První pohled na expres 7897

Založil peter, 15.08.2006, 20:55:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Hned na úvod musím říct, že patřím k těm, kteří se na nové vlaky těšili a jejich koupi plánovali hned od prvních okamžiků co jsem se o nich dozvěděl. Z mého pohledu vidím největší výhodu "nového" systému v tom, že dokonale řeší problém individuální jízdy několika souprav na stejném okruhu. Systém např. umožňuje, že když k vám přijde návštěva a máte dva ovladače, nebo když si kamarád přinese vláček svůj se svým ovladačem, tak si každý může bezproblému nezávisle jezdit se svojí soupravou na jedné a té samé trati.

Trochu nevýhodou nebo spíše problémem jsou ty na dnešní poměry nevzhledné celoplastové koleje. Avšak pokud si pamatujete na své dětství, tak dříve také byli jen celoplastové koleje a nikomu to nevadilo.

Ale zpět k setu a samotné recenzi. Takže po otevření krabice na vás vykoukne na dnešní poměry celkem dost zaplněný prostor pytlíky s dílky, svazky kolejí a velkých dílů. Set je postaven krom předních kokpitů u lokomotiv jen z malých dílků, takže v krabici naleznete více než 500 dílů. Samotná stavba jde velmi dobře, kroky jsou srozumitelné. Návod není stínován, takže barvy jde dobře rozlišit. Po sestavení jednotlivých částí je možné model polepit celkem velkým množstvím samolepek. Naštěstí se všechny umisťují na jednotlivé dílky, takže s jejich umístěním by neměl být problém. Mezi dekorativní samolepky patří i informační cedule s naznačenými odjezdy/příjezdy do vybraných měst, mezi které se dostala i naše Praha :D

Vlak je poháněn novým motorem na kterém již nejsou na pevno uchyceny kola, ale má v sobě dvě díry, do kterých se vsunou klasické Technic osky "6" a na ně se dají kola. Toto řešení opět kvituji, protože tím se opět rochu zvětší kombinovatelnost. Ani bych se nedivil, kdyby se tento motor někdy v budoucnu objevil v nějakém jiném setu, třeba Technic a poháněl úplně něco jiného naž vlaková kola.

Sestavený model vypadá opravdu dobře, rozhodně je hezčí než minulý 4511. Tento fakt bych zejména přisoudil ucelenosti díky lokomotivám na obou koncích soupravy. Avšak mám i pár výtek. První a asi ta nejzávažnější je ona zmiňovaná mezera mezi velkým předním dílem lokomotivy a zbytkem vozu. Opravdu tu je a je docela veliká, toto se pánům inženýrům opravdu nepovedlo :-\ K dalším chybkám bych zmínil fakt, že set opět neobsahuje žádné dveře, takže truchu opět chybí logičnost nastupovaní a vystupování minifigů. Dalším detailem je pro mě malý počet figů, určitě ještě jeden/dva cestující by se neztratili a též nějaký ten výpravčí by též neuškodil.

Co říci závěrem? Bohužel nemám dostatek baterek a teď ani prostor abych soupravu vyzkoušel za provozu, taže tento test přenechám někomu jinému a nebo jej přinesu později. Co se ale týká samotného setu, tak krom té škvíry se mi set na dnešní poměry osobních vlaků set líbí a koupě rozhodně nelituji.

Verdikt:

+ Ucelenost soupravy
+ Oválné kolejiště
+ Minimální počet velkých dílů
+ Srozumitelný návod
+ Praha na informační ceduli

- Škvíra mezi dílem kabiny a zbytkem vozu lokomotiv
- Absence dveří
- Menší počet minifigů

celkem dávám 75%

Závěrem ještě pár rychlo-fotek ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

#1
a ještě další ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

tazzy

Velmi pěkná recenze, nový systém se mi taky zamlouvá, ale prostě tento vlak se mi nikdy nelíbil, hlavně kvůli čumáku, který vlak nepěkně vystrkuje při zatáčení, aspoň z různých fotek mi to tak připadá.

Petrjr

Moc chválím recenzi.

  Už se na ně také třesu. Ale, je to moc velké, aby to děti dostaly jen tak (chci oba vlaky). A první rozumný termín jsou vánoce. Mám dotaz. Pokud to budu kupovat už teď, potřebuji alespoň vyzkoušet motorky + senzory + dálková ovládání, jestli jsou OK (pro případnou včasnou reklamaci).
  Nepamatuješ si, jsou tyto díly (motor, senzor, dálkové ovládání) v krabici bokem nebo budu muset i trhat pytlíky? Nejraději bych, aby zůstala co největší část neporušena.

peter

Jak motor, tak ovládací panel, tak ta základní kostka jsou samostatně uložené v takovém papírovém hala bala obalu, který je jen místy slepen obyčejnou izolepou. Taže není žádný problém tu izolačku rozříznout a později přelepit jinou, takže by nemělo být nic poznat. Jediné v čem bude problém, jak se dostat do té krabice aniž by jsi ji musel z boků natrhnout ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jarmila

Citace od: peter kdy 16.08.2006, 13:18:21
Jak motor, tak ovládací panel, tak ta základní kostka jsou samostatně uložené v takovém papírovém hala bala obalu, který je jen místy slepen obyčejnou izolepou. Taže není žádný problém tu izolačku rozříznout a později přelepit jinou, takže by nemělo být nic poznat. Jediné v čem bude problém, jak se dostat do té krabice aniž by jsi ji musel z boků natrhnout ???

Myslím, že budou mít dětičky pod stromečkem jiné starosti a nebudou koumat natržení krabice nebo její neporušenost. A pokud si vláčky nadělí tatínek pro sebe, tak ten už je v obraze, jak je to s tím Ježíškem doopravdy.  ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Petrjr

#6
Citace od: peter kdy 16.08.2006, 13:18:21
Jak motor, tak ovládací panel, tak ta základní kostka jsou samostatně uložené v takovém papírovém hala bala obalu, který je jen místy slepen obyčejnou izolepou.
Paráda.

Citace od: peter kdy 16.08.2006, 13:18:21
Jediné v čem bude problém, jak se dostat do té krabice aniž by jsi ji musel z boků natrhnout ???
Pokusím se boky v místech spoje (slepení) opatrně proříznout nožem nebo něčím ostřejším. A pak opětovně slepit. Případně přichytit malou izolepou zvenku i bez slepení. Zatím děti otevírání krabice moc nezajímalo - ale to okukování pytlíků, co že v každém je, a pak skoro posvátné roztrhnutí, o to bych je nechtěl připravit.

Petrjr

Citace od: Jarmila kdy 16.08.2006, 13:26:15
Myslím, že budou mít dětičky pod stromečkem jiné starosti a nebudou koumat natržení krabice nebo její neporušenost. A pokud si vláčky nadělí tatínek pro sebe, tak ten už je v obraze, jak je to s tím Ježíškem doopravdy.  ;D
Trefa. Ačkoli nejen pro sebe. Už teď jsou děti nadšené z duplo vlaků. Ovšem z dupla už pomalu odrůstají, takže je na čase inovovat.

P.S.: Mám kvanta starých "4,5V" kolejí. Už se těším, že mašinu postavím i na ně a že budeme moct dělat rovnou velká kolejiště.

rasik8

Kolik hodin vydrží vlak při stálém provozu?
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

tazzy

Citace od: Legac kdy 17.08.2006, 22:52:13
Kolik hodin vydrží vlak při stálém provozu?

Dokud se nevybijou baterky ;D

Petrjr

Citace od: tazzy kdy 17.08.2006, 23:04:33
Citace od: Legac kdy 17.08.2006, 22:52:13
Kolik hodin vydrží vlak při stálém provozu?

Dokud se nevybijou baterky ;D
Odzkoušeno na tomto vlaku to nemám, takže jen odhaduji z časů u duplo vlaků (bez IR) a bagru (má IR ovládání).

  Při použití akumulátorů s kapacitou kolem 2000 mAh se doba provozu počítá na hodiny. Tak 1h-3h. Mluvím o akumulátorech na mašince (resp. u motoru v bagru). V dálkovém ovládání vydrží déle, čas nedokáži odhadnout.

TomG

Nevim, me ten vlak na prvni pohled nezaujal, ale ten krokodyl ano.
Only the best can survive.

myth

Mňa z neho zaujal iba stredný vagón. Ak by sa dal kúpiť samostatne, tak ho kúpim na dieliky. Také množstvo okien by som vedel zužitkovať :).
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Vasyk

Dneska jsem byl v Bambuli a mají nové vlaky, koleje, Star wars atd. Měl jsem nutkání si jít pro půjčku  ;D. Jinak ten expres jsem taky okukoval a na krabici to nádherně navazuje, po škvíře ani stopy, že by kouzlo?  ;D

myth

Jj, kúzlo zvané photoshop ;D.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

otaznik

Citace od: Vasyk kdy 18.08.2006, 12:41:29
Dneska jsem byl v Bambuli a mají nové vlaky, koleje, Star wars atd. Měl jsem nutkání si jít pro půjčku  ;D. Jinak ten expres jsem taky okukoval a na krabici to nádherně navazuje, po škvíře ani stopy, že by kouzlo?  ;D

Kouzlo zvané render ve 3D Maya.

Jindroush

Nope, renderuje se pro SW a Duplo, pro City se fotí. Ale ten testovací mold je 100% ok, jak bylo vidět na vlastní oči.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

ne vsechny oci se ale na 1000stejne nachazely, aby mohly shlednout puvodni dil z 3d printeru

Jindroush

Jinak škvíra je tam 'úmyslně'. Byla to volba mezi levnou formou se škvírou a drahou, vícedílnou perfektní formou.

Holt: Only the cheap is good enough.  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

hobby

Citace od: Jindroush kdy 20.08.2006, 00:19:27
Jinak ąkvíra je tam 'úmyslně'.
Zajímavý postřeh, asi je to technologická a montážní škvíra a je tam asi opravdu úmyslně. Třeba by se maska špatně nasazovala na podvozek.
Dále jsem potěšen kladnou recenzí, na ten vláček jsem věřil.
Jinak si myslím, že je dobře, že je tu nový systém. Je tak ucelena jedna etapa (podobně jako emise známek) a sběratel se může rozhodnout pro pokračování, či nikoliv. Takto bychom museli sbírat 9V vlaky do nekonečna!  ;D

Jindroush

Nene, je to čistě jen o technologii lisovací formy.

Musela by být vícedílná - je drahá, vyžaduje lepší lis, lisování trvá dýl -> díl je dražší.

Takhle to můžou sekat jako housky.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Cavelon

Citace od: hobby kdy 21.08.2006, 17:35:05
Zajímavý postřeh, asi je to technologická a montážní škvíra a je tam asi opravdu úmyslně. Třeba by se maska špatně nasazovala na podvozek.

Skôr sa obávam, že sa Lego snaží konkurovať firmám typu Brick. :-\ Čo najviac za čo najmenej peňazí na úkor úrovne.
Vzhľadom na predpokladaný počet vyrobených stavebníc sa mi zdá šetrenie na jednej forme na úkor kvality nerozumné. O koľko by jedna stavebnica bola drahšia, vie to niekto seriózne odhadnúť?

Jindroush

Bude to v řádu centů, když si vezmeš, že většina hraček má přímé výrobní a materiálové náklady okolo 10% z koncové ceny.

Ale pár centů krát pár set tisíc kousků...  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

#23
Ještě k recenzi:
- vlak má velmi chudé vnitřní vybavení, jen primitivní stoly a Minifig Accessory Seats
- myslím, že mohli udělat střední i zadní vagon delší, tak, aby měli délku jako motorem poháněná lokomotiva, takhle to vypadá trošku disproporčně
+ jízdní vlastnosti má vlak skvělé, nevyletí ze zatáčky ani při nejvyšší rychlosti (ani když jede bez vagónů)
+ koleje vypadají spojené lépe než samostatně
+ to úchylný houkání, který se ozývá z ovladače, se mi dost líbí  ;D


tazzy

Citace od: otaznik kdy 26.08.2006, 19:42:04
- myslím, že mohli udělat střední i zadní vagon delší, tak, aby měli délku jako motorem poháněná lokomotiva, takhle to vypadají trošku disproporčně

Zadní vagon je kratší než lokomotiva?? To je teda pěkná sprosťárna, u rychlovlaků jsou přece oba koncové vozy stejné velikosti (např. pendolino) >:(

Hansel

Citace od: tazzy kdy 26.08.2006, 20:21:33
Citace od: otaznik kdy 26.08.2006, 19:42:04
- myslím, že mohli udělat střední i zadní vagon delší, tak, aby měli délku jako motorem poháněná lokomotiva, takhle to vypadají trošku disproporčně

Zadní vagon je kratší než lokomotiva?? To je teda pěkná sprosťárna, u rychlovlaků jsou přece oba koncové vozy stejné velikosti (např. pendolino) >:(

Čemu se divíš. Od čeho jsou v této recenzi obrázky ;)
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Colonel32

ja to taky zjistil az ted....

je to humus, ted uz si ten hnusnovlak tuplem nekoupim

tazzy

Citace od: Hansel kdy 26.08.2006, 20:50:27
Citace od: tazzy kdy 26.08.2006, 20:21:33
Citace od: otaznik kdy 26.08.2006, 19:42:04
- myslím, že mohli udělat střední i zadní vagon delší, tak, aby měli délku jako motorem poháněná lokomotiva, takhle to vypadají trošku disproporčně

Zadní vagon je kratší než lokomotiva?? To je teda pěkná sprosťárna, u rychlovlaků jsou přece oba koncové vozy stejné velikosti (např. pendolino) >:(

Čemu se divíš. Od čeho jsou v této recenzi obrázky ;)

Hehe toho jsem si všiml až teď, opravdu jsem myslel, že jsou stejné :-[ :-[

Pepan

Citace od: tazzy kdy 26.08.2006, 21:05:39
Citace od: Hansel kdy 26.08.2006, 20:50:27
Citace od: tazzy kdy 26.08.2006, 20:21:33
Citace od: otaznik kdy 26.08.2006, 19:42:04
- myslím, ľe mohli udělat střední i zadní vagon deląí, tak, aby měli délku jako motorem poháněná lokomotiva, takhle to vypadají troąku disproporčně

Zadní vagon je kratąí neľ lokomotiva?? To je teda pěkná spros»árna, u rychlovlaků jsou přece oba koncové vozy stejné velikosti (např. pendolino) >:(

Čemu se divíą. Od čeho jsou v této recenzi obrázky ;)

Hehe toho jsem si vąiml aľ teď, opravdu jsem myslel, ľe jsou stejné :-[ :-[

Mi to taky trvalo, ještě jsem se musel podívat i do katalogu, bo jsem si nedřív myslel, že se mi to zdá  >:(
No nic, koupit a překopat  ;D

betakaroten

Bohužel nepřekopeš, protože bílá 6×28 není k dispozici... z jakéhokoli jiného řešení vyplývá "schod" o výšce 1 plate - buď mezi vozy, nebo na části podlahy. U jiného vlaku by se to dalo tolerovat, ale u "ICE" ne.

Ještě mě zarazila ta odjezdová tabule - ty názvy měst jsou v dánské variantě? Angličtina to není určitě, ale původní znění také ne...
Köbenhavn, Berlin, Paris, London, Madrid, Wien - původní znění
Rom místo Roma, Prag místo Praha, Brussels místo Bruxelles/Brussel
München - má přehlásku nebo ne?