Logo

Výstava LEGO® - Hračka i hobby 2010.

Co

Výstava modelů oficiálních stavebnic LEGO a modelů fanoušků této stavebnice.
(podrobnější povídání níže)

Kde

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, Zámek č.p.1
O muzeu je více informací na stránkách muzea, o městě na stránkách města.
Přístupové cesty viz zde.

Kdy

Od 21.3.2010 do 25.6.2010.

Akce

17.4.2010 10-15h - Stavíme LEGO - soutěž pro děti
12.6.2010 18-24h - Roboti na zámku (v rámci Muzejní noci)

Vstupné

Dospělí 50 Kč, snížené 20 Kč

Otvírací doby

Denně kromě pondělí 10-18.

Informace

    Víte, který produkt se může pochlubit přívlastkem Hračka století? Možná nevíte, ale určitě ho znáte. Je to LEGO - stavebnice tvořená pestrobarevnými univerzálními kostičkami, které doplňují dílky se speciálními funkcemi. Letos uplynulo již 50 let od vzniku patentu na originální základní kostku 2x4. Přitom kouzlu této stavebnice, z níž si můžete vytvořit svůj vlastní obraz reálného i fantazijního světa nebo navrhnout poměrně složité funkční modely dopravních prostředků, strojů a dokonce i robotů, propadly nejen děti, ale i milióny dospělých v mnoha zemích světa. Stavebnice LEGO a výtvory z nich tak můžete najít nejen v dětských pokojích, ale i v učebnách škol různého typu včetně univerzit, na poličkách konstruktérů a architektů a v neposlední řadě i v pečlivě evidovaných sbírkách mnoha sběratelů.

    Příznivci stavebnice LEGO z České a Slovenské republiky se již několik let sdružují kolem internetového serveru KOSTKY.ORG. Na těchto stránkách si vyměňují zkušenosti s používáním různých stavebních technik, představují své vlastní výtvory i sbírky. Po předchozích úspěšných výstavách se nyní přemístili do Roztok u Prahy, kde ve spolupráci se Středočeským muzeem pořádají další ročník výstavy s názvem LEGO - hračka i hobby 2010.

    Na výstavě, která se koná v prostorách Středočeského muzea v Roztokách, uvidíte podivuhodný svět stvořený výhradně z komponent stavebnice LEGO. Malé i velké návštěvníky jistě zaujme výběr nejzajímavějších stavebnic a modelů pocházejících ze sbírek českých a slovenských sběratelů a ilustrujících vývoj této hračky v posledních třech desetiletích. Hlavním magnetem výstavy však jsou vlastní výtvory těchto nadšenců, které dokumentují, že ze stavebnice lze postavit prakticky všechno. K vidění budou modely hradů, akční výjevy ze světa kovbojů i hvězdných válek, zmenšené makety dopravních prostředků i rozsáhlé železniční kolejiště postavené pouze z dílů stavebnice LEGO, navíc s provozem vlakových souprav ovládaných miniaturními počítačovými prvky od téže firmy. A nejen to. Mozaiky z barevných kostek a ukázky z filmů jen dotvrzují, že LEGO je nejen hračka pro děti a hobby pro dospělé, ale i úžasný prostředek pro technické i umělecké vidění světa.

AFOLs komiks

Již při příležitosti první výstavy byl zpracován český překlad AFOLs komiksu. Je možné se z něj zábavnou formou dozvědět, kdo jsou AFOLové a proč mají LEGO tak rádi.

Kontaktní osoby pro média

Muzeum: Marie Jelínková Ťupová, tel. 233 029 042
Kostky: Radovan Pekárek, tel. 724 429 106, Jindřich Kubec, tel. 604 613 248

English version

More info here.

Tyto stránky nejsou podporovány ani sponzorovány firmou LEGO.
Copyright © 2004-2021 kostky.orgdisclaimer