Soutěž ve stavbě alternativních modelů na LP 2016

Založil Tomik, 17.12.2015, 10:52:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Z jakého setu byste chtěli stavět v letním kole soutěže?

31037 - zelený teréňák
6 (30%)
31046 - žlutý sporťák
3 (15%)
60117 - dodávka s karavanem
7 (35%)
60118 - popeláři
1 (5%)
70312 - koňomoped
3 (15%)

Celkem hlasů: 20

milanv

Slavnostní kabriolet pana Snota
použito dílů: 79.91%
pevnost testovaná na dětech

hlavní funkce modelu - jezdící autíčko - vynikne na videu:

Kabriolet pana Snota
, autor Milan Vančura, na Flickru

fotky:

Kabriolet pana Snota
, autor Milan Vančura, na Flickru
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Že se ty round tile dílky hodí na mini autíčko, to jsem tušil, že si většina všimne. Že by někdo postavil tak velké auto, to jsem nečekal. A už vůbec bych neřekl, že se to tu objeví jako 2. soutěžní model.

Protože jsem se ještě nedostal ke koupi setu a zatím neosahal stavební materiál, musím říct, že se jednak děsím toho, co na mě čeká, a jednak, že se mi ten kabriolet moc líbí ;) :)

milanv

Díky :)
Že jsou tam jakási kolečka jsem věděl. Ale výzva byla je s těmi díly, co tam jsou, je udělat tak zlehka se točící, aby si s tím i malé děti mohly hrát jako s klasickým autíčkem. To mi dalo chvíli zabrat, to byla tak akorát doba, co jsem posílal zlatého papouška :)
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Milane velmi dobrá práce! Auto se mi líbí - dost jsi mě odradil od vymýšlení a soutěže. :(  >:D
PS: video mi nejde spustit ("This video is private.").

milanv

Citace od: Petronel kdy 25.01.2016, 18:59:42
Milane velmi dobrá práce! Auto se mi líbí - dost jsi mě odradil od vymýšlení a soutěže. :(  >:D
PS: video mi nejde spustit ("This video is private.").
Díky, díky! A já proč má nula shlédnutí. Omlouvám se, to udělal nějaký automat. Teď už by to mělo fungovat, můžeš to zkusit, prosím?
Mně to funguje, jako autorovi, pořád.
Pán na Žlutém hradě

Hroch


Marty713

Nebuď labuť a ukaž podvozek, ať si nemusíme nic domýšlet...  ;D :o >:D

martinlx

První dva modely se mi moc líbí, laťka opravdu není nízko. Nicméně od nákupu, vymýšlení a soutěže mě neodradí  :)

Hroch

Po stavbě vznášedla mi zbylo ještě dost kostek, tak jsem se dal do stavby aleternativního modelu ze zbytků po stavbě alternativního modelu.  ;D ;)
Vzniklo z toho letadlo. Ze zbylých 34 dílků už opravdu nic nepůjde.  ;)

hawran

No to si dělá p.... :) Já to ještě ani nerozbalil a on už má alternativní model ze zbytků alternativního modelu... :) Moc pěkný!!!
Bricks Forever!

milanv

Pěkné letadýlko - a využil jsi i ty zelené tiles :) Jen mu chybí směrovka.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Marty713 kdy 26.01.2016, 09:47:32
Nebuď labuť a ukaž podvozek, ať si nemusíme nic domýšlet...  ;D :o >:D
Pro lenochy chystám návod. Ale zatím můžeš přemýšlet sám :)
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: milanv kdy 25.01.2016, 15:51:06jezdící autíčko

Ještě, že v pravidlech nemáte zákaz používání extra parts, tak jako tomu je u ofiko alternativních modelů ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hroch

Citace od: milanv kdy 27.01.2016, 11:36:57
Pěkné letadýlko - a využil jsi i ty zelené tiles :) Jen mu chybí směrovka.
Směrovka už nechybí, dílek mi na ní zbyl. Jak ho upevnit jsem vyřešil až dnes. Dokonce je pohyblivá, dá se otáčet do stran ;)

milanv

Pán na Žlutém hradě

hawran

Pánové, máme tu Robota Pepu... Autorem je můj syn... 8 let...
Otevřel krabici a já mám depresi :)
Bricks Forever!

Tomik

Citace od: hawran kdy 28.01.2016, 19:32:06
Pánové, máme tu Robota Pepu... Autorem je můj syn... 8 let...
Otevřel krabici a já mám depresi :)
Tak na osmiletého kluka to je výborný výkon! Stačí ho už jen trochu uhladit a zpevnit (ty nohy vypadají celkem křehce) a může jet na Lipno. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

hawran

Moc děkujeme, už se na tom pracuje :) a balíme batůžek :)
Bricks Forever!

peki

Včera jsem také koupil setík, tady je výsledek. Tentokrát jsem se pokusil postavit z neživých věcí (původní modely v setu) zvíře (loni to bylo naopak).

Papoušek IHI aneb hodně volné pokračování  setu LEGO-21301-Birds  :) 

Papoušek může sklonit hlavu, dále se dá měnit náklon těla papouška a nožiček. Papoušek má k dispozici drobnou misku s ptačím zobem, sépiovou kost a opravdu miniaturní nádobku na vodu.


Tomik

Citace od: peki kdy 29.01.2016, 16:27:33
Včera jsem také koupil setík, tady je výsledek. Tentokrát jsem se pokusil postavit z neživých věcí (původní modely v setu) zvíře (loni to bylo naopak).

Papoušek IHI aneb hodně volné pokračování  setu LEGO-21301-Birds  :) 

Papoušek může sklonit hlavu, dále se dá měnit náklon těla papouška a nožiček. Papoušek má k dispozici drobnou misku s ptačím zobem, sépiovou kost a opravdu miniaturní nádobku na vodu.
Pěkná recese - palec nahoru. :) Taky se chystám postavit papoucha, až si pořídím tento set...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peter

Citace od: peki kdy 29.01.2016, 16:27:33
Včera jsem také koupil setík, tady je výsledek. Tentokrát jsem se pokusil postavit z neživých věcí (původní modely v setu) zvíře (loni to bylo naopak).

Papoušek IHI aneb hodně volné pokračování  setu LEGO-21301-Birds  :)

Hodně pěkný ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Martins

#111
Ahoj,
já ať dělám, co dělám, pořád mi vychází pták... takže posílám Tomíkovi do sbírky soutěže dalšího Ptáka Jarabáka. Je celkem šikovnej, hejbe hlavou i křídly, nejvíc toho umí s nohama.





No ještě si rozmyslím, jestli ho budu nominovat...  :)

Tomik

Citace od: Martins kdy 31.01.2016, 19:41:41
Ahoj,
já ať dělám, co dělám, pořád mi vychází pták... takže posílám Tomíkovi do sbírky soutěže dalšího Ptáka Jarabáka. Je celkem šikovnej, hejbe hlavou i křídly, nejvíc toho umí s nohama.

No ještě si rozmyslím, jestli ho budu nominovat...  :)
WOW! Tak tenhle pták je fakt hustej. Smekám nad chytrým použitím kloubů, které tvého ptáka pěkně rozhýbaly. Jen tak pro zajímavost, jak je na to s pevností?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Nádherný pták! Anatomicky velmi zdařilý včetně zobáku atp. Jen soví oči mě trochu znejisťují. Jako jo, šlo by to jako komiksový pták, ale stejně normálně ptačí oči by asi byly lepší.

Ale v každém případě celkově je to nádhera!!!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 31.01.2016, 20:55:20
Nádherný pták! Anatomicky velmi zdařilý včetně zobáku atp. Jen soví oči mě trochu znejisťují. Jako jo, šlo by to jako komiksový pták, ale stejně normálně ptačí oči by asi byly lepší.
Mně se právě ty velký oči líbí. S nimi je ten pták roztomilejší, hravější a dotváří to jeho charakter - skoro jako kdyby měl brýle. 8)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Mě se to taky líbí, je takový komiksový. Jen jsem psal, že právě z hlediska anatomie je to jediná "odchylka", protože normální ptáci (až na sovy) mají oči po stranách. Ale čím víc na to koukám, tím víc se mi to líbí. Martine, nech to tak a hlavně nech ty řeči, že si nejseš jistý přihlášením do soutěže! :D
Pán na Žlutém hradě

hawran

Ahoj,
já si nemůžu pomoct, mně z toho zase vyšel bagr :)
Bricks Forever!

Martins

Citace od: milanv kdy 01.02.2016, 07:30:00
Mě se to taky líbí, je takový komiksový. Jen jsem psal, že právě z hlediska anatomie je to jediná "odchylka", protože normální ptáci (až na sovy) mají oči po stranách. Ale čím víc na to koukám, tím víc se mi to líbí. Martine, nech to tak a hlavně nech ty řeči, že si nejseš jistý přihlášením do soutěže! :D

Ahoj!

Tomík: Tvého WOW si velmi cením! Pták je docela pevný. Problém mají trochu křídla při manipulaci - jejich zavěšení neumožňuje tolik pohybu, jak by člověk chtěl... ale jinak slušný.

Milanv: Je to komiks, já to rozhodně nestavím jako anatomicky přesnou kopii, jde mi o vzhled, vtip, hravost... Dělám to jako hračku pro děti. Oči se mi takto líbí více. Zkoušel jsem několik variant a sovou jsem vlastně začínal. Nevypadala zle, ale když jsem typické vzezření rozbil tímto řešením, začalo se mi líbit právě pro ten komiksový výraz.

Díky oběma, je rozhodnuto, jde do soutěže! :-)

Skyrider

#118
pokus o volavku, nebo jiného vodního ptáka

jojik

Zdravím .
Taky jsem se o něco pokusil, i  když kvalit vašich výtvorů ani v nejmenším nedosáhnu. Snažil jsem se pracně sestavit domek . Potom přišla dcera a když uviděla volant, tak prohlásila , že by chtěla k domečku i auto . A protože tatínkové
poslouchají, tak jsem nějakým zázrakem složil  i to  auto. A ještě mi zbylo 57 dílků.