BrickPrice.net

Založil Ethan, 04.08.2014, 23:42:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ethan

Občas se mi stane, že stojím v obchodě u regálů s Legem a koukám na něco, o čem tvrdí, že je na to sleva. A já si říkám, jestli koupit nebo raději objednat z nějakého e-shopu. Většinou to skončí tím, že cenu přes telefon ověřím na dvou či třech ze svých oblíbených. To je moc zdlouhavé a taky to žere mobilní data. Dlouho jsem si hrál s myšlenkou, že bych si mohl vytvořit nástroj, který by tohle za mě udělal. Tedy podíval by se na e-shopy, na kterých obvykle nakupuju Lego a cenu mi řekl.

Tento víkend jsem se konečně dokopal k tomu, abych si napsal proof of concept takového webu a dneska jsem trochu doladil nějaké detaily. Zatím je to značně beta verze. Například nemám spolehlivý způsob jak zjistit, že skutečně nacházím Lego (některé e-shopy mají třeba Playmobil, který má také čísla setů a podobně) a sem tam se najde chyba v tom, že se cenu nepodaří přečíst správně nebo vůbec. Taky to ještě není dobře uzpůsobené pro ukládání na plochu v mobilech, aby se to co nejvíc chovalo jako mobilní aplikace a není dořešené cachování výsledků, stejně jako třeba ukládání a obnovování stavu aplikace v URL.

Adresa je, jak už název vlákna napovídá, brickprice.net - jednoho dne se to třeba naučí i nějaké zahraniční e-shopy a co pak s cz doménou :)

Případné hlášení chyb uvítám, ale myslím tím tedy hlavně chyby funkční (tedy na jaké číslo setu vám to našlo nesmysl či nic, přestože to prokazatelně nějaký z 9 podporovaných e-shopů má). Chyby designu budou velmi pravděpodobně způsobené tím, že máte starý prohlížeč a tím se zabývat nebudu. Cílem projektu je nejen přinést něco komunitě a usnadnit mě osobně výběr setu v obchodě, ale taky je to takový pokusný králík, pokud jde o webové technologie, takže starší prohlížeče mají a budou mít smůlu.

Stejně tak mě zajímají náměty na možné rozšíření funkcí, ačkoliv osobně myslím, že čím jednodušší, tím lepší.

wolfram

občas takhle používám heureku

Ethan

Heuréka nebo Zboží jsou fajn, ale pro mě tam vždycky chybí S@H :)

Mr. Cube

Co mi trochu vadí je, když na Heuréce nebo Zboží vyjedou sety, které jsou už v e-shopu ve stavu "vyprodáno" či "nelze objednat". Jinak tomuto počinu fandím.  ;)

Foton

Vypadá to slušně,
ideální by bylo, pokud by šla nějak nastavit vlastní konfigurace obchodů (aby se tam dali naházet i vybrané BL shopy).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

STARHAWK

Planujes aj moznost porovnania v eurach ?

Anatyt

Citace od: STARHAWK kdy 05.08.2014, 10:48:24
Planujes aj moznost porovnania v eurach ?

To v podstate to nie je až tak potrebné - veď vidíš kde to je v Česku najlacnejšie. Potom asi skôr urobiť verziu pre Slovenské shopy.
Inak dobrá práca!

Ethan

Eura jsou sice zajímavý nápad, ale pořadí výhodnosti nákupu to nijak nezmění (cena převedená na cokoliv bude pořád ve stejném poměru k ostatním stejně převedeným) a kurz Kč k euru bude mít asi každý uživatel jiný podle toho, jak a kde se rozhodne měnu převést. Takže úplně nevidím výhodu takové možnosti.

Obchody musím přidávat ručně, protože z každého se data sosají jinak, takže nějaké přidávání vlastních by asi nefungovalo. Ale podívám se po možnosti sosat data z BL, protože pokud by se to podařilo pro jeden obchod tam, automaticky by to umělo pro všechny další tamtéž. Pak by šlo zařídit možnost si přidat něco z BL do výběru. Možná by se taky mohlo podařit hledat prostě na BL a vypsat prvních X, které vedou daný set (a v nejdivočejších snech vyfiltrovat třeba jen ty, co zasílají do ČR).

Když je řeč o ČR, tak by možná stálo za to, pokud by někdo ze SR (nebo i jiné země, máme-li tu někoho takového) dal vědět, jaké e-shopy ze své země by tam rád viděl. Mohl bych se na ně podívat a třeba by je šlo zařadit. Jak už jsem psal, předem to bohužel nelze říct. Pak bych asi zavedl nějakou formu osobního nastavení, kde by člověk mohl zaškrtávat ty, ze kterých ho to zajímá a ze kterých ne.

Dokud je obchodů takhle málo, napadlo mě, že by se k nim dalo zjistit pár věcí jako třeba od kolika Kč mají poštovné zdarma a jestli mají možnost osobního vyzvednutí zboží na pobočce. To taky občas změní výhodnost nákupu nějakým směrem.

Ethan

Upravil jsem styly tak, aby se to celé nerozsypalo na starších Androidech (a dost možná i starších iPhonech, ten nikdo z kolegů nemá), ale víc péče ty vykopávky nedostanou.

matka

Je to skvělé, přesně tohle mi chybělo. Díky.
Paní na Žlutém hradě

Anatyt

Problém len je, že mnohé shopy majú vylistované aj veci, čo nemajú na sklade. >:( Potom treba aj tak "manuálne" prehladávať shopy. Je to dosť nefér - keď niečo nemám, tak to stiahnem z ponuky!

Ethan

Citace od: Anatyt kdy 06.08.2014, 21:09:00
Problém len je, že mnohé shopy majú vylistované aj veci, čo nemajú na sklade. >:( Potom treba aj tak "manuálne" prehladávať shopy. Je to dosť nefér - keď niečo nemám, tak to stiahnem z ponuky!
S tím nic nenadělám, i samotné S@H má sety, které už neprodává. Ale narozdíl od ostatních u toho nemá cenu, takže v takovém případě to vypíšu, ale s otazníkem.

Martins

Moc pěkná vychytávka! Na iPhonu v pohodě... Díky!  :D

Ethan

Právě jsem vypustil do světa novou verzi, kde se načítá každý obchod zvlášť, takže když dotaz na některý z nich vyhnije (koukám na tebe, leggovani.cz!), tak se přesto dočkáte odpovědi od těch ostatních. Taky přibyly aspoň zběžné informace ohledně toho, za jakých podmínek dostanete zásilku zdarma, pokud vůbec. Doba, po které se odpověď od obchodu považuje za nezískatelnou je nastavená na 10s, ale možná bude ještě třeba to lehce zvýšit, pokud se bude příliš často stávat, že odpověď nestihne přijít.

Případné chyby mi prosím hlaste. Sem do fóra, do pošty nebo úplně nejlépe na ten e-mail, který tam mám uvedený. Díky.

Anatyt

Toto už nefunguje?