malý lugbulk projekt kolejiště

Založil peki, 01.12.2017, 13:13:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Popis projektu: Cílem je dodat moduly na 32x16,32x32 nebo jejich násobcích pro společné kolejiště. Mělo by jít o drážní stavby, stavby modulárních domů (kompatibilních velikostí s továrními MD), průmyslové, zemědělské stavby. Přiroda (stromy, pole, lesy) části terénu skály.

Projekt nebude mít na začátku pevně stanovenou mapu. Jeho hlavním cílem je maximální možná otevřenost pro účastníky projektu.

Součástí projektu nebude v první fázi rozložení kolejí.  Cílem je dosažení velkého počtu relativně samostatných mnohdy i duplicitních modulů.  Ze kterých pak podle případného prostoru, logistických možností vytvoříme kolejiště (statické nebo s provozem vlaků) na určité akci/výstavě.   

Apeluji na měřítko. Stavby kompatibilní s MD.

Nominace dílků zde

peki

#1
Seznam účastníků předběžné názvy modulů:
===========================
1) Peki: nádraží 3 x 32x32
2) roko86:  sklad 32x32
3) Hardegon 5x MD 32x32 (dva již byly v Butovicích, 3 v procesu)
4) waf: kontejnerové překladiště 2x 32x32
5) Daniel:
- uhelné sklady - cca 2*3 baseplate32 (jen bych potřeboval k němu přivést slepou kolej ve výšce cca 15-20 bricků)
- nádraží
6) miho: depo (výtopna) 2x 32x32
7) Hačislav 1x MD
8 ) Slejwid drážní hasiči na 32x32? ???
9) mirek dodám "myčku"
10)  linhi 2 x modulární dům
11) Pool náměstí a okolo silnice
12) davroman baseplate se stromy
13) Cavelon drážní stavby
14) fandadolega rozestavěná měnírna, moduly s přírodou
15) jojik se dvěmi stavbami
16) edward193 Hlasim se se 2 MD
17) yoshimaka 3x MOC modulár
18) aplil.lix 1 MD ???
19) honzicek22 2 baseplate nečeho
20) Hanka129 Něco z přírody
21) Borun nádraží
22) Vasyk - 2+ modulární domy
23) tomas. 1 MD
24) cendix
25) Chairudo
26) mtron skály
27) hobby budovy
28) Venca94 tunelem se skálou. 2x 48x48

roko86


Hardegon

Hardegon 5x MD 32x32 (dva již byly v Butovicích, 3 v procesu)

waf

waf: kontejnerové překladiště 2x 32x32

Daniel

#5
Daniel: uhelné sklady - cca 2*3 baseplate32 (jen bych potřeboval k němu přivést slepou kolej ve výšce cca 15-20 bricků)

Nebo pokud bude potřeba zaplácnout další plochu, můžu případně zapůjčit (pokud nebude někde jinde na výstavě):
https://www.flickr.com/photos/153635740@N04/sets/72157687771320331

MiHo


fanda

#7
1) Byl by zájem o železniční vozidla ČSD/ČD?
Mám jich už "plný" pokoj, tj. skoro hotových originálů, které musí zůstat doma pro vnoučata (ale napr. do Olomouce na 3 dny je vzít můžu). Teď už začínám dělat kopie na celoroční výstavy a na ty by se LB hodil.

2) Na nemovitosti už jaksi není místo, i když nikdy neříkej nikdy. Láká mě to dost.
Jak by na sebe jednotlivé moduly od 2 dodavatelů navazovaly? Barvou, výškou, typem krajiny, druhem flory...

3) Už roky mi v hlavě vrtá červík modulové kolejiště do tělocvičny ze samých rovných kolejí s obrovskými poloměry... Každý by udělal aspoň i modul. Jen se mi zdá, že nás vlakařů je na to málo.

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

peki

Citace od: fandadolega kdy 01.12.2017, 17:16:48
1) Byl by zájem o železniční vozidla ČSD/ČD?
Mám jich už "plný" pokoj, tj. skoro hotových originálů, které musí zůstat doma pro vnoučata (ale napr. do Olomouce na 3 dny je vzít můžu). Teď už začínám dělat kopie na celoroční výstavy a na ty by se LB hodil.

2) Na nemovitosti už jaksi není místo, i když nikdy neříkej nikdy. Láká mě to dost.
Jak by na sebe jednotlivé moduly od 2 dodavatelů navazovaly? Barvou, výškou, typem krajiny, druhem flory...

3) Už roky mi v hlavě vrtá červík modulové kolejiště do tělocvičny ze samých rovných kolejí s obrovskými poloměry... Každý by udělal aspoň i modul. Jen se mi zdá, že nás vlakařů je na to málo.
Vlaky tampak budou, ale tonenio stavění v tomtoprojektu. Zadání je nahoře. Třeba ustí tunelu, rybnik pole...
3 to je o jiném projektu. Bude to nepraktické.

fanda

Citace od: peki kdy 01.12.2017, 19:00:56
Citace od: fandadolega kdy 01.12.2017, 17:16:48
1) Byl by zájem o železniční vozidla ČSD/ČD?
Mám jich už "plný" pokoj, tj. skoro hotových originálů, které musí zůstat doma pro vnoučata (ale napr. do Olomouce na 3 dny je vzít můžu). Teď už začínám dělat kopie na celoroční výstavy a na ty by se LB hodil.

2) Na nemovitosti už jaksi není místo, i když nikdy neříkej nikdy. Láká mě to dost.
Jak by na sebe jednotlivé moduly od 2 dodavatelů navazovaly? Barvou, výškou, typem krajiny, druhem flory...

3) Už roky mi v hlavě vrtá červík modulové kolejiště do tělocvičny ze samých rovných kolejí s obrovskými poloměry... Každý by udělal aspoň i modul. Jen se mi zdá, že nás vlakařů je na to málo.
Vlaky tampak budou, ale tonenio stavění v tomtoprojektu. Zadání je nahoře. Třeba ustí tunelu, rybnik pole...
3 to je o jiném projektu. Bude to nepraktické.

ad 2) OK, přidám se také, ale opakuju otázku:
Jak by na sebe jednotlivé moduly od 2 dodavatelů navazovaly? Barvou, výškou, typem krajiny, druhem flory...

Slejwid

Takový dotaz: co třeba drážní hasiči na 32x32?

mirek

Pokud bude potřeba, dodám "myčku".

linhi


Pool

Pool:
- náměstí a okolo silnice (3x3 malé baseplate) - schéma viz foto, moduly budou na sebe všechny navazovat, půjde to přeskládávat a vše to bude samozřejmě vykachličkované, s doplňky (stromy, lavičky, stojan na kolo, hydrant, koše atd atd, ne jenom holé silnice  >:D Tedy jestli budou silnice DBG?
- pak podle transportních možností mohu dovézt modulární domy (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50942.msg248461#msg248461)

O jakou půjde výstavu - Lipno?

peki

Citace od: Pool kdy 03.12.2017, 15:03:17
O jakou půjde výstavu - Lipno?

Neděláme to pro konkrétní výstavu. Může/nemusí to být Lipno nebo něco v zahraničí. Proto je potřeba více modulů, aby se to mohlo přizpůsobit podle situace.

Citace od: fandadolega kdy 01.12.2017, 19:15:52
ad 2) OK, přidám se také, ale opakuju otázku:
Jak by na sebe jednotlivé moduly od 2 dodavatelů navazovaly? Barvou, výškou, typem krajiny, druhem flory...

Cílem je maximální modularita. Takže všechny stavby jsou na baseplate. Jinými slovy, můžeš udělat  např. skálu  se zříceninou jako linhi na BR. Důležité je že na hranici svého modulu končíš na baseplatě nebo maximálně +- nějaké plate tile.

Je potřeba počítat s hloubkou kolejiště max 2 m. Proto ty "samostatné kopce/skály/atd." mohou být na hloubku modulu max, na 2 nebo 3  baseplate 32x32. 


Vlastní terén pak bude tvořen pomocnou dřevěnou konstrukcí, na kterou se budou stavby pokládat (jako v BR, nebo kostkolandu). 


honzicek22

Do kdy je termín na dodání ? Minimálně do března/dubna se moc k legu z osobních důvodů nedostanu.

peki

Citace od: honzicek22 kdy 04.12.2017, 09:30:15
Do kdy je termín na dodání ? Minimálně do března/dubna se moc k legu z osobních důvodů nedostanu.

Kostky na projekt přidou někdy v dubnu. Počítám s nějakou akcí nejdříve v létě, ale s píše na podzim 2018.  Takže hlavní vystavovací fáze až 2018. Ale opravdu si pohlídáme aby se stavělo = ti co nakoupí aby stavěli.


linhi

A kopec mohu take..ted ho zvetsuji..
Takze kopec a modulary,hlasim napevno.

peki

Citace od: davroman kdy 04.12.2017, 11:14:20
Byl by zájem o baseplate se stromy ve stylu ...?
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51154.msg252310#msg252310
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/33034643996/in/album-72157679071685100/

Určitě. Zájem je o vše co je pěkné a dává smysl. Cílem je podpořit stavění, zapojit se do společného projektu.

Cavelon

Rád sa pripojím nejakými stavbami, vzorky ste mohli vidieť v Kostkolande (železničná dioráma vlakového depa). Jediný problém vidím v tom, ako moje moduly vzhľadom na veľkú vzdialenosť dopraviť včas k Pekimu, aby sa to po ceste nerozpadlo. Ale snáď to nejako vyriešime... ;)

davroman

Citace od: peki kdy 04.12.2017, 11:37:37
Citace od: davroman kdy 04.12.2017, 11:14:20
Byl by zájem o baseplate se stromy ve stylu ...?
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51154.msg252310#msg252310
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/33034643996/in/album-72157679071685100/

Určitě. Zájem je o vše co je pěkné a dává smysl. Cílem je podpořit stavění, zapojit se do společného projektu.

Pak se tedy hlásíme.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

peki

#23
Aktualizuji seznam, účastníků zájezdu.

Poprosil by jsem pomoci s nominací dílků. Musíme to velmi pravděpodobně objednat ještě do konce roku ("po staru").

Ty jehličnany jsou dobrý příklad nějaké ucelené nominace stavebního prvku který se může opakovat.

fanda

Hlásim se:
- rozestavěná měnírna (jakože ve skutečnosti - asi nebudeme mít elektrifikovanou trať) se slepou kolejí s 10-ti nápravovým hlubinovým vozem s dosud nevyloženým transformátorem a pomocnými vozy
- moduly s přírodou (skály, stojatá voda, možná zrušená trať s kamennými pilíři sneseného mostu, apod. vzadu s dutinou pro dvojkolejnou trať s tunelovými portály)

jojik

 Hlásím se taky , se dvěmi stavbami .

edward193

#26
Hlasim se se 2 MD - jeden byt v Butovicis, druhy postavim novy.
Rad bych postavil i nadrazi, jestli bude zajem.
Pripadne muzu dodat kopec s tunelem a hradem...

yoshimaka

Pokud bude zájem, můžu dodat 3x MOC modulár, z toho je jeden rohový. Všechny už byly na některé z výstav, ale dohromady ještě ne. Mám v plánu letos postavit ještě jeden, ale přislíbím pouze ty, co už mám.
Lust och fägring stor

april.lix

...taky se hlásím. Minimálně s jedním modulárem, možná budou i dva...

honzicek22

Citace od: peki kdy 04.12.2017, 10:43:42
Kostky na projekt přidou někdy v dubnu. Počítám s nějakou akcí nejdříve v létě, ale s píše na podzim 2018.

Do léta určitě minimálně jednu či dvě baseplate terénu stihnu. Případně nějakou "zastávku".