FLAT CAD (ESO,KRYSA,Brejlovec, Albatros)

Založil Flat, 29.04.2005, 10:56:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Flat

Kdo zkusí postavit tuto mašinku?

Flat

A ještě jeden obrázek

Aki

Tož já sice ne, ale je povedená. Ještě tu červenou hvězdu na čumák a může vyrazit na kolejiště!  ;)
dobrá práce!  :-*

Micho

Povedené, vyzerá veľmi dobre. Mohol by si tu hodiť aj nejaký pekný obrázok reálnej lokomotívy. Určite ho máš a mne sa nechce hľadať v archívoch ... respektíve aj odkaz ...

Jindroush

Tohle je IMO zásadní problém LDraw-only staveb, že totiž většinou nejdou postavit. Tady to padá třeba s tím čelním sklem:

http://www.peeron.com/inv/parts/6567c01

je pouze červené a černé.

Jinak nic proti, model (by to byl)/je velmi hezký a věrný.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

#6
Citace od: Micho kdy 29.04.2005, 11:06:36
Mohol by si tu hodiť aj nejaký pekný obrázok reálnej lokomotívy.

Tak jsem tady za kolegu něco vytáhl ze svého archívu. Jinak já se to o víkendu pokusím zrealizovat, ale asi ji udělám širokou na 8 studů.

Jinak co se týká jindroushovi připomínky ohledně barvy, např. toho čelního skla. Tak ji může někdo udělat i červenou - viz můj druhý obrázek. Už to sice není 36dvojka, ale 37jednička ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

KLF

PERFEKTNE !!! PERFEKTNE !!!
Nebudes verit, ale pred asi 2 mesiacmi som presne nad touto lokomotivou uvazoval !!! Len som to enchal nakoniec tak.

Ale mam tazsi oriesok - vedel by niekto zrealizovat najrozsirenejsiu elektricku lokomotivu na nasich zelezniciach - LAMINTAKU ? (obrazok s ami enchce hladat, ale iste to sem niekto da). Ta je FEST tazka na klasicku 6-studovu lokomotivu !!!!
Terminated.

Jindroush

Ty, KLF, jestli myslíš lokomotivy řady 230/240, tak bych řek, že jsem ji snad nikdy naživo neviděl  ;) Je pravda, že už pár roků vlakem nejezdím, ale i tak.

IMO je v Čechách nějrozšířenější tahle krabice, co je výše a pak dosluhují ty staré z řad 121-130 a rychlíky jezdí s 151/350. Co se teda týče elektrických. Znalci mě určitě opraví.

Pěkný přehled: http://fhavel.wz.cz/katalog.html
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Ano, presne tie som myslel. Na Slovensku ich je este kopec a pravidelne behaju.
Takze toto spravit z LEGA - hmmm.... ;)
Ale celkom pekne by sa dala spravit z LEGA aj lokomotiva rady 110, 111, 210 !
Terminated.

Maci

Moc hezké lokomotivy. Ale pro mě je opravdová mašinka jedině ta, co dělá  šššš...a kouří z komína. Takže zkouším stavět hlavně  parní lokomotivy, ale vždycky my z toho vyleze něco na způsob Bradavického expresu. Detaily se mi moc nedaří. Tyhle dvě by stály za pokus.
http://lokomotivy.webzdarma.cz/387_0.htm
nebo

Micho

Pravda, tie parné sa veľmi ťažko napodobujú. Hlavne kvôli tým bočným ojniciam. Tie sú v Legu v podstate nerealizovateľné. U tých starších 12v tam to bolo fakt aspoň o niečo vernejšie.

Micho

Citace od: Jindroush kdy 29.04.2005, 11:07:28
Tohle je IMO zásadní problém LDraw-only staveb, že totiž většinou nejdou postavit. Tady to padá třeba s tím čelním sklem:
http://www.peeron.com/inv/parts/6567c01 je pouze červené a černé.

Je tu ešte prevedenie v tmavo sivej farbe 6567c02. V databáze je zle nahodené, že v čiernej ale foto je správne. Líši sa tým, že ma dymové sklá na rozdiel od tej 6567c01, ktorá má číre. Obsahuje ich súčasne predavaný set Cargo Train v 2 ks.

Micho

#13
Vyzerá pekne, ale podľa mňa ide o nefunkčný model. Keď sa začne pohybovať, má na ojniciach problém ... tie sa netočia, podľa mňa sú pevné. Veď viacej obrázkov presne o tejto mašinke je tu.

Prikladám jedno foto funkčného modelu, ktoré muselo byť zbavené ojnic, aby mohlo reálne jazdiť.

Micho

Viac obrázkov o podobných a aj funkčných riešeniach su tu. Tento kontakt si mi práve poslat Ty Colonel, keď sa dobre pamätám  ;).

Jednu parnú lokomotívu s náznakom funkčných ojníc som práve našiel medzi nimi a na brickshelfu sú obrázky tu. Prikladám aj jedno foto.

Maci

Taky si myslím, že aby to jezdilo musí se sundat ty ojnice. U mě je kromě ojnic problém i s tím, že spoustu dílků potřebných na drobné detaily nemám a tak si pomáhám jak se dá.

Magesan

Pokud chcete par fotek, zkuste juknout do sekce produkty

PS: Stranky jsem tvoril sam na jedne brigade pred sedmi lety nebo tak nejak, tak omluvte zhorsenou kvalitu :o)

Mates

Citace od: Magesan kdy 02.05.2005, 10:28:07
Pokud chcete par fotek, zkuste juknout do sekce produkty

PS: Stranky jsem tvoril sam na jedne brigade pred sedmi lety nebo tak nejak, tak omluvte zhorsenou kvalitu :o)

To jsem ani nevěděl, že toho tolik vyrobili v tomto podniku....  :D ;D

P.S.: Omlouvám tu zhoršenou kvalitu...  ;D >:D Ale je to hezký...  :D

Micho

K tým parným mašinkám a ojniciam. Na eBay sa objavilo v ponuke 10 identických stavebníc parnej lokomotívy s tendrom (s názvom Lego unikát ???) s počiatočnou cenou 50 eur. Bohužiaľ je tam len namiesto fota len schematický nákres, ktorý zrejme nebude zopovedať skutočnosti. Tu je link. Hneď za ňou je ďalších 9 takýchto ponúk.

Vy, ktorí ste registrovaní na eBay mohli by ste skúsiť toho predajcu vypýtať radšej nejaké to foto, ak bude ochotný. Trochu sa my tá ponuka nepozdáva, ale pokiaľ je reálna rád by som videl tú parnú lokomotívu a ako má prípadne riešené ojnice ... (ak nejaké vôbec má).

otaznik

Citace od: Micho kdy 04.05.2005, 16:56:15
K tým parným mašinkám a ojniciam. Na eBay sa objavilo v ponuke 10 identických stavebníc parnej lokomotívy s tendrom (s názvom Lego unikát ???) s počiatočnou cenou 50 eur. Bohužiaľ je tam len namiesto fota len schematický nákres, ktorý zrejme nebude zopovedať skutočnosti. Tu je link. Hneď za ňou je ďalších 9 takýchto ponúk.

Vy, ktorí ste registrovaní na eBay mohli by ste skúsiť toho predajcu vypýtať radšej nejaké to foto, ak bude ochotný. Trochu sa my tá ponuka nepozdáva, ale pokiaľ je reálna rád by som videl tú parnú lokomotívu a ako má prípadne riešené ojnice ... (ak nejaké vôbec má).

Zeptal jsem se ho, tak uvidíme, jestli něco pošle.

Micho

Dík, to teda som zvedavý.

chadzi

uz sem to taky videl, ale podle me da popis az pozdeji, viz jeho hlaska:

Beschreibung kommt noch! (popis bude nasledovat)

Flat

Ve slovenských barvách a na 8 studů. Vagonek inspirován 10170.

Micho

To si vytvoril Ty?

Flat


Micho

Veľmi dobrá práca. Tá 150 je celkom podarená. Môžeš tu umiestniť aj jej ďalšie zábery z rôznych strán tak, aby ju bolo vidieť celú, prípadne tu dať zdroják?

Flat

Tady jsou další obrázky. Zdroják ale nedám, protože byste přišli na to, že to chce ještě hodně práce, aby to všechno spolu "drželo". ;)

Micho

Citace od: Flat kdy 05.05.2005, 16:41:52
Zdroják ale nedám, protože byste přišli na to, že to chce ještě hodně práce, aby to všechno spolu "drželo". ;)

OK, beriem. Dík za ďalšie zábery - prvý je taký umecký zaujímavý pohľad. Ten druhý z hľadiska stavby je lepší - len trochu tmavý. Dal by sa umiestniť ešte čelný pohľad?

muzzo

Tak to je dobrý :D Jak dlpuho jsi to cadil?

Flat

"Skládal" jsem dva večery, snad 4 hodiny...