Vítání léta a prázdnin

Založil peki, 01.05.2014, 20:03:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vybetre 3 MOC která vás nejvíce zaujali (máte celkem 3 hlasy)

1/ Velikonoční ostrov
13 (23.6%)
2/ turisté u brány Al-Kaba.
30 (54.5%)
3/ Velmi dlouhé prázdniny
1 (1.8%)
4/ Pri rybníku
10 (18.2%)
5/ Požár porostu u trati
3 (5.5%)
6/ Retro
30 (54.5%)
7/ Setkání u moře
3 (5.5%)
8/ Trofej
24 (43.6%)
9/ Na "rybách"
15 (27.3%)
10/ Stanování se nám moc líbilo
7 (12.7%)
11/ můj příspěvek do soutěže.
7 (12.7%)
12/ Letní dobrodružství.
0 (0%)
13/ Chlapské prázdniny
7 (12.7%)

Celkem hlasů: 55

peki

Seznam staveb (pořadí podle data publikovaní), popis a případné odkazy na MOC najdete v jednotlivých komentářích autorů.

1/ Velikonoční ostrov


2/ turisté u brány Al-Kaba.


3/ Velmi dlouhé prázdniny


4/ Pri rybníku


5/ Požár porostu u trati


6/ Retro


7/ Setkání u moře


8/ Trofej


9/ Na "rybách"


10/ Stanování se nám moc líbilo


11/ můj příspěvek do soutěže.


12/ Letní dobrodružství.


13/ Chlapské prázdniny



Původně jsem měl v plánu přestávku i vzhledem k tomu že hodna Lego materiálu bude na LP. Ale vzhledem k předváděným výtvorům si říkám že by to byla škoda. Přiznávám že se těším čím kdo překvapí.

Cílem soutěže je postavit MOC na téma:
- léto
- dovolená
- prázdniny

umístěte sem 1 fotku (ideálně odkaz)  s popisem (pokud máte více fotek uložte na jiné servery)
Počet soutěžních MOC není omezen.
Vyhodnocení bude formou hlasování uživatelů kostek

Poror změna, posunutí termínu ukončení o 14 dní:  Ukončení soutěže 31.8.2014
Nový termnín:  Ukončení soutěže (vkládání soutěžních MOC) 14.9.2014


Seznam cen (výběr 3 cen z tohoto):
=========================
79013 Lake-town Chase (matka) po Mirkovi
21104 Curiosity Rover (šipka) mníšek
43022 Technic (Hačislav LP)
75039 V-WIng Startfighter

Hlasování během září. Vyhodnocení a předání cen na LP (pokud tam výherci budou, pokud ne jiná forma předání).

FilipS

Velikonoční ostrov
Zažijte pohádkovou dovolenou na Velikonočním ostrově, mírumilovném místě na kterém se všichni domorodci navzájem vyvraždili.
Větší foto

Martins

Výborné! Opět netuším, jak jsou některé věci udělané... ale už si zvykám, že v případě tvých vinět nemusím vědět vše. Hrozně se mi líbí ten výrazný fig a ten velký prostor před ním. Z jakého setu jsou ty obličeje soch? :-)

papluh

Inovativne vyuzitie tych dielov
Je to zo serie, ktora je znama kvoli inemu dieliku medzi Technik stavitelmi najma autickarmi ;)

SPOILER
hokejisti http://www.bricklink.com/catalogList.asp?catType=S&catString=473.476

Mr. Cube

Opět krásně čisté, uhlazené, stylové, s nápaditým využitím dílků. Velice se mi líbí nápad s nohou v sádře a berlí. Akorát mi připadá, že Moai prostě vypadají jinak, bez popisku bych asi nepoznal, že jde o Velikonoční ostrov, napadla mě spíš nějaká Čína nebo Japonsko.

matka

Zlomená noha a berle - to je skvělej nápad.
Paní na Žlutém hradě

FilipS

Díky moc za reakce! :)
Citace od: xtitus kdy 04.06.2014, 08:11:15
Z jakého setu jsou ty obličeje soch? :-)
Jak říká papluh, jsou ze starých hokejistů.

Citace od: Mr. Cube kdy 04.06.2014, 10:25:00
Akorát mi připadá, že Moai prostě vypadají jinak, bez popisku bych asi nepoznal, že jde o Velikonoční ostrov, napadla mě spíš nějaká Čína nebo Japonsko.
Úplně to chápu, cíl nebyl udělat co nejvěrnější Moai, ale uplatnit hokejový masky, který mi je vždycky připomínaly.  Fakt je, že podoba a měřítko sou docela mimo.

šipka

#7

Zichi


Bard

Jeden z MOCů, který se mi líbí už jen kvůli tomu nápadu. Provedení se mi samořjemně líbí také, hezky se na to dívá. Nevím, jestli jsi první, kdo použil planetku jako kopuli, každopádně skvělé využití jednoúčelového dílu.

šipka

Citace od: Bard kdy 07.07.2014, 14:51:23
Jeden z MOCů, který se mi líbí už jen kvůli tomu nápadu. Provedení se mi samořjemně líbí také, hezky se na to dívá. Nevím, jestli jsi první, kdo použil planetku jako kopuli, každopádně skvělé využití jednoúčelového dílu.


díky, určitě první nejsem ale měl jsem celkem jasno hned jak se tento setík doma objevil. Viděl jsem ale někde něco podobného a použil jsem ztvárnění oblouku u brány.

matka

Tohle dílo mi nějak uniklo. Je to moc pěkně zpracované a nejvíc se mi líbí, jak jsi vystihl turisty.
Paní na Žlutém hradě

david4662

Velmi dlouhé prázdniny

Tak dlouhé prázdniny jako trosečník asi nikdo nechce zažít. :)

Lattak

Pri rybníku
Dlho nikto nič nepridal tak aspoň malý príspevok. Tentokrát od manželky a detí. Snáď poteší.
;)

VocucBat

Požár porostu u trati

Bylo takové sucho že vyschl i potůček křižující trať, pak už stačila jen jiskra z komína parní lokomotivy odpoledního rychlíku a již nám chytl železniční násep i okolní porost. Na místo již přijeli hasiči. Drážní zaměstnanec Pepa Zdepa míří na své šlapací drezíně obhlédnout rozsah škod. Všichni doufají že se požár nerozšíří dál do lesa. Jedno je jisté dny té ryby jsou sečteny.

Galerie na BS: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=546698


matka

Retro

Vzpomínka na naše dovolené. V kempu U rybníka les velkých oranžových stanů. Máma vyvářela na propanbutanovém vařiči, nejčastěji byly párky. Táta se věčně hrabal v autě nebo koukal na přenosnou televizi, napojenou na autobaterii. Já coby mrně jsem byla spokojená s bábovkama. Jeden brácha chtěl být námořníkem a druhému stačil ke štěstí bublifuk...
http://mocpages.com/moc.php/394991
Paní na Žlutém hradě

Petronel

#16
Matko to je parádní dílo! Jak je od tebe zvykem.  ;)
Chtěl jsem do soutěže taky zkusit nějaké dílo se stanem, zkusit ho postavit z proužkatých plachet z pirátské lodi, ale toto je taky dobré! Zrovna nedávno jsme se o tomto stanu bavili na chatě, babča s dědou taky vzpomínali jak s ním kempovali. A přesně tento oranžový stan mají pořád na půdě i s mnoha rozšířeníma na další místnosti.  >:D
Uvažovali, že ho ještě vytáhnem a postavíme, ale kdoví jak už vypadá.  ::)

milanv

Matko, nádhera! Ten stan je jako živý, dokonalé retro. Celkově pěkná kompozice, jak na obraze. Voda dramatická, námořníček odvážný, scénka "párek a telka" dokonale provedená. Moc jsem se nasmál.
Pán na Žlutém hradě

peki


Poror změna, posunutí termínu ukončení o 14 dní:  Ukončení soutěže 31.8.2014
Nový termnín:  Ukončení soutěže (vkládání soutěžních MOC)14.9.2014



matka

Po krátké dovolené zase u netu. Takže Petroneli, Milane - díky moc.
Paní na Žlutém hradě

Tomik

#20
Setkání u moře

Surfař Sam si to sviští na prkně ve vlnách, když se před ním něco vynoří z vody. Co to je? - pomyslí si a v tu chvíli pod sebou uvidí červenou ponorku...

Samostatné vlákno s dalšími fotkami je zde

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

david4662

Citace od: Tomik kdy 30.08.2014, 16:03:22
Setkání u moře

Surfař Sam si to sviští na prkně ve vlnách, když se před ním něco vynoří z vody. Co to je? - pomyslí si a v tu chvíli pod sebou uvidí červenou ponorku...


Zajímavé provedení, jen se mi moc nelíbí používání plastelíny pro upevnění surfu.

danyboy

#22
Citace od: david4662 kdy 30.08.2014, 21:34:00
Citace od: Tomik kdy 30.08.2014, 16:03:22
Setkání u moře

Surfař Sam si to sviští na prkně ve vlnách, když se před ním něco vynoří z vody. Co to je? - pomyslí si a v tu chvíli pod sebou uvidí červenou ponorku...


Zajímavé provedení, jen se mi moc nelíbí používání plastelíny pro upevnění surfu.

To je round plate ty  plastelíno. ;)

Hacislav

Citace od: david4662 kdy 30.08.2014, 21:34:00
jen se mi moc nelíbí používání plastelíny pro upevnění surfu.

Kde přesně vidíš plastelínu?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

david4662

#24
To je round plate ty  plastelíno. ;)


Nezdá se mi to jako round plate.

VocucBat

Je to round plate.

Pěkné dílko... Snad jednoho dne se mu i já svou kvalitou přiblížím, zatím stavím jako mimino...  :)

david4662

Tak to se omlouvám za ten komentář.

Tomik

Citace od: david4662 kdy 31.08.2014, 08:34:16
To je round plate ty  plastelíno. ;)

Nezdá se mi to jako round plate.

Jsou to opravdu dvě bílé round plate 1x1 a jsou bílé, protože v setu modré nejsou a nechtělo se mi tam dávat hranaté plate 1x1... :P

Jinak, děkuju vocucbatovi za poklonu a obhajovu. Co se týká stavění, tak je to hlavně o tréninku - čím víc toho poskládáš, tím to bude lepší.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hacislav

#28

Trofej by Emil  Emilovič, on Flickr

Politická satira nebo karikatura se v legu moc nevidí, a proto jsem se rozhodl jednou karikaturou reagující na události tohoto léta přispět i do letní soutěže.
Její název je: Trofej
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Tomik

Tak s tou trofejí se ti to opravdu povedelo - opravdu trefné. Tou postavou lovce byl míněn někdo určitý? Třeba současný ukrajinský prezident? ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr