Společný projekt: Sousedé

Založil Petronel, 29.10.2014, 22:58:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Čas nám stále nekompromisně odbíhá a spousty obyvatel bytovky se ještě nepochlubilo svými pokojíky. Snad je to tím, že máte ještě plno práce se stěhováním k nám.  :D
Doufám, že všichni co jsou nahlášeni do projektu, své slibované splní a moduly včas postaví.  ;)
Ještě měsíc a pár dní a je na Lipně kolaudace!  >:D

A zároveň ještě nabízím několik volných prostor k nastěhování i pro ostatní (viz. přehled v prvním příspěvku tématu).
Zbývá nám už hlavně rohové jednotky, kterých se skutečně nemusíte bát. I ty mají výhody. Pokud potřebujete aby do místnosti bylo více vidět a byla světlejší, tak to bude ta ideální! Navíc ve vitríně budou krásně vynikat takto na rozích hned u vchodu do kurtu. A myslím si, že i s takovou místností si může člověk pěkně vyhrát. Já dvě ze svých tří mám rohové a jsem naprosto spokojen:
Obývací pokoj s tolerantním manželem
Stavba věže
Tak neváhejte a pojďte do toho. :)


PS: Marty dořekni nám ten vtip.  >:D

Sihaja

#181
Tady je nástřel večírku. Panáčky ještě dodám a pak to nějak lépe nafotím i s pěstitelkou květin.


Kuba

Petroneli, já budu teď objednávat tmavě šedé plate (všechny totiž skončily v hradu), ale neboj, pokojík bude připraven ke kolaudaci :)


Petronel

Sihajo pěkná místnůstka, líbí se mi i bar. Jen bez těch hlav to zatím vypadá trochu strašidelně. >:D

Jukuruku-Kuba - fajn, těším se na foto. ;) Jinak při nejhorším stačí tmavě šedá plate a tile jen na pohledový kraj, zbytek nikdo nepozná, že je jinou barvou, když bude podlahová krytina a vymalovaný strop. ;D

milanv

Citace od: Petronel kdy 10.04.2015, 12:51:15
Jinak při nejhorším stačí tmavě šedá plate a tile jen na pohledový kraj, zbytek nikdo nepozná, že je jinou barvou, když bude podlahová krytina a vymalovaný strop. ;D

A on to snad někdo dělá jinak?! Už takhle jsem byl na dně, na výtahu jsem musel využít i faktu, že je v kuse, a tam jsem dokonce pohledovou stranu postavil z tmavě šedých bricků místo těch tří řad placek...
Pán na Žlutém hradě

atasoft

Tak konečně nějaký náhled i od nás - kluci mi pomohli udělat něco jako dětský pokoj, co by se jim líbil (teda spíš to celé postavili sami :-)
Trochu jsou zkreslené barvy, stěny jsou normální lego-žlutá.

Petronel

Dobré! Díky za foto!
Auto ať daj kluci klidně bez studového připevnění navolno. Ve vitríně to z modulu nevypadne a bude mít kolečka aspoň na podlaze.  ;)

HD


Nechci rýpat do velice povedeného modulu, ale průhledné dveře nevadí? Nebo mě klame zrak ??? ?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Ajaj. To je pravda. Bylo by zas vidět na ty ošklivé vnitřnosti.  ;D Ale je to zase fajnové zpestření, že nejsou všude stejné dveře. Weissare co za to "nastavit" ještě nějakou úzkou místnůstku jako že je tam chodba, aby tam byla přes ty dveře vidět nějaká zeď?

davroman

Citace od: Petronel kdy 13.04.2015, 22:38:16
Ajaj. To je pravda. Bylo by zas vidět na ty ošklivé vnitřnosti.  ;D Ale je to zase fajnové zpestření, že nejsou všude stejné dveře. Weissare co za to "nastavit" ještě nějakou úzkou místnůstku jako že je tam chodba, aby tam byla přes ty dveře vidět nějaká zeď?

Petroneli, v té místnůsce nebude nic vidět, bude tam tma. Obecně, pokud se modul zakryje stropem, je uvnitř hodně málo světla. Jak jsme na tom s dostupností elektřiny v místě instalace sousedů? Je nějaká šance? Přemýšlím stále nad nasvícením pomocí LED pásků.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

germik

Pokud se nepletu tak sousedi jsou uprostřed kurtu - zásuvky jsou jen u zdí... Takže asi bledě (podlahu asi vrtat chtít nebudou a strop je dost vysoko ;))
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Petronel

Prosím nerozebírejte tu stále znovu a znovu světelnost a nasvícení. Stačí si přečíst co se k tomu už tolikrát psalo. A až tolik tmavé to nebude. A jestli bude nebo nebude vidět přes průhledné dveře, to záleží jestli nad námi bude nějaký model s velkou baseplate a zakryje středový prostor  zeshora nebo ne.

yoshimaka

Tak jsem se dozvěděl, že mám tento víkend volno - takže - zbývá ještě něco k tomuto projektu, co je potřeba udělat? Kus střechy, zdi nebo nahrávací studio či pokoj fanouška kosmonautiky?
Lust och fägring stor

davroman

Citace od: Petronel kdy 14.04.2015, 07:25:14
Prosím nerozebírejte tu stále znovu a znovu světelnost a nasvícení. Stačí si přečíst co se k tomu už tolikrát psalo. A až tolik tmavé to nebude. A jestli bude nebo nebude vidět přes průhledné dveře, to záleží jestli nad námi bude nějaký model s velkou baseplate a zakryje středový prostor  zeshora nebo ne.

OK, už mlčím. Jen jsem napsal svůj dojem z našich modulů po zakrytí stropem.  ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Petronel

Citace od: yoshimaka kdy 14.04.2015, 07:57:57
Tak jsem se dozvěděl, že mám tento víkend volno - takže - zbývá ještě něco k tomuto projektu, co je potřeba udělat? Kus střechy, zdi nebo nahrávací studio či pokoj fanouška kosmonautiky?

Ahoj! Určitě bude potřeba spolupráce na stavbě střechy. Večer až budu doma kdyžtak napíšu nějaké bližší info a načrtnu plán.

Nebo pokud máš dost béžových bricků + případně nějaké dark tan, bylo by dobré postavit ještě tu jednoduchou boční krycí zeď, jak jsem psal před pár dny někde výše. ;)

Petronel

Tu jsou informace k stavbě střechy:

Naše bytovka potřebuje pěknou červenou střechu k dotvoření celkového dojmu.
Pokud máte nějaké základní červené slopes na stavbu střechy, pomozte prosím s její stavbou.
Do prvního příspěvku jsem mezi ostatní plány přidal i rozpis stavby střechy.

Je jedno jak dlouhé červené slopes budete používat, jen bych chtěl aby byly provázané, jako když se staví zeď. :D Modul střechy se staví bez spodní plate. To znamená, že první řada slopes bude sedět rovnou na modulu z 4.patra. Střechu je potřeba předsadit o 1 stud dopředu a je tvořena dvanácti řadami slopes a nahoře ukončena třináctou v podobě hřebenu. Viz. foto od MilanaV
Tím pádem bude modul střechy hluboký 14 studů. To znamená, že i vzadu bude o 1 delší.
Bricky pod červenou střechou mohou být libovolné, pouze stavitelé modulu nad sloupcem "A" a "P" nechť prosím zvolí bricky v barvě TAN na té otevřené koncové straně a zároveň udělají modul střechy o 1stud širší, aby byl i nad fasádní stěnu (tedy 13x14).
Doporučuji také na zadní stranu umístit brick s vaším nickem, popřípadě zakomponovat papírek s nickem, či nějakou poznávací značku.
A poslední důležité info: asi vás to bude svádět k tomu si se střechou také vyhrát, udělat nějaký výklenek, okno, komín atp. Není to však možné. Potřebujeme pouze holé obyčejné střechy. Tzn. stavíte tu vpravo na Milanově obrázku. ;) Je to hlavně z důvodu, že na ní budou umístěny vaše jmenovky a popisy vašich pokojíčků! 8) "Ozvláštněné" střechy staví pouze MilanV nad schodiště a výtah.

Kdo může postavit kus střechy, tak mi písněte jakou část a jak velkou postavíte. Samozřejmě pokud budete stavět např. nad dvěma moduly, tak střecha nemusí být rozdělovaná. A navíc pokud máte nějaký modul ve čtvrtém patře, tak vám třeba může pomoci skrýt přečuhující uchycení lustru, či jiných prvků které vám vychází nahoru z vašeho modulu pokojíčku.  ;)

atasoft

#196
Citace od: Petronel kdy 13.04.2015, 22:38:16
Ajaj. To je pravda. Bylo by zas vidět na ty ošklivé vnitřnosti.  ;D Ale je to zase fajnové zpestření, že nejsou všude stejné dveře. Weissare co za to "nastavit" ještě nějakou úzkou místnůstku jako že je tam chodba, aby tam byla přes ty dveře vidět nějaká zeď?

Co třeba takhle ? Zaostření trochu kulhá, ale přicházející osoba je vidět. Konstrukčně to přesahuje mimo místnost "dovnitř" domu.

P.S. Auto je zatím odloženo, aby se neztratilo :-)
P.P.S. Už mne nebaví, že mám jako nick své jméno a ne nick, který mám rád, tak jsem si to změnil ... jen aby to ostatní nemátlo :-) Děkuji za pochopení  ;)

Petronel


Aki

Momentálně volných červených střech mám docela dost, tak bych mohl postavit asi celkem velký kus. Více asi přes SZ. ;)

milanv

#199
Hluchátka

   
Pán na Žlutém hradě

milanv

Pán na Žlutém hradě

HD

Ty svíčky, to kyvadlo... :o
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

matka

Teda Milane, zasloužil bys diplom. Je to celý neuvěřitelně vymazlený, to je úplný pokochání.
U hluchátek se mi líbí paní jak plete, to je skvělý nápad. Kytičkovaná tapeta, bačkory u postele, to je mazec...Pěkně zpracovaný gramec i hodiny. Prosím, jaký díl je stínítko a co jsou ty bačkory?
Druhý byt, tam mě dostali ty nazdobené sklenky s brčkem. To je bomba. Ale i vypracovaný strop, svíčky a růže k tanci.
Zkrátka je to skvělá detailní práce, kdo tohle vidí, musí se do lega zamilovat.
Paní na Žlutém hradě

Petronel

#203
Souhlasím s matkou.
A přesně jak jsem říkal na návštěvě u Milana: Naprostá paráda a do detailů propracované!
Nemá to chybu. Hodně povedené jsou i stěny v obou modulech, přesně vyměřené a tvořeny z bricků na výšku! :D
Víc takových skvělých okýnek! ;D

Milane nafoť jim ještě ten parádní strop u Femme fatale. ;)

atasoft

Dle domluvy s Petronelem jsme přidali 2 segmenty střechy - roh a jeden rovný. Viz foto.

Atasoft

Martins

Ahoj všem,
koukám jak to tady jede, jedna stavba lepší než druhá... Já trochu nestíhám, ale už stavím. Narazil jsem na jednu otázku: řeším dveře, resp. díru na dvěre, jak daleko od kraje ta díra má být?

Díky MartinS

Petronel

atasoft:
díky za střechu, zapíšu tě do plánu. Pokud ještě někdo může kus postavit, napište SZ. Potřebujeme to celé pokrýt. ;)

MartinS: s dveřmi počítat uprostřed dané zdi modulu, stejně jako okno.
Nezapomeňte však, že necháváte pouze otvor na dveře, popřípadě rám, samotné dveře budou součástí modulu schodiště.

milanv

Děkuju moc za pochvaly, přišly zrovna v momentě, kdy se mi něco jiného nedařilo, tak o to víc potěšily :)

matka: bačkůrky u postele jsou botičky panenek Belville. A jestli jsi stínítkem myslela to od lampy nad postelí, tak to je stejný stříbrný reflektor jako talíře/misky na stolech (Do toho, Femme fatale): x85. Kupoval jsem ho kvůli kuličkodráze, ale zatím nemám čas ten modul postavit, tak jsou reflektory volné na Sousedy :)

Petronel: Jsem rád, že se líbí. Bohužel teď nestíhám fotit, finišuju před výstavou (kamarád pořádá ve Velkých Přílepech). Tak po víkendu.
Pán na Žlutém hradě

Sanna

Dlouho jsem tu nebyla a koukám jak se to tu pěkně rozrůstá. Milanv fakt paráda, je to dokonalé. Máš to teda zmáklí to se musí nechat.

Sihaja

Můžete počítat s jednou mou střechou nad sloupcem I