Autor Téma: LB - praskající tile  (Přečteno 1805 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Daniel

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
    • Mé fotky
LB - praskající tile
« kdy: 27.12.2016, 20:59:45 »
Ahoj,
nevím jestli se to už kdysi neřešilo? Přece jen je to asi z nějakého staršího LB, ale určitě je to z LB, protože to bylo stále v igeliťáku s uzlem, nálepkou se jménem, počtem atd...přesně jak se to dává na LB ;)
Dnes jsem odMISBoval tento pytlík a každá tile, co jsem zkusil nacvaknout (zkoušel jsem i na jiné podklady) se okamžitě zlomila, jakoby byla o setinu milietru větší, než stud pod ní :( Nevíte co s tím, neměl jste někdo stejný problém? Je to historickej LB, takže reklamace asi nepřichází v úvahu... :(
« Poslední změna: 27.12.2016, 23:23:51 od Daniel »

Offline klubo

• Trade Count: (1)
  • mazák
Re:LB - praskající tile
« Odpověď #1 kdy: 27.12.2016, 21:13:07 »
tak todle bych si dokazal vysvetlit snad jen spatnym skladovanim....vystavovani mrazu a naopak horku

Offline Daniel

• furťák
    • Mé fotky
« Odpověď #2 kdy: 27.12.2016, 21:26:22 »
Právě jsem si říkal to stejné, ale to by mi musely praskat všechny kostky (a to se naštěstí neděje). Skladováno bylo normálně v bytě, takže teplota úplně běžná 18-30 stupňů ;)

Offline milanv

• organi
  • Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #3 kdy: 27.12.2016, 21:44:00 »
TLG to nerado přiznává veřejně, ale některé série se prostě nepovedou. Nezbývá než to kreativně využít - chápu, že je to slabá útěcha, ale aspoň abys věděl, že v tom nejsi sám...

Offline Daniel

• furťák
    • Mé fotky
« Odpověď #4 kdy: 27.12.2016, 22:12:31 »
Jelikož ty moje jsou taky D.Red, tak asi můžu udělat podobný MOC  ;D Díky Milane za odkaz, pobavil :-)

...ale pokud se to tady nikomu z LB nestalo, tak mám jen dvě vysvětlení: 1) fakt jsem to blbě skladoval, nebo 2) nikdo je ještě nezkusil použít, což by odpovídalo "chcíplýmu psovi"... :-D
« Poslední změna: 27.12.2016, 22:32:06 od Daniel »

Offline STARHAWK

• furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #5 kdy: 27.12.2016, 22:22:12 »
Nie, nie je to len u teba. Pred cca mesiacom som potreboval do MOCu tiez tieto, tiez boli z LB lebo som ich mal v organizeri oddelene vecsie mnozstvo a presne skoro kazdy co som zobral sa hned praskol uplne alebo minimalne nastiepil.

Ked si to skontroluje kazdy tak sa mu stane asi to iste s tou LB davkou.

Offline Daniel

• furťák
    • Mé fotky
« Odpověď #6 kdy: 27.12.2016, 22:36:03 »
Aha :(. Škoda, že na to někdo neupozornil dříve, teď po takové době asi reklamace nepůjde ;) Každopádně díky za potvrzení...

Offline milanv

• organi
  • Trade Count: (4)
  • furťák
  • Milan
« Odpověď #7 kdy: 27.12.2016, 22:38:01 »
Přesně to si myslím. Nebyl jsem ještě tehdy součástí LB, tak nemůžu potvrdit přímo, ale už jsem to četl od víc lidí. Vůbec bych se nestyděl, na případné omdlívající "pravé fanoušky lega" bych z vysoka, a zasedl bych hezky večer s čajem, cukrovím, pěknou muzikou, hromádkou tiles a skalpelem. Za dvě hodinky musíš mít hotovo, pokud jsi jich neobjednal 3000. Pokud máš dostatečně jemný nástroj do modelářské vysokorychlostní vrtačky (dremel, proxon apod.), půjde to možná ještě rychleji a líp. Ale s tím rámusem nemůžeš začít takhle večer, tak pokud spěcháš, tak bych použil právě starý dobrý skalpel :)

Offline Ivansliz

• Trade Count: (6)
  • furťák
    • www.legomodely.blog.cz
« Odpověď #8 kdy: 28.12.2016, 00:07:48 »
Tyhle popraskaly i mě před nedávnem, ale už jsem si nevzpomněl, odkud jsem je měl. Teď vidím, že to byla várka z LB...  ::)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Offline papluh

• Trade Count: (5)
  • furťák
« Odpověď #9 kdy: 28.12.2016, 00:42:49 »
Keďže to majú viacerí a len na jednom slote toho LB, tak to nevyzerá na skladovanie. Skôr zlá várka od výroby, zlé nastavenie lisu (tlak,teplota,..) alebo zlý mix materíálu.
Napríklad v prvých kusoch Simpsons House radi praskali ružové Cheese slopes a Headlight Brick na aute.