(Vlastní) Ledové sochy

Založil Chairudo, 11.12.2018, 18:37:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Od chvíle kdy se ve stěně v LEGO store objevily průhledné bricky 1x2 jsem z nich chtěl postavit něco většího a konečně jsem si na to našel čas a pustil jsem se do ledových soch :D

Mám v plánu postavit několik soch, zatím se učím na menší soše dítěte cca 140cm, snad do února stihnu ještě jednu, chtěl bych postavit celou rodinku.

Soška je jen z bricků a plate 1x1 a 1x2, snad do toho na výstavě nikdo nestrčí  ;D

S touto technikou se dá dělat spousta věcí, napadá vás co dalšího by mohlo vypadat pěkně takto prosvícené? 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Drobuliatko

WAAAA! :o  Co tak ladovy palac??

Jezevec

Tak to je naprostá paráda. Obdiv za to, že s hranatýma lego kostkama vyčaruješ tak reálně lidsky vypadající proporce (ty nohy).

Co jiného udělat z podsvícených průhledných kostek? Co tak něco vánočního? To se úplně nabízí, nějaká hvězda nebo tak něco.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

otaznik

Vypadá to naprosto skvěle!  :o
Jsem hodně zvědavý, jak bude působit dokončená socha.

Kuba

Tradiční ledové sochy na Pustevnách mají vážnou konkurenci  >:D

Těším se na výsledek, skvělý nápad.

matka

Dobrá práce, vážně skvěle trefené křivky.
Paní na Žlutém hradě

Robkteryten

Tome vypadá to super, pobavilo mě že se učíš na menší soše "jen" 140cm :D  Proporce vypadaji skvěle, podsvicuješ páskou uvnitř, nebo reflektory v podstavci?
na podsvícení mě napadá ten zelený duch z Ghostbusters...

Pool

To je masakr, taky jsem o něčem podobném uvažoval, ale stavět to jen z Brick 1x2 jsem vzdal, že na to pak musí padnout neuvěřitelná spousta dílků  ;D. Jinak když to bude z trans dílků a takhle nasvícené, tak to bude vše vypadat perfektně cokoli, takže pro děti nějaká princezna nebo třeba ten Disney zámek.

milanv

Vypadá to efektně, to je jasné. Myslím, že i do budoucna to chce něco s jednoduchými křivkami, aby efekt vynikl. Popravdě si z tohoto důvodu nejsem úplně jistý, že celá postava bude vypadat tak dobře jako tyto nohy. Snad jo, držím palce.

Co se týče stavby samotné, tělesné proporce podle mě neodpovídají dítěti (příliš dlouhé nohy), ale to se uvidí až na celém hotovém modelu. Jen hlásím co nejdřív, abys pak případně nemusel toho moc rozebírat :)
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Díky všem  :)

Nohami vedou led pásky, spotřeba asi 5 metrů + spojky v lítkách a pase.

Tato menší soška zbaští kolem 10 000 kostek + pár tisíc plate
Soška dospělého zbaští asi dvojnásobek a více, možná budu muset během Ledna otočit Vídeň pro kostičky ;D

Neboj Milane, mám to promyšlené :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Slysim slovo Viden a kosticky... Vetrim vylet...  >:D

Drobuliatko

Jak dosahujes tie tvary, ked pouzivas iba 1 druh kocky??  :o

Chairudo

Citace od: Drobuliatko kdy 12.12.2018, 17:04:24
Jak dosahujes tie tvary, ked pouzivas iba 1 druh kocky??  :o

Používám 4 druhy  :) brick a plate 1x1 a 1x2
Překládáním plate 1x2 a 1x1 se pak dají vytvořit ostatní bricky, většinou tvořím 1x3 a 2x3.
Nejtěžší budou teď ruce, snad to bude všechno držet pohromadě  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jinak tuto sošku chci udělat s motýlem v dlaních, nějak takto:

Další sochy teprve připravuji, má někdo nápad pro zajímavý postoj ženy a muže a co by mohli držet?


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

V Olomouci je krásně nasněženo a zamrzlo tu už i LEGO ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Trochu Tome zmenšit hlavu a večer osvítit  >:D

Chairudo

První část projektu je hotová ;D

K nafocení jsme využili pěkné futuristické prostory přírodovědecké fakulty.

Holka a dítě zbaštili 8 metrů LED pásky a asi 30 000 kostek 1x2 což je jen povrchová vrstva a jedna vnitřní pro rozptyl světla, jinak jsou sochy duté.

Zatvrzelí puristé dál nečtěte >:D

Sochy jsou lepené, hlavně v holeních a rukách by byla příliš nestabilní, taky by byl problém s instalací osvětlení.

Více fotek zde



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Jezevec

Páni, tak to je velká paráda! :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Jak nakoupím další kostky chci zkusit zvířata, přemýšlel jsem o skalárovi ale je moc hubený, teď mám v oku tučňáky a hlavně mě nadchla tato socha mořského koníka.



Připravuji cca metrový design a snad to stihnu do Ostravy a hlavně tuto zkusím nelepit  :D

Tady si taky můžu vyhrát s barvami, listí bude zelené a koník asi růžový.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Boží a slečna je hezké měřítko pro ty, komu se tu nezdály ty proporce ;D. A mně už je konečně jasné, čím ti to drží pospolu  ;D.

otaznik

Citace od: Chairudo kdy 01.02.2019, 17:31:36
První část projektu je hotová ;D

K nafocení jsme využili pěkné futuristické prostory přírodovědecké fakulty.

Vypadá to naprosto skvěle! Výborná práce, klobouk dolů.

Kuba


Clermont

Tome, to mě poser na holé záda...
Sem vůbec nečekal že to bude tak luxusní  :o

Ale mám tři otázky...
Jak to sakra můžeš převážet aby se to nerozpadlo - i když to máš slepené?  ???
Jak se projevují ty různé odstíny těch bricků z Vídně pod tím světlem?
Už kupuješ kamion na převážení svých projektů?  8)

Ty nechceš v OL větší prostory na výstavu pro nás, ale pro sebe. Jinak příště už by se do té školy nikdo nevešel kromě tebe  >:D


Chairudo

Díky všem :)

Aleši
1: nohy (v lítkách) je vidět spoj, spodek tedy jde do krabice 40x40 a pro vrch jsem našel perfektně pasující krabice, vystlal je bublinkovkou a mají se jako v bavlnce  ;D

2: pod světlem ani trochu, tomu je jedno čím to prosvítá, rozdíl v kostkách poznáš jen po hmatu a na denním světle bez nasvícení.

3: Dokud mě to neuživí tak ne, už tak je to dost drahý koníček  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Přiznám se, že když jsem uviděl ty fotky rozsvícených modelů, zůstal jsem stát s otevřenou pusou. :o Sochy vypadají naprasto úžasně!

Mám dvě otázky: Dal bys sem i nějakou detailní fotku povrchu těla modelů? Z celkových fotek mi ty křivky připadají moc hladké na to, že jsou postavené pouze z obyčejných bricků, a zajímalo by mě, jak jsi je stavěl. Druhá otázka se týká modelu ženy - nechceš jí postavit i vlasy? Podle objemu hrudníku je sice poznat, že je to ženská, ale ty vlasy by jí daly větší šmrnc.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

jojik

Tome tak to je boží , spadla mi čelist . Nemám vůbec slov vypadá to skvěle a ty křivky postav jsem nevěřil , že to jde tak reálně postavit . Smekám

Chairudo

Díky kluci, ta radost z čelistí spadlých až na zem je přesně proč si s Legem hraju :D

Tome, lepší foto než toto aktuálně nemám, křivky se dělají jednoduše jako vrstevnice třeba kopců na mapě.
Sochy jsem stavěl stejným způsobem jako všichni ostatní - modelárna Kladno, Legoland a stavitelé 3D modelů jako třeba Sean Kenney nebo LCP Ryan McNaught
Je to relativně jednoduché když si uvědomíš jak na to, v takovém měřítku to od oka ani stavět nejde ;D

Pro mě je v tomto přidaná hodnota hlavně unikátní nápad dutých prosvícených soch z 1x2 kostek, což až na menší labuť a slizounka ještě nikdo neudělal :D

Vlasy bych rád udělal, ale bojím se že to z hlavy udělá jen beztvarý chuchvalec, když tam není žádný barevný přechod z pokožky na vlasy. Uvidím, třeba to zkusím příště.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Díky za foto detailu. Tuto techniku stavby soch znám, ale z těch celkových fotek to vypadalo spíše jako něco na způsob okrouhlých věží u hradů. Vůbec tam totiž nebyly vidět jednotlivé vrstvy a zuby. Co se týká vlasů, tak je nemusíš dělat rovnou až do půli zad, můžeš zkusit třeba mikádo.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Igorus

Tome smekám. Tohle je prostě super. Nápad, zpracování, prezentace. Prostě super!

Foton

Mazec! V Praze je prý teď festival ledových soch. Že bys to nenápadně šoupnul mezi ně :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.