Autor Téma: Boost 2017  (Přečteno 9986 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomik

• Trade Count: (0)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
    • buildinst
Re:Boost 2017
« Odpověď #30 kdy: 28.07.2017, 15:57:04 »
Na eurobricks jsem našel tuto krátkou recenzi všech 5 modelů, ve které jsou ukázány i jejich funkce. Je tam též vidět, jak vypadá programovací prostředí a jednotlivé bloky. Přijde mi to možná až moc zprimitizované a zajímalo by mě, jestli tam jsou i nějaké "obecné" bloky bez vazby na základních 5 modelů - něco jako má WeDo nebo Mindstorms.

https://www.youtube.com/watch?v=tXXDx9qV-MM
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
moje galerie na MOCpages, můj Instagram: #TomikModels

Offline ogar49

• bažant
  • **
« Odpověď #31 kdy: 03.09.2017, 19:19:03 »

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #32 kdy: 03.09.2017, 21:04:31 »
tak už v prodeji https://www.mall.cz/lego-boost/lego-boost-creative-toolbox
Měl jsem možnost ho koupit v Dánsku asi za polovinu doporučené ceny, ale nakonec jsem odolal...

Offline ThomasMorta

• Jsem AFOL a mám rád Nexo Knights
  • suprák
  • Legem si plním dětské sny!
    • Galerie mojí tvorby
« Odpověď #33 kdy: 03.09.2017, 21:07:19 »
tak už v prodeji https://www.mall.cz/lego-boost/lego-boost-creative-toolbox
Měl jsem možnost ho koupit v Dánsku asi za polovinu doporučené ceny, ale nakonec jsem odolal...

Škoda, žes neřekl, za poloviční cenu bych ho vzal... :)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Offline ogar49

• bažant
  • **
« Odpověď #34 kdy: 03.09.2017, 21:15:40 »
za polovic bych ho pro synátora taky vzal :)

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #35 kdy: 04.09.2017, 13:22:30 »
On není problém ani tak v tom setu jako v tom, že si musíš za dalších 10 táců koupit tu šmrdlací desku, abys to vůbec mohl postavit... :( Vzít to pro vás z Dánska by byl už asi problém, protože volné místo v kufru mi už vyplnily dva Saturny. >:D

Offline papluh

• Trade Count: (5)
  • furťák
« Odpověď #36 kdy: 04.09.2017, 15:13:17 »
Tak dá sa aj za menej ako 10k Kč, ale aj tak to trpí tým čo väčšina 3rd party Bluetooth ovládačov ako SBrick a to potrebou Bluetooth Low Energy BLE ktorý je od BT 4.0 s tým že 4.1 je lepšie. A to mnoho starších alebo lacnejších tabletov nemá aj keď už je to lepšie ako keď prišiel SBrick pre pár rokmi.

Offline ThomasMorta

• suprák
    • Galerie mojí tvorby
« Odpověď #37 kdy: 04.09.2017, 15:18:09 »
On není problém ani tak v tom setu jako v tom, že si musíš za dalších 10 táců koupit tu šmrdlací desku, abys to vůbec mohl postavit... :( Vzít to pro vás z Dánska by byl už asi problém, protože volné místo v kufru mi už vyplnily dva Saturny. >:D
No jo, ale to bys u Lego Mindstorms mohl mít stejnou kritiku. Tohle je určené pro mladší děti a u těch se předpokládá, že pracují s iPadem, nebo podobným zařízením. U nás to tak rozšířené není, ale myslím si, že na cílových trzích to není tak nesmyslný předpoklad, že tablet už mají doma.
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Offline Hana129

• Prodejce
  • Trade Count: (42)
  • furťák
  • *
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #38 kdy: 04.09.2017, 15:22:33 »
Přesto je škoda, že není verze i na PC :(.

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #39 kdy: 04.09.2017, 16:03:39 »
Myslím, že dôjde aj na Windows, ak nie od TLG tak niekto sa na to podujme. Síce to nebude oficiálna aplikácia, ale univerzálnejší Scratch ako napr používa WeDo 2.0 bude možno aj flexibilnejší. Len tomu treba nechať trocha času kým sa zvýši penetrácia. Napr pre to WeDo 2.0 ktoré tiež používa BLE som zachytil, že niekto to spároval s EV3 jednotkou...
LEGO dobre vie prečo nechce riešiť podporu konzumentov na niečom ako je Windows, pre tablety dajú doporučenie na otestované kusy a zvyšok je riziko. Samozrejme že je to pre nich veľké uľahčenie práce...

Offline milanv

• organi
  • Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #40 kdy: 04.09.2017, 16:58:59 »
Schváľně jsem se po tom pídil, i když jen chvíli. A myslím, že už mám důkaz, že není tablet potřeba. A ještě na tom člověk vydělá lepší prostředí pro programování: stačí googlit "lego boost scratch". Programovací jazyk scratch je na všech možných strojích (i na stolních počítačích, dokonce i na Raspberry Pi) a pomocí toho správného BT modulu (zmíněný na stránkách) a té aplikace se dá pomocí scratch ovládat LEGO. Místo toho kocourka na obrazovce, co je ve scratchi defaultně.

Pro ty, kdo to neznají: progrmuje se přetahováním grafických bloků, podobně jako v těch LEGO prostředích. Ale umí to podstatně víc věcí, včetně neomezeného množství proměnných apod. Což je důležité, aby se děti mohly soustředit na svůj úkol a ne na obcházení limitů programovacího jazyka.
« Poslední změna: 04.09.2017, 17:02:25 od milanv »
Archeolog a kurátor, přemýšlející o novém způsobu, jak najít a vystavit oblíbené kostlivce

Offline ThomasMorta

• suprák
    • Galerie mojí tvorby
Tak jsem si pořídil Lego Boost na testování a první dojmy velmi pozitivní: Zdá se, že jde o robotický set, ke kterémů můžete posadit malé děcko s tabletem a o nic se nemusíte starat, protože ho aplikace sama provede. Dokonce i zvuky jsou myslím v češtině.

Nicméně se mi stala nepříjemná věc - cestoval jsem v takovém dešti, že se mi promočili stěny batohu a zničil jsem si krabici od této stavebnice. Kdyby ste někdo měli k prodeji zachovalou krabici k LEGO Boost, určitě se dohodneme!

Offline Hana129

• Prodejce
  • Trade Count: (42)
  • furťák
  • *
  • Pohlaví: Ženské
« Odpověď #42 kdy: 05.10.2017, 06:54:03 »
Ví někdo zda jsou kompatibilní BOOST a WEDO2.

Děkuji za info

Online STARHAWK

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #43 kdy: 21.10.2017, 10:30:47 »
Tak som si kupil Boost, len aby som vzapeti zistil, ze ziadne zariadenie co mam doma ho nespusti. Mam 7" tablety. Samozrejme ze TLG sa ani neobtazuje dat na krabicu taky podstatny udaj ako ze "min 8" tablet required" - je tam len ze je potrebny table, a ten mam som si povedal.

Neviete kde sa da zohnat ten speci dongle BLED112 ?

Offline ThomasMorta

• suprák
    • Galerie mojí tvorby
« Odpověď #44 kdy: 21.10.2017, 12:00:33 »
Ví někdo zda jsou kompatibilní BOOST a WEDO2.

Děkuji za info

Minimálně do budoucna by kompatibilní být měly, v tuto chvíli nevím, jak to zjistit.

Tak som si kupil Boost, len aby som vzapeti zistil, ze ziadne zariadenie co mam doma ho nespusti. Mam 7" tablety. Samozrejme ze TLG sa ani neobtazuje dat na krabicu taky podstatny udaj ako ze "min 8" tablet required" - je tam len ze je potrebny table, a ten mam som si povedal.

Nejsem si úplně jistý, ale nemají na krabici upozornění, ať zkontroluješ kompatibilitu zařízení? Každopádně na stránkách i u aplikace to mají rozepsané,

Offline Kischi

• zelenáč
  • *
« Odpověď #45 kdy: 31.10.2017, 17:04:19 »

Udělej si registraci na amazonu a stahni si aplikačku tam. Funguje mi to na šestipalcovém mobilu.
https://www.amazon.com/LEGO-System-A-S-Boost/dp/B075LL7KGB/ref=sr_marpr_1?s=mobile-apps&ie=UTF8&qid=1509062701&sr=1-1&keywords=lego+boost

Podle mne to Lego na Google play  omezilo na 8 palců ať si děcka nekazí oči ale na Amazonu žádné omezení není stáhneš jejich aplikaci povolíš instalaci z neznámých zdrojů a hned zjistíš jestli ti to  pojede. Jak sem psal výše mně  to jede na mobilu 6 palců na 1,3 GHz procesoru a přitom to chce oficialně 1,4GHz procesor
« Poslední změna: 31.10.2017, 17:20:49 od Kischi »

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #46 kdy: 25.11.2017, 22:21:45 »
Pozitívne správy Boost aplikácia začala podporovať  https://www.lego.com/en-us/service/device-guide/boost
- Amazon Kindle Tablety -  Fire 7 (2017); Fire HD 8 (2015-17), Fire HD 10 (2015/17) - aj keď sa do našich končín oficiálne z Amazonu nevozia a tým pádom strácame prístup k tým akciam čo na ne každú chvíľu majú, tak ide o jedny z najlacnejších "rozumných" tabletov (aj pri dovoze)
- Windows 10 PC zariadenia - sú tam nejaké podmienky, ale na Thinkpad s updatnutým Win 10 x64 sa to nainštalovalo, len to nemám na čo pripojiť

A stránka na LEGO Store tvrdí, že podpora mobilov má byť do Vianoc "The LEGO® BOOST App ready on mobile in time for Christmas! Go to www.LEGO.com/devicecheck for more details."
« Poslední změna: 25.11.2017, 22:39:52 od papluh »

Online STARHAWK

• furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #47 kdy: 25.11.2017, 23:38:36 »

Udělej si registraci na amazonu a stahni si aplikačku tam. Funguje mi to na šestipalcovém mobilu.
https://www.amazon.com/LEGO-System-A-S-Boost/dp/B075LL7KGB/ref=sr_marpr_1?s=mobile-apps&ie=UTF8&qid=1509062701&sr=1-1&keywords=lego+boost

Podle mne to Lego na Google play  omezilo na 8 palců ať si děcka nekazí oči ale na Amazonu žádné omezení není stáhneš jejich aplikaci povolíš instalaci z neznámých zdrojů a hned zjistíš jestli ti to  pojede. Jak sem psal výše mně  to jede na mobilu 6 palců na 1,3 GHz procesoru a přitom to chce oficialně 1,4GHz procesor

regol som sa, nahral som si ten amazone store a nenachadza mi tam taku apku
pozeram ze moj tablet je android 4.4. este - neviem ci to nemoze byt problem

Online STARHAWK

• furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #48 kdy: 25.11.2017, 23:41:22 »
- Windows 10 PC zariadenia - sú tam nejaké podmienky, ale na Thinkpad s updatnutým Win 10 x64 sa to nainštalovalo, len to nemám na čo pripojiť

oni snad robia vsetko preto, aby som to nikde nerozchodil

na Lenovo Yoga 2 Pro za 1000e to nechce ist, lebo nemam WIN 10 -> ani nechcem mat, nastastie som zabranil aby sa mi ten virus dostal do tohto notasu, je tam stale povodny Win8

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #49 kdy: 21.12.2017, 00:12:45 »
Podľa LEGO Twitteru má Boost App podporovať aj mobily. Mne to povolí nainštalovať na asi 2 zo 4 čo mám na Google účte plus starý Nexus 7 2gen tablet.
https://twitter.com/lego_group/status/943481126475087873

Online STARHAWK

• furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #50 kdy: 21.12.2017, 00:41:39 »
Ale stale je tam to minimum na Android 5 ?
Este mi nedosiel dongle stale :(
A zatial sa mi to nepodarilo rozchodit na nicom. Skusal som cez tu Amazon Fire apku ale aj ta je na Android 5

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #51 kdy: 21.12.2017, 01:40:05 »
No BLE support sa menil pre Android 5.0, takže na 4.3/4 to bola skôr taká beta-verzia.
Ani sa im nečudujem že nechcú podoporovať niečo čo je iné pre systém, ktorý je v čase vydania už starý.
Však zober ten Boost do práce a odskúšaj na kolegoch a ich mobiloch...

Online STARHAWK

• furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #52 kdy: 21.12.2017, 01:46:09 »
Vyhrabal som stary tablet, mozno ho pouzijem na experimenty a skusim tam najst nejaku neoficialnu Android 5 verziu. Ten aj ked odpali, tak mi nebude chybat.

Co mas nocnu zmenu ? Ja som si zacal prehadzovat den/noc bo male kym sa dostanu do postele a potom len par hodin a den fuc, tak zas potom do noci neviem kedy sa odlepit od compu :)
Idem ale radsej uz drichmat.
« Poslední změna: 21.12.2017, 01:47:40 od STARHAWK »

Offline petr72

• zelenáč
  • *
« Odpověď #53 kdy: 26.12.2017, 19:47:19 »
NVIDIA SHIELD Tablet K1, funguje

Nemate nekdo info, kam to chce LEGO posunout.?

Offline ThomasMorta

• suprák
    • Galerie mojí tvorby
« Odpověď #54 kdy: 26.12.2017, 22:03:30 »
Xiaomi RedMi Note 4 Global edition - zdá se, že aplikace funguje už i na menších zařízeních. Zatím jsem zkoušel jen aplikaci, robota mám momentálně jinde.

Jinak Boost je kompatibilní s WeDo 2.0 a jsou náznaky, že Power Functions dou mít stejné konektory, takže je jistá šance, že to bude nový standard lego kabelů.

Offline Tomik

• furťák
    • buildinst
« Odpověď #55 kdy: 08.05.2018, 11:30:29 »
Tak to vypadá, že LEGO se konečně umoudřilo a udělalo verzi softwaru pro Win 10, takže by to už mělo běhat i na obyčejných počítačích. V popisu je sice poznámka, že to je optimalizované pro dotyková zařízení, ale třeba si to poradí i s myší. Pokud tu někdo má Boost doma a je ochotný trochu experimentovat, tak dejte vědět, jestli to funguje i bez dotykového displeje. Odkaz ke stažení je zde:

https://www.lego.com/cs-cz/service/device-guide/boost

Offline sohibil

• Lizard of Guilt
  • suprák
  • Čo ťa nezabije, to sa vráti a skúsi to znova.
« Odpověď #56 kdy: 15.05.2018, 19:25:31 »
Je to trochu OT ale zaujímalo by ma, či TLG v blízkej budúcnosti plánuje uviesť nejaký programovací systém, kompatibilný s PF. To by bolo čosi pre pokročilejších designérov a programátorov. Tie servá sa nedajú použiť všade, nekde je proste nutné priviesť pohyb prostredníctvom prevodov, čím sa stráca presnosť a riešiť by to išlo len senzorom točenia priamo na výstupe.
Niektorí ľudia žijú len preto, lebo je nelegálne ich zabiť.

Offline papluh

• furťák
« Odpověď #57 kdy: 17.05.2018, 14:44:37 »
Letné sety ešte nie sú na trhu (niekde už o 2 týždne hej) a Boost aplikácia mala dostať update na ich použitie.
Arktický polopásový truck a Ninjago modrý drak
https://www.promobricks.de/lego-boost-ninjago-und-city-arktis-erweiterungen-in-der-app-jetzt-verfuegbar/60622