*TOP* (vlastní) Legend of Sherwood

Založil Chikos, 10.12.2019, 15:55:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Taky mám pocit, že se tu poslední dobou objevují výtvory světové třídy.
Dobře nám (Vám/jim) tak!
Jen víc a houšť.
Jo ty vlny s břehem jsou fakt boží!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chikos

U ní bylo nejhorší, že při větší ploše se ti to i začíná kroutit a pak už je hodně těžký dodržet aby to sedělo i na skály atd. hlavně se nedá ani moc přidávat po jedné kostce jakmile to upevníš na base plate


Citace od: poMOCník kdy 13.12.2019, 20:03:36
Koukám tu na to už delší dobu a nemohu se vynadívat. Každou chvíli se tu objeví nějaký takový světový unikát (ještě jsem nikde neviděl lepší provedení vln) nebo světový rekord. Jsme sice malá země, ale legová velmoc!  >:D

Chtělo by to tu techniku nějak zjednodušit, aby šla snadno používat ve velkých plochách. Respektive napojovat po menších modulech. Popřemýšlím, jestli mě něco nenapadne.

poMOCník

Citace od: Chikos kdy 13.12.2019, 21:07:24
U ní bylo nejhorší, že při větší ploše se ti to i začíná kroutit a pak už je hodně těžký dodržet aby to sedělo i na skály atd. hlavně se nedá ani moc přidávat po jedné kostce jakmile to upevníš na base plate

Něco mě napadlo, mohl bys vyfotit detail upevnění abych nevymýšlel/nezkoušel to samé znovu?

Chikos

Docela dlouho a komplikovaně jsem to uchycoval, tak že bych to nerad oddělával  :D :D :D ale posílám ti alespoň fotku z internetu, podle které jsem se nechal inspirovat, uchycený to mám na 3 bodech a musel jsem to složitě vypočítávat aby mi to zrovna vyšlo na studs na baseplate, na některých místech mi chyběli snad púlmilimetry abych to uchytil  ;D



Citace od: poMOCník kdy 13.12.2019, 21:18:18
Citace od: Chikos kdy 13.12.2019, 21:07:24
U ní bylo nejhorší, že při větší ploše se ti to i začíná kroutit a pak už je hodně těžký dodržet aby to sedělo i na skály atd. hlavně se nedá ani moc přidávat po jedné kostce jakmile to upevníš na base plate

Něco mě napadlo, mohl bys vyfotit detail upevnění abych nevymýšlel/nezkoušel to samé znovu?

poMOCník

Hm, zrovna vůbec nemám ani jednu tu kostku, kterou bych na tenhle pokus potřeboval. A v LDD jsem naprostý začátečník. Ale i kdyby to v něm šlo udělat, stejně je potřeba kouknout na to v reálu, jestli to nebude vypadat blbě. Jediné, co můžu udělat, a co asi udělám, protože mi to jinak nedá spát, že objednám kostky na BL a postavím to v menší ploše. Cílem je udělat malý modul s takto zvlněným povrchem tak, aby šel jednoduše spojovat do větší plochy.

poMOCník

#35
Zatím jedna varianta z kostek, které mám k dispozici. Dělal jsem to narychlo, takže nahoře jsou nějaké zuby, snažil jsem se o co největší zlom a tenhle už je asi moc velký. Když nebude moře tak rozbouřené, mohlo by to vypadat velmi hladce. Hloubka každé dlaždice jde hezky nastavovat tím, že dáme headlight brick buď nastojato nebo naležato a přechody jsou pak velmi plynulé. Trochu horší bude dosáhnout požadované barvy vody. Tenhle díl

nemá takovou škálu barev a jiná než černá je příšerně drahá.

Původní varianta, na kterou nemám materiál počítá místo toho s tímto dílkem
,
na který se rovnou nacvakne dlaždice. Tam nebude problém s barvou, protože je trans-clear, ale taky to není nic levného.

Chikos

Vypadá to dobře  ;) taky jsem měl v plánu původně něco obdobného. Barvu moře by si udělal tím, že bys to jenom zvedl ještě o jednu vrstvu a pod transparent plate 1x2 bys dal normální plate 1x2 v barvě černé, šedé atd.
Tvá verze má výhody, že tímhle můžeš dělat jednodušeji mnohem větší plochu a také ji můžeš lépe dotahovat k okolnímu terénu což je super. Nevýhoda je, že tohle bude mnohonásobně dražší než ta varianta, ze které jsem to dělal.  V ní ani nepotřebuji téměř žádný podklad pod kostky, jaký tvar jim v ruce dáš, tak jej tak drží. Sem tam nějakou kostku tam vložíš jen aby se to do budoucna nesrovnalo. 


Citace od: poMOCník kdy 14.12.2019, 11:48:20
Zatím jedna varianta z kostek, které mám k dispozici. Dělal jsem to narychlo, takže nahoře jsou nějaké zuby, snažil jsem se o co největší zlom a tenhle už je asi moc velký. Když nebude moře tak rozbouřené, mohlo by to vypadat velmi hladce. Hloubka každé dlaždice jde hezky nastavovat tím, že dáme headlight brick buď nastojato nebo naležato a přechody jsou pak velmi plynulé. Trochu horší bude dosáhnout požadované barvy vody. Tenhle díl

nemá takovou škálu barev a jiná než černá je příšerně drahá.

Původní varianta, na kterou nemám materiál počítá místo toho s tímto dílkem
,
na který se rovnou nacvakne dlaždice. Tam nebude problém s barvou, protože je trans-clear, ale taky to není nic levného.

richchie

#37
genialne, tie vlny su uzasne ako aj cely hrad. mas obrovsky talent
a este mi neda poznamenat k celkovemu prevedeniu... ako tu uz bolo pisane, niekto oblubuje hladke steny, ryxe ma svoj styl.. no a mne osobne sa na tvojom style paxi ze je to taka stredna cesta, osobne som zastanca tiez skor hladkych stien s par odtienmi sedej pripadne nejake masonry kocky, ale tento tvoj styl sa mi velmi paci pre mna je to taky kompromis medzi povedzme uhladenymi stenami ako robi napr. Kuba a mis mas stenami ala ryxe , proste skvele
uz sa tesim  na fotky celeho diela

Chikos

Hrad včetně středověkého záchodu je hotov ;D, teď už zbývá jen vesnice.

richchie

je to parada, paci sa mi to zesi sa vyhral s vonkajskom a zaroven urobil akokeby prierez aby bol pristup k interierom ktore su tiez majstrovsky zvladnute. jedine co mne nesedi je zamocka dlazba na nadvori ale to je moj subjektivny nazor. tez som uvazoval ze urobim nadorie sposobom ako ho mas ty no nepacilo sa mi to. inak je to ale majstrovske dielo vhodne top stavieb.
P.S: ked som si precital ze je aj stredoveky hajzlik, hned som si spomenul na prebedenie pomcou hnedych plates vertikalne pod zachodom tak som dufal ze to aj u teba najdem , i ked je pravda ze ani ja som sa nakoniec tie hnede plates neodhodlal dat  :D

Ryxe

Pěkný hrad se spoustou povedených detailů.  To bude chtít vidět na živo. Dobrá práce ;)

Chikos

#41
Pár fotek z vesnice

Daniel

Moc pěkný hrad se zajímavými detaily, včetně pohledu dovnitř hradu  ;)

Chairudo

#43
Smekám, koukám na všechny ty stavební techniky a je to fakt bomba, to si musí člověk prohlédnout naživo a pomalinku u toho slintat  ;D.

Co mě taky pobavilo, jak je na těch detailech všude vidět, že všechny dílky jsou úplně nové a čisté, nikde ani smítko prachu, ani škrábaneček, skoro jako by jsi to stavěl v rukavičkách. Opravdová novostavba  :D
_________
Oprava, v prvním patře hostince na podlaze pár smítek je :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Díky  :D, snažím se kupovat na bricklink pouze nové dílky, jinak ve sklepě sice moc prachu nemám ale nejvíc bojuji s chlupy od našeho psa. Máme bílého retrívra a někdy je mezi kostkami najdu přicvaklé, ale někdy už je toho na tom tolik postaveného, že to kuli tomu nerozebírám  ;D


Citace od: Chairudo kdy 08.02.2020, 15:21:55
Smekám, koukám na všechny ty stavební techniky a je to fakt bomba, to si musí člověk prohlédnout naživo a pomalinku u toho slintat  ;D.

Co mě taky pobavilo, jak je na těch detailech všude vidět, že všechny dílky jsou úplně nové a čisté, nikde ani smítko prachu, ani škrábaneček, skoro jako by jsi to stavěl v rukavičkách. Opravdová novostavba  :D
_________
Oprava, v prvním patře hostince na podlaze pár smítek je :)

gearcs

Bomba. Je vidět důraz na detaily v každém koutě - a že jich tam je. Pěkné vlny, varhany v kapli a spousta jiných věcí. Těším se na pokračování  :)

šipka

Paráda, moc pěkně se na to kouká, přidávám se k zástupu lačnícím pohledu naživo  :o

poMOCník

Také se přidávám k chvále, protože tohle je něco výjimečného! Třeba ty střechy ve vesnici se ti povedly udělat sice hodně rozevlátě, ale přitom jsou celé černé, což zase naopak potlačuje přílišné vynikání detailů. Líbí se mi ty dveře z žab, ale takhle precizně vyřezávané dveře působí trochu nepatřičně ve zdi z neopracovaných nebo rozpadlých kamenů. U zdí domů a tam, kde to není vyšlapané bych přidal ještě nějaké rostlinky, aby se víc rozčlenila ta kamenitá/bahnitá plocha - mimochodem velmi zdařilá.

richchie

tiez sa pridavam a chvalim, je to velke, je to prepracovane a ako uz bolo spominane, tym ze je to vsetko z novych kociek tak je to sterilne ciste (co samozrejme nevadi). tesim sa na to ked bude cele dielo hotove a nafotene. ake to bude mat rozmery ked to bude cele hotove? mas nejaku predstavu?

Chikos

Jsem rád, že model dělá radost i jiným než jenom mě a zároveň díky za pochvaly. Rozměr bude 6 x baseplate 48x48. Uvidíme, jestli budu někdy pokračovat ještě v rozšiřování, chtěl bych zkusit zase nějaké jiné po tomhle. V tuto chvíli už je vše téměř hotovo, čekám na kostky na dvě střechy už jenom.  :)

Ryxe

Vesnička je moc pěkná, opravdu je to na úrovni některých známých světových stavitelů. Hraješ si s detaily a to je moc dobře. Pěkně se na to kouká ;)

Chairudo

Jedním slovem nádhera  ;D
Líbí se mi že sis vyhrál i s takovými detaly, jako vyjeté koleje u vozíku.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Díky, tenhle model plánuji vzít do Olomouce.  :)


Citace od: Chairudo kdy 03.03.2020, 15:37:34
Jedním slovem nádhera  ;D
Líbí se mi že sis vyhrál i s takovými detaly, jako vyjeté koleje u vozíku.

moiki

Velmi povedený model hradu moc se mi líbí, snad se mi někdy povede postavit něco podobného.

Chikos

Trošku se mi stýskalo po stavění pirátů a hradů. Ale protože piráty jsem už postavil dost velký rozhodl jsem se pokračovat v hradech. Zároveň jsem chtěl navázat na již hotový model. Dlouho jsem přemýšlel, jak to udělat zajímavé, než jenom obyčejné rozšíření vesnice a krajiny. No a pak mě napadlo téma Robin Hood. Na internetu moc staveb na toto téma není, což mi přijde škoda. Myslím, že se dá v tvorbě krajiny a lesa celkem dost vyřádit. Skrytá obydlí, pasti, loupežná přepadení atd.  ;D Rád bych stávající model rozšířil minimálně o jednou tak velkou plochu.

Petronel

Super nápad! Těším se!
Tvůj dosavadní model je moc pěkný. Tak se těším co bude dál.

Borun

Už se těším.Pravě jsem dokončil les,krajinu,rybník atd.,ale jiné téma

Chikos

A už to někde prezentuješ? Rád bych se podíval. Většinou mě z těchto inspirací napadají nové nápady. Mám totiž trošku dilema ještě, jak přesně bude vizuálně vypadat. Přemýšlel jsem, že ho udělám trošku do podzimního vzhledu, aby byly koruny stromu barevně odlišeny od země. Zároveň chci, aby byl hodně hustý s členitým terénem jako Sherwoodský les.

Citace od: Borun kdy 06.02.2021, 15:06:12
Už se těším.Pravě jsem dokončil les,krajinu,rybník atd.,ale jiné téma

Borun

Mám to spíše v Jarním vzhledu.Rozkvetlé stromy,hodně květin atd.A už v krabicích připravené na snad někdy nêjakou výstavu.

Chikos

A jak řešíš stromy na přepravu? necháváš je v terénu, nebo je stavíš tak, že jsou lehce odnímatelný a demontuješ je?


Citace od: Borun kdy 06.02.2021, 17:11:34
Mám to spíše v Jarním vzhledu.Rozkvetlé stromy,hodně květin atd.A už v krabicích připravené na snad někdy nêjakou výstavu.