Logo

Výstava LEGO® - Hračka i hobby.

Co

Výstava modelů oficiálních stavebnic LEGO a modelů fanoušků této stavebnice.
(podrobnější povídání níže)

Kde

Městské muzeum a galerie ve Svitavách, Máchova alej 1.
O muzeu je více informací na stránkách muzea, o městě na stránkách města.

Kdy

Od 17. 2. 2007 do 15. 6. 2007.

Informace

    Víte, který produkt se může pochlubit přívlastkem Hračka století? Možná nevíte, ale určitě ho znáte. Je to LEGO - stavebnice tvořená pestrobarevnými univerzálními kostičkami, které doplňují dílky se speciálními funkcemi. Už více než 40 let si s ní hrají děti na celém světě. A nejen děti. Kouzlu stavebnice, z níž si můžete vytvořit svůj vlastní obraz reálného i fantazijního světa nebo navrhnout poměrně složité funkční modely dopravních prostředků, strojů a dokonce i robotů, propadly milióny dospělých v mnoha zemích světa. Stavebnice LEGO a výtvory z nich tak můžete najít nejen v dětských pokojích, ale i v učebnách škol různého typu včetně univerzit, na poličkách konstruktérů a architektů a v neposlední řadě i v pečlivě evidovaných sbírkách mnoha sběratelů.

    Příznivci stavebnice LEGO z České a Slovenské republiky se již několik let sdružují kolem internetového serveru KOSTKY.ORG. Na těchto stránkách si vyměňují zkušenosti s používáním různých stavebních technik, představují své vlastní výtvory i sbírky. Ve spolupráci se svitavským muzeem se nyní rozhodli seznámit se svým koníčkem širokou veřejnost a uspořádat výstavu s názvem LEGO - hračka i hobby.

    Na výstavě, která se koná v prostorách Městského muzea a galerie ve Svitavách ve dnech 17. února až 18. května 2007, uvidíte podivuhodný svět stvořený výhradně z komponent stavebnice LEGO. Malé i velké návštěvníky jistě zaujme výběr nejzajímavějších stavebnic a modelů pocházejících ze sbírek českých a slovenských sběratelů a ilustrujících vývoj této hračky v posledních třech desetiletích. Hlavním magnetem výstavy však jsou vlastní výtvory těchto nadšenců, které dokumentují, že ze stavebnice lze postavit prakticky všechno. K vidění je model části středověkého města, akční výjevy ze světa pirátů i hvězdných válek, zmenšené makety dopravních prostředků i dvě rozsáhlá železniční kolejiště postavená pouze z dílů stavebnice LEGO, navíc s provozem vlakových souprav ovládaných miniaturními počítačovými prvky od téže firmy. A nejen to. Mozaika z barevných kostek a ukázky z animovaných filmů jen dotvrzují, že LEGO je nejen hračka pro děti a hobby pro dospělé, ale i úžasný prostředek pro technické i umělecké vidění světa.

Co o nás napsali (a natočili)

Pár článků a reportáží je dostupných zde.

AFOLs komiks

U příležitosti výstavy byl zpracován český překlad AFOLs komiksu. Je možné se z něj zábavnou formou dozvědět, kdo jsou AFOLové a proč mají LEGO tak rádi.

Propagace

Bližší info zde.

Tyto stránky nejsou podporovány ani sponzorovány firmou LEGO.
Copyright © 2004-2021 kostky.orgdisclaimer