Autor Téma: (Vlastní) Alternativní model ze setu 42077  (Přečteno 237 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomik

• Moderátor
  • Trade Count: (0)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
    • buildinst
(Vlastní) Alternativní model ze setu 42077
« kdy: 22.01.2019, 19:35:49 »
Kdo sleduje sekci Technic na eurobricks, tak si určitě všiml, že až do půlky února tam běží soutěž ve stavbě letadel a jiných létajících strojů. Já se rozhodl se jí zúčastnit a při té příležitosti si postavit další technicový vrtulník. Jako výchozí set jsem si vybral loňské rally auto 42077.

Největší inspirací mi byl set 8412, který jsem dostal jako dítě, a potom jedna z nejstarších a nejrozšířenějších helikoptér - Bell 47, která si zahrála třeba v serálu MASH.

Vrtulník má stejné funkce jako set 8412, tj. klikou na boku se roztáčí obě vrtule a kniplem v kabině se natáčí ve dvou osách hlavní rotor. Tato funkce se u skutečných vrtulníků nevyskytuje (u nich se naklápí pouze listy vrtule a osa zůstává svislá), ale přišlo mi to jako zajímavá funkce využívající poněkud netradičním způsobem náboj pro kola. Oproti setu 8412 jsem ještě navíc přidal svisle uložený šestiváclový motor.

Stavbu jsem si náramně užil a zabrala mi asi celkem 2 týdny, kdy jsem stavěl občas po večerech a přes víkendy. Výsledný model je rozhodně jeden z největších, jaké jsem kdy postavil - na délku má kolem 70 cm a je postavený z cca 800 dílků. Zde je ještě pár fotek ze stavby, více jich najdete na mých MOCpages.

Jakékoliv komentáře jsou vítány.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj Instagram: #TomikModels