Soutěž ve stavbě alternativních modelů na LP 2016 - prezentace modelů

Založil Tomik, 22.04.2016, 21:55:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Toto vlákno slouží pro prezentaci modelů přihlášených do

SOUTĚŽE VE STAVBĚ ALTERNATIVNÍCH MODELŮ

a nyní i pro

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ

Všechny zde přihlášené modely nakonec hodnotil Milan Reindl (grohl), Jan Beyer a moje maličkost (Tomik). Maximální počet bodů, kterých mohl jeden model dosáhnout bylo 120.
A zde je finální pořadí:

1. místo: Tanker s vrtnou plošinou od Marty713 - 99 bodů


2. místo: Vznášedlo a hornoplošník od Hroch - 93 bodů


3. místo: Pták Jarabák od Martins - 92 bodů


4. místo: Helikoptéra alias vrtulník od JardaL - 91 bodů
5. místo: Futuramské vznášedlo od JardaL - 86 bodů
6. místo: Závodní auto pro skoky do dálky od Davroman - 85 bodů
7. místo: Papoušek IHI od peki - 84 bodů
8. místo: Závody ekranoplánů od Foton - 82 bodů
9. místo: Sova od Mamut - 81 bodů
10. místo: Slanostní kabriolet pana Snota od milanv - 80 bodů
11. místo: Prostě ryba od Formy_Tinus - 78 bodů
12. až 13. místo: Kosmoplán, nakládací jeřáb a kontejner od Stimpi a Vel'ryba, kura a krab od kosh - 76 bodů
14. místo: Bagr od hawran - 75 bodů
15. místo: Zkrocení větru - větrník a letadlo od martinlx - 71 bodů
16. místo: Robot od hawran junior - 69 bodů

Gratuluji vítězům a děkuji všem za účast!

Podrobné výsledky včetně slovního hodnocení modelů jsou zde.
Kompletní pravidla soutěže jsou zde.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

davroman

Závodní auto pro skoky do dálky

Vysokorychlostní závodní auto pro skoky do dálky včetně rampy a "zátiší" pro diváky, tedy lavičky s lampou a stojanem s dalekohledem pro sledování detailů skoku.  :D
Ze setu nám zbylo pár kostek, které by se asi ještě daly někde "poschovávat", ale na výsledném modelu by se to už neprojevilo.


Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Slavnostní kabriolet pana Snota - funkční model

použito dílů: 79.91%, zbyly tyto
pevnost testovaná na dětech

Toto je tajná záliba pana Snota: vždy v neděli, když jsou ostatní na obědě a všude kolem je jen ticho a prázdno, nasadí cylindr, nasedne do svého nablýskaného kabrioletu, červenobílou střechu frajersky složenou vzadu - a už vyráží užít si vítr ve vlasech. Jako když zamlada běhával...

A kam vyrazíte s kabrioletem vy? Stačí vsadit panáčka (není součástí balení) a lehce strčit pro lepší start. A pak už to jedeeee!
(Pokud si nechcete kabriolet půjčovat od pana Snota, postavte si vlastní. Popravdě, nic jiného vám nezbyde, stejně by vám ho nepůjčil :))

Kabriolet zepředu


Kabriolet zezadu


Video z jízdy


Zbylé díly:


Instrukce:
Pán na Žlutém hradě

Formy_Tinus

Prostě ryba

Ryba na jakémsi podstavci (mořské dno s bordelem)  :) Umí pohybovat hřbetní, ocasní i prsními ploutvemi.
Kostek mi zbylo celkem dost, ale snad to nemá na výsledný efekt vážnější dopad a bude se líbit  ;)


Mamut

Sova
Sova má otočnú hlavu, pohyblivé krídla a chvost. Na prvej fotke som ešte blbol s použitím zvyšku kociek (vidno ich na poslednej, bez extra kociek navyše), tak mi z toho vyšlo niečo ako kŕmitko. Čo sa pevnosti týka je to celkom pevné. Slabými miestami je napojenie hlavy (ale dá sa za ňu zdvihnúť), napojenie chvosta - pri zapáčení sa môže rozpojiť a samozrejme niečo odletí pri páde na zem. Ale 3 ročný syn sa s tým dokázal v pohode hrať a skúšať jednotlivé pohyblivé časti.


http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8801.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8802.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8803.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8804.jpg

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/12/12429/12429678_34106ac97747025d5d5de6eb46f09cf2/images/IMGP8805.jpg


Pripajam návod v PDF.
http://ulozto.sk/xsHEEq7U/sova-pdf
TECHNIC občas CREATOR

Hroch

Vznášedlo a hornoplošník.

Po zveřejnění setu, ze kterého se bude stavět, jsem se rozhodl pro stavbu vznášedla. Vznášedlo má funkční směrovku, vrtule je zakrytovaná, aby nedošlo ke zranění posádky, pro řidiče je propracovaný kokpit. Nechybí ani kožená sedačka pro vyvážení spoře oděných děvčat.  8) Jako bonus přidávám letadlo typu hornoplošník, na které mi zbyl dostatek kostek. Zde se již nedalo počítat s jednotnou barevností ani s pevností, ale tvar je zachycen věrně.

Vznášedlo spolu s letadlem:


Vznášedlo:


Přední pohled:


Zadní pohled:


Hornoplošník přední pohled:


Hornoplošník zadní pohled:


Zbylé kostky:


Krabice:



Stimpi

Kosmoplán, nakládací jeřáb a "kontejner" ... i když ... :)

Přiznám se, že kosmoplán není prvoplánovou stavbou, ale něčím, co my během skládání tak něja vyplynulo :). Dominantou je prostorný trup s delta křídlem na kterém jsou dva raketové motory, ocasní plochy a hromada aerodynamických prvků. Na předku nesmí chybět velké antény, a zespoda bytelný podvozek. Spolu s kosmoplánem vznikl jeřáb na nakládání kosmoplánu a kontejner. I když při focení jsem si všiml, že kontejner by nutně nemusel být kontejnerem ale improvizovaným minifigem :D

Moc dílků nezůstalo ladem, prakticky jen jeden pin :)


Marty713

Tanker s vrtnou plošinou

Postavil jsem loď, protože jsem nad tím vůbec nepřemýšlel jako nad soutěžním modelem. Vysypal jsem kostky, dostal pár nápadů a ten mému vkusu nejpříjemnější jsem postavil. Až zpětně jsem si uvědomil, že se několik partií může vzhledem k původnímu setu zdát býti "neoriginální". Ale co, vše je pevné, drží, barevně sladěné (např. bílá paluba se žlutým rámováním, červeno bílá plošina, šedý vrtulník), nic nebylo postaveno jen aby nezbyly dílky. Prostě to tak vyšlo. Náklad lze snadno vyndat a nahradit vrtulníkem, který má v rámci hratelnosti asi 4 místa k přistání. A to včetně nákladu, který sám o sobě může představovat např. pontonovou přistávací plochu. :)

ZDE si můžete stáhnout návod ve formátu PDF.

kosh

Veľryba, kura a krab :)

Veľryba a kura sú pevné a hrateľné modely, krab je ale pomerne krehký. Kura vie mávať krídlami (na lietanie to ale nie je ;)), krab dvíhať klepetá. Tak snáď sa budú páčiť.

peki

#9
název modelu: Papoušek IHI aneb hodně volné pokračování  setu LEGO-21301-Birds  :)

krátkým popis:

Na jedné ornitologické výpravě se nám podařilo chytit tohoto neznámého opeřence.



Při podrobném prozkoumání bylo zjištěno že je jedná o papouška IHI, který se vyskytuje v LEGO Creator 31045 - Průzkumník oceánu. Hlavní model papoušek může pohybovat hlavou a měnit náklon těla (naznačeno šipkami).





K hlavnímu modelu jsou pak dotvořeny doplňky:

- sépiová kost
- krmítko
- pítko
- tabulka s jménem papouška



fotku dílů, které zbyly:


Martins

Pták Jarabák. Je celkem šikovnej, hejbe hlavou i křídly, nejvíc toho umí s nohama.





Foto zbývajících dílků dodal Tomík, moc díky!

Návod i s kompletním seznamem dílků je zde: http://www.sy.cz/downloads/ptak-jarabak.pdf

hawran

Bagr

Ať stavím co stavím, vždycky z toho vyjde bagr...

Bricks Forever!

hawran

Robot

Zatímco my jsme s Formym trpěli depresí nad naprosto nesourodou skupinou dílků a VŮBEC jsme netušili, co budeme stavět, můj osmiletý syn postavil TOHLE. "Tatíí, vezmou mi to kluci do soutěže...?"
Bricks Forever!

martinlx

Zkrocení větru - větrník a letadlo.
Vůbec nevím jak mě to napadlo, asi že už byla jiná krásná letadla představena. Rozbalil jsem krabici s tím že zkusím postavit větrný mlýn. Mlýn to nakonec není, ale i s větrníkem jsem spokojen. Všechny lopatky jdou nastavit podle potřeby, větrník se volně otáčí a horní část se může nastavovat proti větru. Snad vše jsem několikrát předělával pro dosažení lepší funkčnosti a pevnosti, nakonec všechny lopatky drží na dvou studech a celá konstrukce je dostatečně stabilní. Větrník lze roztočit ručně z druhé strany, nebo pomocí větru, při dostatečně výkoných plicích i foukáním (na to by asi pomohlo lehké namazání, ale jak je vidět na videu, tak to funguje i bez něj)
Dílů zbylo dost, tak jsem si nakonec postavil i to letadlo ;)

Ještě přidávám to video - https://youtu.be/rekWmm_TMSg

JardaL

Futuramské vznášedlo

Jak bylo již dříve zmíněno, původní cíl byl postavit z těchto nesourodých kostek nějaký esteticky solidní model, s maximálním využitím techniky SNOT. V daný moment pak jako inspirace posloužil seriál FUTURAMA..
Přívěs ve tvaru vznášedla už jaksi nakonec vyplynul ze situace, kdy zbývalo stále ještě dostatek zajímavých dílů k využití.
Bonusem po celém skončení stavby je nakonec maximální využití dílků ze setu - zbyly jen 3 ks.



Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

JardaL

Helikoptéra alias vrtulník.

Na rozdíl o prvního alternativního modelu výše, zde bylo záměrem od počátku postavit vrtulník. Esteticky solidní samozřejmě.. A proč vrtulník? Protože mne prostě napadlo, jestli to z té hromady rozličných dílů prostě lze.. 

Oříškem bylo  napojení ocasu, které jsem nakonec vytvořil poněkud nekonvenčním  způsobem.
Nebo ta podpůrná třetí noha k lyžinám je samozřejmě hloupost, ale jinak to zkrátka vyřešit nešlo.
Celá řada detailů byla v průběhu stavby realizována i lépe, ale často díky nutnosti využití konkrétního dílku jinde, jsem byl nucen do řady kompromisů..
Třeba ten nedůstojně krátký ocas...

Radost mám ale nakonec třeba i z toho, že model je dostatečně tuhý a kompaktní.


Ze zbylých dílků jsem nakonec vytvořil pro legraci i dva kusy nějakého nákladu. Ale k modelu je nepřikládám.

Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Foton

  Závody ekranoplánů (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekranopl%C3%A1n)

Dva ekranoplány, startovní rampa, řídící věž s diváckou tribunou a 3 bójky. A stupně vítězů.
Omlouvám se za velikost náhledů, ale nechci zbytečně brát místo na disku fóra, takže linkuji z Google photos.
A nevím, jak tu u takového obrázku nastavit velikost ve zdejším editoru příspěvků.



Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Tímto považuji přihlašování modelů do soutěže za uzavřené. Výsledky budou vyhlášeny v sobotu 4. června během večerního posezení na Lipně.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Klaj

Dodatečně mimo soutěž. Pro úplnost a hlavně aby to měl Davroman podle čeho poskládat, pokud to česká pošta po cestě rozloží na prvočinitele :-)

Milenium Falcon + V-wing

Má vyklápěcí nohy, dá se tak nastavit do "dynamické" pózy. Kostek zůstalo nemálo.

Draco dormiens nunquam titiliandus

Klaj

Raketa + odpalovací rampa s jeřábem

Jeřáb se v rámci možností hýbe :) Kostek zůstalo jen pár.



Draco dormiens nunquam titiliandus

davroman

Citace od: Klaj9 kdy 01.06.2016, 18:28:49
Dodatečně mimo soutěž. Pro úplnost a hlavně aby to měl Davroman podle čeho poskládat, pokud to česká pošta po cestě rozloží na prvočinitele :-)

Milenium Falcon + V-wing

Má vyklápěcí nohy, dá se tak nastavit do "dynamické" pózy. Kostek zůstalo nemálo.

No, Česká pošta se docela činila, ale na úplné prvočinitele to nebylo.   ;)  Každopádně díky tvým fotkám jsem odhalil na Falconu pár chybiček - na Lipně opravím.   8)

To Tomik: Pokud jsi dělal popisky, stihneš prosím udělat ještě dvě navíc? Popřípadě mi pošli vzor a já bych je zítra vytiskl.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Tomik

Citace od: Davroman kdy 01.06.2016, 20:53:59
To Tomik: Pokud jsi dělal popisky, stihneš prosím udělat ještě dvě navíc? Popřípadě mi pošli vzor a já bych je zítra vytiskl.
Rozpisky pro Klajovi modely vytisknu a přivezu. Zároveň potvrzuji, že tyto modely nebudou zařazeny do soutěže, objeví se pouze ve vitríně s ostatními.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr