Autor Téma: Společný projekt - Vesmírná loď OK Kostka 2020  (Přečteno 1131 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline patkutil

• patkutil
  • Trade Count: (0)
  • bažant
  • **
  • Pohlaví: Mužské
Re:Společný projekt - Vesmírná loď OK Kostka 2020
« Odpověď #30 kdy: 11.06.2019, 06:22:58 »
Letíííím!
patkutil

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #31 kdy: 11.06.2019, 09:16:26 »
kritériá

doplníme po dohodě a upřesníme, případně doplňte:

......

A jak má vypadat ten modul? Bude z vrchu otevřený aby to něj bylo vidět? Nebo naopak je interiér úplně jedno a jde  o vnější pohled na modul jako takový?

Offline networ

• bažant
  • **
« Odpověď #32 kdy: 11.06.2019, 09:27:35 »
Bude stavba ala sousedi? Každý nějaký modul, aby to dávalo smysl v krčcích, nebo aby nebyly 3 řídící moduly/kabiny?
Učím se stavět ...

Offline Robbed

• Moderátor
  • Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #33 kdy: 11.06.2019, 09:52:27 »
Chápu to dobře že to má být jeden dlouhý štrůdl, řekněme moduly o velikost 48x48 (příp. 32x32) a první modul bude kabina a poslední modul budou trysky a strojovna a všechno mezi tím bude spojené přetlakovými dvěřmi. Moduly jednopatrové, otevřené, takže pohled z vrchu?

Offline milanv

• organi
  • Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #34 kdy: 11.06.2019, 10:04:07 »
Na to jsem taky zvědavý. Já si představoval, že modul bude "kus trubky", který bude mít horní přední čtvrtinu vyříznutou, aby bylo vidět do interiéru. Nebo úplně celou přední půlku uříznutou?
No a pak by byla ta raketa z jedné strany zvenčí a z druhé vidět dovnitř.
Taky záleží na tom, jak to bude pospojované a jak to bude vystavené - jestli to budeme stavět "nenosné" jak pokojíčky do Sousedů nebo tam bude muset být nějaká nosná konstrukce (skrytý Technic).

Musíme si počkat, co pro nás vymyslí :)

Offline Sihaja

• suprák
  • Pohlaví: Ženské
    • Sihájin pinterest i s vlastními výtvory z Lega
« Odpověď #35 kdy: 11.06.2019, 10:37:38 »
Kapitan pro posadku:

Diky za obrovsky zajem!

Dekuji inzenyru M-tronovi za technicky nakres.

Dejte tymu inzenyru prosim ted nejakou chvili na ozkouseni moznych variant.

Rozhodne je v planu, aby to byl takovy "jezevcik" resp. dva... jeden dospelacky a jeden detsky, takze budu rada, kdyz se zapoji i deti a postavi pod technickym dozorem sve vlastni moduly.

Otevrenost/uzavrenost modulu je zatim otazkou, na kterou nemam odpoved, ale klidne by to mohlo byt ve dvou variantach... do nekterych by bylo videt, do jinych ne (mozna i njejaka varianta odklopitelnych boku?)... nektere by mohly byt hangary, jine treba vyhlidkova paluba s velkymi prosklenymi okny, nektere treba ponicene a prave opravovane....

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #36 kdy: 11.06.2019, 11:58:19 »
Dejte tymu inzenyru prosim ted nejakou chvili na ozkouseni moznych variant.
chápu
chtěli bychom také použít projektový support tak aby to dávalo smysl

Rozhodne je v planu, aby to byl takovy "jezevcik" resp. dva... jeden dospelacky a jeden detsky, takze budu rada, kdyz se zapoji i deti a postavi pod technickym dozorem sve vlastni moduly.
to bude mít Zůza radost, máme doma řadu výtvorů připravených na výstavu  ;)

Otevrenost/uzavrenost modulu je zatim otazkou, na kterou nemam odpoved, ale klidne by to mohlo byt ve dvou variantach... do nekterych by bylo videt, do jinych ne

2 verze otevřené zavřené je/bude určitě rozumná cesta. Řada lidí (včetně mne) si to představuje jako sousedi, tedy i tím hraním si s interiérem modulu.

Offline HD

• furťák
  • Horcik Designs
« Odpověď #37 kdy: 11.06.2019, 13:19:49 »
A nedalo by se to stihnout postavit do září? Týmový příspěvek do SHIPtember-u snad ještě nebyl. :D  >:D

Offline Robbed

• Moderátor
  • Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #38 kdy: 11.06.2019, 13:38:17 »
chápu
chtěli bychom také použít projektový support tak aby to dávalo smysl

Napadá mě např. plates 16x16 které by sloužily jako základ každého modulu, pak nějaké jednotné podpěry (v případě že loď bude pár bricků ve vzduchu), dále Mtronem navrhovaný spojovací koridor, to bude muset být (min.) 2x na každém modulu, možná i víc kdyby se šlo i do šířky >:D a pak nějaké skla. a bricky/slopes na stěny a trup. Ale to záleží na specifikacích :)

2 verze otevřené zavřené je/bude určitě rozumná cesta. Řada lidí (včetně mne) si to představuje jako sousedi, tedy i tím hraním si s interiérem modulu.

Podle reakcí bych ani moc nepočítal s uzavřenými moduly, každý se chce vyřádit na interiérech, vnější struktura lodi podle mě nepřináší moc možností (pokud člověk neujíždí na greebles / externích dekoracích / všelijakých anténách a udělátkách). Uzavřený modul s interiérem by pak měl mít i osvětlení, jinak nebude nic vidět. Ale třeba se pletu :)

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #39 kdy: 11.06.2019, 14:49:08 »
Další otázkou (neberte jako házení vidlí do rakety) je kam jí pak umístit. Respektive jestli k tomu nedoplánovat rovnou nějaký prostor kde dejme tomu raketa přistála. To by mohlo otevřít další prostor pro stavění případné "napojení" na mtroni/blactroni.

Říkal jsem si že by nebylo špatné si u space pohrát s možností "nového vláčku" s využitím těch kolejí od horské dráhy. Materiálu na terén typu skály (či obecné moduly typu MILS) není a nebude také nikdy dost.

Offline Sihaja

• suprák
  • Pohlaví: Ženské
    • Sihájin pinterest i s vlastními výtvory z Lega
« Odpověď #40 kdy: 11.06.2019, 15:54:18 »
Premyslela jsem o techto elementech jako oknech do lodi

Offline miho

• Trade Count: (11)
  • furťák
    • Rajče
« Odpověď #41 kdy: 11.06.2019, 19:13:53 »
Další otázkou (neberte jako házení vidlí do rakety) je kam jí pak umístit. Respektive jestli k tomu nedoplánovat rovnou nějaký prostor kde dejme tomu raketa přistála. To by mohlo otevřít další prostor pro stavění případné "napojení" na mtroni/blactroni.

Je třeba si ujasnit pojmy, co je raketa, co je kosmická loď, co je přistávací modul, co může přistát a co ne. Třeba taková modulární ISS nikdy nikde přistát nemůže.
Může být modulární kosmická základna, která přistane po jednotlivých modulech. Ale ta má jiné prvky než kosmická loď, kromě spojovacích krčků musí mít nějaké přistávací nohy.

Offline samy405

• mazák
« Odpověď #42 kdy: 11.06.2019, 20:16:48 »
Cítím výlet ? tak to se taky rád přidám :) když vidím kdo je na palubě tak to bude dost dobrá párty !!!

Offline Borun

• bažant
  • **
« Odpověď #43 kdy: 12.06.2019, 22:20:43 »
Zajimavý výlet.Letím taky

Offline pasin11

• Trade Count: (6)
  • bažant
  • **
« Odpověď #44 kdy: 16.06.2019, 22:15:09 »
Mám zájem o účast.

Offline Togaran

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #45 kdy: 24.06.2019, 07:30:08 »
Diskusi pečlivě sleduju, ale zatím pasivně. Tenhle rok jsem se rohodl zůčastnit shiptemberu a docela se to kryje. Pokud budou přihlášky otevřené ještě na podzim, rád se také zapojím :) ale bohužel to budu věděl až jestli mi po září zbydou nějaké kostky  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr