Autor Téma: Osvětlení modelů  (Přečteno 3971 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Martins

• organi
  • Trade Count: (1)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:Osvětlení modelů
« Odpověď #90 kdy: 04.03.2019, 19:37:13 »
Paráda, taky si myslím, že používat SMD tam, kde to není nezbytné je zhýralost. Já teď zkouším používat LEDky 3 a 5 mm a tahat mezi nimi ty tenké drátky 0.2mm. A celkem to jde. Jinak souhlas, už maličko vrtám a řežu a lepím a občas někde drátky jsou vidět. Nevadí mi to.

Na tvém řešení se mi líbí ty LED pásky. Dokážeš dát do tvého příspěvku odkaz na konkrétní model, prosím? Kolik těch svítidel máš v každém patře?

Jo a ta stavba je skvělá, ty částečně průsvitné designové zdi v kontrastu s těmi výlohami autosalónu... uááá skvělé!!!  >:D

PS. další pokračování mého story bude asi trochu o návodu, jak pájet SMD... trochu jsem v tom zlepšil (chápej, ztrátovost klesla pod 60%), tak se podělím.  ;)

Offline Bruno

• Trade Count: (0)
  • suprák
« Odpověď #91 kdy: 04.03.2019, 20:16:43 »
Použil jsem tento pásek:
https://www.ledkovky.cz/led-pasek-flb3-s-krytim-ip/

v provedení teplá bílá. Se stavbou jsem začal původně asi před rokem, udělal část přízemí a až do prosince 2018 nechal úplně uležet. Začal jsem stavět v lednu a až po dostavbě druhého patra jsem zjistil, že jsem v přízemí použil zbytek pásku studené bílé. Tak že vystavená auta jsou nasvícená studenou bílou a kanceláře teplou bílou. V každém patře jsou dva kusy modulu LED pásku, tedy celkem šest.

Na návod na SMD pájení se těším, přiznám se, že ty jsem ještě ani jednu nezkoušel.

Zkus použít LEDky 4,8mm mají nižší pouzdro a opravdu s minimálním přivrtnutím technic bricku 1x2 se do něj vejdou.

Offline Martins

• organi
  • furťák
« Odpověď #92 kdy: 05.03.2019, 07:57:36 »
Jo, ty LED 4.8mm používám také, zatím z nich dělám takováto stropní svítidla do moduláru. Do technik bricku se vejdou, ale přijde mi to škoda, mají docela vysoký úhel svícení, tak je neschovávám... uvidíme.

Offline Bruno

• suprák
« Odpověď #93 kdy: 05.03.2019, 08:16:35 »

Offline Martins

• organi
  • furťák
« Odpověď #94 kdy: 15.03.2019, 11:04:25 »
Kolegové, trochu si připadám jako Milanova sekretářka, ale o tento jeho objev se musím podělit.

Kniha o bastlení pro začátečníky!
https://knihy.nic.cz/files/edice/hradla_volty_jednocipy.pdf

Milane, díky

Offline Bruno

• suprák
« Odpověď #95 kdy: 17.03.2019, 14:04:22 »
Tak zase kousek toho osvětlení :-)