Logo

Výstava LEGO® - Hračka i hobby 2008.

Co

Výstava modelů oficiálních stavebnic LEGO a modelů fanoušků této stavebnice.
(podrobnější povídání níže)

Kde

Moravské zemské muzeum Brno, Palác šlechtičen, Kobližná 1.
O muzeu je více informací na stránkách muzea, o městě na stránkách města.

Kdy

Od 12. 3. 2008 do 7. 6. 2008.

Akce

Pro tisk: Vernisáž 11. 3. 2008
Pro členy LEGO klubů: 15. 3. 2008 13:00-16:00

Informace

    Víte, který produkt se může pochlubit přívlastkem Hračka století? Možná nevíte, ale určitě ho znáte. Je to LEGO - stavebnice tvořená pestrobarevnými univerzálními kostičkami, které doplňují dílky se speciálními funkcemi. Letos uplynulo již 50 let od vzniku patentu na originální základní kostku 2x4. Přitom kouzlu této stavebnice, z níž si můžete vytvořit svůj vlastní obraz reálného i fantazijního světa nebo navrhnout poměrně složité funkční modely dopravních prostředků, strojů a dokonce i robotů, propadly nejen děti, ale i milióny dospělých v mnoha zemích světa. Stavebnice LEGO a výtvory z nich tak můžete najít nejen v dětských pokojích, ale i v učebnách škol různého typu včetně univerzit, na poličkách konstruktérů a architektů a v neposlední řadě i v pečlivě evidovaných sbírkách mnoha sběratelů.

    Příznivci stavebnice LEGO z České a Slovenské republiky se již několik let sdružují kolem internetového serveru KOSTKY.ORG. Na těchto stránkách si vyměňují zkušenosti s používáním různých stavebních technik, představují své vlastní výtvory i sbírky. Po úspěšné výstavě ve Svitavách se nyní přemístili do Brna, kde ve spolupráci s Moravským zemským muzeem pořádají druhý ročník výstavy s názvem LEGO - hračka i hobby 2008.

    Na výstavě, která se koná v prostorách Paláce šlechtičen v Brně ve dnech 12. března až 7. června 2008, uvidíte podivuhodný svět stvořený výhradně z komponent stavebnice LEGO. Malé i velké návštěvníky jistě zaujme výběr nejzajímavějších stavebnic a modelů pocházejících ze sbírek českých a slovenských sběratelů a ilustrujících vývoj této hračky v posledních třech desetiletích. Hlavním magnetem výstavy však jsou vlastní výtvory těchto nadšenců, které dokumentují, že ze stavebnice lze postavit prakticky všechno. K vidění budou modely hradů, akční výjevy ze světa kovbojů i hvězdných válek, zmenšené makety dopravních prostředků i rozsáhlé železniční kolejiště postavené pouze z dílů stavebnice LEGO, navíc s provozem vlakových souprav ovládaných miniaturními počítačovými prvky od téže firmy. A nejen to. Mozaiky z barevných kostek a ukázky z filmů jen dotvrzují, že LEGO je nejen hračka pro děti a hobby pro dospělé, ale i úžasný prostředek pro technické i umělecké vidění světa.

Co o nás napsali (a natočili)

Pár článků a reportáží je dostupných zde.

AFOLs komiks

Již při příležitosti předchozí výstavy byl zpracován český překlad AFOLs komiksu. Je možné se z něj zábavnou formou dozvědět, kdo jsou AFOLové a proč mají LEGO tak rádi.

Tyto stránky nejsou podporovány ani sponzorovány firmou LEGO.
Copyright © 2004-2021 kostky.orgdisclaimer