Společný projekt: Sousedé

Založil Petronel, 29.10.2014, 22:58:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: Petronel kdy 20.07.2015, 21:06:15

Není to tak lehké jak to vypadá.

Tak to zjednodušme. Vyhlas projekt Sousedé II aneb akce kulový blesk.
- kdo chce ten se přestěhuje
- současně se mohou přihlásit nový sousedé

Jako "oživení" by mohli fungovat moduly které do sousedu nepatří (za nepřestěhované sousedy)  děti by pak mohli hledat který fig/pokojíček do domečku nepatří ( SW , Simpson atd.) ne moc samozřejmě.

Další možností je zkrácení domu.  Co nedoporučuji je nějaká půjčování dílků, nejde o tak velkou stavbu (jeden pokojíček) aby stavbička nemohla být  nahrazena. Bylo by fajn pokud by sousedé žili dál (nebylo to zakonzervované).

Co se popisků týče nevylučuji že bude k dispozici i jiný prostor než střecha domu.

peki kotelna a domácí posilovna se stěhuje.


Petronel

Tak výsledek není tak špatný, zatím se vše stěhuje až na tři místnosti - uploadoval jsem nové mapy do prvního příspěvku. Počkáme ještě na odpovědi od posledních spolubydlících a zhodnotíme situaci.

Každopádně nějaké nové pokoje budou potřeba a nejspíš i nějaký modul střechy.

Citace od: yoshimaka kdy 08.07.2015, 22:26:27
Souhlas se stěhováním do Brna - pokud bude chybět nějaký modul, tak něco ještě spachtím - třeba pokoj spáče nebo rekonstrukci (právě u nás probíhá, tak mám inspiraci)
Takže na tom už můžeš pracovat.  ;)

Ještě někdo, kdo by se pustil do nějaké nové místnosti? Popřípadě jak to vypadá s rezervní od MilanV a Sihaji? :)

honzicek22

Jelikož jsem našel při úklidu "skryté zásoby" tak jeden modul střechy není problém dodat.

atasoft

Ahoj,
za nás stěhování do Brna možné - jak "dětský pokoj", tak 2x střecha.

Omlouvám se za zdržení, během prázdnin jsem nebyl na kostkách ...

milanv

Citace od: Petronel kdy 22.07.2015, 18:47:17
Ještě někdo, kdo by se pustil do nějaké nové místnosti? Popřípadě jak to vypadá s rezervní od MilanV a Sihaji? :)

Když bude třeba, můžu znovu postavit svůj původní náhradní modul Malíře. Jen mi bude chvíli trvat sehnat některé díly, co jsem mezitím použil do jiných projektů. Takže si řekni včas :)
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Připomínám také že je již spuštěna
Sousedská soutěž!
Prosím hlasujte všichni pro své oblíbené místnosti.
Uzávěrka za měsíc, před bouráním Lipna.

Sihaja

Citace od: Petronel kdy 22.07.2015, 18:47:17


Ještě někdo, kdo by se pustil do nějaké nové místnosti? Popřípadě jak to vypadá s rezervní od MilanV a Sihaji? :)

Já to ještě mám, mohu dopracovat, ale je to cyklo pokoj, kterých tam je dost. Nechala bych to někomu v Praze (třeba Hacislavovi, který snad pojede na bourání Lipna a mohl by to tam odvézt), neb odjíždím pryč a budu se teď v čechách objevovat spíše sporadicky.

Petronel

#427
Citace od: honzicek22 kdy 22.07.2015, 20:25:00
Jelikož jsem našel při úklidu "skryté zásoby" tak jeden modul střechy není problém dodat.

Ahoj, super, tak střechu prosím raději postav. (dle návodu v tématu)
Díky

Hacislav

#428
Citace od: Petronel kdy 23.07.2015, 21:57:46
Připomínám také že je již spuštěna
Sousedská soutěž!
Prosím hlasujte všichni pro své oblíbené místnosti.
Uzávěrka za měsíc, před bouráním Lipna.

Nějak jsem nenašel mezy soutežníma  "Vašnivou pěstitelku květin" od Sihaji  a Hardegonovy místnosti krom Hoří ???
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Petronel

#429
Nebude to tím, že nesplnili pravidla? Byla jasná, přečti si je prosím.
(zveřejnit v tomto tématu výslednou fotku modelu,tak jak bude vystaven na Lipně před zahájením výstavy)

Sihaja

#430
Pokoj, kde se opravuje kolo dopracován a předán Hačislavovi. Možno dát třeba vedle kolárny nebo asi kamkoliv.

Pokud chcete foto, tak dejte vědět Hačislavovi, to jsem nestihla (jedu teď na pár měsíců do zahraničí.) a on ještě dodělá podlahu.

Petronel

Obeslal jsem lidičky, co se ještě nevyjádřili k přesunu do Brna. Až se všici vyjádří, budeme vědět na čem jsme a jestli je potřeba dostavět ještě nějakou místnost.

U střechy nám bude také kousek chybět, pokud tedy Marty bude chtít díly zpět, může ho někdo prosím nahradit?


Jonas

Nemám problém s přesunem mých modulů do Brna.
Jonas - Můj Brickshelf

fanda

Citace od: Petronel kdy 12.08.2015, 19:10:43
Obeslal jsem lidičky, co se ještě nevyjádřili k přesunu do Brna. Až se všici vyjádří, budeme vědět na čem jsme a jestli je potřeba dostavět ještě nějakou místnost.

U střechy nám bude také kousek chybět, pokud tedy Marty bude chtít díly zpět, může ho někdo prosím nahradit?



Myslím, že mám nějaké kostky. Pošli, co potřebuješ, postavím to a předám někomu v Praze, kdo pojede do Brna.

Sanna


Petronel

Takže místnosti máme vyřízené. Jak můžete vidět dle mapy v prvním příspěvku, tak všici až na dvě okýnka se stěhují dál. Místo těch dvou bude Sihaji pokoj "Bike Life" a druhý od MilanV - pokud ho nestihne dostavět, tak zařídím svůj.

O převoz všech sousedů do Brna se postarám já s Milanem.




Ještě si dovolím připomenout probíhající sousedskou soutěž zde:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=48054.0
Nezapomeňte hlasovat pro své oblíbené místnosti.
Myslím, že je nastaveno možnost hlasování do konce tohoto měsíce.
Aktuálně ani já vůbec nevím jak vypadají body, všichni to zjistíme až po ukončení hlasování - soutěžíme všichni co splnili daná pravidla.

milanv

Citace od: Petronel kdy 19.08.2015, 21:51:27
Nezapomeňte hlasovat pro své oblíbené místnosti.

To se ti řekne. Je to paráda, znova si připomenout všechny místnosti se všemi detaily a srandičkami. Ale vyber z toho jen šest! (Svoje nepočítám, vyloučil jsem je z hlasování, abych jim nenadržoval :) )
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#437
To jsme na tom úplně stejně. Také to stále ještě přebírám jakých těch vašich 6 je těch nej. ;D

Marty713

Omlouvám se, jestli tím nějak komplikuji situaci, ale vzhledem k mé pracovní vytíženosti teď pravděpodobně nebudu mít moc času se věnovat LEGU, není pro mne tedy problém ponechat mou bytovou jednotku v projektu a s důvěrou v duo Petronel/MilanV dát souhlas k převozu do Brna.

Petronel

#439
Vyhodnocení a ohlédnutí za společným projektem

Ukončením soutěže beru tento projekt za uzavřený a i když celý stěhujeme ještě do Brna, dovolím si sem napsat pár informací a poznatků.

Když jsem loni při stavění Lipna dostal nento nápad a nakonec ho s vámi dopracoval až do konečné podoby, ani ve snu by mě nenapadlo, že bude tak oblíbený a účastní se tolik kostkařů.

Sám to vidím jako ohromnou zkušenost. A i když mě to stálo desítky hodin práce s promýšlením, zpracováváním a aktualizováním map, konzultací s vámi v tématu či v SZ, tak ničeho nelituji. Byl to dobře vynaložený čas a úsilí. Výsledná podoba projektu se mi moc líbí a se vším jsem naprosto spokojen.
Byly jste skvělý tým se spoustou vlastních nápadů a se svým stylem stavění. Jen díky tomu je bytovka tak pestrá a zábavná, každá místnost je originál!

A i když několik lidí si spousty věcí představovalo trochu jinak a já byl občas nekompromisní (např. rozměr modulů, reálnost místností - žádná okna ve vnitřních modulech, žádné sci-fi ani fantasy postavy) tak snad nakonec i vy uznáte, že takto je ten projekt ještě lepší a jako celek působí lepším a kvalitnějším dojmem.
Věčný příběh jménem světelnost také dopadl dobře, opravdu je krásně vidět i do spodních pater. Takže vše dopadlo tak jak mělo!

Takže ještě jednou děkuji všem mým 29 sousedům za účast, jejich podporu a nápady!
Rád bych také sdělil, že tento projekt nepouštím k ledu a nechávám si ho pod svým křídlem.
Nezamítám tedy možnost, že příjde "Společný projekt: Sousedé II.", každopádně rok 2016 to asi nebude, nyní mají možnost filmové scény. Tak hurá do stavění!


Na závěr si ještě dovolím pár statistik pro zajímavost:

  • celkem bylo postaveno (včetně nevystavených - rezervních) 68 místností a to nepočítám trojmoduly schodiště a výtahu
  • do projektu se zapojilo 30 kostkařů a to i úplně nové tváře, které ještě nic nevystavovaly, nebo dokonce i člověk, který se kvůli účasti v projektu registroval na kostky.org
  • kvůli tak vysoké účasti jsem musel plán bytovky dvakrát upravit a zvětšit až do výsledné podoby
  • za dobu co jsem spustil tento projek, jsem obdržel a vyřídil více jak 420 soukromých zpráv (z toho minimálně 380-390 zpráv se týká tohoto projektu) - už vím jak se cítí peki ;D
  • pokud se nemýlím tak se jedná o největší a nejrozsáhlejší společný projekt zde na kostkách za celou historii co se počtu účastníků a počtu jejich modelů týče
  • bytovka vytváří nejnarvanější vitrínu na Lipně (na každé straně zbyl za sklem asi 1cm, kvůli tomu jak je projekt rozsáhlý a i díky tomu je do všech místností krásně vidět a jsou bezvadně prosvětlené)
  • první příspěvek tohoto tématu byl měněn pomalu každý den a stále nahrávaná nová aktualizovaná mapa a upravován seznam účastníků
  • toto téma již má bezmála 30.000 shlédnutí
  • naživo projekt vidělo ještě více lidí a další ho uvidí na výstavě v Brně.



Děkuji všem a sousedům zdar!

Petronel

Tento pátek jsme já, MilanV a Tomik celý projekt zdárně rozložili na několik větších dílů, zabalili do krabic a připravili na stěhování na výstavu v Brně. (ještě jednou díky chlapi)

Poté bylo posezení se všemi afoly a večeře.
Peki po ní označil Sousedy jako nejlepší projekt tohoto roku (což mě opravdu velmi těší) a obdržel jsem plnou krabici odměn pro vás všechny!

Každý účastník tedy dostal 1l odměrku Lego kostek za vystavování (prosím nahlaste se mi kdo při stavěcím víkendu nedostal) a tento večer i jeden ze čtyř možných malých setů:
Lego 60088
Lego 60072
Lego 850617
Lego 850618
Jeden z těchto setů je pro všechny sousedy, kteří nevyhráli žádnou cenu v naší soutěži spjaté s tímto projektem.

Pokud jste ten den na bourání Lipna nebyli, nezoufejte a pošlete mi prosím SZ jaký z těchto setů si přejete. Jestli v té chvíli bude ještě nějaký kus vámi vybraného setu volný, přidělím vám ho. Pokud ne, přidělím některý ze zbývajících. Předání je možné buďto osobně kdykoliv po domluvě v Liberci, či v Praze a Brně v době stavěcího víkendu výstavy Brno Olympia, kam se sousedi přesouvají.
Ti co neobdrželi 1l kostek ho obdrží společně s Lugbulkem 2015, či nějakým jiným způsobem, který ještě dohodneme.  ;)

Petronel

#441
Ještě jedna informace:
do soutěže peki nakonec přidal ještě čtvrtou cenu - krásný set 21302. A tak první tři umístění si rozebrali tři větší sety a zbyl nám tu:
Lego 40083 - Christmas Tree Truck


Soutěžící umístění shodně na 4. místě si ale vzali jiný ze čtyř uvedených, takže je tu ještě 1ks tohoto setu. Kdo ze sousedů bez odměny napíše mi první SZ, tomu patří. (na zadní straně malinkato promáčklý a bylo na něm nějaké sluvko propiskou)

Puclik

Ahoj. Chtěl bych poděkovat Petronelovi a všem "sousedům" za to jak pěkný projekt se podařilo vytvořit. Poslední víkend v srpnu jsem navštívil  s rodinou v rámci dovolené na Lipně výstavu. Musím říct že u sousedů se zastavovalo mnoho lidí a bylo zajímavé vyslechnout některé komentáře. Celému projektu jistě prospělo i jeho umístění do čela vitríny. Myslel jsem že mi osobní návštěva a detailní prohlédnutí bytečků pomůže v rozhodování při rozdělení bodů v sousedské soutěži, leč opak byl pravdou. Rozhodování se ještě víc ztížilo, až jsem prošvihl uzávěrku hlasování. Stejně ale každý soused má ode mě ten pomyslný bod. Ťeším se třeba u nějakého dalšího společného projektu.

milanv

Ahoj všem sousedům!

Mám pro vás zprávu z NASA: nejsme ve vesmíru sami. Jako všichni mimozemšťani, i tihle jsou nám jen podobní, nejsou stejní. Ale jsou rozhodně zajímaví - a někteří i zelení, jak se na mimozemšťany sluší a patří :)
Pán na Žlutém hradě

davroman

Citace od: milanv kdy 27.09.2015, 21:28:47
Ahoj všem sousedům!

Mám pro vás zprávu z NASA: nejsme ve vesmíru sami. Jako všichni mimozemšťani, i tihle jsou nám jen podobní, nejsou stejní. Ale jsou rozhodně zajímaví - a někteří i zelení, jak se na mimozemšťany sluší a patří :)

Tedy Milane, ty jsi se fakt strefil! Já ten link otevíral s napětím největším. Shodou okolností NASA totiž na zítra (pondělí 28.9.2015) svolala tiskovou konferenci k zásadnímu objevu na Marsu. Více viz zde:
https://www.nasa.gov/press-release/nasa-to-announce-mars-mystery-solved
Takže jsem při otevírání tvého odkazu přemýšlel, jak ty marsovské bytosti budou vypadat.   ;D ;D

Jinak Chicago Sousedé jsou super!!!
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Klaj

Citace od: Davroman kdy 27.09.2015, 21:59:37
Citace od: milanv kdy 27.09.2015, 21:28:47
Ahoj všem sousedům!

Mám pro vás zprávu z NASA: nejsme ve vesmíru sami. Jako všichni mimozemšťani, i tihle jsou nám jen podobní, nejsou stejní. Ale jsou rozhodně zajímaví - a někteří i zelení, jak se na mimozemšťany sluší a patří :)

Tedy Milane, ty jsi se fakt strefil! Já ten link otevíral s napětím největším. Shodou okolností NASA totiž na zítra (pondělí 28.9.2015) svolala tiskovou konferenci k zásadnímu objevu na Marsu. Více viz zde:
https://www.nasa.gov/press-release/nasa-to-announce-mars-mystery-solved
Takže jsem při otevírání tvého odkazu přemýšlel, jak ty marsovské bytosti budou vypadat.   ;D ;D


Měl sem naprosto stejnou reakci !!  ;D Taky cekam s cim NASA prijde...  ???
Draco dormiens nunquam titiliandus

Petronel

#446
Stále jsem ještě nedostal info od všech sousedů jak chtějí předat odměny za tento projekt (info viz. výše).
Tuto sobotu jedu do Brna na výstavu v Olympii, pokud tam chce ještě někdo vzít sety a od Pekiho dílky, tak dejte rychle vědět. Mohu vám to tam předat, či nějakému prostředníkovi pokud se s ním domluvíte.
Zbývá na výběr ještě set 60072 nebo 850618.

Sousedům zdar!  :)

VocucBat

Jak to vypadá se sousedy po konci olympie?

Petronel

#448
Úspěšní Sousedé již byli viděni na dvou výstavách a proto s koncem výstavy v Brně končí a místnosti se vrací ke svým majitelům, tak jak jsem již informoval v jiném tématu.

Sousedé pište prosím, kde si své moduly vyzvednete:

1. na bourání Brna (nejideálnější možnost, ale jedině až v sobotu 7.5. po poledni až vše ještě nafotíme)
2. v Praze (u MilanV nebo s kým se domluvíte)
3. u mě (Liberec)
4. při instalaci výstavy Lipno 2016

danyboy