Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Yanice, Janopr, Wiki, Edo, Wafe - v rámci vilové čtvrti (levandulová) - jak plánujete mít velké budovy?

milanv

Citace od: Vasyk kdy 29.12.2016, 13:45:35
Za mě je mi to jedno, přístup do Hotelu jsem udělal ze zdi, takže tam klidně nemusí být nic.
Já si myslím, že by měla smysl z hlediska projektu jako celku. Ale nejsem Igorus, takže za sebe, stavitele, říkám, že je mi to jedno. Mně cesta končí v rohu a jestli ji zahnu do strany k silnici nebo k přední hraně "do nikam" je fuk.
Pán na Žlutém hradě

edward193

Citace od: Igorus kdy 29.12.2016, 14:34:57
Yanice, Janopr, Wiki, Edo, Wafe - v rámci vilové čtvrti (levandulová) - jak plánujete mít velké budovy?
Počítam s výškou max. jako modulární domy.

yanice

Citace od: edward193 kdy 30.12.2016, 10:21:43
Citace od: Igorus kdy 29.12.2016, 14:34:57
Yanice, Janopr, Wiki, Edo, Wafe - v rámci vilové čtvrti (levandulová) - jak plánujete mít velké budovy?
Počítam s výškou max. jako modulární domy.

Ahoj, já též max. jako modulární domy. Jsem momentálně v zahraničí na dovolené, návrat v půlce ledna.

Igorus

Opět a znovu apeluji na jeden aspekt společného projektu. Pokud se dohadujete kdokoliv se sousedy na napojení, přesazích atd. tak mi dejte prodím informaci (sem, SZ, holubem) jak jste se dohodli. Ať v tom mám jasno  ;) Předem díky!


waf

Citace od: Igorus kdy 29.12.2016, 14:34:57
Yanice, Janopr, Wiki, Edo, Wafe - v rámci vilové čtvrti (levandulová) - jak plánujete mít velké budovy?

asi dvě podlaží plus relativně nízká střecha - nechci tam nic velkého, spíše než modulár to bude stát samostatně v zadní části parku

Ravenhorn

Ale jinak přemýšlím, čím bych vám mohl přispět, něčím menším, návrhy?
Castle, Pirates a Star Wars.

Mrs.Tygris

#217
Citace od: Ravenhorn kdy 07.01.2017, 19:21:54
Ale jinak přemýšlím, čím bych vám mohl přispět, něčím menším, návrhy?
restauraci nebo kavárnu, cukrárnu  :D

ps.: stálo by za to do projektu přidat nějaký kočár(y) tažený dvěma koňmi když už se taková velká plocha věnuje koním... mohu se toho ujmou budeli zájem... možná i k tomu stáje ...


Igorus

#218
Citace od: Ravenhorn kdy 07.01.2017, 19:21:54
Ale jinak přemýšlím, čím bych vám mohl přispět, něčím menším, návrhy?

A víš co, tak udělej taky nějakou tancovačku. Nakonec může to být druhá (nebo první to je na vás jaké budete mít pořadí) stage naproti tomuto. Konírny jsou taky dvě :D

Když nad tím přemýšlím, tak by mohla být Patkutilova vyšší část u zdi, tvoje by byla nižší k divákům. Dlažba jako má Patkutil by se udělala i na tvém modulu. Celkově by to tvořilo zajímavý celek.

patkutil

Citace od: Igorus kdy 09.01.2017, 16:02:36
Citace od: Ravenhorn kdy 07.01.2017, 19:21:54
Ale jinak přemýšlím, čím bych vám mohl přispět, něčím menším, návrhy?

A víš co, tak udělej taky nějakou tancovačku. Nakonec může to být druhá (nebo první to je na vás jaké budete mít pořadí) stage naproti tomuto. Konírny jsou taky dvě :D

Když nad tím přemýšlím, tak by mohla být Patkutilova vyšší část u zdi, tvoje by byla nižší k divákům. Dlažba jako má Patkutil by se udělala i na tvém modulu. Celkově by to tvořilo zajímavý celek.

Nemám nic proti...taky mě to již napadlo. Navíc zábavy není nikdy dost:)
patkutil

MÍLA

Ahoj, jak to bude vypadat s terénem na A5-B5-B6 ?

Už má někdo nějakou představu, Ryxe, Sanna, Matka, Yanice ?

matka

Matka má představu placky, neb dochází dílky  :)
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 09.01.2017, 18:28:32
Ahoj, jak to bude vypadat s terénem na A5-B5-B6 ?

Už má někdo nějakou představu, Ryxe, Sanna, Matka, Yanice ?

Citace od: matka kdy 09.01.2017, 18:36:38
Matka má představu placky, neb dochází dílky  :)

Taťka má stejnou představu. Vilová čtvrť s "pejskařkým" modulem budou v rovině.

Igorus

Citace od: Mrs.Tygris kdy 09.01.2017, 11:14:10
ps.: stálo by za to do projektu přidat nějaký kočár(y) tažený dvěma koňmi když už se taková velká plocha věnuje koním... mohu se toho ujmou budeli zájem... možná i k tomu stáje ...

ad PS: ano, zájem o kočár určitě je :) Stáje už ne :) Ale kdyby tě napadlo něco jiného, co v městečku chybí a hodilo by se, tak hoď návrh  ;)

milanv

Já mám ještě nápad, ale kostky a čas už ne: cyklistický závod. Na kousku silnice start, cíl, mezi tím nějaké kužely jakože slalom, k tomu by se hodila veškerá klasická Friends sláva jako mašle a ty šílené barvy...

Tak kdybyste někdo chtěl, nápad je volný.
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

Auta ještě nemám ale trošku jsem upravil návrh budovy, protože je A6 u zdi tak jsem zrcadlově otočil celý modul aby budova nestínila to co bude na dvorku a dodělal jsem plot kolem pozemku.

Základní výška 2 bricky plus dva dva bricky pod budovou a dvorkem.

Na obrázku je i návrh silnice, stejná výška jako u modulu aby při spojení nebyl skok mezi silnicí a chodníkem.

Igorus

#226
Citace od: MÍLA kdy 10.01.2017, 13:13:09
Auta ještě nemám ale trošku jsem upravil návrh budovy, protože je A6 u zdi tak jsem zrcadlově otočil celý modul aby budova nestínila to co bude na dvorku a dodělal jsem plot kolem pozemku.

Základní výška 2 bricky plus dva dva bricky pod budovou a dvorkem.


Jo, jako základ to vypadá dobře. Ještě nějaké keříčky atd. Takže klidně můžeš začít nakupovat díly a reálně začít stavět. Co se týká silnice tak reakce viz dále.

MÍLA

A nebudou tam vadit ty dva bricky na výšku když Taťka psal že okolí bude celé v rovině ?
Jak si představuješ těch 8 LBG naležato když to má být součástí modulu ? na modulu bez silnice mi vychází místo za domem, se silnicí bude dvorek místo 29x20 pouze 29x12.

Igorus

#228
Při pohledu na Mílův modul je potřeba upřesnit podobu silnic ve vilové čtvrti.

Základní myšlenka je mít silnici řešenou (hlavně ve vilové čtvrti) způsobem každý ten samý kus, tedy nebude to vyřešeno jako ve vesnici samostatným modulem. Jinak řečeno osm studů (+jeden na uchycení) je potřeba si při rozložení rezervovat právě pro umístění bricků naležato zakončených tile aby podoba byla taková:



Malý čtvereček má rozměry 4x4 study.

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 10.01.2017, 14:08:29
A nebudou tam vadit ty dva bricky na výšku když Taťka psal že okolí bude celé v rovině ?
Jak si představuješ těch 8 LBG naležato když to má být součástí modulu ? na modulu bez silnice mi vychází místo za domem, se silnicí bude dvorek místo 29x20 pouze 29x12.

A je potřeba to mít nutně zvědnuté celé o 2 bricky? Nebo jen mít budovu s podezdívkou 2 bricky?

MÍLA

Zrovna řeším jak do toho zapojit tu ležatou silnici.  :-\

Chodník na dvorku je 2 bricky nad základní vrstvou, pokud budou na dvorku po aktuální změně stavebních předpisů velmi malé výběhy, tak jejich uložení výše nad zemí je bude částečně chránit před smogem a jiným bordelem z ulice.

Teoreticky to můžu o jeden brick celé snížit, ale furt stejně nevím tu silnici.

milanv

Na silnici podle Igorusova posledního obrázku máš ode mě animovaný návod přímo v tomto vláknu. Je odzkoušená a nekroutí se.
Pán na Žlutém hradě

MÍLA

Můj návrh silnice na samostatném modulu má uchycení velmi podobné tvému ale liší se tím že šířka vlastní vozovky je 10 bricků plus 2 plate uprostřed a krajnice z obou stran.

Ryxe

Citace od: MÍLA kdy 09.01.2017, 18:28:32
Ahoj, jak to bude vypadat s terénem na A5-B5-B6 ?

Už má někdo nějakou představu, Ryxe, Sanna, Matka, Yanice ?

U nás rovina.

peki


šipka


Chairudo

Když nebudu komentovat celkovou krásu tak musím říct: super plot!
Hned ukládám a kopíruji do nějakého příštího projektu ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Bruno

Tyjooo, tak to je pecka. Opět zase všichni dávají vysokou laťku!

MÍLA

Všichni dávají vysokou laťku a já se můžu jít zahrabat se svým barákem.  :(

milanv

V norimberském LEGO Store mají v Pick a Brick Wall spoustu dílů vhodných pro městečko Friends: Tan plate {1x3, 2x4, 2x8, 4x4}, White Brick 1x2, White Plate 4x6, LBG Plate 1x2, Black round Plate 1x1 a další, včetně růžových. Zítra v poledne tam jdu znova. Kdo chcete objednat kelímek, pošlete SZ. Neskládám, jen sypu :)
Fotky jsou jen z mého mobilu, ale celkem čitelné. Křeslo a ten brick 2x6 jsou červené (Red), tam barva na fotce klame. Zelená je normáľní zelená (Green).

Pán na Žlutém hradě