Chceme něco od LEGO jako 'klub'?

Založil Jindroush, 26.10.2006, 11:58:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Pravidelně ryju do LEGO, ať už se konečně s náma začnou nějak bavit, třeba o S@H, bulk orderech, Factory a tak.

Dneska mi přišel tento email:
Citace
Hi, I have talked to some people from LEGO CZ and they look deeper into things.

To give them more information and perhaps start a cooperation with you could you please give me more information about you club like members, events and other interesting stuff?

Could you be interested in cooperate with LEGO on Events, Exhibitions, Building Events/Workshops and so on?

Tak jsme interested a pokud ano, jak?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

chadzi

ja jsem, muzu prihasit nejaky mocy (az budu zpatky v cr) na vystavy

Jindroush

Problém spíš je, kdo bude pořádat výstavy, kde bude pořáadat výstavy, kdo další se zúčastní a tak.

Nějaký pražský lokální slety zatím moc dobře o 'komunitě' nevypovídají.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

#3
Citace od: Jindroush kdy 26.10.2006, 13:38:03
Nějaký pražský lokální slety zatím moc dobře o 'komunitě' nevypovídají.

To je možná pravda, ale zatím nevím o nikom, kdo by se vrhnul do něčeho podobného někde jinde. Bylo tu sice pár dotazů a anket, ale to je tak všechno. V Praze kdyby se tenkrát neřeklo, že to bude v ten a ten den v tolik a tolik hodin, tak by srazy nebyli ani zde do teď. Prostě to chce zkusit i jinde a ne se jen ptát jestli by byl zájem. Napište datum a místo kde to uspořádáte a pak teprve uvidíte jaký bude zájem. Myslím si, že pokud tomu dáte čas, tak se dočkáte (dovolím si říct) úspěchu jako mi tady v Praze.

Citace od: Jindroush kdy 26.10.2006, 13:38:03Problém spíš je, kdo bude pořádat výstavy, kde bude pořáadat výstavy, kdo další se zúčastní a tak.

Co se týká výstavy je to podle mě to samé. Též už tu na Kostkách tento návrh párkrát byl, ale zase se nic nedělo. Já opět říkám, že jsem schopen u nás na škole zajistit patřičné prostory kde by se to mohlo konat. Je pravda, že to asi nebude úplně zadarmo, ale to se už od podobné akce dá očekávat. Problém je jen jeden a to kdo by byl ochoten něco vystavovat. Mě něco donést problém nedělá, ostatně o tom se mohli a doufám, že budou stále moci přesvědčit Ti kteří byli nebou budou chodit na naše Pražské srazy, ale co další ...

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

chadzi

potrebujes aby to Lego CZ zastitilo a dalo tomu PR podporu, vzdyt tam jasne pisou cooperate coz neznamena (podle me) ze bysme vsechno zarizovali sami

Jindroush

#5
Peter: Spíš je taky potřeba se na to podívat z nepražského pohledu a hned ti vyvstanou další otázky:
a) chceš akci sobě sám nebo i pro publikum
b) pokud pro publikum - jaký den zvolit
c) jakou propagaci zvolit
d) kolikatidenní akce
e) co ubytovaní pro mimopražské (Praha je _drahá_)

atd.

Praha je pro spoustu místních daleko. Prakticky všichni od Brna dál jsou out, o Slovensku ani nemluvě. Je samozřejmě pravda, že kolem Prahy je velká koncentrace, ale přihlížet k tomu jako k jedinému hledisku mi přijde jako nešťastné.

Jinak můžu pronajat salónek v místní hospodě a za barákem mám louku na stanování a psa, co má horký dech, kdyby někomu byla zima na nohy  ;D ;D ;D


chadzi: no já bych právě z tohoto hlediska od LT ČR neočekával nic.  :-\


EDIT: Pokud se má mluvit o nějaký 'komunitě', asi by to chtělo to správný 'nadšenectví' stylu, 'mámo, rači se s tebou rozvedu, než bych nejel na akci Kostky.org'. To tady jaksi (zatím?) není (viz fiasko s tričky apod.)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Citace od: Jindroush kdy 26.10.2006, 14:12:53
Peter: Spíš je taky potřeba se na to podívat z nepražského pohledu a hned ti vyvstanou další otázky:
a) chceš akci sobě sám nebo i pro publikum
b) pokud pro publikum - jaký den zvolit
c) jakou propagaci zvolit
d) kolikatidenní akce
e) co ubytovaní pro mimopražské (Praha je _drahá_)

atd.

Praha je pro spoustu místních daleko. Prakticky všichni od Brna dál jsou out, o Slovensku ani nemluvě. Je samozřejmě pravda, že kolem Prahy je velká koncentrace, ale přihlížet k tomu jako k jedinému hledisku mi přijde jako nešťastné.

ad a) Někde se začít musí, já jen říkám co mohu nabídnout. Je pravda, že pro mimopražské je nutná doprava, ale pokud se kouknu na mapu, tak je jasně vidět, že největší počet lidí je kolem Prahy. Co se týká případných diváků (návštěvníků), tak jich v Praze je opět nejvíc.

ad b) Nejvýhodnější se mi zdá sobota. Většina lidí je doma.

ad c) Tisk, Internet, plakáty

ad d) zatím jednodenní

ad e) přes známé, ale osobně si myslím že by nebylo zas tak potřeba
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Vždyť snad nechceme nic konkrétního pouze pro sebe. Rozšíření S@H, větší nabídka apod. by obecně pomohlo pozici LEGA v ČR. To hlavně je potřeba TLC a LT vysvětlit.

Micho

Keby sa také niečo organizovalo, reálne by som uvažoval o účasti a pritiahnutí hlavne vlakov.  ;)  Ako mesto Prahu vidím celkom dobré, ďalej Brno je pre Slovákov o niečo výhodnejšie ....

Inak, čo sa týka nákladov na prenájom priestorov, to predpokladám, že TLC to výrazne finančne podporí, nie?

Jindroush

Nevěřím, že by nás TLC podpořilo jinak, než nějakou vlaječkou, nálepečkou, max. cenou do soutěže.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Já pořád nechápu, proč tady mluvíme o tom, že chceme aby LEGO podpořilo náš klub. Jde nám přeci o obecné věci, které by byly pro dobro TLC!
Proč bychom kvůli tomu měli něco organizovat?

Nějakou akci samozřejmě zařídit můžeme, ale nevidím důvod, proč to spojovat s tím, aby TLC zařídilo v ČR S@H, Factory apod.

Jindroush

#11
Citace od: otaznik kdy 26.10.2006, 15:00:05
Já pořád nechápu, proč tady mluvíme o tom, že chceme aby LEGO podpořilo náš klub. Jde nám přeci o obecné věci, které by byly pro dobro TLC!
Proč bychom kvůli tomu měli něco organizovat?

Protože dotaz zněl:
Citace
To give them more information and perhaps start a cooperation with you could you please give me more information about you club like members, events and other interesting stuff?

O S@H a dalších věcech se s náma teď právě nikdo asi bavit nebude. A jaksi mě můžeš věřit, už na tohle téma s TLC bojuju dlouho a s Beyerem/Kate Sutch/Joergenem jsem o tom mluvil přeci osobně na TSL.

Jsou dlouhodobé a krátkodobé cíle. Nemůžeš čekat, že nám z nebe spadne vše, co si vysníme (ačkoli ty sny můžou vypadat velmi rozumně a logicky).

Věřím třeba tomu, že je tady dost lidí, co by uvítalo legální kiloware ve formě odpadu z Kladna za pár korun (i když jsou zde tací, co ho mají už teď, že, paní-brumbálová-nožičko?).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

A my jsme chtěli něco víc než S@H apod.?

Já bych to viděl tak, že až budeme chtít něco většího zorganizovat, tak se před přípravou obrátíme na TLC, jestli nám s tím nepomůže. Teď je to trošku předčasné.

Mates

Já bych osobně začal tím, že se otevře S@H pro ČR. Tím uvidíme jakýsi krok - tím správným směrem... ;)

Kdyby se dělala nějaká výstava LEGA, tak bych asi byl ochoten si vzít dovolenou a dovést své modely na výstavu.
Jelikož jsem postižen pouze tématikou TOWN, tak nic jiného se odemne čekat nedá...
Mohl bych mít vlakovou trať s pár výhybkami (v závislosti na charakteru tratě), letiště, kompletní fotbalový stadion i s doplňkovou tréninkovou plochou, obytnou zónu. Policajti, požárníci, autíčka městského charakteru jsou samozřejmostí.
Dále bych mohl vystavit i pár vzácnějších kousků z 80-tých let (US only) + promotion sety.
MOCů moc nemám, ale s Boží pomocí dokončuju nemocnici, aby měla i interiéry ;) ;D Modří vědí... >:D
Dále budu mít snad někdy hotovou i farmu s ovocným sadem.

Každopádně je třeba počítat s tím, že akce nebude "německého" mega charakteru, ale že bude dle českých podmínek. Zároveň je třeba si uvědomit, že děláme i reklamu značce LEGO, proto by nám mohli pomoci, případně dodávat díly pro stavby... >:D :P ;D

mulah

No ale k tématu. Já osobně jsem,mimopražskej (Karlovy Vary-skoro). Ale vzhledem k tomu,že by nějaká takováhle action zlepšila podmínky nákupu lega v ČR,tak skáču do Fóbie a Praha není problém a dalo by se i Brno. Ale na druhou stranu na kostkách je spousta nevzletilých uživatelů,který by se museli někam trmácet 10 hodin vlakem tam a 10 hodin zpátky a při dnešních cenách ČD,kdyby zůstali doma,tak si můžou za uštřený prachy koupit velice slušnej set.
jedu po CITY jak slepice po flusu

Benelli_2000

Tady jde o to, jaký jsou priority. Nejen naše, ale i jejich (LT LTC).

Aby to pak nedopadlo tak, že jim budeme (budete) dělat reklamu a nic z toho nebude. Protože českej dovozce je "pouze" čech, kterej vidí jen prachy a jakýkoliv výdaj považuje za zbytečný, byť jde o propagaci značky, kterou by měl prodávat.

Viděli jste snad za posledních X let někde reklamu na LEGO (kromě letáků z TESCA) ? ? Ne! Proč? Protože naši vědí, že LEGO je zavedená značka a nepotřebuje reklamu. Nechtěj nijak oživovat lidské povědomí o této super hračce, protože si myslí, že je to zbytečné, že to za to nestojí. Prostě jedou ve svejch kolejích a nezajímá je jakákoliv propagace, natož, aby je zajímalo to, že by mohli nabízet sety, které jinde mají, ale u nás ne.

Tak jde o to - myslíte, že to bude mít účinek? V cizině možná, ale tady?
Každopádně Jindroushovi fandím. A kdyby to mělo znamenat, že mám něco postavit, tak se o to pokusím  ;)
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

betakaroten

Citace od: Jindroush kdy 26.10.2006, 11:58:45
Pravidelně ryju do LEGO, ať už se konečně s náma začnou nějak bavit, třeba o S@H, bulk orderech, Factory a tak.
Dneska mi přišel tento email:
Citace
Hi, I have talked to some people from LEGO CZ and they look deeper into things.
To give them more information and perhaps start a cooperation with you could you please give me more information about you club like members, events and other interesting stuff?
Could you be interested in cooperate with LEGO on Events, Exhibitions, Building Events/Workshops and so on?
Tak jsme interested a pokud ano, jak?
Můj názor: řekni jim dopodrobna a pravdivě, jak to tu chodí. Že je nás málo (a nám i LEGU by prospěl větší počet), že je to tu takové "provinční", ale že tu je vůle pořádat srazy (neveřejné, protože nás není tolik, abychom si mohli dovolit výstavní síň).

Eventuelně si myslím, že by bylo dobré se zaměřit na Pelhřimov. Jednak je "na půl cestě" mezi Čechami a Moravou (od Slezska, pravda, trochu dál), jednak tam sídlí agentura pro rekordy a kuriozity. Myslím, že už tam něco s Legem pořádali, ale jenom nějaké hromadění kostek 2×4 či co.

Bude-li se něco konat, mohl bych vzít "historickou sekci", zejména železniční. (mám podezření, že se mi tu tajně množí 4,5V koleje)

***Banana.com

#17
K tématu - celkem souhlasím s Benellim. Reklama na Lego sice v TV běží, ale celkově LEGO vyklízí v ČR pozice. Podívejte se do HM Globus - LEGO tam není vůbec, v Tescu po aktuální podzimní přestavbě na nové planagramy je Lego omezeno a přibyly perverze typu Playmobil, Abrick, Cheva  :P  apod. V Makru to samé v bledě modrém.
Byl jsem se podívat i ve více hračkárnách v malých městech a obcích, a na dotaz po LEGU na mně prodavačka chvíli nechápavě civěla, pak mi ukázala jeden Racers mini set a hromadu PRCproducts (PRC = PEOPLES REBUBLIC OF CHINA) s tím, že LEGO je drahé a nikdo by ho nekoupil..
Nevím, zda je to vina Lego Tradingu, či politiky TLC vůči ČR obecně. Osobně se domnívám, že TLC nás má za rozvojový divoký východ, a podle toho se k nám chová. Vzhledem k <flametopic>politické nekultuře a celkovému obrazu Bananaczech Republic v cizině</flametopic> se tomu ani nedivím. První, co vidí cizinec po příjezdu do ČR z kteréhokoliv směru vyjma Slovenska, jsou kur.y, bordely, odpadky, Ho-Či-minské stánky, a jiné perly pohraničí, o rozpadlé infrastruktuře nemluvě.
Můj názor je ten, že první věc, co by TLC mělo udělat, je SH do ČR. Možná ale do malých zemí nejdou záměrně, neboť importérovi, LT, by to patrně ubralo dost velkou část příjmů díky možnosti nakoupit z pohodlí domova..

rdk

Citace od: banana.com kdy 26.10.2006, 20:48:13
Můj názor je ten, že první věc, co by TLC mělo udělat, je SH do ČR. Možná ale do malých zemí nejdou záměrně, neboť importérovi, LT, by to patrně ubralo dost velkou část příjmů díky možnosti nakoupit z pohodlí domova..

Lego Trading je 100% dcera LEGO A/S, takže to problém není, do které lego "kapsy" by obrat šel....

chadzi

Citace od: banana.com kdy 26.10.2006, 20:48:13
Osobně se domnívám, že TLC nás má za rozvojový divoký východ, a podle toho se k nám chová. Vzhledem k <flametopic>politické nekultuře a celkovému obrazu Bananaczech Republic v cizině</flametopic> se tomu ani nedivím. První, co vidí cizinec po příjezdu do ČR z kteréhokoliv směru vyjma Slovenska, jsou kur.y, bordely, odpadky, Ho-Či-minské stánky, a jiné perly pohraničí, o rozpadlé infrastruktuře nemluvě.
Můj názor je ten, že první věc, co by TLC mělo udělat, je SH do ČR. Možná ale do malých zemí nejdou záměrně, neboť importérovi, LT, by to patrně ubralo dost velkou část příjmů díky možnosti nakoupit z pohodlí domova..

pokud by tu videli trh tak to sem budu sypat i kdyby vsichni celnici na ruzyni byli cikani. bud ho nevidi nebo tam sedi nakej lojza kterej ho nechce videt (to spis)

Králick

A musí být "klub" fyzická záležitost? V dnešní době a se všemi komunikačními možnostmi přece může celá komunita fungovat virtuálně jako třeba právě tady na Kostkách. Stejně tak se dá všechno vystavit na webu, nikdo nemusí nikam jezdit.

Jonas

Citace od: Jindroush kdy 26.10.2006, 11:58:45
Dneska mi přišel tento email:
Citace
Hi, I have talked to some people from LEGO CZ and they look deeper into things.

To give them more information and perhaps start a cooperation with you could you please give me more information about you club like members, events and other interesting stuff?

Could you be interested in cooperate with LEGO on Events, Exhibitions, Building Events/Workshops and so on?

Tak jsme interested a pokud ano, jak?

Bavme se k věci.

Určitě je pozitivní, že na Jindroushovy dopisy přišla konečně jiná odpověď než vygenerovaná robotem.
Je jisté, že v nějakém departmentu TLC zaregistrovali existenci Kostek a dovedu si představit, že tu a tam sledují, co se na nich děje.

Co by je mohlo zajímat a co by jim měl Jindroush odpovědět?
Třeba, že fórum (klub ?) je česko-slovenské, tedy, že zahrnuje dva státy. Že má tolik a tolik aktivních členů. Že se aktivity zatím zaměřovaly spíše na lokální akce či internetové soutěže.
Že na nějaké výstavy zatím asi ještě nedozrál čas, ale co není, může být - bude-li nějaký tahoun. Že pár lidí bylo sbírat zkušenosti letos na TSL v Berlíně.

Zároveň zmínit, že většímu rozvoji zájmu o LEGO a stavění z něj brání neexistence S@H, nemožnost kupovat bulk, Factory, atd.
Zeptat se jich, co s tím chtějí dělat. Zda přesun části výroby do ČR zlepší situaci. Jakými způsoby chtějí zlepšit propagaci svých výrobků u nás. Jak chtějí podporovat image LEGA ve spojení s jeho novou výrobní základnou v ČR.  Jak jim v tom Kostky mohou pomoci a co zase oni mohou nabídnout.  A jaké jsou z jejich strany další možnosti spolupráce s klubem (pokud tedy takový existuje).
Jonas - Můj Brickshelf

Colonel32

jsme ochotni se pustit i do akci, ktere by vedly k propagaci lega sirsi verejnosti - mluvme napr. o vystave, na kterou bychom privezli stare sberatelske kousky a zajimave MOCy. Nemame ale prostor ani kapital k financovani takoveto akce, ale jsme ochotni se podilet na realizaci, pokud oni na takovoto akci uvolni penize - pak by mohla byt reklama na netu, v televizi, a mohlo by to prispet k uvedomeni si lidi, ze cobi, brick a megablocks NEJSOU lego, a ze oni sami se musi rozhodnout, co chteji kupovat. Ale to uz prilis filozofuji.


Globus

Citace od: Králick kdy 26.10.2006, 21:21:05
A musí být "klub" fyzická záležitost? V dnešní době a se všemi komunikačními možnostmi přece může celá komunita fungovat virtuálně jako třeba právě tady na Kostkách. Stejně tak se dá všechno vystavit na webu, nikdo nemusí nikam jezdit.
Komunita si jenom s virtuální formou žití vystačí krátkodobě, dříve či později se nápad srazu objeví (viz Pražské Legohospody) a pak už to není v tomto případě jen o Legu, ale i o lidech.

Na fóru jsem krátce, navíc před nějakým měsícem jsem měl ještě "dark age" takže se rozkoukávám, nicméně zavedení S@H (pokus sem pochopil správně že se jedná o oficiální Legoobchod) do ČR (když už tady máme ty sklady i továrničku) by bylo správným krokem k dalšímu rozvoji této komunity (navíc se jedná o dva státy ja psal Jonas) až nakonec i k lepšímu postavení Lega v ČR, kde by nižší ceny snad zabránili expandování podobným zmetkům jako je Abrick a podobně (nevím jak se ty čínský zmetky jmenujou), i když je mi jasný, že vymítit je úplně je velmi problematický ba i nemožný. Kopie úpěšných značek byly, jsou a budou.
Pokud by Lego sponzorovalo nějakou tu výstavu, myslím že by si dost lidí zde na ni čas udělalo, dokonce i něco postavilo. Zájem obyčejných lidí už by závisel na propagaci a samozřejmě také na vystavovaných kouscích.

Benelli_2000

Citace od: Jonas kdy 26.10.2006, 21:36:15
Citace od: Jindroush kdy 26.10.2006, 11:58:45
Dneska mi přišel tento email:
Citace
Hi, I have talked to some people from LEGO CZ and they look deeper into things.

To give them more information and perhaps start a cooperation with you could you please give me more information about you club like members, events and other interesting stuff?

Could you be interested in cooperate with LEGO on Events, Exhibitions, Building Events/Workshops and so on?

Tak jsme interested a pokud ano, jak?

Bavme se k věci.

Určitě je pozitivní, že na Jindroushovy dopisy přišla konečně jiná odpověď než vygenerovaná robotem.
Je jisté, že v nějakém departmentu TLC zaregistrovali existenci Kostek a dovedu si představit, že tu a tam sledují, co se na nich děje.

Co by je mohlo zajímat a co by jim měl Jindroush odpovědět?
Třeba, že fórum (klub ?) je česko-slovenské, tedy, že zahrnuje dva státy. Že má tolik a tolik aktivních členů. Že se aktivity zatím zaměřovaly spíše na lokální akce či internetové soutěže.
Že na nějaké výstavy zatím asi ještě nedozrál čas, ale co není, může být - bude-li nějaký tahoun. Že pár lidí bylo sbírat zkušenosti letos na TSL v Berlíně.

Zároveň zmínit, že většímu rozvoji zájmu o LEGO a stavění z něj brání neexistence S@H, nemožnost kupovat bulk, Factory, atd.
Zeptat se jich, co s tím chtějí dělat. Zda přesun části výroby do ČR zlepší situaci. Jakými způsoby chtějí zlepšit propagaci svých výrobků u nás. Jak chtějí podporovat image LEGA ve spojení s jeho novou výrobní základnou v ČR.  Jak jim v tom Kostky mohou pomoci a co zase oni mohou nabídnout.  A jaké jsou z jejich strany další možnosti spolupráce s klubem (pokud tedy takový existuje).


Jo, přesně takhle bych to viděl i já. Prostě jim popravdě říci co jsme zač  ;)
Pokud budou ochotni zafinancovat nějakou prostoru, jsem si jist, že pár borců z kostek se postará o její zaplnění zajímavými MOCy.

Mluvili o spolupráci, ne?
Ať zajistí S@H, bulk a jiné bonusy - My se postaráme o odbyt.
Pokud zajistí prostory - Nebude problém uspořádat nějakou prezentačku

Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Petrjr

Pokud by se nakonec dělala nějaká akce, tak mám poznámku k umístění.

  Bude-li určena široké veřejnosti, prezentována (i pro TLC) jako reklamní akce, tak to musí být v Praze, v horším případě Brně. Je jedno kolikadenní. Na takovou akci je třeba přitáhnout lidi a těch je nejvíce v Pze a Brně. Klíčové je i umístění - dostupnost na metru, atd.

   Bude-li akce určena výhradně AFOLům, ať se klidně koná v HorníDolní. Bude-li dostatečné zajímavá a zde hodně propagovaná, tak se tam sjedeme. Doporučuji umístění s dobrou dostupností autem (Ostrava nic moc) i vlakem (zdá se mi, že dost lidí zde z kostek využívá vlaková spojení).

Petrjr

Citace od: Benelli_2000 kdy 26.10.2006, 22:24:23
Mluvili o spolupráci, ne?
Ať zajistí S@H, bulk a jiné bonusy - My se postaráme o odbyt.
Kdo My? Těch pět a půl člověka tady z kostek?  :-\  Bez urážky, ale tady na fóru není zase tolik lidí - v lepším případě pár set - a toho, co se v CZ sehnat nedá zas až tak moc není (a to co se sehnat dá, si seženeme u lokálních prodejců a LEGO z toho ty peníze uvidí tak i tak).
  Nebo si snad mínil, že budeš pořádat (na své náklady, když říkáš že se o to postaráme) propagační akce pro veřejnost?

Raistlin M

Souhlasím se spoustou myšlenek zde presentovaných krom jedné. Několikrát tu zaznělo, ať nám dá TLC nějaké kostky. To mi připadne postavené na hlavu. Kvalita nespočívá ve velikosti a také...přístup: "Dejte mi dílky a já něco postavím"...s tím bych rozhodně nezačínal.
petrjr má v jednom pravdu. Střízlivým pohledem je nás pár....z jakého důvodu by mělo o nás TLC jevit přehnaný zájem? Protože si Jindroush s někým pořád píše? Protože jsme neoficielní-oficielní Lego komunita v téhle zemi?

Uvědomme si, že nejsme pupek světa. Podívejte se taky, kde SaH funguje a kde ne. Ve 20ti zemích ta možnost je. Kolik dalších zemí, které jsou ekonomicky dál a zajímavější, tuto možnost nemá? Co Japonsko, co Čína, co Rusko? Co postjugoslávské republiky?

Zpět k tématu. Nejdříve bychom měli něco předvést a pak teprve něco chtít. A pokud TLC nějak pomůže, tak to brát jako něco navíc a ne povinnost.

Petrjr

Citace od: Raistlin M kdy 27.10.2006, 08:15:09
...z jakého důvodu by mělo o nás TLC jevit přehnaný zájem? Protože si Jindroush s někým pořád píše? Protože jsme neoficielní-oficielní Lego komunita v téhle zemi?
Ano, protože jsme (nakolik vím) jediná alespoň částečně organizovaná Lego komunita v CZ a SK. Takže jen ať má TLC "přehnaný" zájem, má k tomu důvod. Ale nesmíme slibovat či chtít podporu pro něco, co fakticky nejsme schopni splnit.

  Proto: Events nebo Exhibitions budiž, myslím že to bychom teoreticky dokázali zvládnout. Na přímé "pohnutí s prodejem" ovšem nejsme moc silní.

   Pro nějakou větší akci vidím jediný (ovšem také hlavní) problém. Zorganizovat to (tak aby to klaplo a nebylo to na koleně). Dokáži si představit, že kdybychom na TLC přišli s proveditelným návrhem na výstavu modelů (našich MOC, či i jen sestavených originálů, nejlépe mix), tak by do toho TLC prachy klidně vrazilo. Samozřejmě, vařím z vody, odhaduji. Ale pro větší organizace bývá nejjednodušší forma podpory přímá "dotace" na konkrétní projekt (samozřejmě s kvalitně zpracovaným rozpočtem).

***Banana.com

Citace od: Petrjr kdy 27.10.2006, 12:49:56
Proto: Events nebo Exhibitions budiž, myslím že to bychom teoreticky dokázali zvládnout. Na přímé "pohnutí s prodejem" ovšem nejsme moc silní.

Nějak nevidím důvod, proč bychom měli TLC pomáhat s prodejem a dělat za ně jejich práci? Mělo by být hlavně jejich zájmem, aby prodávali. Já vidím problém v tom, že průměrný cizinec, vyjma těch z okolních států, řadí Českou republiku někam na jih Evropy mezi státy bývalé Jugoslávie, a to v tom lepším případě. Postup TLC mi připomíná postup mnoha jiných firem, kdy náš malý trh je pod jejich rozlišovací schopnosti.
Kdyby se například udělala promo akce, jako byla v SRN akce s kombem 65801 viz.foto, myslím, že by to výrazně pomohlo v rozšíření prodeje LEGA a v tom, aby vešlo do povědomí coby kvalitní hračka a hobby za přijatelnou cenu...
Myslím, že s takovýmto kombem za 2850,- Kč by LT docela rozbilo trh a potřelo Abrick aj.