ale i tak se nám poařilo udělat krásnou výstavu.
Výborný začátek postcovidového probuzení  ;D

A ještě jednou díky moc všem za dárečky  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Tedy, pěkné jste to tam měli, jen co je pravda.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

#24
Citace od: martindavid kdy 11.04.2022, 14:08:38
Citace od: rainfall kdy 11.04.2022, 13:21:36
Caute vsetci, na ake cislo uctu prosim poslat peniaze za aukciu LEGA v OVA?
Dakujem za odpoved a pekny den.
LZ
Vydrž, bude vyučtování aukce v jiném vlákně, Peki zveřejní.

vyúčtování aukce Ostrava zde

Prosím o kontrolu. Připomínky pište klidně do vyúčtovacího vlákna. Vše co se dražilo poskytlo LEGO ČR, za naše aktivity v ČR. Je toho pochopitelně mnohem více, bude draženo na dalších výstavách.

Akce byla úžasná. Monika bude dávat podrobnější info, ale věřím že mohu prozradit že návštěvnost atakovala a možná překročila 9 000 lidí !!!!!!!!!!!!!!!

U perníčkové vesničky bylo plno, a opravdu jsem si užíval jak postupně s mojím výkladem, který jsem opakoval asi 3 x za minutu oba dva dny  ;D  jsem dokázal vyloudit úsměvy nejen u děti., ale i u rodičů, kteří přišli jako doprovod.
Mezi největší hity perníčkové vesničky (v neděli jsem zkonfiskoval Igorusovo náměstí a z vesnice udělal město) patřila:
- porodnice
- čokohokej
- perníčkový vláček
- kapela TVRDEJ PERNÍK
- raketa s psem Lajkou
- perníková kadibudka se záchodem, kde jsem pokládal anketní otázku co kaká perníček.



Všem co přiložili ruku k dílu (organizací, účastí na společném projektu, nebo akci samotné)  děkuji za supr víkend. Těším se na další společné akce kostek  ;)

Na akci bylo i několik nováčků a to je dobře  ;)

Padal také dotaz na trika. Vlákno na požadavky je zde.
Pokud tam nejste tak se napište.  Měli bychom to dát pomalu do výroby. Vystavovatelé dostanou od kostek 1 triko zadara. Berte v úvahu že na víkendových akcích je vhodné se převlékat. Jedno triko tedy ne,musí stačit  ;)

   

peki

vyúčtování aukce Ostrava zde
Prosím o kontrolu. Připomínky pište klidně do vyúčtovacího vlákna.

peki

Citace od: peki kdy 14.04.2022, 13:14:01
vyúčtování aukce Ostrava zde
Prosím o kontrolu. Připomínky pište klidně do vyúčtovacího vlákna.

Žádám o uhrazení aukce díky.

danyboy

Ahoj afolové - účastníci,
výstavy Svět fantazie z kostek IV, který se uskutečnil 9.-10.4. 2022 v ZŠ Dětská.
Nejdříve bych ráda poděkovala všem vystavovatelům, jejich rodinným pomocníkům i těm, kteří
bohužel z důvodů nemoci nevystavovali, ale přesto se na akci podíleli, za vzornou instalaci, účast i
deinstalaci Vašich modelů a konečný úklid. Vše proběhlo perfektně a poslední jsem odcházela já po
20.00 hod. poslední, což byl perfektní čas ukončení.
Akce byla velice úspěšná jak z pohledu počtu návštěvníků, tak s pestrou nabídkou vystavovaných
modelů, se kterými jste mě mile překvapili. Návštěvníky byla akce hodnocena velice kladně.
Občas někdo z návštěvníků prohodil, že je přecpáno, že máme zajistit příště větší prostory,
nedýchatelno (ač jsem to vše pořád hlídala), zkrátka je stále se co učit a v čem se zlepšovat.
Jsem ráda, že vše proběhlo, jak mělo a nedošlo k žádným jiným nepředvídatelným komplikacím.
Takže za mě máte všichni 1* budu se moc těšit na příští ročník a tímto vás všechny vyzývám stavějte,
stavějte :)
Počet návštěvníků:
Sobota 9. 4. 4137
Neděle 10. 4. 3875
předprodej 655
8667 cca uvádíme necelých 9000
Počet vystavujících podle čísel 36, ale celkem bylo vystavujících cca 50, zaměstnanců úřadu cca 10.
Cca 4-8 strážníků městské policie.
Posílám odkaz na fotky od našeho fotografa, který vaše modely v sobotu ráno fotil, tak abyste si
mohli stáhnout na darovanou fleshku www.uschovna.cz/zasilka/XCPTJ5GUALLG3989-Z8U :)

Odkazy na média:

https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava-poruba/11000030921/v-porube-padl-rekord-hravou-vystavu-svet-fantazie-z-kostek-navstivilo-temer-9-tisic-lidi

https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/z-lega-lze-slozit-cokoliv-treba-i-hudebni-festival-40393519

https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava-poruba/11000030806/svet-fantazie-z-kostek-predstavi-v-ostrave-nejruznejsi-modely-z-lega

https://www.google.com/url?sa=D&q=https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/neuverite-to-vsechno-je-z-lega-nejvetsi-vystavu-v-regionu-meli-opet-v-porube-202.html&ust=1650481320000000&usg=AOvVaw2vfnldV3nfLt7FuaPog8hJ&hl=cs&source=gmail


Prosím všechny, kteří mi ještě neposlali fakturu, posílejte, je vás ještě dost, ať se vám to může
proplatit.!!!


S pozdravem pěkného dne Monika a Danyboy

danyboy

Kdo si nestáhl, tak stále je ještě k dispozici v úschovně soubor s fotkama :)

https://www.uschovna.cz/zasilka/XV54FB7CWTCIEJE4-X6V

samy405

Prosím o odkaz znovu na fotky - nestihl jsem :(
Děkuji