Autor Téma: Kvalita lego produktů  (Přečteno 2575 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Miketuk

• Trade Count: (41)
  • suprák
  • Pohlaví: Mužské
    • Little Big Store
Re:Kvalita lego produktů
« Odpověď #30 kdy: 08.09.2019, 21:42:57 »
Ahojte,

Cez víkend som sa chcel trochu odreagovať a poskladať dáke staršie sety, vybral som si zo zbierky tému pirates a castle konkrétne sety : 6243 , 7947 , 6253 a 7048. Všetky sú zhruba z rovnakého obdobia. Boli raz poskladané, o pár dní rozobrané a odložené do krabice. Nikdy neboli hrané. Kľudné stavanie sa rýchlo skončilo, keď sa mi začalo lego rozpadať a droliť v rukách. Jednalo sa hlavne o farby redish brown, dark brown, dark red a dark green. Namiesto kľudného skladania mám pokazený celý víkend. Z tohto obdobia mám z týchto serii všetko čo bolo v ponuke okrem toho aj city, creator a iné. Vôbec to nebolo lacné, bral som to aj ako investíciu a teraz to môžem akurát hodiť do koša ... Mám podstatne staršie sety zo 60 až 90 rokov, ale s niečim podobným som sa ešte nestretol.

Doteraz som nedal na Lego dopustiť, ale po tejto skúsenosti s tým mám chuť seknúť...

Mám podobnou zkušenost. Když jsem stavěl pekárnu do společného projektu Středopolis, tak mi reddish brown díly praskaly jeden za druhým. Nejvíce plate 4x6 a round brick 1x1 (úplně stejně jako tobě). Jsou zhruba z období kolem roku 2010. Skladovány ve stínu při pokojové teplotě.

Offline Poco

• Trade Count: (11)
  • mazák
« Odpověď #31 kdy: 08.09.2019, 22:37:30 »
Len to sem quotnem, lebo sa mi to nechce znova vypisovať. Vypadá to, že okolo roku 2010 mali fakt problémy s niektorými farbami...
Ja som minulý rok reklamoval set zakúpený v roku 2009. MISB, kúpil som ho ja, ale potom som sa na 7 rokov odsťahoval mimo Európy, tak tam len stál... a práve minulý rok som si povedal, že je ho už načase otvoriť / postaviť. 80 percent 1x1 dark red tileov prasklo, nedali sa nacvaknúť na study, ako keby bol otvor príliš malý. A pri troche sily sa skrátka zlomili. Aj 1x2 mali ten istý problém, tak som poslal tweet na Lego Group čo to má znamenať a odporučili mi vyplniť ten formulár na ich stránkach. Samozrejme sa ale jednalo o nejakých 40 dielov, takže ten automatický systém reklamáciu neuznal. Hneď som tam zavolal (v noci, do USA), museli to prejsť s nejakým supervisorom, ale za 5 minút vybavené. Len ma poprosili, aby som im nadiktoval číslo závodu, kde bol set vyrobený. 40 dielov dorazilo za pár dní. (len pre info: jednalo sa o 10197 Fire Brigade)

Offline Mr. Cube

• Prodejce
  • Trade Count: (29)
  • furťák
  • *
  • www.brickstore.cz
    • BRICKSTORE.CZ
« Odpověď #32 kdy: 09.09.2019, 07:15:23 »
Zejména u těch reddish brown a dark red dílů to je známá věc, v nějakém období ty díly byly prostě vadné a praskaly. Mě popraskaly různě veliké DK red a reddish brown plates, ale u tolika různých druhů dílků se mi to tedy nestalo.

e-shop s LEGO® dílky a minifigurkami

Offline otaznik

• Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
« Odpověď #33 kdy: 09.09.2019, 09:56:51 »
Je mi líto Otazníka (fakt upřímně - otevřel jsi nějaký sáček, léta zavřený?).

To opravdu není nutné.
Je to problém výroby, ne skladovní (ve většině případů).

Offline peter

• organi
  • Trade Count: (22)
  • furťák
  • Jiný už nebudu
    • ARTpeter.net
« Odpověď #34 kdy: 09.09.2019, 11:50:29 »
Bohužel to bude asi z toho problematického období, z kterého jsou např. i naše tiles 1x1 v DkRed, kterých jsem psal zde.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Offline cali111

• Trade Count: (2)
  • zelenáč
  • *
« Odpověď #35 kdy: 09.09.2019, 20:51:35 »
Skontroloval som dnes set 10193, neskladal som ho, len som náhodne skúšal spájať dieliky reddish brown a všetky ok až na 30044, síce nepraskol ale išiel veľmi ťažko pripojiť aj s takým divným zvukom. Tak som ho nechcel siliť... keď som skúsil ten istý diel z iného setu v čiernej farbe, ten išiel úplne ľahko...

Z Lega mi odpísali rozsiahlu odpoveď, v tom zmysle že ich to mrzí a mám si tieto dieliky u nich objednať a objednávku budem mať zdarma, ak už niektoré dieliky nebudú v ponuke dajú mi ich v inej farbe, čo pre mňa nemá zmysel, načo mi bude diel napríklad v červenej farbe keď do setu potrebujem reddish brown .

Ďalšia vec napríklad v sete 7048 sú vadné skoro všetky diely reddish brown a dark brown, pri rozoberaní praskal jeden za druhým v rátane trupu lode /diel 2560/, mám spraviť objednávku na dákych 100 dielov ? A to je iba jeden set ...

Offline Robbed

• Trade Count: (15)
  • furťák
    • flickr
« Odpověď #36 kdy: 10.09.2019, 19:19:52 »
Půl roku po postavení Bradavic (71043), kdy byl set vystaven v pokoji, jsem chytl vrbu mlátičku a půlka mi zůstala v ruce. Všechny 4 tile 1x1 with clip byly už nějakou dobu prasklé. Už mi přišly nové z Lego service.

Nicméně tento spoj (a obecně tyto dílky s "clipy") jsou poslední dobou dost tuhé když jsou nové, takže je potřeba použít více síly k nacvaknutí. Prostě Lego je na stavění a ne na vystavování. Tohle je pomsta od Lega pro všechny, co si kupují sety jen na vystavení ;D >:D