Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Igorus

Citace od: milanv kdy 19.02.2016, 14:37:30
Jo jo, napadlo mě to samé, co Petra... Mimochodem, už jsme řešili (a zatím nedořešíli) podobnou věc i mezi mojí školou a Kubovou sámoškou. Tam nás napadl jeden "volný" modul mezi, ale podle mě je to zbytečně moc. Nějaké pásy 16x48?

Jen pro info ostatním, ten jeden nový modul by obsahoval silnici směřující "na sever", autobusovou zastávku, parkoviště pro sámošku a prosto pro Milanovi scénky. 16 x 48 To moc neřeší.

milanv

Ten můj nápad byl, že 16 je právě rozměr kompatibilní se současnými moduly, takže by se mohl použít jen někde, kde bude třeba. Proto by se nenatáhla velikost celé vesnice o tolik atp.

A třeba pro mě, jak tvrdíš, že by mi to nepomohlo - proč? Já ještě nechci vynášet žádné soudy, protože si to chci ještě pořádně rozkreslit, ale podle mě by mi to pomohlo víc než ten modul se silnicí. Ostatně, jak má Kuba tu sámošku téměř od kraje ke kraji, tak i jemu by to pomohlo, a to dokonce na obou stranách. (podle mě - musí říct sám) A pak by to znamenalo, samozřejmě jen pro tento případ, jen jeden silniční modul navíc. Což je totéž jako kdybys chtěl ten celý velký modul se silnicí, vlastně ještě o krapet menší (silniční je dlouhý jen 32 studů). Takže pokud jse byli schopní se materiálově s Kubou podělit o ten velký, zvládli bychom i toto.

Tak proto nad tím tak uvažuju. Ještě to rozkreslím a ozvu se. A samozřejmě mezitím ještě i Kuba.
Pán na Žlutém hradě

Robkteryten

#392
Tak jsem připravil silnici, abych u SDH vymyslel napojení. Použil jsem bricky z malého LB. bohužel na délce baseplate vzniká nemalá mezera a nejde v krajích sezvakat do sebe použil jsem menší plate mezi bricky a jde to.. "uchycení silnice k boku" jsem musel nakonec dát doprostřed jinak docházelo k vytrhávání z kostek silnice.
Postavil jsem 2moduly z bricků 2x1 a mezi nimi vzniká pak pěkná mezera. Asi se budou muset použít delší bricky. Vyzkoušení nechám na někom kdo je více zásoben, já to nemám čím vyzkoušet.
Jediné co jsem vymyslel je mezi dva moduly silnice vložit jedni tiles. Vyjde to za předpokladu uchycení silnice do boku jen v jednom místě, uprostřed pak vznikne mezera na jednu tile.
Ale někdo zkušenější bude mít určitě lepší řešení.

Skyrider

a proč se silnice nemůže udělat z tile? ???

germik

Citace od: skyrider kdy 20.02.2016, 12:35:25
a proč se silnice nemůže udělat z tile? ???

To už se řešilo - Byla by jich ohromná spotřeba a myslím že každý spíš do budoucna využije spoustu bricků 2x1. Navíc Tiles se nehodí na velkou hladkou plochu jakou je silnice - spáry mezi nimi jsou hodně zřetelné... U bricků naležato jde taky operovat s výškou plate - třeba v otáčkách to umožňuje dosažení lepšího tvaru. A určitě i další které jsme nenapsal  ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

matka

Tak já můžu nahlásit, že mám svůj modul hotový. Bohužel fotky se zrovna nepovedly, takže to zkusím zítra znovu a lépe.
Paní na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: milanv kdy 19.02.2016, 16:45:48
Ten můj nápad byl, že 16 je právě rozměr kompatibilní se současnými moduly, takže by se mohl použít jen někde, kde bude třeba. Proto by se nenatáhla velikost celé vesnice o tolik atp.

A třeba pro mě, jak tvrdíš, že by mi to nepomohlo - proč? Já ještě nechci vynášet žádné soudy, protože si to chci ještě pořádně rozkreslit, ale podle mě by mi to pomohlo víc než ten modul se silnicí. Ostatně, jak má Kuba tu sámošku téměř od kraje ke kraji, tak i jemu by to pomohlo, a to dokonce na obou stranách. (podle mě - musí říct sám) A pak by to znamenalo, samozřejmě jen pro tento případ, jen jeden silniční modul navíc. Což je totéž jako kdybys chtěl ten celý velký modul se silnicí, vlastně ještě o krapet menší (silniční je dlouhý jen 32 studů). Takže pokud jse byli schopní se materiálově s Kubou podělit o ten velký, zvládli bychom i toto.

Tak proto nad tím tak uvažuju. Ještě to rozkreslím a ozvu se. A samozřejmě mezitím ještě i Kuba.

Je potřeba to vidět prostorově. Pokud přidáš ty 16, musí se přidat i 16 na druhé straně ulice. Prostě bych se primárně chtěl držet modulů 48x48 i za tu cenu, že by některé moduly byly sdílené.

Igorus

Citace od: Robkteryten kdy 20.02.2016, 12:10:49
Tak jsem připravil silnici, abych u SDH vymyslel napojení. Použil jsem bricky z malého LB. bohužel na délce baseplate vzniká nemalá mezera a nejde v krajích sezvakat do sebe použil jsem menší plate mezi bricky a jde to.. "uchycení silnice k boku" jsem musel nakonec dát doprostřed jinak docházelo k vytrhávání z kostek silnice.
Postavil jsem 2moduly z bricků 2x1 a mezi nimi vzniká pak pěkná mezera. Asi se budou muset použít delší bricky. Vyzkoušení nechám na někom kdo je více zásoben, já to nemám čím vyzkoušet.
Jediné co jsem vymyslel je mezi dva moduly silnice vložit jedni tiles. Vyjde to za předpokladu uchycení silnice do boku jen v jednom místě, uprostřed pak vznikne mezera na jednu tile.
Ale někdo zkušenější bude mít určitě lepší řešení.

Díky Robe za převedení úvah do praxe. To umístění plate je dobré řešení. Uvidíme na jaké problémy narazí další stavitelé  ;)

Igorus

Citace od: skyrider kdy 20.02.2016, 12:35:25
a proč se silnice nemůže udělat z tile? ???

Jak napsal Germik. Řešení z bricků je levnější, hezčí.

(A navíc se to dohodlo už před malým LB)

Martins

Ahoj,
řeším silniční modul... v nákresu jsem zrovna v rohu. Udělal jsem LDraw model, posílám obrázek a ptám se: může to tak být?
Bude tam tenká dilatační spára...

Yoshimako, pro tebe to znamená, že tam kde mám červené technic bricky, potřebuji, aby z tvého modulu byly v čele jejich protikusy.
Dík

waf

#400
Citace od: Martins kdy 03.03.2016, 11:48:15
Ahoj,
řeším silniční modul... v nákresu jsem zrovna v rohu. Udělal jsem LDraw model, posílám obrázek a ptám se: může to tak být?
Bude tam tenká dilatační spára...

Yoshimako, pro tebe to znamená, že tam kde mám červené technic bricky, potřebuji, aby z tvého modulu byly v čele jejich protikusy.
Dík

Já tam mám taky zatáčku, budu se snažit udělat ji co nejvíce zakulacenou. Mám to už i přibližně rozvržené. Jak to dám dohromady, tak to sem dám...

Edit: Tak jsem to zkusil dát dohromady a tady je výsledek https://drive.google.com/file/d/0B50XB7wtiWrIX2hYQmdoSEY1anM/view?usp=docslist_api.  Mezi jednotlivými díly cesty je nepatrná mezera, které se nezbavíme https://drive.google.com/file/d/0B50XB7wtiWrIUHJVb2poRWo3UmM/view?usp=docslist_api a https://drive.google.com/file/d/0B50XB7wtiWrIWGlfaTZ2ZkZxS0E/view?usp=docslist_api. Navrhuji vyplnit ji nakonec silikonem :-).

yoshimaka

Citace od: Martins kdy 03.03.2016, 11:48:15

Yoshimako, pro tebe to znamená, že tam kde mám červené technic bricky, potřebuji, aby z tvého modulu byly v čele jejich protikusy.
Dík

Ok, budou tam. Momentálně řeším střechu u kostela a její skloubení s věží, ale dám si pauzu a vyřeším tedy silnici, ať máme kousek společný :-)

BTW.. dlouho jsem myslel, že tu zatáčku dělám já
Lust och fägring stor

Martins

Citace od: yoshimaka kdy 03.03.2016, 14:49:05
BTW.. dlouho jsem myslel, že tu zatáčku dělám já
BTW... já si zase dlouho myslel, že žádnou silnici nedělám ...  ;)

Igorusi, mě si můžeš odškrtnout, mám vše hotovo: Roubenku i s plotem a krajním půlmodulem navíc a také svůj kus silnice i s odbočením viz. nákres výše. Ještě to všechno vyfotím a pošlu.

peki

#403
Citace od: Igorus kdy 19.02.2016, 15:20:10


Jenže to má několik ale
- pokud by se jen pro obytnou část (od kolejí nalevo) použili baseplate o šířce 16 cm, narostl by celý model o nějaký 120 cm.
- znamenalo by to prodlužování silnic o pět silničních modulů. A už nyní jsem -1.


Co se týká velikosti, tak mám údaje od stavitelů, jak plánují velikost staveb. S tím nějakým způsobem pracuji. Zatím není nic výrazně malého. Rozměny +- odpovídají.

Jen pro info ve vztahu k vitrinám. Máte rezervováno 8 m, následuje volný roh. Takže něco přes 9 m by bylo k dispozici. Když obsadíte roh na můžete pokračovat dále do "elka". To by taky šlo.

Lego town

Igorus: Otazocka mozem postavit lesopark?? Chcel by som to dat za kostol za cintorin a za chalupou(Martins).  Ak je miesto. Pri padne do inej temy ako je zima.
..............................................................................................................................................................................
Martins Yoshimaka: Mohli by ste mi napisat Vasu Šírku.

Dakujem za odpoved.

Martins

Citace od: Lego town kdy 06.03.2016, 19:33:15
Martins Yoshimaka: Mohli by ste mi napisat Vasu Šírku.

Šířka modulu je 48 a silnice (a hřbitov) je 16. Takže 2*48+16= 112 studů.

Lego town

Dakujem. Igorus: Mozem urobit lesopark 32x32- 2x   32x16- 1x dakujem za odpoved.

Igorus

Citace od: Lego town kdy 06.03.2016, 19:33:15
Igorus: Otazocka mozem postavit lesopark?? Chcel by som to dat za kostol za cintorin a za chalupou(Martins).  Ak je miesto. Pri padne do inej temy ako je zima.

Prostor vedle Martinova modulu využije on sám. Dál směrem doleva zatím rozšíření ne. Ale díky za nabídku.

Lego town


milanv

Citace od: Robkteryten kdy 20.02.2016, 12:10:49
Tak jsem připravil silnici, abych u SDH vymyslel napojení. Použil jsem bricky z malého LB. bohužel na délce baseplate vzniká nemalá mezera
Všichni víme, že kvalita českých silnic je ožehavé téma... My jsme před školou zorganizovali akci "Z" a ukázali jsme, co dokáže síla rodičů a přátel školy. Za pomoci tvárnic a nosníků ze stavby místní továrny (vycentrovaných pomocí středicích desek pronesených přes tutéž vrátnici - děkujeme příteli školy panu Š.) se nám podařilo zpevnit konstrukci, že se na našem úseku prohýbá vertikálně max. o 0,5 mm a škvíra mezi naším modulem a dalším je menší, cca 0,2 mm - což už je de facto nerozpoznatelné, protože po pevnějším spojení s pozemkem a dalším silničním modulem se obojí vyrovná. Přikládáme návod:

Pán na Žlutém hradě

tomas.

#410
Zdravím sousedy z vesnice (zdar Dany  ;) )
Rád bych s váma probral fobalový hřiště pro ty místní borce.
Bude z Baseplate 48 x 48 with Playing Field Pattern. Myslíte, že by se za branky měl dát plot, když je hned vedle silnice, chalupa, mlýn a statek?
Napadlo mě 2x3 (2x2) Bar 9 x 13 Grille.
Ondro, Dany, budete mít oplocený pozemek?
A nestálo by za to, dát mezi kluky a mě 16 studů terénu? Takhle je vlastně konec hřiště, 3 study a pak hned soused...

Igorus

Citace od: milanv kdy 12.03.2016, 21:59:28
Citace od: Robkteryten kdy 20.02.2016, 12:10:49
Tak jsem připravil silnici, abych u SDH vymyslel napojení. Použil jsem bricky z malého LB. bohužel na délce baseplate vzniká nemalá mezera
Všichni víme, že kvalita českých silnic je ožehavé téma... My jsme před školou zorganizovali akci "Z" a ukázali jsme, co dokáže síla rodičů a přátel školy. Za pomoci tvárnic a nosníků ze stavby místní továrny (vycentrovaných pomocí středicích desek pronesených přes tutéž vrátnici - děkujeme příteli školy panu Š.) se nám podařilo zpevnit konstrukci, že se na našem úseku prohýbá vertikálně max. o 0,5 mm a škvíra mezi naším modulem a dalším je menší, cca 0,2 mm - což už je de facto nerozpoznatelné, protože po pevnějším spojení s pozemkem a dalším silničním modulem se obojí vyrovná. Přikládáme návod:

Zajímavé řešení. Jako nechám na zvážení každého stavitele, kterou cestou půjde  ;)

Igorus

Citace od: tomas. kdy 21.03.2016, 18:39:22
Zdravím sousedy z vesnice (zdar Dany  ;) )
Rád bych s váma probral fobalový hřiště pro ty místní borce.
Bude z Baseplate 48 x 48 with Playing Field Pattern. Myslíte, že by se za branky měl dát plot, když je hned vedle silnice, chalupa, mlýn a statek?
Napadlo mě 2x3 (2x2) Bar 9 x 13 Grille.
Ondro, Dany, budete mít oplocený pozemek?
A nestálo by za to, dát mezi kluky a mě 16 studů terénu? Takhle je vlastně konec hřiště, 3 study a pak hned soused...

Tome, a co udělat síť vysloveně z tohoto:
String, Net 10 x 10 Square

Jinak s rozšířením o 16 studů zde nemám problém, za předpokladu, že jej připravíš  ;)

yanice

#413
Po dlouhém čekání jsem se mohla vrátit ke stavění. Momentálně mi došly zelené plates, takže finální úprava teprve přijde (terén okolo domu a má část silnice).
Interiéry mám, ale nedokážu si nějak představit, jak moc do nich bude vidět. Nechala jsem prozatím otevřený pohled do kuchyně/obývacího pokoje, ale moc se mi to nelíbí. Pod "okny" se nalézá kuchyňská linka a tak jsem nechala dvě řady zdi a tak vznikl jeden velký průhled jako by tam ucelená prosklená plocha.
V kůlně je momentálně ponecháno okno, střecha je zvedací. Pokud bych tedy nechala otevřenou tuto stranu, odstranila bych pár (většinu?) "prken", aby do ní bylo vidět.
A ještě jednou k interiérům -  v případě, že bych byla pohledová strana tedy otevřena, bylo by to včetně krovu.
Nebude to vypadat mezi ostatními stavbami rušivě?
Nějak se ale nemůžu dopídit informace, kteráže strana bude ta pohledová.

Igorus

Prosím všechny účastníky (kromě těch kteří prezentovali finální dílo na Kostkách), aby do konce týdne podali informaci (zde, SZ, email) o aktuálním stavu modulů. Díky

Sihaja

#415
Projekt stodola zdárně pokračuje. EDIT: Silnici mám hotovou, jen zase nevím jak s barvou "trávy" krajnice.

Dotaz ohledně jara: Stavím jako základ bright green. Jak to mají ostatní?

papluh

Ako ste vyriešili tie cesty ?

Včera mi došli diely tak som skúsil spraviť tú cestu a je to o dost kratšie v reále (nevýhoda idealistického LDD)
Na obrázku 2 je vidieť naspodku modrý tile na baseplate, natom vrstva z 1x4 brickov (zakončená oranžovou na zvýrazennie) a šedé 1x2. Tie 1x4 sa ešte dajú pripojiť s menšou dierov na koncoch a pnutím.
Obrázok 1 je keď som natiahol 1x2 pomocou milanov-ho systému s liftarmami. Skrútilo to celý baseplate.
Ešte som spravil alternatívu kde prvý a posledný riadok je z 1x8 (viac nemám) ale celá plocha bola pod pnutím.

takže ma napádajú tieto alternatívy
- 1x2ky a "vytileovať" tú medzeru na koncoch
- dokúpiť 1x4 a pod a spraviť to z nich
- urobiť pokus o "betónku" - tj nebude to jedna plocha na celú dĺžku 32 ale spravím to zo 4 modulov po 8. Teda špára na konci sa pomerovo rozdelí medzi tie ďalšie a výzorovo to bude pripomínať D1čku  >:D

milanv

Citace od: papluh kdy 08.04.2016, 13:43:59
Ako ste vyriešili tie cesty ?
Psal jsem to o pár příspěvků výše. Ale také to není dokonalé. Sice je to mnohem lepší, takže se to nekroutí a škvíra mezi moduly je mnohem menší, ale očima je to pořád výrazně viditelné. Já to zamaskuju tím, co chci na tu silnici dát.

Mimochodem: vážně by mě zajímalo, jak to řešil ten člověk, z jehož stránek ten nápad Igorus vzal. Nebo ten to dělal jen digitálně??
Pán na Žlutém hradě

yoshimaka

Upřímně bych se silnicemi až zas tolik nezabýval. Ruku na srdce.. má-li to být "typická" vesnice, nesmí být silnice moc dokonalá (no offense)
Lust och fägring stor

Robkteryten

Já mám silnici takto. Dva moduly každý přichycen do boku jen na jednu kostku a mezi moduly jedny tile.