Soutěž ve stavbě alternativních modelů LP 2015

Založil Tomik, 03.03.2015, 22:30:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: lukas.21 kdy 18.05.2015, 23:12:52
Akým spôsobom prebehne predanie modelov ... resp. ja sa na otvorenie nedostavím a potreboval by som niekoho ochotného z Brna.  :)
Domluv se s brňáky nebo poslat poštou (krajní možnost).

Dotaz:
Má někdo k zapujčení tento setík ? Pokud bude místo vystavíme pro porovnání originální modely. Ideálně někdo kdo jede na Lipno nebo je poblíž někoho kdo jede na Lipno.
Díky

grohl

Já sem přidám své tři kusy mimo soutěž. Tomiku, asi nám to myslí celkem podobně - viz. třetí model



Tomik

Citace od: grohl kdy 19.05.2015, 09:39:26
Já sem přidám své tři kusy mimo soutěž. Tomiku, asi nám to myslí celkem podobně - viz. třetí model
To teda jo. Nejzajímavější mi té tvé kudlance přijde to, že i když jsme oba stavěli totéž, tak každý jí postavil úplně jinak.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Do prvního příspěvku s pravidly soutěže jsem přidal přehlídku všech soutěžních modelů. Vyhlášení vítězů proběhne v rámci slavnostního večera na Lipně.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

#94
Citace od: grohl kdy 19.05.2015, 09:39:26
Já sem přidám své tři kusy mimo soutěž. Tomiku, asi nám to myslí celkem podobně - viz. třetí model

Předpokládám že "pouze" obrázky vhledem k tomu že jsi mimo ČR. V tom případě bychom těch setíků k zapůjčení potřebovali více.

Při nejhorším je koupím z "eráru" a na konci půjdou do dražby. Tome dokážeš to podle obr. postavit?

K umístění možná bude místo i za zástěnou na skvoši 1m x 1m (uvidím jak se na takonec sejde/poskládá)

Tomik

Citace od: peki kdy 19.05.2015, 11:07:06
Předpokládám že "pouze" obrázky vhledem k tomu že jsi mimo ČR. V tom případě bychom těch setíků k zapůjčení potřebovali více.

Při nejhorším je koupím z "eráru" a na konci půjdou do dražby. Tome dokážeš to podle obr. postavit?

K umístění možná bude místo i za zástěnou na skvoši 1m x 1m (uvidím jak se na takonec sejde/poskládá)
Podle mě grohl neměl v úmyslu ty své modely na Lipně vystavovat. Pokud o ně ovšem máš zájem, tak si myslím, že je dokážu postavit podle fotek. Je to jenom o tom, kdo zafinancuje nákup stavebnic. Případně tam můžeme dát jen jeden grohlův model...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

#96
Právě proto se ptám jestli zde není někdo kdo setík koupil, plánoval že něco postaví ale po zveřejnění mého modelu  ;D  (případně těch dalších)  na účast rezignoval.

Je to šance jak setík využít. Pokud se jich sejde dost tak je možné kromě grola postavit i ty originální modely. Zajímavé by konec konců bylo i samotné vysypání obsahu setu, protože je to opravu "divné" směsice kostek postrádající "normální" dílky. Aby si každý uvědomil že "z téměř ničeho" je možné postavit hodně zajímavých věci. Tedy aby si mohl člověk hrát a lámat hlavu nemusí utrácet ani velké peníze.

Dobrovolníci se hlásí zde


grohl

Přesně jak říkáte: modely jsem tvořil ještě před zahájením soutěže a set mám pouze jednou. Navíc jsem mimo republiku. Pokud by však někdo chtěl, mám pár polorozbořených fotek prvních dvou modelů. Hmyzí kvarteto jsem dokončil předminulý týden, ale není problém mu kouknout do vnitřností.  >:D

peki

Citace od: grohl kdy 19.05.2015, 13:46:21
Přesně jak říkáte: modely jsem tvořil ještě před zahájením soutěže a set mám pouze jednou. Navíc jsem mimo republiku. Pokud by však někdo chtěl, mám pár polorozbořených fotek prvních dvou modelů. Hmyzí kvarteto jsem dokončil předminulý týden, ale není problém mu kouknout do vnitřností.  >:D

Supr, sety seženu a tomík se s tebou domluví (pokud mu nebude něco jasné).

Sihaja

Mám na Lipno dovézt i přebytkové dílky?

Tomik

Citace od: Sihaja kdy 21.05.2015, 13:02:08
Mám na Lipno dovézt i přebytkové dílky?
Ne, na Lipno dovezte pouze výsledný model.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki


Tomik

Citace od: peki kdy 27.05.2015, 22:14:22
Tak prezentuji předposlední domácí úkol. Finální verzi vlakového setu
Ta finální verze vypadá moc dobře - lokomotiva má konečně i komín a modrá kachna na ostrůvku zeleně vypadá roztomile. Nicméně, v celkovém hodnocení to už nic nezmění, protože to už máme hotové od minulého víkendu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martinlx

Citace od: peki kdy 27.05.2015, 22:14:22
Tak prezentuji předposlední domácí úkol. Finální verzi vlakového setu
Pěkné, koukám že udělat v tomhle setu komín je boj. Až se mi vrátí z Lipna, tak to taky zkusím, myslím že by to chtělo ten komín ještě posunout dopředu  ;)

Tomik

#104
Nechť zazní famfáry, máme tu vyhlášení výsledků soutěže!
U každého modelu naleznete i komentáře od porotců.

1. místo: Příšerky s.r.o. od Marty713
grohl: Roztomilé a solidně postavené. Jen to oko by mělo mít tak 3x3 nebo 4x4 study. Oceňuji vzájemnou kombinovatelnost dvou hlavních částí modelu.
Tomik: Vhodně zvolená předloha na základě barev kostek a kvalitní provedení se zajímavými stavebními technikami. Na vláčku je vidět, že při jeho stavbě docházely kostky, a ten poslední vagón tam je pravděpodobně jen, aby zbylo méně kostek.



2. místo: Stavba rezidence Tulipán od milanv
grohl: Hezká prezentace a pestrá paleta vozidel patří k přednostem tohoto výtvoru. Jeřáb a nakladač za mě vedou.
Tomik: Zajímavá sestava stavebních strojů, ze kterých mi nejpovedenější přijde jeřáb. Opakuje se nápadité využití očí místo kol, ale zde již nepůsobí přiměřenou velikostí vůči strojům, zejména u sklápěčky.



3. místo: Kačer a Beruška od Petronel
grohl: Až na bílé okolí očí a fakt, že lze pohybovat pouze peřím, nikoli křídly, nemám k modelu výhrad. Po několika dalších přestavbách by to klidně mohl být další oficiální alternativní model. Rád bych viděl, jak jsou přichycená záda na zbytek modelu.
Tomik: Za mě nejlépe postavený model ze všech – výborně odladěné barevné schéma, na první pohled rozpoznatelná předloha. K dosažení vyššího umístění to chtělo zvolit odlišnější námět od hlavního modelu (je to jen další pták).



4. až 5. místo: Krajina jak z obrázku od Sihaja
grohl: Zadní část mikroland modelu vypadá neučesaně, a hratelnost pro dítě asi bude pokulhávat, ale to modelu neubírá na vysoké originalitě a hezkém designu.
Tomik: Velmi originální model rozpoznatelný na první pohled a se zvládnutým barevným provedením. Zadní část modelu (hory) by to chtělo trochu doladit.

4. až 5. místo: Proměna dokonalá od milanv
grohl: Líbí se mi logická promyšlenost modelu a housenka je moc pěkná, ale profesionální deformace mi říká, že pootáčet bricky a plates na jednom studu není košer. Využití pantů a kloubů pro pohyb modelů by mohlo jít ostatním příkladem.
Tomik: Vtipně prezentovaná sestava modelů skrývající v sobě příběh. Přestože je housenka menší, líbí se mi více než motýl, který trochu trpí přílišnou barevností.

6. místo: Letadlo bez pilota od martinlx
grohl: Originální, čistě postavené. Někomu to může připadat možná až příliš jednoduché. Osobně bych využil oči a zbylé díly ke stavbě ,,pilota".
Tomik: Poměrně jednoduchý, přesto originální model. Jako dobrý nápad hodnotím vytvoření stojánku, který drží letadlo ve vzduchu. Možná by neškodilo letadlo trochu zvětšit, aby se využilo více dílů.

7. až 9. místo: Vlak jede krajinou od peki
grohl: Čistě vyhlížející a neotřelý model, kterému chybí komín. Body navíc za využití očí jako kol.
Tomik: Další originální nápad s chytrým využitím očí místo kol, která navíc mají adekvátní velikost vůči lokomotivě. Pěkné je též doplnění kouskem krajiny a závorami. Jako největší vadu na kráse vidím chybějící komín – vzhledem k tomu, že je toto pracovní verze, jsem zvědavý na tu finální.

7. až 9. místo: Tajomstvo ruže
grohl: Hezké provedení a použité stavební techniky mají navrch před celkovou ,,statičností" modelu. Nejvíc legrace bych si tak užil s vážkou.
Tomik: Nejzajímavější mi u modelu ptáčka přijdou použité stavební techniky. Výsledný model je velmi dobře barevně sladěn, chybí mu jen více originality (odlišnosti od oficiálního modelu).

7. až 9. místo: Kombajn od Hacislav
grohl: Stejně jako u ponorky: originální nápad nemusí vždy znamenat kvalitní výsledek z dostupných dílů.
Tomik: Přestože nápad je velmi originální, je vidět, že dílky ze setu nejsou vhodné ke stavbě kombajnu. Výsledný model mi přijde těžko rozpoznatelný.

10. místo: Štír líšnický od Martins
grohl: Pohyblivé a čistě postavené. Ačkoliv nevyužitých dílů zůstalo dost, po několika přestavbách by se štír stal dalším kandidátem na oficiální alternativní model.
Tomik: Dobře postavený a rozpoznatelný model štíra. Líbí se mi zejména práce s barvami. Pro větší věrnost předloze by to chtělo upravit proporce.

11. místo: Pavouk okáč od Foton
grohl: Velká pohyblivost modelu a roztomilý kukuč patří k jeho největším přednostem.
Tomik: Vtipný (zejména díky očím) a slušně postavený model.

12. místo: Ponorka od Foton
grohl: Působí to na mě zmateně a neutříděně, ale originalita tomu nechybí.
Tomik: Dobrý nápad s pokulhávajícím zpracováním.

K hodnocení bych ještě dodal to, že při instalaci modelů do vitríny mě překvapilo, jak jsou některé modely křehké, že je téměř nebylo možné vzít do rukou bez toho, aby se poškodily. ???

Na závěr tu mám ještě pár slov od Milana Reindla alias grohla:
Velmi si vážím toho, že mě Tomik přizval jako porotce k soutěži. Ve volném čase, po osmi hodinách denně strávených ve společnosti Technicu, je pro mě stavba alternativních Creator modelů příjemným odreagováním. Tento set nabízí rozmanitou paletu dílů a až příliš širokou barevnou škálu, a tak není tvorba něčeho, co vypadá jednolitě a barevně uceleně, zrovna jednoduchá. Se zadaným úkolem jste se poprali, jak nejlépe jste dovedli a některé modely vypadají opravdu špičkově. Ať již vyhraje kdokoliv, díky za čas, který jste této soutěži obětovali.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

Chtěl bych všem mnohokrát poděkovat.

Hlavně za přátelské přijetí a za srdečné gratulace. Opravdu mě dojalo, kolik z vás za mnou přišlo potřást mi rukou. To je ta nejlepší odměna :D Obzvlášť Milanovo "Gratuluju, Příšerkám jsem fandil celou dobu!" bylo moc hezké, o to víc, že se umístil na druhém místě.

Za hlavní cenu jsem vděčný a děkuji za ni, jak organizátorům (zejm. Tomikovi za soutěž a Pekimu za zastřešení akce), tak všem ostatním, co akci podpořili ;)

Zvláštní poděkování patří oběma porotcům. Pobavilo mě, že grohlovo hodnocení nemělo na body vítěze, a tak musel mezi Příšerkami a Kačerem rozhodnout Tomik. Po přečtení a porovnání slovního a bodového ohodnocení všech modelů bych vlastně vůbec nečekal, že vyhrají právě Příšerky s.r.o. :) Upřímně mne trochu překvapilo umístění štíra a pavouka na nižších pozicích.

A konečně díky všem soutěžícím, resp. spolu-stavitelům, bylo to vyrovnané a žádný model nebyl výrazně lepší nebo horší než ostatní.

milanv

Velké díky všem:

Tomíkovi za uspořádání soutěže a za krásnou prezentaci na Lipně(!!) Udělala mi velkou radost, protože takto je jasně vidět, co jsme to dělali a proč - a lidi se něco zajímavého dozví.

Grohlovi za "spoluporotcování". Jeho poznámky ze slovního hodnocení jsou také zajímavé a jedna mi ještě pořád vrtá hlavou: tím pootočením na studu jsi myslel nožičky housenky? A pokud ano, tak takové pootočení je pro TLG designery zakázané? To by mě fakt zajímalo - stejně jako kdybys mohl někdy takových interních pravidel objasnit víc. Nikde se to člověk nedozví. Doufám, že to není tajné? :)

Všem zúčastněným za to, že jste mě neutloukli za výběr setu :)  Kdo zkusil, tak chápe...

Všem zúčastněným za inspiraci, počínaje Petronelem. Jeho kachna mě vyhecovala, že jsem se hned vydal do hračkářství pro stavebnici. Ohromě mě bavilo čekat, s čím kdo přijdete.

A samozřejmě gratuluji Martymu: tvoje Příšerky jsou kouzelné a bylo mi jasné už dlouho, že jsou velký favorit. A jak vidíš ze slovních hodnocení, pomohl ti navíc Peki svou rychlofotkou z mobilu. Kdyby stavební stroje získaly ty body navíc za očička jako kola, tak by byl výsledek ještě těsnější :D ;D
Pán na Žlutém hradě

Foton

Díky za uspořádání soutěže.
Překvapilo mě umístění mých modelů až na úplném konci.
Alespoň to byla příjemná zábava a změna oproti Technicu a Mindstormu.
Uvědomil jsem si tak  je ten Technic málo detailní, ale jak snadno se tam mění směr stavění.
Gratuluji vítězům! Mým osobním favoritem byly Příšerky a Letadlo.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martinlx

Velké díky všem, gratulace Martymu!
Příšerky byly i pro mě nejlepší a opravdu pobavily.
Jsem rád za každou soutěž, která mě nakopne k účasti a donutí ke stavbě.
Teď mám navíc motivaci začít příště o trochu dřív, nějaký pilot s vykulenýma očima by se určitě při obětování hlemýždě postavit dal a výsledek by byl ještě lepší. (beztak to po Lipně zkusím)

Tomik

Jsem moc rád, že se vám soutěž líbila a zároveň děkuji za vaše ohlasy a za účast. Myslím, že bychom si to mohli za rok zopakovat s jiným setem. ;)

Citace od: Marty713 kdy 02.06.2015, 13:51:24
Upřímně mne trochu překvapilo umístění štíra a pavouka na nižších pozicích.
Přiznám se, že kdybych si mohl vzít při hodnocení všechny modely do ruky, tak by štír a pavouk dopadly určitě o něco lépe. Z estetického hlediska mi přišly trochu nedotáhnuté, ale měly jednu důležitou kvalitu, která chyběla mnohým výše umístěným modelů - pevnost.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návod na mou kudlanku je nyní ke stažení na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Sihaja

Taky diky za soutez, ja i muz jsme se dobre bavili.