Společný projekt: Mistři světového filmu

Založil milanv, 05.09.2015, 19:37:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

milanv

Ahoj všichni!

Čas pokročil a je na čase zjistit Stav projektu před Kostkolandem. Kolik jakých máme filmů a jaké rozšíření podstavce potřebujeme. Tak tady napíšu seznam, jak to vidím dnes, a pak budu udržovat klasicky seznam a mapku v prvním příspěvku:


nickfilmstav
JetaMS čerty nejsou žertyOK
mirekKulový bleskOK
yaniceNoc na KarlštejněOK
yaniceTři veteránivyřešit terén vlevo, přidat sluchátko a dodat fotku; kozu půjčí šipka
xPoolNarniezahustit větve stromů jak bílými plates, tak prosvítajícími kmeny
xPoolPredátorOK
Izabella08Krkonošské pohádkyzaplnit stěny podle pravidel
Izabella08??ještě chybí
Hardegon?? ještě chybí
znouzectnost?? ještě chybí (Pulp fiction)

Prosím ozvěte se, kdo máte co k dodělání. A je ještě někdo s doposud tajným filmem doma?
Pán na Žlutém hradě

hawran

Citace od: Izabella08 kdy 10.09.2016, 10:00:24
Horo, horo, otevři se pro člověka poctivýho... :)
Ahoj Izabelo,
prosímtě poraď vetchému starci z čeho je ten strom vpravo? (a i ten vlevo? :) )
Dík
K.
Bricks Forever!

patkutil

Ahoj Milane,

zkusil jsem film MI...více neprozradím.
Ještě musím dořešit to upevnění nahoře.

Pokud máš ještě ve svém projektu jedno místečko, rád se zúčastním.
patkutil

Izabella08

Citace od: hawran kdy 10.09.2016, 15:37:59
Citace od: Izabella08 kdy 10.09.2016, 10:00:24
Horo, horo, otevři se pro člověka poctivýho... :)
Ahoj Izabelo,
prosímtě poraď vetchému starci z čeho je ten strom vpravo? (a i ten vlevo? :) )
Dík
K.

Ahoj Hawrane,

jsou to staré kousky z hodně starých setíků...sehnané na bricklinku, aukru atd:)...mám pro tyto zvláštní kousky slabost:)

Izabella08

Severní vítr je krutý....

Milane, ti figové nahoře přijdou dolů :)

matka

Izabello, obě scénky jsou pěkné. U první se mi dost líbí právě to poloplastické řešení stromů, zajímavý nápad.
Paní na Žlutém hradě

hawran

Citace od: Izabella08 kdy 10.09.2016, 15:44:10
Citace od: hawran kdy 10.09.2016, 15:37:59
Citace od: Izabella08 kdy 10.09.2016, 10:00:24
Horo, horo, otevři se pro člověka poctivýho... :)
Ahoj Izabelo,
prosímtě poraď vetchému starci z čeho je ten strom vpravo? (a i ten vlevo? :) )
Dík
K.
Ahoj Hawrane,

jsou to staré kousky z hodně starých setíků...sehnané na bricklinku, aukru atd:)...mám pro tyto zvláštní kousky slabost:)

Dík, tím se spousta věcí vysvětluje :)
K.
Bricks Forever!

Pool

Já to taky ještě dolaďuji podle připomínek.

Původní scéna:
https://www.flickr.com/gp/143591213@N02/8HckEL

Po úpravách "zahuštění listí" a přidání kmenů.
https://www.flickr.com/gp/143591213@N02/F87hyb

A poslední jsem si nechal to ještě zatilovat, ještě na to trochu bělím dílky  ;D

milanv

Izabella08: opět nečekaný výběr scénky, stejně jako u Krakonoše. Ale o to zajímavější překvapení! Vždycky se u tvých scének těším na dvě důležité věci: využití zajímavých dílů a práci s prostorem. A opět jsi nezklamala ani v jednom. Moc pěkné!

patkutil: jakmile je to sci-fi nebo akčňák, tak je jen 10% šance, že to poznám. Takže počkám, co ostatní. Ale stavebně, stavebně je to super! Nádherně čisté, jasný děj, chytré využití kostek. Ty "knoflíky" v pravém spodním rohu mě rozesmály. Když vím, co je to za díl... K tomu to vtipné využití průhledných baseplates... Co chceš měnit na tom zavěšení figa? Mě přijde v pohodě.

a teď pro oba: opět jste oba "vykousali" i boční stěny. U té kolonády předpokládám nebude problém doplnit těch pár chybějících řad a zbytek je v pohodě (okýnka, děravý plot jako ozdoba...). Ale problém je, když chybí čelní hrana nebo je tam těch děr moc a je pak moc vidět do podstavce. A to se vracím i ke Krakonošovi. Zkuste se prosím zamyslet a poslat mi SZ, co by s tím šlo, aby zase neutrpěly ty scény jako takové. Jak ty vystavěné stromy u Krakonoše, tak ta šikmá hrana u sci-fi jsou pěkné a byla by jich škoda.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Pán na Žlutém hradě

Pool

Scénka patkutila jde poznat v pohodě, po rozkliknutí mi to trvalo asi zlomek sekundy  :D Jen škoda že ta místnost je tak velká, klidně mohla být uprostřed rozdělena stěnou s dveřmi a vedle mohla být i druhá místnost ve které by byl chlápek jdoucí s odpadkovým košem v ruce  >:D Ale to teď už určitě nebude časově realizovatelné, tak jenom nějak nahoře to doladit to uchycení.

milanv

Samozřejmě, chápu. Scénka patkutila je opravdu ikonická a potvrdilo se mi, že i výborně postavená. Jenom jak já neznám tenhle typ filmů, tak ačkoliv jsem si ihned napoprvé tipl v zásadě dobře, tak jen chyba v číslovce mě stála půl hodiny gůglení :)
Pán na Žlutém hradě

milanv

uzávěrka

Děkuji všem za aktualizaci stavu. Je vybráno, další filmy až pro další výstavy :) (fakt byste chtěli?)
Vše je klasickým způsobem shrnuto v prvním příspěvku: seznam členů štábu a mapka scének.

Teď jdeme do finále (a možná přijde i kouzelník): dopilovat všechny přihlášené scénky, poslat do vlákna fotku hotových scén a já udělat rozšíření podstavce a zařídit všechny věci okolo.

Těším se, díky všem!
Pán na Žlutém hradě

Pool

Fotka hotové scény z filmu Predator I.

milanv

Díky, to je přesně ono. Už ji máš uvedenou v seznamu v úvodním příspěvku.
Pán na Žlutém hradě

Petronel


HD

@xPool - velmi se mi líbí řešení zadní stěny.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

Citace od: Petronel kdy 12.09.2016, 19:53:17
Citace od: xPool kdy 12.09.2016, 18:47:33
Fotka hotové scény z filmu Predator I.

A kde je predátor?  :D

O to právě jde  ;D

Citace od: HorcikDesigns kdy 12.09.2016, 20:40:15
@xPool - velmi se mi líbí řešení zadní stěny.

Díky, zezadu už to tak elegantně nevypadá  >:D Ještě že to nepůjde vidět, je tam dost zběsilá konstrukce.  ::)

ejancar

Lego = každý den nový model/hračka!

Martins

Citace od: Petronel kdy 12.09.2016, 19:53:17
A kde je predátor?  :D

Copak ty ho nevidíš?  :D

Parádní kousek...

Pool

No, v průběhu stavby jsem zrealizoval i variantu s Predátorem z trans dílků. Ale i když jsem použil speciální dílky jako trans hlavičku, tak to vypadalo asi tak, jakoby ten predátor utekl z Minecraftu  ;D. Tak tuhle variantu jsem nakonec zamítl a zůstal u téhle, kde je kompletně neviditelný, ale jinak tam fakt je  >:D

Foton

Citace od: xPool kdy 13.09.2016, 12:02:53
...  a zůstal u téhle, kde je kompletně neviditelný, ale jinak tam fakt je  >:D
Vidím to lehké maskovací vlnění vedle toho třetího bambusu!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

yanice

Foto snad dodám večer, za kozu děkuji :), sluchátko bych asi spíš zkusila z vlastních dílků - (zásoby se ale tenčí) než si pořizovala Bar 1 x 3 (Radio Handle, Phone Handset)....je takové.....veliké.....

milanv

Super!

Děkuji všem za dodání údajů k titulkům, už je mám komplet. Těším se na další fotky hotových scének.

yanice: tak, to sluchátko je strašně obří a stejně neodpovídá tomu z filmu. Já jsem navrhoval tohle a možná najdeš něco ještě jiného. Dala by se využít i taková ta hasičská stříkačka, co je rovnou se špagátkem. Kolmým držadlem by se zastrčila do díry ve zdi a druhá díra by byla skrytá pod telefonem a do ní by se zastrčil ten provázek, aby byl vidět jen krátký kousek. A pak už jen něco typu "tile 1x1 with clip" na horní konec a je sluchátko.
No uvidíš...

xPool: Za Narnii mám vzít jako fotku hotové scény tu poslední verzi z Flickru?
Pán na Žlutém hradě

Pool

Určitě mám v plánu si tu Narnii přefotit a nejpozději v sobotu bych dodal finální podobu. Ještě to totiž nemám nacvakané, zbývají mi tam dát ty bílé Tile a plán mám - dneska mytí kostek po bělení, do zítřka uschne a zítra večer je nacvakám a pošlu pracovní verzi a pak další den doladím a bude finální  :).

yanice

Foto přidáno, ale když na to teď koukám, tak se mi to moc nelíbí, zkusím s tím o víkendu ještě něco provést - plus samozřejmě sluchátko :), někam mi odletěla múza. Nejedna. Potvory.

Izabella08

Ale ten nos je opravdu dobrý a  vtipný nápad :)

hawran

Moje žena pravila - no to je ten jak tam maluje tu princeznu s těma širokejma vočima... :)
Bricks Forever!

HD

Osobně bych zkusil zvýraznit nosovitost frňáku, ale jinak je to scénka perfektní.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Já myslím, že nos výborný, chybí opravdu jen ta levá část. Tam bych se nebál jít víc do prostoru (i když ho tam není mnoho). "nemalovat" jen po zdech, ale naznačit ten kopec pomocí několika slopes (sand green, green...) i pár studů před. A bok bych protáhl až dopředu. Pokud by pak bylo třeba, tak bych koryto zkrátil ze 6 na 4 a místo spodního teleskopu bych dal taky jeden zelený Slope - mohl by se tak naznačit ten úvoz.
Tak asi moje nápady. Uvidíš, jak to půjde v reálu...
Pán na Žlutém hradě