(vlastní) Netopýří hnízdo

Založil Kuba, 16.11.2015, 12:27:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

V tomto vlákně budu prezentovat stavbu Netopýřiho hnízda. Bude se jednat o menší hrad na útesu. Ač bude menší do plochy, než můj minulý hrad, budu se to snažit vynahradit výškou.

EDIT:
Takže hrad mám hotový :)

Vracíme se někde do minulosti 200 až 350 let zpátky. Hrad přezdívaný Netopýří hnízdo se nachází někde v horách na  severním Balkáně. Ten obývá zlý úpír Vladek a jeho partnerka Pavoučí lady. Slouží jim banda Balkánských banditů a žoldáků, kteří pro Vladka chytají náhodné pocestné, z kterých Vladko vysává život. (No, je to už takový líný moderní upír, že?  :D ). Hlavy obětí pak lemují přístupovou cestu do Netopýřího hnízda. Kolem hradu a v útrobávh hradu se nachází i několik nadpřirozených bytostí.

Zde všechny fotky (zatím jen na rajče):
http://jukuruku.rajce.idnes.cz/Netopyri_Hnizdo_2016/


Kuba

První fotky:

germik

Hmm, když jsem četl "Netopýří hnízdo", úplně jsem si vybavil ty netopýří sety z doby před X lety :D ... Jsem zvědav jak se bude vyvíjet ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Kuba

Citace od: germik kdy 17.11.2015, 01:49:15
Hmm, když jsem četl "Netopýří hnízdo", úplně jsem si vybavil ty netopýří sety z doby před X lety :D ... Jsem zvědav jak se bude vyvíjet ;)

Netopýři hnízdo je zatím pracovní název, ale možná se už nezmění. V plánu je, že na hradě bude sídlit upír s upírkou.

Zatím to nějak roste. Už mám hotové skály a základy budov, takže teď se zaměřit hlavně na budovy a snad tu budu moci brzo prezentovat nové hotové dílo  ;)

Mr. Cube

Tak to je tedy ten hrad, jak jsi mi ve F-M říkal, že to budeš hnát do výšky? No dle prozatimního popisu se těším na reinkarnaci hradu Netopýřího pána v AFOL měřítku :)

Kuba

Citace od: Mr. Cube kdy 05.12.2015, 21:19:10
Tak to je tedy ten hrad, jak jsi mi ve F-M říkal, že to budeš hnát do výšky? No dle prozatimního popisu se těším na reinkarnaci hradu Netopýřího pána v AFOL měřítku :)

Tak nějak, jen je ta výška skal, trochu menší, než jsem původně počítal. Podcenil jsem množství šedých slopes, co mám doma ;)

Kuba

Přikládam zde další postup. Už využívám nový LB, který mi byl předán v Brně na výstavě ;)

Pro tento projekt sháním tyto pokrývky hlavy: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49145.msg226555#msg226555 tak kdyby mi chtěl někdo pomoci a něco mi odprodal, budu jedině rád.

Friend

Nuž vyzerá to veľmi pekne zatiaľ ...aj niektoré riešenia (techniky či farebnosť) ako použil gearcs na Mekorigovej skale tu vidím a veľmi pekne to ukáže. Pekne sa ti to vyvíja. Som zvedavý na ďalšie fotky.

Kuba

Citace od: Friend kdy 12.12.2015, 12:01:30
Nuž vyzerá to veľmi pekne zatiaľ ...aj niektoré riešenia (techniky či farebnosť) ako použil gearcs na Mekorigovej skale tu vidím a veľmi pekne to ukáže. Pekne sa ti to vyvíja. Som zvedavý na ďalšie fotky.

Ochozy jsu podobné, jako použil Gearcs, inspiroval jsem se tím. Moc se mi líbilo proložení hnědé s cihličkami, ale trochu jsem si ochozy upravil podle sebe. I barva je jiná, já použil medium dark flesh na ochozy i na budovu - moc pěkná barva, líbi se mi.  ;) Budu ji používat ještě asi na jedné budově na hradě.

milanv

Pěkný hrad. Od začátku výborný nápad stavět do výšky, k tomu pěkné provedení: zdi, ochozy...
Jo, a klame mě zase tvůj foťák nebo opravdu používáš na zdi kombinaci staré a nové šedé? To by se mi líbilo, to je pěkný jemný způsob na ztvárnění nejednotnosti zdí.

Kdybych šťoural, tak jediný detail mi vrtá hlavou: opravdu zespoda té střechy na hlavní věži má být světlá šedá? Já bych čekal hnědé krovy, ale nejsem odborník.
Pán na Žlutém hradě

Kuba

Citace od: milanv kdy 12.12.2015, 13:20:32
Jo, a klame mě zase tvůj foťák nebo opravdu používáš na zdi kombinaci staré a nové šedé?
JJ, stavím tak všechny hrady. mám převážně starou šedou- na hrady se mi více líbí. ale prokládám to decentně novou šedou.

Citace od: milanv kdy 12.12.2015, 13:20:32
Kdybych šťoural, tak jediný detail mi vrtá hlavou: opravdu zespoda té střechy na hlavní věži má být světlá šedá?
Předělám na hnědou.

Foton

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 14.12.2015, 14:39:31
JJ, stavím tak všechny hrady. mám převážně starou šedou- na hrady se mi více líbí. ale prokládám to decentně novou šedou.

Za mě rozhodně palec nahoru!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

richchie

velmi pekne to vypada, ake to ma rozmery cca? zaklad mi pride ako 64x64 cize 4 ks baseplate 32x32, ci a mylim? do vysky to ma kolko?
inac tesim sa na dalsie fotky :)

Kuba

Citace od: richchie kdy 18.12.2015, 07:51:14
ake to ma rozmery cca? zaklad mi pride ako 64x64 cize 4 ks baseplate 32x32, ci a mylim? do vysky to ma kolko?
inac tesim sa na dalsie fotky :)

m to 96 studu x 80 studu, a vysoké je to zatím 1M, přemýšlím zda to zvýšit.
tady další fotky. Daší už snad přidam, kvalitní jak to bude hotové. (zatím jsem nevymněnil krov za hnědý na věži).

richchie

krasa, fakt krasa   :)  urcite to daj na lipno buduci rok. tesim sa na final fotky , uz sa tesim ako budem na Flickr obdivovat detaily  ;)

Kuba

Takže hrad mám hotový :)

Vracíme se někde do minulosti 200 až 350 let zpátky. Hrad přezdívaný Netopýří hnízdo se nachází někde v horách na  severním Balkáně. Ten obývá zlý úpír Vladek a jeho partnerka Pavoučí lady. Slouží jim banda Balkánských banditů a žoldáků, kteří pro Vladka chytají náhodné pocestné, z kterých Vladko vysává život. (No, je to už takový líný moderní upír, že?  :D ). Hlavy obětí pak lemují přístupovou cestu do Netopýřího hnízda. Kolem hradu a v útrobávh hradu se nachází i několik nadpřirozených bytostí.

Zde všechny fotky (zatím jen na rajče):
http://jukuruku.rajce.idnes.cz/Netopyri_Hnizdo_2016/

milanv

Nádhera. Spousta detailů, a na rajčeti ani všechny nevyniknou, tak se už těším, až to uvidím naživo. Což je dost divné říkat o nemrtvých. Tak na vlastní oči. I když ani ty nemusí (oni) mít nutně vlastní... No... Raději to nebudu dál rozpitvávat...
Pán na Žlutém hradě

Aki

Dobrý, dopadlo to myslím výborně. Mnohem lepší než ten předchozí hrad. Obecně nemusím hororově fantaskní prvky, ale tady neruší a je to docela svěží obměna k tradičním zbrojnošům.  ;)

Kuba

Děkuji za pochvalu, je v tom hodně hodin (asi stovky) práce. Tak mě to moc těší. První výstava, kde to bude k vidění, bude Olomouc, pak bych to chtěl vzít na Lipno. No a pak se uvidí...    ;)

richchie

parada, idem si to kuknut opat a potom  este raz a potom este raz.....

matka

Nakonec mi hrad málem ušel, to by byla škoda. Moc se mi líbí, dobrá práce.
Paní na Žlutém hradě

linhi

#21
Paradni prace a rozhodne jeden z nejlepsich Kubo co jsi stavel,ja se kocham barevnou kombinaci!! Mnoho fajn detailu,naznak vykalu na zdi pod prevetem,vyborne..jen strecha s nekolika uhly me trosku sviha do oka,ale parada!

Kuba

Děkuji všem ještě jednou za pochvaly.

Citace od: linhi kdy 29.03.2016, 20:37:38
..jen strecha s nekolika uhly me trosku sviha do oka

No asi to nemusí lahodit všem okům, reálně by i tesaři udělali střechu jednodušeji.  ;) Při hledáni inspirace (balkánské a transylvánské stavby) jsem i na něco podobného na google narazil (ať už reálné, či z nějaké fantasy knihy), kdy se vysoký úhel střídá s mírným úhlem a naopak. Tak jsem to taky zkusil tak nějak postavit, jen myslím že tolikrát jako třeba na té moji budově nalepené u vysoké věže se nikdy nelámal, maximálně dvakrát. Tak jsem tomu asi až násilně přidal.  >:D

Naštěstí se jedná o fantasy stavbu, tak to vždy nějak ukecám, příště si na to dám pozor  ;)


gearcs

Moc se mi to líbí. Jak barevné schéma, tak zasazení do terénu. A hlavně celkově. Tohle je na TOP úplně v pohodě  ;)

Kuba

Citace od: Ringo kdy 30.03.2016, 11:20:03
nevím, jestli jsem tu fotku přehlídl nebo tady není, šlo by nafotit půdorys? Respektive fotku z hora? Detail nádvoří a tak?

podívej tady: http://jukuruku.rajce.idnes.cz/Netopyri_Hnizdo_2016/

jsou tam fotky z hora i něco uvnitř hradu. nevím jak jinak to ještě nafotit.  ;)

richchie

Citace od: gearcs kdy 30.03.2016, 08:41:46
Moc se mi to líbí. Jak barevné schéma, tak zasazení do terénu. A hlavně celkově. Tohle je na TOP úplně v pohodě  ;)

plne suhlasim, toto si TOP zasluzi

Igorus

Parádní práce Kubo. Ten hororový nádech je fajne  ;)

Ryxe

Pěkná práce. Hrad je povedený. Za sebe bych si sice upírský hrad představoval trochu více temný, třeba i nějak pobořený, ale třeba je zrovna tenhle vampa estét a hrad si zvelebuje  ;). Každopádně velké plus za vizáž figů. Plně ve mě evokují takový ten balkánský styl a ten se mi moc líbí >:D

arnold

Paradní stavba!Hezký detaily...plot s napíchlýma hlavama je super!Koukal jsem,že máš na stavění dva pomocníky :-) Já mám doma taky jednu dvouletou pomocnici,ale zatím ji jde jen domolice  ;D

Izabella08

Kubo,

naprostá paráda...jsem tak ráda, že ji dovezeš do Olomouce...hlavně po cestě o-p-a-t-r-n-ě :)
BOŽÍÍÍ!!!!!!...i ty barevné stromy