Autor Téma: Osvětlení modelů  (Přečteno 5676 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Martins

• organi
  • Trade Count: (1)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
Re:Osvětlení modelů
« Odpověď #90 kdy: 04.03.2019, 19:37:13 »
Paráda, taky si myslím, že používat SMD tam, kde to není nezbytné je zhýralost. Já teď zkouším používat LEDky 3 a 5 mm a tahat mezi nimi ty tenké drátky 0.2mm. A celkem to jde. Jinak souhlas, už maličko vrtám a řežu a lepím a občas někde drátky jsou vidět. Nevadí mi to.

Na tvém řešení se mi líbí ty LED pásky. Dokážeš dát do tvého příspěvku odkaz na konkrétní model, prosím? Kolik těch svítidel máš v každém patře?

Jo a ta stavba je skvělá, ty částečně průsvitné designové zdi v kontrastu s těmi výlohami autosalónu... uááá skvělé!!!  >:D

PS. další pokračování mého story bude asi trochu o návodu, jak pájet SMD... trochu jsem v tom zlepšil (chápej, ztrátovost klesla pod 60%), tak se podělím.  ;)

Offline Bruno

• Trade Count: (0)
  • suprák
« Odpověď #91 kdy: 04.03.2019, 20:16:43 »
Použil jsem tento pásek:
https://www.ledkovky.cz/led-pasek-flb3-s-krytim-ip/

v provedení teplá bílá. Se stavbou jsem začal původně asi před rokem, udělal část přízemí a až do prosince 2018 nechal úplně uležet. Začal jsem stavět v lednu a až po dostavbě druhého patra jsem zjistil, že jsem v přízemí použil zbytek pásku studené bílé. Tak že vystavená auta jsou nasvícená studenou bílou a kanceláře teplou bílou. V každém patře jsou dva kusy modulu LED pásku, tedy celkem šest.

Na návod na SMD pájení se těším, přiznám se, že ty jsem ještě ani jednu nezkoušel.

Zkus použít LEDky 4,8mm mají nižší pouzdro a opravdu s minimálním přivrtnutím technic bricku 1x2 se do něj vejdou.

Offline Martins

• organi
  • furťák
« Odpověď #92 kdy: 05.03.2019, 07:57:36 »
Jo, ty LED 4.8mm používám také, zatím z nich dělám takováto stropní svítidla do moduláru. Do technik bricku se vejdou, ale přijde mi to škoda, mají docela vysoký úhel svícení, tak je neschovávám... uvidíme.

Offline Bruno

• suprák
« Odpověď #93 kdy: 05.03.2019, 08:16:35 »

Offline Martins

• organi
  • furťák
« Odpověď #94 kdy: 15.03.2019, 11:04:25 »
Kolegové, trochu si připadám jako Milanova sekretářka, ale o tento jeho objev se musím podělit.

Kniha o bastlení pro začátečníky!
https://knihy.nic.cz/files/edice/hradla_volty_jednocipy.pdf

Milane, díky

Offline Bruno

• suprák
« Odpověď #95 kdy: 17.03.2019, 14:04:22 »
Tak zase kousek toho osvětlení :-)

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
« Odpověď #96 kdy: 05.04.2019, 08:15:12 »
Pěkně se to rozjelo, co k tomu přidat ještě nějaké ozvučení? Klidné v dalším vlákně.

Offline Martins

• organi
  • furťák
« Odpověď #97 kdy: 05.04.2019, 08:36:15 »
Řekl bych, že po té, co člověk zvládne osvětlení, tak ozvučení už je brnkačka... :)

Online Chairudo

• Trade Count: (2)
  • furťák
« Odpověď #98 kdy: 05.04.2019, 08:58:54 »
Tak zase kousek toho osvětlení :-)

Ten strop vypadá úžasně  ;D
Jak je to řešené?
Typuji tedy ten led pásek a strop vydlážděný s invertovanými tile 11203 a pod pásky trans clear plate 1x2?

Offline Bruno

• suprák
« Odpověď #99 kdy: 05.04.2019, 09:09:15 »
Díky :-)
Strop jsou klasické plate s tím, že střed je udělaný z trans clear bricků a na nich trans clear tile.  Kolem nich je mezera a je nalepen LED pásek.
Je to vlastně to samé jako podlaha, jen otočená vzhůru nohama. Pomocí technic bricků a pinů je přidělaná jako strop.
Hodím se pak fotku, jak jsem to dělal...

Online Chairudo

• Trade Count: (2)
  • furťák
« Odpověď #100 kdy: 05.04.2019, 09:36:25 »
Díky za fotečky :D

Jinak co jsi psal jako zdroj, tak levnější variantu trafa doporučím třeba toto
https://www.t-led.cz/p/led-zdroj-12v-36w-zasuvkovy-5306

pro kontrolu intenzity světla pak používám tento regulátor, ledky kolikrát nemusí svítit na max, v sochách mám jen cca třetinový výkon.
https://www.grest.cz/produkt/387-stmivac-mech-pro-led-m1-bily

nebo jako alternativu jsem teď objevil toto
https://www.higarden.cz/regulatory-otacek/regulator-dimmer-cornwall-0-280w/

Offline Klaj

• suprák
« Odpověď #101 kdy: 19.04.2019, 18:08:19 »
Dotaz: Je nejaky e-shop v evrope ktery prodava ty light-my-brick kity i do CR?  postovne z australie je katastrofa a ten nemecky patner zda se prodava jen do nemecka a rakouska :(
Draco dormiens nunquam titiliandus

Offline Petronel

• furťák
« Odpověď #102 kdy: 09.05.2019, 19:47:11 »
Zdravíčko páni klucí odborníci.
S Robbem jsme řešili výdrž červených origo light LED bricků v Terminátorovi.
Ideální by bylo jestli by šlo nějak tyto light bricky zachovat, ale prodloužit výdrž baterie třeba trochu na úkor svítivosti.
Zde jsem našel zajímavé video (s otřesnou hudbou ;D) jak jde Ledku vyměnit. Moc tomu však nerozumím a ani nevím jaké má parametry ta původní žárovička.

Byla by šance koupit v nějaké té vaší speciálce Ledky do toho, které nebudou tolik žrát a vydrží déle svítit?
Děkuji za pomoc.

Offline HD

• furťák
  • Horcik Designs
« Odpověď #103 kdy: 09.05.2019, 20:18:00 »
Zdravíčko páni klucí odborníci.
S Robbem jsme řešili výdrž červených origo light LED bricků v Terminátorovi.
Ideální by bylo jestli by šlo nějak tyto light bricky zachovat, ale prodloužit výdrž baterie třeba trochu na úkor svítivosti.
Zde jsem našel zajímavé video (s otřesnou hudbou ;D ) jak jde Ledku vyměnit. Moc tomu však nerozumím a ani nevím jaké má parametry ta původní žárovička.

Byla by šance koupit v nějaké té vaší speciálce Ledky do toho, které nebudou tolik žrát a vydrží déle svítit?
Děkuji za pomoc.

Ideální by bylo přivést do svítících kostek externí napájení, a nemusela by se řešit výměna LED.
« Poslední změna: 09.05.2019, 21:51:18 od HD »

Offline milanv

• organi
  • Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #104 kdy: 09.05.2019, 21:08:17 »
Nebo než měnit LEDku (i to ale samozřejmě lze), tak vyměnit hlavně baterku za moderní Li-Pol.

Offline Petronel

• furťák
« Odpověď #105 kdy: 09.05.2019, 22:43:41 »
Nebo než měnit LEDku (i to ale samozřejmě lze), tak vyměnit hlavně baterku za moderní Li-Pol.

A ta baterka je velká jako dvě tyto knoflíkové? Aby šla dát místo nich.
Jde mi o nějakou variantu, aby od těch lightbricků nic dál nevedlo, protože tam není místo. Jestli se má něco vylepšit, tak uvnitř v tom light bricku. ;) Děkuji

Offline milanv

• organi
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #106 kdy: 09.05.2019, 23:03:51 »
Přesně tak - prodávají se "náhrady" těch knoflíkových. Je to jedna Li-Pol za dvě normální. Detaily si najdi, nevysypu ti teď z rukávu přímo odkazy na návody a na ebay nebo aliexpres, ale přesně tohle se dělá, to vím. Stejně tak jsou náhrady za sady tužkovek atp.

Offline samy405

• mazák
« Odpověď #107 kdy: 10.05.2019, 20:45:53 »
nechci se pouštět do zbytečných sporů ... Nemáš pravdu ohledně "moderních" baterií ...
vždy to bude o spotřebě (kolik si vezme světelný zdroj - ledka) a kolik máš zásobu (kapacita baterie) li-pol je fajn ale jsou dost specifické oproti klasickému knoflíku ...

Přesně tak - prodávají se "náhrady" těch knoflíkových. Je to jedna Li-Pol za dvě normální. Detaily si najdi, nevysypu ti teď z rukávu přímo odkazy na návody a na ebay nebo aliexpres, ale přesně tohle se dělá, to vím. Stejně tak jsou náhrady za sady tužkovek atp.

Offline milanv

• organi
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #108 kdy: 10.05.2019, 21:54:27 »
nechci se pouštět do zbytečných sporů ... Nemáš pravdu ohledně "moderních" baterií ...
vždy to bude o spotřebě (kolik si vezme světelný zdroj - ledka) a kolik máš zásobu (kapacita baterie) li-pol je fajn ale jsou dost specifické oproti klasickému knoflíku ...
No jasně, pokud nezměníš odběr (stále stejná ledka), tak je to prostě o kapacitě. Máš pravdu, že jsem čísla nehledal, ale čistě chemicky je Li-Pol prostě mnohem "energeticky hustší" jak na objem tak na hmotnost. Musí se ale zjistit, co se doopravdy prodává v běžném sortimentu (tj. Číňani).

Offline samy405

• mazák
« Odpověď #109 kdy: 10.05.2019, 22:03:32 »
mám velmi smutnou zkušenost s těma levnějšíma baterkama ... absolutně neodpovídá uvedená kapacite proti skutečnosti :(
jinak tu ledku by bylo fajn zmeřit jaký má odběr a pak se už dá řešit co s tím dále :) je otázka jak moc dlouho to má svítit :)

No jasně, pokud nezměníš odběr (stále stejná ledka), tak je to prostě o kapacitě. Máš pravdu, že jsem čísla nehledal, ale čistě chemicky je Li-Pol prostě mnohem "energeticky hustší" jak na objem tak na hmotnost. Musí se ale zjistit, co se doopravdy prodává v běžném sortimentu (tj. Číňani).

Offline Petronel

• furťák
« Odpověď #110 kdy: 10.05.2019, 23:25:37 »
je otázka jak moc dlouho to má svítit :)
Co nejdéle? Navždy? Zvláštní otázka. ;D

Ale pokud by se tam dala nějaká ta Li-pol, tak to je dobíjecí ne? Tzn. že by se musela řešit i nějaká nabíječka a nabíjení ne?
Myslel jsem, že by dost pomohlo, kdyby se tam dala slabší LED. Neměl by někdo prosím možnost zjistit jaká tam je a jestli by to šlo nějak vykoumat?
Díky

Offline samy405

• mazák
« Odpověď #111 kdy: 10.05.2019, 23:50:15 »
stačí ji vytáhnout, změřit odběr a pak se ví co se má hledat ... já to můžu zjistit ale až koncem května ...
pak změřit průměr led a pak se může v klidu měnit :)

Offline Petronel

• furťák
« Odpověď #112 kdy: 11.05.2019, 00:08:55 »
Diky moc ;)