Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Póža

Je tu někdo, kdo už viděl finále páté série Clone Wars ?
Co na to říkáte ?

Darth

Nebylo to špatné - sice tím podělali kánon a docela se bojím, odkud A. zase vyleze, ale epizoda byla fajnová. Ale zatím to nespoilerujme ostatním.

Futurion

#62
CW = T-canon, vše ostatní je podřadné. A jelikož producent je Lucas, tak se to dá považovat i za G.

Thrawn

To je o názoru. Spousta pravověrných fanoušků SW bude mít vzájemně odlišný názor na to, co kánon je a není. CW to dost pokazili s Mandaloriány a Maulem. Měl zemřít tam, kde byl.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Futurion

Citace od: Thrawn kdy 02.03.2013, 16:11:13
To je o názoru. Spousta pravověrných fanoušků SW bude mít vzájemně odlišný názor na to, co kánon je a není. CW to dost pokazili s Mandaloriány a Maulem. Měl zemřít tam, kde byl.

Co je (a jaký) a co není canon je jasně dané. Každý odlišný názor je irelevantní a jen zbožné přání.

Thrawn

No každopádně finále 5. série je rozhodně zajímavé. Líbilo se mi vyobrazení clonetrooperské základny.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Futurion

Líbila se mi justiční stráž Jedi.

Darth

Citace od: Futurion kdy 02.03.2013, 20:51:09
Líbila se mi justiční stráž Jedi.
Ti mě také zaujali. Zajímalo by mě, co to bylo zač - původně jsem myslel, že se jednalo o Imperial Senate Sentinels (odnož Royal Guardů, která měla původně za úkol hlídat ruiny Jedi chrámu před lootery), ale očividně nebyli přiděleni imperiálním senátem, ale byla to pořádková služba chrámu Jedi. Na wookiepedii o nich ani zmínka.

Zajímavé jsou hlavně masky, hodně mi připomínají Sith Warriory z TORu.

Futurion

#68
Citace od: Darth kdy 02.03.2013, 21:21:24
Citace od: Futurion kdy 02.03.2013, 20:51:09
Líbila se mi justiční stráž Jedi.
Ti mě také zaujali. Zajímalo by mě, co to bylo zač - původně jsem myslel, že se jednalo o Imperial Senate Sentinels (odnož Royal Guardů, která měla původně za úkol hlídat ruiny Jedi chrámu před lootery), ale očividně nebyli přiděleni imperiálním senátem, ale byla to pořádková služba chrámu Jedi. Na wookiepedii o nich ani zmínka.

Zajímavé jsou hlavně masky, hodně mi připomínají Sith Warriory z TORu.

Jelikož měli světelné meče, tak to byli Jedi. Alespoň mám za to, že to co měli byl klasický double-bladed meč. Masky pravda byly velmi podobné těm ze hry. Inspirace je vidět.

Ještě jedna věc mě zaujala - při bojové scéně vně chrámu na nádvoří jsem si všiml učitele, který měl čistě bílou čepel meče. Bílý krystal je celkem rarita.

Darth

#69
Citace od: Futurion kdy 02.03.2013, 22:20:48
Citace od: Darth kdy 02.03.2013, 21:21:24
Citace od: Futurion kdy 02.03.2013, 20:51:09
Líbila se mi justiční stráž Jedi.
Ti mě také zaujali. Zajímalo by mě, co to bylo zač - původně jsem myslel, že se jednalo o Imperial Senate Sentinels (odnož Royal Guardů, která měla původně za úkol hlídat ruiny Jedi chrámu před lootery), ale očividně nebyli přiděleni imperiálním senátem, ale byla to pořádková služba chrámu Jedi. Na wookiepedii o nich ani zmínka.

Zajímavé jsou hlavně masky, hodně mi připomínají Sith Warriory z TORu.

Jelikož měli světelné meče, tak to byli Jedi. Masky pravda byly velmi podobné těm, které mají například v intru Sithové. Inspirace je vidět.

Ještě jedna věc mě zaujala - při bojové scéně vně chrámu na nádvoří jsem si všiml učitele, který měl čistě bílou čepel meče. To je celkem rarita.

To je trochu krátkozraké - i Grievous má lightsabery a není to Jedi ani dark jedi. Přečti si toto:
http://starwars.wikia.com/wiki/Imperial_Senate_Sentinel
(mají sice force pikes, ale také mají žlutou barvu, takže mohou vycházet z LS). Na Jedi byli příšerně pomalí, obezřetní, jak se blížili k Barris - spíš bych to viděl na stráže, přidělené k ochraně chrámu (LS mohli mít z ceremoniálních důvodů nebo kdoví).

Jinak ten učitel je Tera Sinube a lightsaber má jako součást hole, o kterou se opírá. Dokonce ten LS už v dřívějších epizodách použil - http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20110922040730/starwars/images/thumb/a/a7/SinubeVsMarcy.jpg/1000px-SinubeVsMarcy.jpg (poprvé se objevil v epizodě 2x09, později hrál docela hlavní roli v epizodě Lightsaber lost 2x11).

EDIT: Tak promiň, wookiepedia říká, že to byli Jedi. Škoda, ten kostým se mi líbil a takto patří pod rebel legion  >:( a to je proti mému přesvědčení.

Ale je více než zajímavé, že Jedi museli mít své stráže, které řešily konflikty mezi nimi (plus ochrana chrámu, i když ta asi moc nefungovala, viz. EIII) - je vidět, že přes plnou hubu keců o světlé straně to byli pokrytci a fungovali pro sebe a ne pro druhé. Ještě, že přišel Order 66.

Futurion

Tak ti strážci byli imo primárně jako ochranka proti vetřelcům z vnějšku. Přeci jen Chrám byl plný cenných věcí od archivů po datacrony. Vtipné je, že ochranka Chrámu stála za prd před 3,000 lety, kdy Sithové doslova vlítli do Chrámu a teď vidíme, že stála za prd i v době klonových válek. Destrukci osazenstva chrámu při rozkazu 66 jako fail neberu, proti armádě vedené Sithem se toho asi stejně moc dělat nedalo.

Každopádně outfit mají řádně badass, to se musí nechat.

Thrawn

Citace od: Futurion kdy 02.03.2013, 23:26:54
Tak ti strážci byli imo primárně jako ochranka proti vetřelcům z vnějšku. Přeci jen Chrám byl plný cenných věcí od archivů po datacrony. Vtipné je, že ochranka Chrámu stála za prd před 3,000 lety, kdy Sithové doslova vlítli do Chrámu a teď vidíme, že stála za prd i v době klonových válek. Destrukci osazenstva chrámu při rozkazu 66 jako fail neberu, proti armádě vedené Sithem se toho asi stejně moc dělat nedalo.

Každopádně outfit mají řádně badass, to se musí nechat.

V podstatě. Faktem je, že Jediům by nepomohlo ani, kdyby tam Vader nebyl. Stormtroopeři postačí  :) Jejich hlavní výhodou bylo, že 501. bojovala po boku Jediů dost dlouho na to, aby věděla, co umí a stormtroopeři s tím počítali. Ve druhém dílu SW: Battlefront byla mise 501. v chrámu Jediů a jejich ochranka tam bojovala v mnohem méně ceremoniálním outfitu, který byl podle mého i vhodnější (ne, že by jim to pomohlo >:D).

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Futurion

To vypadá na vrátnýho  ;D Ochranka se nejspíš skládala z Jedi v těch fajn oblecích a pak z non-jedi polovojenských oddílů. V TORu vypadají o dost lépe, ale už tenkrát byli jen do počtu.


Thrawn

JJ, tady se mi taky líbí víc  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

germik

Citace od: Thrawn kdy 02.03.2013, 23:37:28
...Stormtroopeři postačí ...

Prosím neplést - Stormtroopeři by asi nestačili, ale tohle byli kloni >:D




;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Ondra

Není to tím že cloni jsou prostě super vyšlechtění zabijáci a stormtrooperři naplavenina z celého vesmíru? ;D

Thrawn

Hele, asi vám předvedu, co stormtroopeři dovedou  ;D

To je známá rebelská propaganda, že stormtroopeři nic netrefí. Ale samotný Obi-Wan se prořekl, že nikdo ve vesmíru nestřílí tak dobře jako imperiální stormtroopeři :P

Stormtroopeři byl název nejen rekrutů, ale i klonů hned po vzniku Impéria. Klony se nepřestaly používat, jen jejich podíl byl o něco nižší. Pokud máte pochybnosti o stormtrooperech, můžete si přečíst Oddanost od Timothyho Zahna, která vyšla v češtině. Vřele doporučuji. :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Futurion

Filmy jsou kámen úrazu. Na jednu stranu v nich zaznívá, že vojáci impéria jsou ti nejlepší, ale vyobrazeni jsou vždy jako ti největší amatéři. To samé platí o pilotech Tie.

Naštěstí knihy, komiksy a hry tenhle nesmysl nedodržují a vyobrazují imperiální vojsko v drtivé většině případů jako perfektně vycvičené a schopné profíky, se kterými si není radno něco začínat  ;D

Thrawn

To je fakt. Příběhy o poručíku Sunberovi jsou samy o sobě dostačujícím příkladem.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Póža

Tak přátelé, smutné zprávy.
Doufám, že jsem si článek přeložil dobře.
Clone wars končí s vysíláním a Star Wars:Detours přeloženy na bůhví kdy.

http://starwars.com/news/a-new-direction-for-lucasfilm-animation.html

Což se ve velkém dotkne i lego setů. Pravděpodobně hlavně příštího roku.

mesje

Citace od: Futurion kdy 04.03.2013, 23:27:50
Filmy jsou kámen úrazu. Na jednu stranu v nich zaznívá, že vojáci impéria jsou ti nejlepší, ale vyobrazeni jsou vždy jako ti největší amatéři. To samé platí o pilotech Tie.

Naštěstí knihy, komiksy a hry tenhle nesmysl nedodržují a vyobrazují imperiální vojsko v drtivé většině případů jako perfektně vycvičené a schopné profíky, se kterými si není radno něco začínat  ;D

Hlavne je to cele o tom, ze v epizodach 1-3 su kloni ti "dobri", resp. im scenar prisudil ulohu vitaznej strany, kdezto v epizodach 4-6 su tymi zlymi, a teda su neschopni a slepi, aby dali vyniknut tym dobrym hrdinom. O tom je ale cely filmovy svet - ti zli nikdy netrafia hana sola, jamesa bonda ci bruca willisa, hoci ich moze byt 10-100 krat viac...

Darth

Citace od: Poza kdy 11.03.2013, 18:50:49
Tak přátelé, smutné zprávy.
Doufám, že jsem si článek přeložil dobře.
Clone wars končí s vysíláním a Star Wars:Detours přeloženy na bůhví kdy.

http://starwars.com/news/a-new-direction-for-lucasfilm-animation.html

Což se ve velkém dotkne i lego setů. Pravděpodobně hlavně příštího roku.


Bohužel, prý se musejí soustředit na Epizodu VII - Dobrodružství Mickey Mouse a Jar Jar Binkse. Ten seriál byla jediná věc, která mě ještě držela u SW a u SW Lego setů. Vhodný impuls zbavit se i těch pár zbývajících setů a najít si jiné hobby.

Futurion

Pořád je ve hře ten hraný seriál, i když také odložený. Holt EP7 je priorita, určitě bude stát za to. Ty omšelý narážky na Disney nemají opodstatnění. Kdo ví, co dělá Disney za filmy, tak se vůbec nebojí.

Póža

Citace od: Darth kdy 11.03.2013, 23:26:29
Bohužel, prý se musejí soustředit na Epizodu VII - Dobrodružství Mickey Mouse a Jar Jar Binkse. Ten seriál byla jediná věc, která mě ještě držela u SW a u SW Lego setů. Vhodný impuls zbavit se i těch pár zbývajících setů a najít si jiné hobby.

Já bych to zase tak černě neviděl. Je pravda, že se episody VII hodně bojím, ale těším se moc a věřím, že to bude skvělá podívaná.
Nicméně mě konec CW nesmírně mrzí a doufám, že s k nám hotové díly přeci jenom dostanou. Například ta ukázka vypadá neskutečně dobře.

Darth

Citace od: Futurion kdy 11.03.2013, 23:46:13
Pořád je ve hře ten hraný seriál, i když také odložený. Holt EP7 je priorita, určitě bude stát za to. Ty omšelý narážky na Disney nemají opodstatnění. Kdo ví, co dělá Disney za filmy, tak se vůbec nebojí.

Co fungovalo, nebo mělo dobře nastartováno, to se přechodem k Disney stoplo - CW seriál, hraný seriál, 1313, komiksy od Dark Horse se téměř zastavily. Zatím jsem nezaznamenal jediný kladný důsledek této změny. Jediné věci, co se od té doby objevily, jsou dětinské Yoda Chronicles, které jednou měsíčně dají filmeček v délce 20s a ještě hloupější zpotvořeniny z Kinder vajec.

Nejvíc se bojím, že začnou mlít vše dohromady a nebudou brát ohled na to, aby jednotlivé věci do sebe zapadaly, jak to bylo doteď, začnou vytahovat alternativní reality a podobné zhovadilosti. Abychom se nedočkali Avengers vs. The Empire říznuté něčím, co ještě nestačili skoupit (třeba Spongebobem).

mesje

Citace od: Futurion kdy 11.03.2013, 23:46:13
Ty omšelý narážky na Disney nemají opodstatnění. Kdo ví, co dělá Disney za filmy, tak se vůbec nebojí.

No neviem neviem... Disney robí dobré filmy akurát tak kreslenky pre deti. A ostatné sú strašne infantilné zhovadilosti, resp. naivné filmy... takže tie obavy sú reálne.
Ale mne nesedia ani epizódy 1-3, najmä tá hrozná digitálna grafika (niet nad klasické triky, keď som videl ten slizovitý strieborný naboo raketoplán, absolútne nereálne spracovaný, tak to aj storočná Zemova Cesta do praveku má lepšie spracovanie).

Futurion

#86
Citace od: mesje kdy 11.03.2013, 23:59:05
Citace od: Futurion kdy 11.03.2013, 23:46:13
Ty omšelý narážky na Disney nemají opodstatnění. Kdo ví, co dělá Disney za filmy, tak se vůbec nebojí.

No neviem neviem... Disney robí dobré filmy akurát tak kreslenky pre deti. A ostatné sú strašne infantilné zhovadilosti, resp. naivné filmy... takže tie obavy sú reálne.
Ale mne nesedia ani epizódy 1-3, najmä tá hrozná digitálna grafika (niet nad klasické triky, keď som videl ten slizovitý strieborný naboo raketoplán, absolútne nereálne spracovaný, tak to aj storočná Zemova Cesta do praveku má lepšie spracovanie).

Když pominu otázku vkusu, což je každého věc, tak filmy od Disney jsou megaúspěšné (např. cokoli od Marvelu) - dle tržeb i hodnocení. Nemám za to, že to jsou zhovadilosti. A navíc - Abrams je skvělý režisér, to je další +.

Citace od: Darth kdy 11.03.2013, 23:57:26
Citace od: Futurion kdy 11.03.2013, 23:46:13
Pořád je ve hře ten hraný seriál, i když také odložený. Holt EP7 je priorita, určitě bude stát za to. Ty omšelý narážky na Disney nemají opodstatnění. Kdo ví, co dělá Disney za filmy, tak se vůbec nebojí.

Nejvíc se bojím, že začnou mlít vše dohromady a nebudou brát ohled na to, aby jednotlivé věci do sebe zapadaly, jak to bylo doteď, začnou vytahovat alternativní reality a podobné zhovadilosti. Abychom se nedočkali Avengers vs. The Empire říznuté něčím, co ještě nestačili skoupit (třeba Spongebobem).

To se nestane. Byli by sami proti sobě. A ať je Lucas jaký je, své životní dílo by do kopru nikdy neposlal ani ho nepředal nikomu nezodpovědnému. Koneckonců nemohou si dělat zase tak úplně co chtějí. Lucas je tam stále jako odborný poradce a nepochybuji o tom, že jejich smlouva má bambilión stránek o tom, co kdo může a kdo má v některých věcech poslední slovo.

mesje

Citace od: Futurion kdy 12.03.2013, 00:08:12
Citace od: mesje kdy 11.03.2013, 23:59:05
Citace od: Futurion kdy 11.03.2013, 23:46:13
Ty omšelý narážky na Disney nemají opodstatnění. Kdo ví, co dělá Disney za filmy, tak se vůbec nebojí.

No neviem neviem... Disney robí dobré filmy akurát tak kreslenky pre deti. A ostatné sú strašne infantilné zhovadilosti, resp. naivné filmy... takže tie obavy sú reálne.
Ale mne nesedia ani epizódy 1-3, najmä tá hrozná digitálna grafika (niet nad klasické triky, keď som videl ten slizovitý strieborný naboo raketoplán, absolútne nereálne spracovaný, tak to aj storočná Zemova Cesta do praveku má lepšie spracovanie).

Když pominu otázku vkusu, což je každého věc, tak filmy od Disney jsou megaúspěšné (např. cokoli od Marvelu) - dle tržeb i hodnocení.


No úspešné sú aj Farma a iné reality show, a pritom je to odpad... V dnešnej dobe je latka kvality postavená tak nízko, že úspech môže mať aj totálna hovadina, resp. keď sú v ponuke somariny a totálne somariny, tak aj somarina môže byť úspešná. Napr. takí Piráti z Karibiku – stále neviem, ako na to pozerať – či ako komédiu, paródiu alebo detský film. To je presne ukážka Disney hranej produkcie – ani ryba ani rak, taká naivná zlátanina plná akčných nereálnych scén.

Futurion

#88
Citace od: mesje kdy 12.03.2013, 00:19:47
Citace od: Futurion kdy 12.03.2013, 00:08:12
Citace od: mesje kdy 11.03.2013, 23:59:05
Citace od: Futurion kdy 11.03.2013, 23:46:13
Ty omšelý narážky na Disney nemají opodstatnění. Kdo ví, co dělá Disney za filmy, tak se vůbec nebojí.

No neviem neviem... Disney robí dobré filmy akurát tak kreslenky pre deti. A ostatné sú strašne infantilné zhovadilosti, resp. naivné filmy... takže tie obavy sú reálne.
Ale mne nesedia ani epizódy 1-3, najmä tá hrozná digitálna grafika (niet nad klasické triky, keď som videl ten slizovitý strieborný naboo raketoplán, absolútne nereálne spracovaný, tak to aj storočná Zemova Cesta do praveku má lepšie spracovanie).

Když pominu otázku vkusu, což je každého věc, tak filmy od Disney jsou megaúspěšné (např. cokoli od Marvelu) - dle tržeb i hodnocení.


No úspešné sú aj Farma a iné reality show, a pritom je to odpad... V dnešnej dobe je latka kvality postavená tak nízko, že úspech môže mať aj totálna hovadina, resp. keď sú v ponuke somariny a totálne somariny, tak aj somarina môže byť úspešná. Napr. takí Piráti z Karibiku – stále neviem, ako na to pozerať – či ako komédiu, paródiu alebo detský film. To je presne ukážka Disney hranej produkcie – ani ryba ani rak, taká naivná zlátanina plná akčných nereálnych scén.

Dobrá. Ale nemůžeš porovnávat nějaké lokální trash reality show s filmy, které jsou úspěšné po celém světě. A ty filmy jsou podle ještě úspěšnějších komiksů. Ale dokážu přijmout, že se to nemusí líbit úplně všem. Jeden člověk na kontinentu se objevit může :)

Piráti z Karibiku je akční dobrodružná komedie. Ten formát existuje už dlouho a není to výmysl Disney. Je to slabší odvar např. Indiana Jonese. Také naivní a plné nereálných ... no ono je to vlastně celý nereálný!

Darth

#89
Pokud někdo z fandů ještě nemá knížku Star Wars: Unikátní materiály z archivů Lucasfilms za posledních 30 let + 2 CD (vyšla před pár lety za 1590 Kč, obsahuje repliky vstupenek, nažehlovaček a dalších zajímavostí), tak na serveru beletrie.eu ji momentálně mají v akci za 635 Kč:

http://www.beletrie.eu/knihy/star-wars4.html

Mimochodem, na tom serveru se objevují SW knížky i komiksové omnibusy za nejlepší cenu, co jsem zatím našel (poštovné zdarma je až nad 3 litry, do 3 tisíc cca 80 Kč).

EDIT: Tak jsem ji našel i na jiném serveru ještě levněji:
http://www.levneucebnice.cz/p/star-wars/#utm_source=srovname.cz&utm_medium=srovnavac_cen&utm_campaign=feed