Soutěž ve stavbě alternativních modelů LP 2015

Založil Tomik, 03.03.2015, 22:30:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Foton

Díky z tip.
Dneska jsem našel stránku s parádním SNOT vyhledávačem a jsou tam 2 použitelné varianty.
http://swooshable.com/snot/inverted-brick-with-clip
http://swooshable.com/snot/inverted-bracket-brick
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Sihaja

Krajina jak z obrázku.



a tady je její předloha





Letecký pohled



Co zbylo?



Doufám, že se líbí i tato nezvířecí alternativa.

milanv

Určitě se líbí, i když tě nemám rád :) Předběhla jsi mě, tak holt postavím něco jiného...  Ale máš to pěkné a jsem rád, že sis na to troufla. Já váhal, jestli je to téma na alternativní model - a váhal jsem tak dlouho, až jsi mě právě předběhla :)
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Já si právě říkala, že to určitě napadne i někoho dalšího a už to mám tak dva týdny postavené, jen mi trvalo to nafotit  ;D

Foton

Líbí se mi to. Postavit krajinu mě ani nenapadlo.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Tak postavit z ptáka krajinku by mě ani ve snu nenapadlo. :o Vypadá to, že Sihaja bude mít vysoké body za originalitu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Marty713

Hezké, nejprve jsem myslel, že jsou to Pompeje nebo jiné město ležící na úpatí sopky >:D

Milane, hlavu vzhůru, taky mě to napadlo, protože už jsem takhle jednou řešil výzvu "použít všechny kostky ze hry LEGO Creationary". Už se na ty mrchy z pralesa chystám přes 14 dní ::) Tak hurá do toho a lovu zdar! ;)

Jo, Tome, chci se zeptat, jak by porota přistupovala k tomu, pokud by se povedlo samozřejmě z jednoho setu postavit dva samostatné alternativní modely, každý tematicky jiný?

milanv

Citace od: Tomik kdy 04.04.2015, 21:42:16
Tak postavit z ptáka krajinku by mě ani ve snu nenapadlo. :o Vypadá to, že Sihaja bude mít vysoké body za originalitu...

To plyne z rozdílu mezi tím když koukáš na obrázek hotového modelu papouška nebo když se podíváš na tu hromádku kostek po rozstřihnutí pytlíků z krabice: vysype se ti na stůl vlastně samá zeleň, krajina je to první, co v tom uvidíš. Když nepočítám panty.

Ale svým způsobem jsem rád, že mi Sihaja pomohla rozčísnout tohle dilema (stavět co se hned nabízí nebo si lámat hlavu? :) ) a přiměla mě zamyslet se víc, co by z toho šlo postavit :)
Teď už je jen otázka, s tím, kolik nelegových aktivit mám na následující týdny, jestli to stihnu do 17. května...
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 04.04.2015, 21:53:31
Jo, Tome, chci se zeptat, jak by porota přistupovala k tomu, pokud by se povedlo samozřejmě z jednoho setu postavit dva samostatné alternativní modely, každý tematicky jiný?
To by záleželo na tom, jak moc jiné jsou a na jejich představení (doprovodném textu k alternativnímu modelu). Každý model nebo dvojice modelů má silné i slabé stránky, takže to chce vyzdvihnout ty silné. Umím si představit takové zdůvodnění, které udělá ze dvou tematicky nesouvisejících alternativních modelů originálnější a zajímavější dvojici než ze dvou, které spolo nějak souvisí. V tomto případě tedy za sebe nevidím žádný důvod ke snižování hodnocení. Jak to bude hodnotit grohl nechám na něm.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

#39
Krátké Velikonoční intermezzo
aneb co se skrývá ve vajíčku.
Nejde o soutěžní model, jen zpestření.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

#40
Vlak jede krajinou...(pracovní foto)



finální verze


Při pohledu na krabičku a přemýšlení co by z toho šlo postavit (aniž jsem zkoumal obsah dílků) mne napadl:
- dopravní prostředek očička = kola
- indiánský totem (oči, křídla, zobák atd.) 
- dětský budík s očima, ale foton předtím publikoval kraslici

Zkusil jsem napřed mašinku (a k ničemu dalšímu jsem se už nedostal), takovou malou parní s tenderem.  K mašince jsou pak 2 doplňky závora, a naznačení krajinky s ptáčkem. Modrá barva má evokovat ledňáčka  ;D Ale vzhledem k proporcím bych ho spíše nazval Legáčkem.

Hratelnost:
- závora se pohybuje
- tendr jde od mašinky odpojit
- do tendru se nakládá uhlí (černé dílky, které jsem ,,nepoužil" na stavbu)
- tendru se otevírají dveře

Petronel

No tak toto je také hodně originální ;D Kolečka z očiček a ptačího zobu.  >:D
Dobré.  ;)

Tomik

Citace od: peki kdy 08.04.2015, 11:25:08
Vlak jede krajinou...(pracovní foto)
Opravdu originální model - přiznám se, že jsem nečekal, že někdo vytvoří vozidlo na kolech. Šlo by té mašince udělat ještě komín? Ten mi tam trochu chybí... ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

#43
To ne! Takhle než zpracuju fotky, tak mě předběhne úplně každý. Zaměstnavateli promiň, tohle je záležitost cti :D
Představuji svou scénku:

Stavba rezidence Tulipán
"Zde stavíme pro Vás domácí pohodu"

Inspiroval jsem se podobným sloganem u podobně vábně vypadajícího terénu, kolem kterého jsem teď rok a půl chodil do práce :)

Z pohledu alternativního modelu jsem se snažil zejména o

* zajímavost - něco zcela jiného než papoušek či zvíře obecně
* pečlivost do detailu - věrnost strojů (obecné) předloze, detaily, "nekostkatost"
* zajímavé stavební techniky - je použito mnoho rozdílných metod SNOT, aby i stavění podle návodu byl zajímavý zážitek a člověk (dítě) se naučil něco nového
* maximální využití dílů: dohromady s dekoracemi na fotografovanou scenerii jsem použil všechny kostky včetně extra dílů

Construction machines by Milan Vančura, on Flickr

A ještě "produktová fotografie":

Construction machines by Milan Vančura, on Flickr
návod.

Závěrem bych chtěl poděkovat své dceři Monice za velkou pomoc s fotografováním: dekorace, scenérie, nápady a dobrou náladu i v době, kdy jsme měli totálně prokřehlé ruce od mokrého a ledového písku.
Pán na Žlutém hradě

Marty713

#44
Kdo by neznal Příšerky s.r.o.?! :)

Roztomilá monstra, která každou noc nasazují své životy a vydávají se do dětských pokojů, kde pomalu a tiše prochází minovými poli tvořenými z hraček a pak... nejdůležitější je načasování... dítě vystraší! Anebo, pozor spoiler, rozesměje! ;D

Mike Wazowski, známý jako Kuliočko, právě vstoupil do dětského pokoje, ve kterém je dřevěný houpací kohoutek a na podlaze jako nástraha leží vlak ze stavebnice, se kterým si ještě před chvílí hrálo dítě. To teď však sladce spí... >:D

Mým cílem bylo postavit z té pestré změti všemožných dílků a barev něco, co bude věrné předloze nejen tvarově, ale právě i barevně. Nabízelo se mnoho věcí - vesmírná loď Milano z filmu Strážci galaxie, páv a mnoho jiných zvířátek. Ale to by nebyla taková výzva a protože jsem věděl, že soupeři nasadili laťku vysoko, musel jsem přijít s něčím, co bude splňovat všechna kritéria: originalita, design, stavební techniky a maximální využití dílů (nakonec mi z celého obsahu krabice zůstaly 4 dílky) a navíc taky některé herní prvky - modely jsou solidní (až mě překvapilo, jak některé dílky nejdou od sebe), pro děti atraktivní a do určité míry i funkční (kohoutek je vyvážený a pěkně se houpe, vagonky lze odpojit). Největší legrace je, když posadíte Kuliočka na kohoutka!

matka

Tedy pánové...Dávno jsem pochopila, že alternativní modely nejsou rozhodně můj obor. Já prostě žasnu nad tím, co všechno dokážete z dané hromádky kostek vymyslet. Porota bude mít těžkou práci.
Paní na Žlutém hradě

peki

Citace od: Tomik kdy 08.04.2015, 15:48:35
Šlo by té mašince udělat ještě komín? Ten mi tam trochu chybí... ::)

Komín je na finální verzi, tohle byla pracovní fotka abych si pamatoval ideu. Měl jsem v plánu postavit cca 3 věci.Začal jsem tímto.Zdálo se mi že tu chcípl pes. Chtěl jsem ostatním ukázat, že ty očička se dají použít i jako kolečka. Jsem rád že se toho milan chytil  >:D Doufám že nás bude víc a tu vitrinu zaplníme, nejde o to vyhrát, ale přijmout výzvu.

Citace od: Marty713 kdy 08.04.2015, 19:25:09
Kdo by neznal Příšerky s.r.o.?! :)

Dost dobrý, podle mne lepší než originální stavby. Mašinka mikro se mi také líbí, u vagonků je už znát že dochází kostky.

milanv

Citace od: Marty713 kdy 08.04.2015, 19:25:09
Kdo by neznal Příšerky s.r.o.?! :)

Pěkné! Na skutečných fotkách to bude určitě ještě lepší, z LDD vypadá všechno kostkatě.
No a jak už to bývá v životě nespravedlivé: velcí se mohou snažit jak chtějí, být sebevíc promakaní a pak přijde nějaký prcek a porazí je svou roztomilostí. V tomto případě mašinka :)
Jen mi není jasné, jak z těhle zbývajících kostek postavíš tendr  >:D
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: peki kdy 09.04.2015, 09:44:09
Komín je na finální verzi, tohle byla pracovní fotka abych si pamatoval ideu. Měl jsem v plánu postavit cca 3 věci.Začal jsem tímto.Zdálo se mi že tu chcípl pes. Chtěl jsem ostatním ukázat, že ty očička se dají použít i jako kolečka. Jsem rád že se toho milan chytil  >:D Doufám že nás bude víc a tu vitrinu zaplníme, nejde o to vyhrát, ale přijmout výzvu.

Když někteří zbaběle publikují rychlofotky z mobilu nebo screenshoty z LDD, to se pak nedá soutěžit v rychlosti - naštěstí o tu nejde  >:D

Vážněji: když jsem navrhoval tento set, tak mi z inventáře na BL přišlo, že je tam spousta zajímavých dílů. A teprve když jsem tu krabici koupil a otevřel, uvědomil jsem si to, co asi vy všichni: ano, je - ale za cenu, že tam nejsou téměř žádné normální! Z cca tří set dílů přesně tři normální bricky. To je prostě šílený poměr - např. na korbě mého náklaďáku je pět plate a sedm pantů.

Tak jsem si představoval, jak se tu nic neobjeví a vy mě budete mít rádi za ten výběr setu - a místo toho už jsme tu publikovali pěknou řádku krásných modelů. Já úplně zírám. Podle mě je spíš otázka, jestli nebudeme potřebovat vitrínu rozšířit. Pokud nemají být jednotlivé modely namačkané na sobě.

A to určitě ještě další přibudou. Např. já mám ještě jeden model hotový - ale je to scénka se "zvířaty", což nevím jestli je na místní poměry dostatečně originální :)
Pán na Žlutém hradě

Foton

#49
Já myslím, že ten výběr setu je fajn.
Už jsem z toho poskládal (v tomhle pořadí) člun (nic moc), letadlo (taky žádný zázrak), ponorku (pracovní verze níže) a to vejce.

Pracovní verze ponorky:
- periskop (dvě výšky 'vysunutí')
- pruzkumná observatoř na spodku s manipulačními rameny
- otáčející se hnací šroub (ta zelená věc na konci)




EDIT 17.5.2015: Už to nestihnu vylepšit, takže z pracovní verze se stává finální.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: milanv kdy 09.04.2015, 10:48:33
Podle mě je spíš otázka, jestli nebudeme potřebovat vitrínu rozšířit. Pokud nemají být jednotlivé modely namačkané na sobě.

To také není problém, záleží co se tu nakonec objeví.

Set je podle mne OK ( ke štěstí mi chybí jedno malé očičko, abych měl mašinku jak ze seriálu Mašinka Tomáš).

Mohli bychom založit takovou novou tradici, když bude to samostatné vlákno. A v těchto soutěžích každý rok pokračovat  ;)

Tomik

Citace od: peki kdy 09.04.2015, 11:57:54
Mohli bychom založit takovou novou tradici, když bude to samostatné vlákno. A v těchto soutěžích každý rok pokračovat  ;)
Já jsem pro a rád se zhostím organizace i příštích ročníků. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: milanv kdy 08.04.2015, 15:59:19
Po skončení soutěže zveřejním i kompletní návod, zatím jsem ho poslal jen porotě k posouzení, že jsem použil jen díly této stavebnice :)

Od začátku přemýšlím, k čemu je ten návod tajit. A Marty mě svým přístupem podpořil - díky - takže také zveřejňuju návod pro všechny.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#53
Tak jsem dostal dnes dobrý nápad!
Mohl bych zkusit postavit do soutěže z tohoto setu ještě velkého barevného motýla a pokud zbydou dílky, tak ještě zelenou housenku a kytku. Pak to dám na nějaké pěkné pozadí a nafotím.

Doufám, že mě nikdo s tímto parádním nápadem nepředběhne!!

Jdu se do toho pustit.  8)

milanv

#54
Ti mladí... Jednou vidí na vlastní oči profi fotoateliér a hned musí troubit do světa... Tak tedy:

Proměna dokonalá

Není nad životní moudrost... Ale jak ji má předat rodič na svého potomka, když se vlastně nevidí? A proto přichází naše nadace na pomoc a šíří osvětu pomocí moudrých letáčků. Radostnou komiksovou formou a zcela zdarma!


Caterpillar and its Mom by Milan Vančura, on Flickr


U modelu jsem se zaměřil na kompletnost, věrnost obecné předloze, barevné sladění, pohyblivé části (motýl mává křídly, horními a spodními zvlášť, housenka se housenkovitě kroutí do všech směrů). Modely jsou i přiměřeně pevné, co set dovolil. Křídla motýla se zdají křehce připevněná, ale překvapivě dobře drží, i při mávání.

Využil jsem všechny normální i extra díly, krom jednoho extra cheese slope:
.

Pro zájemce zveřejňuji i návod.

P.S.: Alternativní název byl Šest měsíců v životě Emanuela
(taková motýlí verze Miroslavy)
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Marty713 kdy 16.04.2015, 11:15:51
Vznikl tu nějaký stavební kartel nebo jste si navzájem začali přebírat nápady a inspiraci? ??? ;D >:D

Ne, jen mě Petronel vtipným způsobem popoháněl s uveřejněním fotek. A kdo neví, co se dělo na pozadí, musí být evidentně zmatený. Nic víc.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#56
Sebral mi můj nápad! Já to vymyslel a opičák mi to sebral!

Ale ne, je to přesně tak. Viděl jsem tento povedený model v sobotu, když jsem byl na návštěvě u Milana. Zrovna ho fotil ve svém rádoby ''profi'' ateliéru. ;D
Tak jsem chtěl jen poškádlit, že to sem ještě nedal ;)

Každopádně model je to povedený, o malounko víc se mi líbí ta stavební četa od stejného autora, ale toto je také povedené.
Nejvíc mě dostává jak někteří dokážete efektivně využít dá se říct úplně všechny díly, to je velmi dobrý výkon.

lukas.21

#57
Ahojte,
rád by som vám predstavil môj súťažný alternatívny model Tajomstvo ruže. (názov ešte premyslím)

Túto súťaž sledujem už od začiatku a výber setu 31031 som považoval asi za najhorší možný scénár. ;D Prvé čo mi napadlo postaviť, bol nejaký leguán ale keď som si kukol na B model, tak mi došlo, že tadiaľ cesta nepôjde. Veľký žltý diel mi vnukol nápad na nejakého operenca. Keby bolo viac modrej, bola by to sýkorka. K hlavnému modelu sú dve doplňujúce stavby - ruža a vážka? Vták sa skladá z viacerých modulov a je pomerne robustný na moje prekvapenie.

Za kvalitu fotiek sa ospravedlňujem ale momentálne bol smartfón mojou jedinou možnosťou.

Foton

Pěkný ptáček.
Ten velký žlutý díl mi taky dělá potíže s tím, kam ho udat. No asi prostě nebudu přeplácávat model, jen aby i zbylo co nejméně dílků.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Celkem povedený ptáček - nevím jak ostatním, ale mně to tu sýkorku koňadru připomíná.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr