Soutěž ve stavbě alternativního modelu II kolo

Založil peki, 26.10.2018, 15:21:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Jak jsem slíbil :
Citace od: peki kdy 05.06.2018, 09:55:39
Citace od: networ kdy 05.06.2018, 09:28:36
Ještě drobný návrh, je možno provést stavění i mimo soutěž? Třeba že by se uveřejnili čísla setů, které jsou už veřejně vydané a že bychom zkusili mimo soutěž stavět my, co jsme se nedostali do užšího výběru.

..............

Věřím že akcí kostek na kterých budou moc vyniknout i začínající kostkaři bude dostatek stejně jako nějaké další spolupráce přímo s Legem.

Nicméně si dovedu představit, že po spuštění akce pro veřejnost můžeme vyhlásit II kolo soutěže, která bude otevřená pro všechny.

Bude vyhlášeno II kolo soutěže. Které bude tentokrát otevřeno úplně pro všechny. Termín spuštění musí být synchronizován se zahájením marketingové kampaně u zákazníka, pro kterého vznikalo "I kolo alternativních modelů".´
Bude to buď 1.11 nebo až 7.11



peki

#1
Termín
=========
31.1.2019 o půlnoci uzávěrka

Pravidla
=========
cílem soutěže je postavit něco nového, při kombinaci několika (min 2 ) pytlíčků.pytlíčky mohou být i stejné. Akce je ALBERT ČR (jako věrnostní program za nákupy).

Kombinace X krát stejný pytlík je povolena. "Ideální", ale opravdu je to na vás je stavět modely ze dvou až tří setů smíchaných dohromady.Z každého setu, který využíváte na stavbu modelu, využijte "rozumné množství" dílů - ideál je polovina a více. Rozhodně to nedělejte tak, že si ze setu vezmete 2 kostky a zbytek nepoužijete.

Soutěžní model může být postaven i pouze  CAD. Knihovny s dílky zde.

Model je nutné publikovat na kostkách v tomto vlákně. Počítají se pouze "nové" modely, tedy vše co vzniklo v rámci prvního kola, už nesoutěží.
Soutěž je otevřená pro všechny členy kostek. Mohou se účastnit i ti kteří soutěžili v prvním kole, ovšem s novým modelem.

Pokud se vyskytnou stejné modely má výhodu ten kdo publikoval jako první.

Tím současně odpovídám i na to, že modely z I kola se už nebudou nikomu počítat, i když je "teoreticky" postaví někdo jiný.

Věřím že drobnou modifikací podmínky, povolením kombinování stejných setů, přidávám jiný stupeň volnosti. Současně jsem ubral z Tomikových restrikcí.



Z čeho se bude stavět?
==============

Jedná o polybagy. Některé budou dokonce s figurkou. Takže to bude "složité" z opačné strany. Malým počtem dílků. Nicméně po diskusích s Tomikem na tom "děláme" delší dobu, se do seznamu vrátil "záchranný" polybag univerzální creator.

30382 - Baby Velociraptor Playpen
30526 - The Mini Ultimate Batmobile
30358 - Dragster
30552 - Ariel s Underwater Symphony
30543 - Christmas Train
30407 Harry's Journey to Hogwarts
30497 - First Order Heavy Assault Walker
30540 - Yellow Flyer
30401 - Pool Foam Slide
30532 - Turbo
30499 - Robot Vehicle free builds
30356 - Hot Dog Stand
30404 - Friendship Flower



Ceny
===
upředním

Hodnocení
=======
hlasování na kostkách


peki

#2
Digitální knihovny. Pro stavění v CADu budou k dispozici i knihovny s dílky které obsahují jednotlivé sety.
Vlákno zde.

peki

#3
Dotazy?


peki

Toto jsou vybrané kombi modely (hlavní pro letákovou kampaň):

grohl Posilující Batman  30526 + 30497 (protože licencované názvy pak nebudou, říkejme mu třeba robot)




Tomik sklápěčka postavená ze setů 30543 a 30526



Tomik horkovzdušný balón postavený především z holčičích setů, tj. 30552, 30404, 30401, 30382 a 30356
bez toho horního červeného dílku (pokud není v sáčku)!



Stimpi Hippies bárka složená ze setů 30404,30382,30552 a 30401


peki

Toto je dalších 10 vybraných kombi modelů, pro které byl vytvořen návod (Rothod byl nakonec nahrazen vrtulníkem kvůli nedostatečné pevnosti modelu a ileg. technikám):

1)  Jerzeeg Název? Ze setu 30497, 30540 a 30552



2) Robkteryten Hotrod 30526, 30358 a 30499 posloužily ke zvětšení



3) peter stojánek na fotografii/obrázek 30552, 30404 a 30401



4) Stimpi odtahovka 30532 a 30526



5) grohl Objímající monstrum 30404 + 30552 + 30401



6) Marty713 The Ninjago Wolf



7) Pool Friend zvířátko 30497 + 30404



8 ) Izabella08 Hotdogman na křídlech 30356+30540



9) yoshimaka Emmino mořské panoptikum a obchod se suvenýry  30401, 30552 a 30404



10) Marty713 Výprava na Ptačí ostrov 30382  +  30401  +  30404  +  30540



peki

Pokud se chcete podívat co vzniklo v "I kole", respektive které modely se nakonec nedostali do užšího výběru, podívejte se na tento odkaz.



peki


ogar49

Nemáš nějaké Albert bodíky navíc :) Tak hurá na nákupy do Albertu a sbírat.

Jezevec

Citace od: ogar49 kdy 09.11.2018, 10:16:17
Nemáš nějaké Albert bodíky navíc :) Tak hurá na nákupy do Albertu a sbírat.

Jo Albert body by brali asi všichni. Soutěže se sice neúčastním, ale všecky nákupy rozpočítávám tak, aby to vycházelo v násobku dvou stovek. Včera babička koupila za 390 Kč nějaký maso a to jsem myslel že mě omyje při pohledu na tu účtenku.  :D :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.


Stimpi

Hezky, už jsem se lekl, ze je nakonec zahodili a zapomněli...

yoshimaka

Ale návody jsem tam nikde nenašel.. jsem slepý?
Lust och fägring stor

Pool

Citace od: ogar49 kdy 09.11.2018, 10:16:17
Nemáš nějaké Albert bodíky navíc :) Tak hurá na nákupy do Albertu a sbírat.

Než sbírat ty body mi přijde spíš lepší to koupit za plnou cenu za těch 99 Kč  ;D

Foton

Náhodou na kartičce je 8 bodů k dolepení, při platbě VISA kartou mám dva body za dnešní nákup 258,- Kč  Ale asi bude boj, jestli lepit "na pánvičky" nebo ""na lego". Body jsou to stejné.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

yoshimaka

pomůžu ti při rozhodování: Co všechno postavíš z pánviček?
Lust och fägring stor

networ

Ne všude je Lego k dostání, ve Zlíně nic nemají.

Jinak nákupy: já koupil 6 lahví Avanti (v akci za 40) - 6 bodů, nákup nad 200 +1 bod, a platba Visa kartou - +1 bod. 240 korun a máš plný tiket a jsi připraven na silvestra :)

Zajímala by mě ta podložka za 99,- jaké má rozměry ve studech
Učím se stavět ...

Matthes_CS

Citace od: networ kdy 09.11.2018, 14:21:32
Ne všude je Lego k dostání, ve Zlíně nic nemají.

Jinak nákupy: já koupil 6 lahví Avanti (v akci za 40) - 6 bodů, nákup nad 200 +1 bod, a platba Visa kartou - +1 bod. 240 korun a máš plný tiket a jsi připraven na silvestra :)

Zajímala by mě ta podložka za 99,- jaké má rozměry ve studech

Táta včera podobně nakupoval a ještě mu pár bodů zůstalo na další kartičku :D

Jinak podložka je 48x48 studů, tedy ta velká šedá, píšu to v tomto vlákně, kam by se asi tahle diskuze mohla přesunout, aby sme tu nespamovali soutěžní vlákno.

Citace od: yoshimaka kdy 09.11.2018, 14:08:13
pomůžu ti při rozhodování: Co všechno postavíš z pánviček?

Brnění :D

Matthes_CS


Tomik

Také jsem na stránkách Alberta nenašel odkaz na návody. Co mě ale mrzí více je fakt, že na té kartičce je fotka chybně postavené lodě - hlavní stěžeň by měl být průběžný (nacvaknutý pomocí žluté plate) a nikoliv takto divně uskočený... :o
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel

Tak dnes jsem za body získal první setík a pří pohledu na účtenku mě to dost pobavilo.  ;D
Ta krvelačná dravá "bestie" z Jurského světa s tou zavěšenou flákotou se u nich jmenuje:
"Ohrádka s mládětem"
>:D
Přesně tak je to napsané na účtence.  :D

peki

Na webu Arbertu jsou už návody na stavbu kombi modelů a také článek, který jsme dávali s Tomíkem dohromady.

https://www.albert.cz/lego?fbclid=IwAR0V1vNsYU7X0UiKuQ8Lfm_z1nVIz-4Or-XYyEE-11_d4FX_tXonQ1MIiB0


Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

znouzectnost

Ahoj nějak mi nejde ze starwars a batmobile postavit výprava na ptačí ostrov  >:D

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Peki super článek!
Ta černá hodinka o které píšeš, kdy je lépe vidět jak vše svítí, ta už na nějaké výstavě byla?  :o
A někteří afolové jsou zase slavní.  ;D

Jinak v tom slovníčku pod příběhem to mají nějaké zkomolené. Mají tam dohormady figy a alt. modely:
CitaceFIG - lego figurka Alternativní model - vznikne z původního obsahu stavebnice, ale představuje něco jiného

jerzeeg

Trosku chybka se tam vloudila,
u Minisveta morske vily ma byt prvni ze tri pouzitych polybagu "30497 First Order Heavy Assault Walker", zatimco tam uvadeji "30499 Robot Vehicle free builds".
Ostatni alt. modely jsou v poradku.

peter

Citace od: Petronel kdy 14.11.2018, 20:30:31Ta černá hodinka o které píšeš, kdy je lépe vidět jak vše svítí, ta už na nějaké výstavě byla?  :o

O naší nevím, ale pravidelně to je součástí např. Skaerbaeku.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Marty713

Dovolím si být, jen na okamžik, trochu jako malý dítě:

Ách joo... proč nejsou u mých modelů a u objímacího monstra minifigurky? Za papoušky se nikdo neplaví a s vlkem nikdo nebojuje. >:( :-[ Navíc vlka trochu "retardovali".


Tomik

Citace od: Marty713 kdy 15.11.2018, 11:06:38
Dovolím si být, jen na okamžik, trochu jako malý dítě:

Ách joo... proč nejsou u mých modelů a u objímacího monstra minifigurky? Za papoušky se nikdo neplaví a s vlkem nikdo nebojuje. >:( :-[ Navíc vlka trochu "retardovali".
Ten vlk dopadl podobně jak škuner se zalomeným stěžněm... Co se týká minifigurek, tak ty jsem do návodů sice nedával (je s nimi spousta zbytečné práce), ale v doprovodném komentáři jsem uváděl, kde by měli být součástí modelu. "Nářadí" ninji jsem do návodu taky nezahrnul, protože mi nepřišlo důležité. :-[
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr