Vila - projekt městečko Friends

Založil janopr, 18.03.2017, 10:53:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

janopr

Vila

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

Další přírůstek do vilové čtvrti v našem městečku. Pravá část stavby je velkoryse pojatý obývák s vysokým stropem, na kterém visí mohutný křišťálový lustr. U stěn stojí stylový dřevěný nábytek a uprostřed je velký (na minifigy/minidolly možná až moc velký) klavír. Do levé stěny je zapuštěno schodiště do prvního patra.

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

Doufám, že dovnitř místnosti bude na výstavě dobře vidět. Pokud ne, přidávám pohled shora.

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

Po schodech nahoru vyjdeme do ložnice, od které je prosklenou zdí oddělena koupelna (vana, umyvadlo a wc - není moc vidět, ale je tam). Naproti posteli je šatní skřín. A při pohledu do ní majitelka domu často říká: "Nemám co na sebe!" Z ložnice se dá vyjít na balkónek.

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

Pod ložnicí je kuchyň, ve které nechybí kávovar, (ale chybí vrtulník). Snažil jsem se pustit dovnitř co nejvíc světla

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

A ještě fotky ze stran a zezadu.

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

Zadní část a střecha se dá snadno odendat, což umožní upravit interiér, zejména klavír, který při stěhování/zemětřesení cestuje po místnosti.

Projekt Friends by Jan Novák, on Flickr

Ta věc na střeše má být klimatizace, ale moje představa, jak má klimatizace vypadat, je na úrovni malé holky, takže vlastně super...  ;)

Doufám, že se vila bude líbit. Už se těším, až uvidím celé městečko pohromadě.

Pool

Chybí mi tu jako na facebooku palec nahoru ;D.  Pěkná podlaha v bazénu a domě  :)

MÍLA

Hezký dům, ale zajímalo by mě jak tam umývají okna a ten lustr v tom obýváku ?  ;D

A co má být ten vrtulník v kuchyni ?

janopr

Citace od: MÍLA kdy 18.03.2017, 15:11:18
Hezký dům, ale zajímalo by mě jak tam umývají okna a ten lustr v tom obýváku ?  ;D

A co má být ten vrtulník v kuchyni ?

To měl být pokus o vtip/narážka na to, že cca 90% Lego setů obsahuje kávovar a vrtulník.

Martins

Vila je parádní, ale nemohu si odpustit jednu kritiku. Na to, jak sis vyhrál se spoustou detailů, působí ten svah vlevo před vilou hrozně odfláknutě. Tam klidně mohla být nějaká opěrka, porostlá zelení a bylo by... Ty "opřené" plate se tam nehodí... Můj názor, ale zbytek je fakt super!

Petronel

Naprostý souhlas s Martinem. To mě také hned trklo do oka. Stavba skvělá, až na ten svah.

janopr

Citace od: Martins kdy 19.03.2017, 13:45:50
Vila je parádní, ale nemohu si odpustit jednu kritiku. Na to, jak sis vyhrál se spoustou detailů, působí ten svah vlevo před vilou hrozně odfláknutě. Tam klidně mohla být nějaká opěrka, porostlá zelení a bylo by... Ty "opřené" plate se tam nehodí... Můj názor, ale zbytek je fakt super!

Pravda, ten svah nevypadá dobře. Chtěl jsem si vyzkoušet jednu stavební techniku a nedopadlo to valně. Zkusím to nějak přizdobit a vytvarovat, ať to nevypadá jako opřená plate, a pokud to stále nebude ono, můžu tam postavit terén klasicky neSnot. Také ale pánové mějte na paměti, že před tím svahem bude parkovat bourák jak kráva, takže vlastně ten svah ani moc vidět nebude  ;D

milanv

Vila je nejen pěkná a elegantní, ale myslím, že i velmi dobře a efektně vymyšlená z hlediska vystavování - ty obří průhledné "panely" umožňují ukázat i interiér, paráda.

Potěšil mě vzor na podlaze, pobavila mě ta postavička, co přebrala koktejlu a teď zvrací z balkonu.
Na tom svahu podle mě působí nepřirozeně to, že se jen nerozšiřuje směrem dolů, ale jsou tam zuby i opačně, takže ve výsledku jako by na něm byly "boule". Jenže když to uděláš jen přirozeně, tak zase zjistíš, že ten SNOT neposkytuje žádnou výhodu, a můžeš to udělat klasicky jako skály v sekci Castle, akorát Tan+Dark Tan. No uvidíš.
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Páni...jako z Hollywoodu!...moc pěkné:)

Cavelon

Citace od: janopr kdy 19.03.2017, 23:05:48
Také ale pánové mějte na paměti, že před tím svahem bude parkovat bourák jak kráva...

Tak si namiesto toho nešťastného svahu tam mal urobiť vjazd do garáže. Taký super barák a nemá maštaľ pre kravu? >:D
BTW nie sú tu iba "pánové", ale aj dámy...

MÍLA

Udělej tu maštal kousek zahloubenou, protáhni terasu na její střechu a zvětši bazén, u baráku za 100 mega nemůže bejt taková polňačka a brouzdaliště.

janopr

Citace od: milanv kdy 20.03.2017, 03:19:23
Vila je nejen pěkná a elegantní, ale myslím, že i velmi dobře a efektně vymyšlená z hlediska vystavování - ty obří průhledné "panely" umožňují ukázat i interiér, paráda.
Jo, to, aby bylo vidět dovnitř, byl můj cíl od začátku a v té velké místnosti mi to vyšlo podle mých představ. Ložnice a kuchyň bude jen pro bystrozraké. Dokonce jsem plánoval větší balkon a trochu předsunuté první patro, ale dole v kuchyni by pak byla úplná tma a nekoukatelno.

Citace... pobavila mě ta postavička, co přebrala koktejlu a teď zvrací z balkonu.
Ale toto je nedorozumění! Resp. roztomilá interpretace. Původně to měla být majitelka vily, která se připravuje na párty a nestíhá a nemá ani make-up ani účes!!!  ;D Ale zvracení z balkonu je i pro mě více "relatable".

Jinak ty Friends postavičky jsou mor, zlatí minifigové!

papluh

Citace od: janopr kdy 20.03.2017, 17:54:41
Citace... pobavila mě ta postavička, co přebrala koktejlu a teď zvrací z balkonu.
Ale toto je nedorozumění! Resp. roztomilá interpretace. Původně to měla být majitelka vily, která se připravuje na párty a nestíhá a nemá ani make-up ani účes!!!  ;D Ale zvracení z balkonu je i pro mě více "relatable".

No keď tak čítam o pobavení a roztomilosti, asi nechám post-kolaudačné scénky aj u seba  >:D

janopr

Tak jsem se včera večer pustil do rekonstrukce svahu a zde je výsledek:

Projekt Friends update by Jan Novák, on Flickr

Takto to bude vypadat se zaparkovaným autem:

Projekt Friends update by Jan Novák, on Flickr

A takto z ptačí perspektivy:

Projekt Friends update by Jan Novák, on Flickr

janopr

Citace od: Cavelon kdy 20.03.2017, 09:05:32
Citace od: janopr kdy 19.03.2017, 23:05:48
Také ale pánové mějte na paměti, že před tím svahem bude parkovat bourák jak kráva...

Tak si namiesto toho nešťastného svahu tam mal urobiť vjazd do garáže. Taký super barák a nemá maštaľ pre kravu? >:D
Nad garáží jsem přemýšlel ještě před stavbou, ale pak mi přišlo škoda piplat se s autem jen proto, aby bylo schované v garáži.
CitaceBTW nie sú tu iba "pánové", ale aj dámy...
Někteří lidé věří i ve více genderů, tak mi neberte víru jen v jeden gender. ;D ;D ;D

milanv

Ta garáž, se vsadím, byla myšlená tak, že auto by stálo před ní. Ale terén se ti povedl, vypadá všechno přirozeně a pěkně, tak bych to tak už nechal.
A jsem rád, že jsem tě pobavil interpretací majitelky domu - ale když mě to tak opravdu přišlo :D
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Honzo super! Jsem moc rád, že jsi dal na názory ostatních a pustil se do předělání toho svahu.